Založ si blog

Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na lobovanie mediálnych aktérov pri tvorbe politiky

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme Vám za gratulácie k Novému roku 2023. Sme radi, že sledujete naše odborné spravodajstvo, ktorého cieľom je osveta a monitoring v boji proti psychickému násiliu na pracoviskách ako aj historický výskum budovania demokracie po slovensky, aby sa zvyšovalo právne vedomie nášho národa. Lebo, ako viete a písali o tom novinári, či blogeri mali sme tu referendum. Ale POZOR, stále sme len na Slovensku.

Igor Matovič vymyslel „bombu“ a novinári sa zhŕkli ako sliepky okolo neho


Skúmali sme, či sa ešte občania obracajú na poslancov. Je to bieda. Žiaden poslanec nevysvetlil, prečo referendum, ktoré bolo 21.januára 2023 nemá žiadnu právnu silu a pomoc pre občanov.
Môžeme konštatovať ani jeden poslanec parlamentu (Fico, Pelegrini, Sulík, Matovič, atď) nenatočili video o tom, ak bude referendum rok do volieb úspešné, ako sa to potom procesne aplikuje v praxi. Ešte dobre, že bolo neúspešné. „Malé novinárske semienka“ naznačili, že to bude ďalšia politická hra s voličmi do konca volebného obdobia. A bola.

Zverejňovanie zločinov a . . . . .


A rovnako sa nikto nespýtal na predčasné voľby. Oboje je len taktika politikov prežívať a prežiť do konca tohto volebného obdobia. A hľa, je tu ďalšia politická hra na predčasné voľby. Je jedno, či budú v máji, 2023, v júni 2023, v septembri 2023 aj tak nič nevyriešia. A k tomu Dobre padlo novinárom písať o tom, že tu zase vznikajú nové a nové politické strany. Ale koniec koncov ide o ďalšie rozdrobenie sa na fanúšikov – voličov, ktorí zvolia do kresiel parlamentu z ôsmich, z deviatich či desiatich politických strán zopár poslancov. A to je cieľom týchto novinárskych správ. Pozor! Ani jedna politická strana sa neprezentuje s odškodnením na COVID 19, ktorým nás tu Matovičova neplatná vláda „zahlcovala“ v rokoch 2020-2022. Akosi sa rýchlo na COVID 19 zabudlo? Boli všetky opatrenia týkajúce sa Covid-19 nevyhnutné a ak áno, kto a na aké spoľahlivé vedecké odôvodnenia sa odvoláva?
Ak to boli čisto politické rozhodnutia bez dôkazov, potom tu máme vedľajšie škody a nevyčísliteľné následky pre deti a mládež. Ani jedna stará či nová politická strana nemá vo svojom volebnom programe zmenu politického systému. Ani jedna stará či nová politická strana nedá do svojho volebného programu informáciu, že zmena politického systému by zmenila život občanov ako otrokov vo vlastnej krajine pod záštitou Európskej únie. Preto – pozor – na novinárske kačice. Už v minulom článku sme dokázali, že Boris Kollár ako predseda parlamentu nám neodpovedá a neodpovie. LEBO aj on pestuje zlú politickú kultúru. Nie je zrejmé, kedy sa zmení rokovací poriadok parlamentu o slušnosti, o ktorom Boris Kollár sníva.
Ale je zrejmé, že čím viac úradov nám tu vzniká, tým viac budú občania „behať“ z jedného úradu na druhý.

Doplácame na to, že vyše tridsať rokov nikto neriešil do hĺbky. . .

Zverejňovanie zločinov a . . . . .

OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA – biely kôň politickej mafie

Páni novinári, toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali

„Podpásovky“ Igora Matoviča alias budovanie demokracie po slovensky

Prečo sa zločiny Igora Matoviča nikdy nevyšetria?


