Založ si blog

Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na lobovanie mediálnych aktérov pri tvorbe politiky

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme Vám za gratulácie k Novému roku 2023. Sme radi, že sledujete naše odborné spravodajstvo, ktorého cieľom je osveta a monitoring v boji proti psychickému násiliu na pracoviskách ako aj historický výskum budovania demokracie po slovensky, aby sa zvyšovalo právne vedomie nášho národa. Lebo, ako viete a písali o tom novinári, či blogeri mali sme tu referendum. Ale POZOR, stále sme len na Slovensku.

Igor Matovič vymyslel „bombu“ a novinári sa zhŕkli ako sliepky okolo neho


Skúmali sme, či sa ešte občania obracajú na poslancov. Je to bieda. Žiaden poslanec nevysvetlil, prečo referendum, ktoré bolo 21.januára 2023 nemá žiadnu právnu silu a pomoc pre občanov.
Môžeme konštatovať ani jeden poslanec parlamentu (Fico, Pelegrini, Sulík, Matovič, atď) nenatočili video o tom, ak bude referendum rok do volieb úspešné, ako sa to potom procesne aplikuje v praxi. Ešte dobre, že bolo neúspešné. „Malé novinárske semienka“ naznačili, že to bude ďalšia politická hra s voličmi do konca volebného obdobia. A bola.

Zverejňovanie zločinov a . . . . .


A rovnako sa nikto nespýtal na predčasné voľby. Oboje je len taktika politikov prežívať a prežiť do konca tohto volebného obdobia. A hľa, je tu ďalšia politická hra na predčasné voľby. Je jedno, či budú v máji, 2023, v júni 2023, v septembri 2023 aj tak nič nevyriešia. A k tomu Dobre padlo novinárom písať o tom, že tu zase vznikajú nové a nové politické strany. Ale koniec koncov ide o ďalšie rozdrobenie sa na fanúšikov – voličov, ktorí zvolia do kresiel parlamentu z ôsmich, z deviatich či desiatich politických strán zopár poslancov. A to je cieľom týchto novinárskych správ. Pozor! Ani jedna politická strana sa neprezentuje s odškodnením na COVID 19, ktorým nás tu Matovičova neplatná vláda „zahlcovala“ v rokoch 2020-2022. Akosi sa rýchlo na COVID 19 zabudlo? Boli všetky opatrenia týkajúce sa Covid-19 nevyhnutné a ak áno, kto a na aké spoľahlivé vedecké odôvodnenia sa odvoláva?
Ak to boli čisto politické rozhodnutia bez dôkazov, potom tu máme vedľajšie škody a nevyčísliteľné následky pre deti a mládež. Ani jedna stará či nová politická strana nemá vo svojom volebnom programe zmenu politického systému. Ani jedna stará či nová politická strana nedá do svojho volebného programu informáciu, že zmena politického systému by zmenila život občanov ako otrokov vo vlastnej krajine pod záštitou Európskej únie. Preto – pozor – na novinárske kačice. Už v minulom článku sme dokázali, že Boris Kollár ako predseda parlamentu nám neodpovedá a neodpovie. LEBO aj on pestuje zlú politickú kultúru. Nie je zrejmé, kedy sa zmení rokovací poriadok parlamentu o slušnosti, o ktorom Boris Kollár sníva.
Ale je zrejmé, že čím viac úradov nám tu vzniká, tým viac budú občania „behať“ z jedného úradu na druhý.

Doplácame na to, že vyše tridsať rokov nikto neriešil do hĺbky. . .

Zverejňovanie zločinov a . . . . .

OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA – biely kôň politickej mafie

Páni novinári, toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali

„Podpásovky“ Igora Matoviča alias budovanie demokracie po slovensky

Prečo sa zločiny Igora Matoviča nikdy nevyšetria?


