Založ si blog

Doplácame na to, že vyše tridsať rokov nikto neriešil do hĺbky. . .

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto novom roku 2023 budeme pokračovať s monitoringom o našich praktických skúsenostiach z výskumu o budovaní demokracie po slovensky. Predovšetkým sa zameriame na výsledky štúdia žalobných návrhov pracovného práva, kde žalobca/bkyňa stratil/a u žalovaného prácu. Dôležité dôkazy sú žaloby občanov, ktoré boli podané vo volebnom období 2012 -2016.
Niečo z praxe: Na právnické fakulty prichádzajú každý rok noví a noví študenti práva. A na právnických fakultách každý rok končia noví a noví absolventi práva. A títo absolventi práva chcú byť „akože“ advokáti,sudcovia, ktorí „akože“ budú nápomocní právu a spravodlivosti. Ale POZOR! Každý z nich bude slúžiť svojmu chlebodarcovi, resp. zamestnávateľovi. A tak dajme si otázku: Čo sa za 33 rokov zmenilo v prospech práva a spravodlivosti pre našich občanov, voličov, zamestnancov? NIČ!
Už od roku 2000 sme na úrade práce postupne zaznamenávali zvlčiteľnosť na našich pracoviskách. A keďže nikto nikomu nekázal, aby sa proti nej postavil, tak to aj dopadlo. A dnes nám tu prerástla do extrémnych rozmerov. Zopakujem: za posledných desať rokov sme zaznamenali zlú firemnú kultúru aj na pracovisku Národnej rady Slovenskej republiky. Ani tam nikto nekázal ju zastaviť.
Jedným z posledných príkladov sa stal v našom výskume okrem iného aj list zo dňa 14.10.2022, ktorý sme adresovali Borisovi Kollárovi, predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky. A hľa, predseda parlamentu Národnej rady Slovenskej republiky sa začal médiami zviditeľňovať akýmsi novým rokovacím poriadkom. A tento by mal priniesť akože nápravu v slušnom konaní či správaní zvolených poslancov.
Je vidieť, že Boris Kollár chce byť v parlamente za pomoci neznalých, neskúsených, nevedomých voličov, ktorí nemajú právne vedomie. Rovnako ako Boris Kollár funguje aj Róbert Fico, Peter Pelegrini, Richard Sulík, atď. Každý chce mať moc, ktorá dobre platí. A tak hľadajú voličov na predčasné voľby. Ale POZOR Predčasné voľby nevyriešia chudobu, právo, či ne/spravodlivosť na Slovensku. A preto ideme ďalej a riešime históriu nášho národa, ktorý nemá skúsenosti s našimi politickými stranami. Pred koncom tohto volebného obdobia si mnohí poslanci začali zakladať nové a nové politické strany. Všetko v ústrety získania politickej moci. Súčasné zviditeľňovanie politickej moci, ako píšu novinári, je nájsť 76 poslancov parlamentu pre získanie väčšiny na schvaľovanie zákonov či iných právnych predpisov. Je to to isté (ako som už na blogu sme písala), ako vo volebnom období 2012 -2016, kedy mali SMERÁCI 83 poslancov a tým politickú väčšinu. Takže ani predstava Richarda Sulíka s akousi 76-kou neprinesie zmenu politického systému. Je to len dobrá politická hra skôr ako bude vyhlásená predvolebná kampaň podľa zákona.
Vážení študenti práva (a nielen Vy), táto politická hra nepomôže ani k môjmu prípadu exposlankyne Národnej rady SR. Môj prípad zaznamenávame do histórie demokracie po slovensky.
Dňa 25.januára 2022 som si prevzala Uznesenie Okresného súdu Bratislava III, kde ma informovali, že v mojej veci má konať Okresný súd Bratislava II. Teda tam, kde som podala dňa 05. 04. 2016 Platobný rozkaz o vyplatenie mzdy za dva mesiace výpovednej doby a dňa 11. 04. 2016 – Žalobu o určenie neplatnosti skončenia štátnozamestnaneckého pomeru. A tak sa, vážení študenti práva, stále točíme v kolese právnych úkonov bez štipku odbornosti.
Dňa 10. novembra 2022 som si prevzala pojednávanie – Platobný rozkaz s dátumom 19. januára 2023 na Okresnom súde Bratislava II.
Dňa 19. decembra 2022 som si prevzala zrušenie pojednávania na Okresnom súde Bratislava II s výmenou sudkyne a s prekvalifikovaním môjho prípadu do pracovného práva.
Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto novom roku 2023 je dôležité: čím účinnejšie budú odborné poznatky v tejto kauze, tým lepšie dokážeme našej spoločnosti, ako je ťažké šíriť pravdu a bojovať s justíciou.

