Založ si blog

Pán minister Mičovský je len ďalší spolupáchateľ zla?

Koľko slov o spravodlivosti si denne môžeme prečítať na blogoch. A to hlavne píšu blogeri túžiaci po zmene politiky. A novinári zase píšu podľa určitej „šablóny“. Aj  tá sa akoby opotrebovala. Slovensko potrebuje dobré a reálne správy. A najmä dobré a reálne správy z politiky.  Už nám uplynulo aj 100 dní novej vlády. A mnohí z blogerov tu už zhodnotili vládu Igora Matoviča. Sám premiér sa nám stále ukazuje vo svojom reálnom svetle.

A hľa, zrazu tu máme debatu o jeho diplomovej práci. Je to plagiat. To už len máme premiéra. Ani diplomovú prácu si nenapísal ako poctivý študent.

Igor sa svojou diplomovou prácou chválil aj v klube OĽaNO v roku 2012. „Písala mi diplomovú prácu kamarátka na pláži pri mori.“  vravel Igor Matovič.

Aj novinári vo všetkých médiách chcú rozlúsknuť informácie o Matovičovej diplomovke. Príkladom je novinárka Mária Benedikovičová z Denníka N, ktorá  urobila riadnu kontrolu premiérovej diplomovky.

K diplomovej práci premiéra Matoviča sa vyjadrili aj poslanci parlamentu na mimoriadnej schôdzi parlamentu. Vystúpil  aj pán minister Ján Mičovský. Jeho prejav bol veľmi vznešený a pravdivý. Dal si otázku: Kto je zodpovedný za zvolenie premiéra? A  odpoveď: My, voliči sme ho zase poslali do kresla.

Ale, ale pán minister Mičovský aj Ty si bol v klube OĽaNO v roku 2012. Aj Ty si videl vývoj Igora Matoviča, a jeho spoluprácu s poslancami OĽaNO. Prišiel si sem ako obeť mobbingu, resp. bol si prenasledovaný. Ale nikdy si sa odvážne nepriznal, že si obeťou mobbingu, teda mojej témy, s ktorou som prišla do parlamentu. Bol si nositeľom Bielej vrany. A to Ťa vydvihlo, aby si bol kandidátom politického hnutia OĽaNO. Boli sme všetci bojovníci za pravdu a spravodlivosť. A mali sme spoločne niečo pre občanov urobiť. Ale všetko fungovalo v starom zaužívanom systéme. A ten nemal záujem zmeniť nikto. Predkladanie zákonov, schvaľovanie zákonov. Kolotoč sa krútil a nikto nechcel z neho vystúpiť. A zakričať. Tak dosť. Ani Ty, pán minister Ján Mičovský, si neprerušil šnúru porušovania zákona o politických stranách a politických hnutiach. Si len ďalší spolupáchateľ zla. 

Ale za to si bol kolegiálny a vychádzal si každému v ústrety. Pri jednej rozprave, do ktorej som bola prihlásená, si vystupoval predo mnou. A ja som Ťa požiadala som  o pomoc: Janko, mohol by si svoj prejav predĺžiť o polhodinku?

„Koľko chceš polhodinku , hodinku či dve hodinky? bola Tvoja reakcia.

Možno sa niekomu zdá, že na tom nie je nič zvláštne.  Aj keď na jednej strane to bola obrovská pomoc, ale na druhej strane bola som sklamaná, že takto to funguje v parlamente. Dlhé, predlhé rečnenie  s tým si pán minister Mičovský nemal problém. Ale za tým neboli skutky. Kto si to všimol?

Dajme si otázku: Čo sa teda poslanci v parlamente za 4 roky naučili a naučia?

Len populistické reči – na tie sa poslanci postupne vypracovali a vypracujú počas 4 rokov. A to bolo a je všetko. Riešenie alebo skutky sa za nimi nikdy nenašli. 

Špekulácia nového premiéra Matoviča

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

 

Dosiaľ platilo, že poslanec Národnej rady Slovenskej republiky nie je zvolený z určitého miesta  či obvodu, a preto je anonymný voči konkrétnym voličom a nie je viazaný na volebný okrsok. Všetci poslanci sú plne závislí za nomináciu a úspech vo voľbách od šéfa alebo centrály strany. Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky nemá konkrétnych voličov, ktorým by bol zodpovedný za svoje pôsobenie v parlamente. Náš systém zaručoval, že bez strany sa do parlamentu určite nik nedostal. Poslanec mohol zostať v úzadí, ale  nemal vlastný zdroj legitimity voči straníckej disciplíne, ak si chcel presadiť svoj názor.

Matovič bude len obyčajnou figúrkou na šachovnici?

Demokracia však počítala s týmto úskalím a dokázala sa brániť. Totiž, keď raz strana niekoho nominovala, zároveň riskovala, že svojím zvolením si poslanec počas volebného obdobia bude odvíjať vlastnú legitimitu z titulu členstva v parlamente, a nie strany. Teda najskôr bol poslancom Národej rady Slovenskej republiky a až potom straníkom. Demokracia sa u nás nemohla rozvinúť, pretože jeden volebný obvod a pomerný systém pri voľbách do Národnej rady SR a do Európskeho parlamentu spôsobil, že nám vznikli totalitné strany, v ktorých radoví členovia nemôžu kritizovať vedenie politickej strany či politického hnutia. Ak budú poslanci kritizovať, potom sa nedostanú na volebnú kandidátku. Podobne dopadne aj poslanec, ktorý prejaví nesúhlas z názorom vedenia strany v parlamente. Ak chcú byť poslancami a brať profity ústavného činiteľa a profity člena vládnej strany, musia byť servilný voči úzkemu vedeniu strany.

Ďalšie porušenie zákona premiéra Igora Matoviča

Aký zmysel vlastne dáva vstupovať do politiky nezávislým poslancom dnes? Môže priniesť pre spoločnosť prospech? Môže ašpirovať na pozíciu dobrého štátnika? Na tejto ceste treba mať spätnú väzbu od občanov. A tá je tu najdôležitejšia. 

Ľudstvo je jedna veľká rodina a potraviny, ekonomické zdroje zeme, energie by mali patriť všetkým. „Tieto zdroje patria všetkým rovnako, nielen niekoľkým jednotlivcom, ktorí majú peniaze kúpiť si tieto zdroje, resp. tým národom, ktoré ovládajú svetovú ekonomiku.

Aby dnešné a budúce generácie mohli prežiť, musíme sa dovolávať spravodlivého rozdelenia svetových zdrojov, aby všetci dostávali základné životné potreby: stravu, prístrešok, zdravotnícku starostlivosť a vzdelanie, ako základne práva pre každého rovnako, pre dôstojný život všetkých. Musíme hľadať príčinu alebo príčiny terorizmu. Ak sme k sebe úprimní, zbadáme niekoľko dôvodov, hlavným z nich je obrovská nespravodlivosť, pociťovaná miliónmi ľudí v rozvojových krajinách.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/502004/politicky-system-zlyhava-na-ludskom-faktore-a-dusevni-trpaslikovia-budu-vzdy.html

 

 

Email zo dňa 15. 11. 2012 od štátneho tajomníka Branislava Ondruša – sľub politickej strany SMER

18.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Nadväzujeme na minulé články: Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu? Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ? A hľa – máme po [...]

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.