Nič nemôže ospravedlniť obmedzenie základných práv a slobôd občanov počas našej neplatnej Matovičovej vlády v rokoch 2020 -2022. Ako sa ukázalo, vedecký základ opatrení v tom či v tom štáte bol bez dôkazov. Väčšina takzvaných odborníkov je v priamom alebo nepriamom kontakte s farmaceutickými firmami. Kto sú vlastne príjemcovia finančných prostriedkov a podporných prostriedkov od štátu a vlády? Kto to vie a kto sa tomu z politikov venuje? Nejeden odborník, ktorý vyčnieval obzvlášť strnulými modelovými výpočtami, patril k firmám, organizáciám ktorí na opatreniach zarobili veľa peňazí.Ale kto to vie a kto nám o tom z politikov povie? Veď každý už vie, že povinné očkovanie má zmysel len vtedy, ak vakcína drží krok s vývojom vírusu.
Nevýslovná požiadavka očkovania je len špičkou ľadovca. Nosenie masky, povinné testovanie, izolácia a rozdeľovanie rodín – kto sa bude zodpovedať? Politické strany si ani nezriadili nejaký výbor na riešenie následkov COVIDu 19.
A rok 2023 sa zrazu Covid 19 zastavil a prišla vojna na Ukrajine. Ale tá tu bola od roku 2014, ako som o tom hovorila v parlamente a zistila, ako to v našej politike funguje.
Ale zlo sa šíri a následky mocipánov mi priniesol môj zamestnávateľ (ÚRSO), ktorý mi nezaplatil výpovednú dobu za dva mesiace. A od roku 2016 sa ako exposlankyňa parlamentu súdim a hľadám
sudcu, advokáta,prokurátora,policajného vyšetrovateľa, ktorý vie aplikovať § 214 ods.1 Trestného zákona „Kto ako štatutárny orgán právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je zamestnávateľom, alebo ich prokurista nevyplatí svojmu zamestnancovi mzdu, plat alebo inú odmenu za prácu, náhradu mzdy alebo odstupné, na ktorých vyplatenie má zamestnanec nárok, v deň ich splatnosti, hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, alebo vykoná opatrenia smerujúce k zmareniu vyplatenia týchto peňažných prostriedkov, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.“
Vážení študenti práva len pripomínam: Listom zo dňa 28. 05. 2018 som sa obrátila o výklad ustanovenia § 64 ods. 2 Zákonníka práce na generálneho prokurátora Čižnára, kde som uviedla okrem iného „vzhľadom k uvedenému a v súlade s Vašou kompetenciou verím, že stále bránite právo a spravodlivosť. A preto aj Vami podaný návrh na Ústavný súd sa stane zárukou spravodlivosti o súlade právnych predpisov ustanovenia § 64 ods. 2 Zákonníka práce pri aplikácii môjho štátnozamestnaneckého pomeru:
1.Kedy mi začala plynúť ochranná doba podľa ustanovenia § 64 ods. 2 Zákonníka práce.
2.Kedy mi skončila plynúť ochranná doba podľa ustanovenia § 64 ods. 2 Zákonníka práce.
3.Či ochranná doba spôsobila prerušenie plynutia výpovednej doby pri skončení môjho štátnozamestnaneckého pomeru.“
V septembri roku 2019 dostávam odpoveď od prokurátora JUDr. Tichého s tým, že sa mám obrátiť na súd. Ale dňa 04. apríla 2016 mám zaevidovanú na Okresnom súde Bratislava II žalobu o vyplatenie mzdy za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
Ale ideme ďalej: Dňa 10. januára 2023 som sa obrátila na nového generálneho prokurátora JUDr. Žilinku, kde som uviedla okrem iného: „Vzhľadom k tomu by sme Vás chceli požiadať o stretnutie vo veci dozoru v nasledovnom prípade:
nevyplatenie mzdy za výpovednú dobu dvoch mesiacov podľa § 214 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestného zákona v znení neskorších predpisov, ktorú súdy nevedia od roku 2016 rozhodnúť.“
A hľa generálny prokurátor odpovedá pomocou svojej asistentky s návrhom na stretnutie dňa 24.januára 2023. Na tomto stretnutí sme prejednali bohatú agendu žalobných návrhov podaných v mene Vás, občanov, ktorí ste sa na mňa obrátili vo volebnom období 2012 -2016. A ktoré stále nie sú vyriešené. Páni prokurátori JUDr. Dukas, JUDr. Javorský, JUDr. Filipčík mi skôr dokázali, že z ich praktických skúseností nie je možné, aby poslankyňa parlamentu mohla a mala možnosť 33 rokov zaužívaný systém v parlamente, v našom štáte a v celej Európskej únii zmonitorovať. Je pravda, že moja činnosť si vyžadovala obrovskú dávku energie vypočuť Vaše prípady psychického teroru na pracoviskách, potom napísať žalobné návrhy a potom precestovať naše slovenské súdy. A teraz bezprávie „sadlo“ na mňa a stále bojujem za zaplatenie výpovednej doby.
Záverečné poznatky prinesieme (IOÚP) generálnemu prokurátorovi JUDr. Marošovi Žilinkovi.

Email zo dňa 15. 11. 2012 od štátneho tajomníka Branislava Ondruša – sľub politickej strany SMER

18.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Nadväzujeme na minulé články: Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu? Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ? A hľa – máme po [...]

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.