Zverejňovanie zločinov a . . . . .


Lebo ako sme zistili, každého občana zaujíma právo a spravodlivosť až keď sa ocitne v probléme.
Opakovanie – matka múdrosti: Obeť mobbingu žaluje zamestnávateľa. Obeť mala úspech na prvom pojednávaní v tom zmysle, že sudca mohol okamžite rozhodnúť v jej prospech, ale keďže chcel pomôcť žalovanému, tak mohol iba nedokončiť spor, ale nariadil nový termín pojednávania. Ešte predtým však poradil žalovanej strane doslova toto: „Musíte dokázať, že si žalobkyňa neplnila svoju povinnosť podľa zákona, a tiež dokážte, že porušenie pracovnej disciplíny je adekvátne a podľa zákona.“
V nasledujúcom pojednávaní, ešte pred začiatkom pojednávania žalovaný zamestnávateľ oslovil žalujúcu obeť mobbingu, a stalo sa to na chodbe pred súdnou sieňou. Žalovaný navrhol stiahnuť žalobu slovami: „Stiahnite a môžete sa vrátiť na pracovisko.“
V tom okamihu prichádza sudkyňa a svojím výrokom priam zmetie celý právny systém do prachu chodby a opýta sa: „Tak, ako ste sa dohodli?“
Pripomínam, že žalobkyňa sa ani neozvala, ale sudkyňa a žalovaný zamestnávateľ zrejme už boli dohodnutí!
Takto vyzerá naša justícia v praxi.

Matovičova vláda chce, aby zákon a spravodlivosť platili pre každého rovnako alebo pri Matovičovej politike hlúpne celý národ?


„Nerozhodnutí voliči zvyčajne čakajú na niečo nové. Niečo, čo v nich vzbudí opäť vieru v to, že sa dá politika robiť inak, ako sa robila doposiaľ. Niekoho do koho budú môcť projektovať svoje utopické vízie politiky a budúcnosti. Nerozhodnutí chcú nové tváre“.
Pripomeňme si, že po víťazstve politického zlepenca Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA, NOVA sa nám postupne odhaľovala pravda najmä o jeho lídrovi Igorovi Matovičovi, ktorý sa začal predvádzať svojou „pracovnou náplňou“, ktorú si sám vytvoril, a to TLAČOVKY.

Ako sa mieša politika po 17. novembri alebo  v „blate“  je ťažké žiť


A preto demokracia sa u nás nemohla rozvinúť, pretože jeden volebný obvod a pomerný systém pri voľbách do Národnej rady SR a do Európskeho parlamentu spôsobil, že nám vznikli totalitné strany, v ktorých radoví členovia nemôžu kritizovať vedenie politickej strany či politického hnutia. Ak budú poslanci kritizovať, potom sa nedostanú na volebnú kandidátku. Podobne dopadne aj poslanec, ktorý prejaví nesúhlas z názorom vedenia strany v parlamente. Ak chcú byť poslancami a brať profity ústavného činiteľa a profity člena vládnej strany, musia byť servilní voči úzkemu vedeniu strany.
Preto politici sú výkladom zlého stavu spoločnosti. Zamestnávatelia dostali moc a stále viac a ešte viac si ju prehlbovali cez úplatných politikov, až do dnešného stavu, kedy už nevedia, ako sa má s mocou vznešene zaobchádzať. Zo zamestnanca si urobili vec, pracovný nástroj, ktorý tvorí zisk. Ale, a Bohu na žiaľ, hovoria stále to isté, svoje odporné a ponižujúce odstrčenie: buď rád, že máš prácu, pretože vonku čaká najmenej desať náhradníkov za teba. Potvrdilo sa, že politikom pomáhajú médiá, ktoré „masírovali“ občanov politikárčením politických štruktúr. Veď bolo treba mobilizovať voliča. Na Slovensku sa už dávno stalo tradíciou, že všetko zvládneme vďaka našim médiám.

Ako sa mieša politika po 17. novembri alebo  v „blate“  je ťažké žiť


Pre tých čo to stále nechápu zopakujem, príčina je v náplni práce našich poslancov. Politici, nováčkovia, ktorí prídu do parlamentu so svojou politickou stranou musia pracovať v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR, t.č. s Plánom obnovy. Ale dosiaľ to občanom nikto nepovedal. Ani líder Igor Matovič to nevedel. Ak by to vedel, tak by zmenil za 31 rokov koleso prijímania zákonov v parlamente. Stal sa len obyčajnou figúrkou na šachovnici.
Kto sa nebojí hovoriť nahlas, že vláda porušuje zákon? Veď tu nemáme odborníkov. Ešte aj líder Igor Matovič sa nám v klube OĽaNO chválil, že mu diplomovú prácu písala kamarátka pri mori na pláži. Prečo teda Igor Matovič vládne nad kresťanským Slovenskom? Spojil 4 politické strany a prevalcoval sa do parlamentu. Bola to dobrá taktika Igora Matoviča, ako sa udržať pri moci. Z právneho hľadiska nemôže takýto zlepenec vládnuť, lebo porušuje zákon (§ 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach). Kto z právnikov sa nebojí a povie to nahlas. Kam sme to s odbornosťou našich právnikov dopracovali? A novinári nám toho veľa nepovedia. Hlavne, že točia článok s poslankyňou Annou Záborskou ako líderkou Kresťanskej únie, ktorá už od roku 2019 samostatne nemá existovať.
Ako vyplýva z ustanovenia § 15 ods. 4, prvá veta zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách hnutiach, ak sa strana zrušuje zlúčením s inou stranou, návrh na výmaz strany z registra strán je povinný podať štatutárny orgán strany, ktorá sa zrušuje zlúčením. Je teda zrejmé, že tu došlo k porušeniu zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach zo strany: NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. A odo dňa 02. 11. 2020 vyzývame MV SR k náprave.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/653836-zaborska-vztah-ku-a-olano-je-stabilny-navrat-do-kdh-si-neviem-predstavit/
Dajme si otázku: sú platné rozhodnutia či legislatíva politického zlepenca ?

100 dní porušuje vláda zákon ?


A čo priniesla práca poslancov v parlamente pre občanov, ktorí ich tam volia?
Politické sľuby v každej volebnej kampani dokazujú, že je to stále to isté. Aj Igor Matovič sľuboval občanom pomocou akýchsi referend, aby si občania určili svoje želania. To je len priehľadná reklama a faloš.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch


Štát by mal byť rodinným mediátorom, ktorý nedovolí silnejšiemu členovi rodiny žrať do prasknutia, a nemal by dovoliť ani umieranie na ulici inému, mentálne, fyzicky, či obojako slabému členovi rodiny! Takéto odhodlanie chýba v programe Hegerovej vlády, aby bolo jasné, že vláda a jej program sú sociálne angažované entity. Cieľom vládnej politiky zamestnanosti je aj tvorba trhovo konformných nástrojov, a tiež takých pracovných podmienok, aby hospodárstvo nielen efektívne využívalo pracovnú silu, ale, aby ju aj kvalitatívne rozvíjalo a pridávalo jej hodnotu. Odhodlanie zvyšovať cenu práce v programe Hegerovej vlády chýba.
Referendum nie je o rozhodnutí o predčasných voľbách. Aj tu ide len o akúsi predvolebnú kampaň politických goríl, ktorí nepovedia pravdu o tom, ako funguje parlament.

Limity

Netopiere v talároch

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

Blesk / Hrom /

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.