Nič nemôže ospravedlniť obmedzenie základných práv a slobôd občanov počas našej neplatnej Matovičovej vlády v rokoch 2020 -2022. Ako sa ukázalo, vedecký základ opatrení v tom či v tom štáte bol bez dôkazov. Väčšina takzvaných odborníkov je v priamom alebo nepriamom kontakte s farmaceutickými firmami. Kto sú vlastne príjemcovia finančných prostriedkov a podporných prostriedkov od štátu a vlády? Kto to vie a kto sa tomu z politikov venuje? Nejeden odborník, ktorý vyčnieval obzvlášť strnulými modelovými výpočtami, patril k firmám, organizáciám ktorí na opatreniach zarobili veľa peňazí.Ale kto to vie a kto nám o tom z politikov povie? Veď každý už vie, že povinné očkovanie má zmysel len vtedy, ak vakcína drží krok s vývojom vírusu.
Nevýslovná požiadavka očkovania je len špičkou ľadovca. Nosenie masky, povinné testovanie, izolácia a rozdeľovanie rodín – kto sa bude zodpovedať? Politické strany si ani nezriadili nejaký výbor na riešenie následkov COVIDu 19.
A rok 2023 sa zrazu Covid 19 zastavil a prišla vojna na Ukrajine. Ale tá tu bola od roku 2014, ako som o tom hovorila v parlamente a zistila, ako to v našej politike funguje.
Ale zlo sa šíri a následky mocipánov mi priniesol môj zamestnávateľ (ÚRSO), ktorý mi nezaplatil výpovednú dobu za dva mesiace. A od roku 2016 sa ako exposlankyňa parlamentu súdim a hľadám
sudcu, advokáta,prokurátora,policajného vyšetrovateľa, ktorý vie aplikovať § 214 ods.1 Trestného zákona „Kto ako štatutárny orgán právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je zamestnávateľom, alebo ich prokurista nevyplatí svojmu zamestnancovi mzdu, plat alebo inú odmenu za prácu, náhradu mzdy alebo odstupné, na ktorých vyplatenie má zamestnanec nárok, v deň ich splatnosti, hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, alebo vykoná opatrenia smerujúce k zmareniu vyplatenia týchto peňažných prostriedkov, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.“
Vážení študenti práva len pripomínam: Listom zo dňa 28. 05. 2018 som sa obrátila o výklad ustanovenia § 64 ods. 2 Zákonníka práce na generálneho prokurátora Čižnára, kde som uviedla okrem iného „vzhľadom k uvedenému a v súlade s Vašou kompetenciou verím, že stále bránite právo a spravodlivosť. A preto aj Vami podaný návrh na Ústavný súd sa stane zárukou spravodlivosti o súlade právnych predpisov ustanovenia § 64 ods. 2 Zákonníka práce pri aplikácii môjho štátnozamestnaneckého pomeru:
1.Kedy mi začala plynúť ochranná doba podľa ustanovenia § 64 ods. 2 Zákonníka práce.
2.Kedy mi skončila plynúť ochranná doba podľa ustanovenia § 64 ods. 2 Zákonníka práce.
3.Či ochranná doba spôsobila prerušenie plynutia výpovednej doby pri skončení môjho štátnozamestnaneckého pomeru.“
V septembri roku 2019 dostávam odpoveď od prokurátora JUDr. Tichého s tým, že sa mám obrátiť na súd. Ale dňa 04. apríla 2016 mám zaevidovanú na Okresnom súde Bratislava II žalobu o vyplatenie mzdy za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
Ale ideme ďalej: Dňa 10. januára 2023 som sa obrátila na nového generálneho prokurátora JUDr. Žilinku, kde som uviedla okrem iného: „Vzhľadom k tomu by sme Vás chceli požiadať o stretnutie vo veci dozoru v nasledovnom prípade:
nevyplatenie mzdy za výpovednú dobu dvoch mesiacov podľa § 214 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestného zákona v znení neskorších predpisov, ktorú súdy nevedia od roku 2016 rozhodnúť.“
A hľa generálny prokurátor odpovedá pomocou svojej asistentky s návrhom na stretnutie dňa 24.januára 2023. Na tomto stretnutí sme prejednali bohatú agendu žalobných návrhov podaných v mene Vás, občanov, ktorí ste sa na mňa obrátili vo volebnom období 2012 -2016. A ktoré stále nie sú vyriešené. Páni prokurátori JUDr. Dukas, JUDr. Javorský, JUDr. Filipčík mi skôr dokázali, že z ich praktických skúseností nie je možné, aby poslankyňa parlamentu mohla a mala možnosť 33 rokov zaužívaný systém v parlamente, v našom štáte a v celej Európskej únii zmonitorovať. Je pravda, že moja činnosť si vyžadovala obrovskú dávku energie vypočuť Vaše prípady psychického teroru na pracoviskách, potom napísať žalobné návrhy a potom precestovať naše slovenské súdy. A teraz bezprávie „sadlo“ na mňa a stále bojujem za zaplatenie výpovednej doby.
Záverečné poznatky prinesieme (IOÚP) generálnemu prokurátorovi JUDr. Marošovi Žilinkovi.

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu

03.01.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto Novom roku 2024 pokračujeme s informáciami z výskumu o našom budovaní demokracie po slovensky. Ako sme už písali v minulom článku, zistili sme: Zápisky z parlamentu zo dňa 16. 12. 2013 alebo pán Holjenčík na ÚRSE Koľko žalobných návrhov musí občan predložiť na slovenské súdy, aby jeho pravda zvíťazila? A to je jedno kde [...]

protest farmárov

V Nemecku kvôli hnoju na ceste nabúralo niekoľko áut, traja ľudia utrpeli zranenie

04.03.2024 10:37

Hnoj na cestu vyklopili protestujúci poľnohospodári.

f-16 kalinak

Amerika a Slovensko potvrdili svoj záujem spoločne rozvíjať obranný priemysel

04.03.2024 10:31

Kaliňák potvrdil záujem Slovenska pokračovať v modernizácii a zvyšovaní konkurencieschopnosti slovenského obranného priemyslu.

Výbuch na moste, Samara, Rusko, Čapajevka

Sabotéri poškodili most v Rusku. Armáda tadiaľ preváža muníciu

04.03.2024 10:30

Prúdila tadiaľ munícia z ruského závodu AO Polimer v Čapajevsku.

Zuzana Čaputová

Incident v dome prezidentky Čaputovej. Neznáma žena preskočila plot, policajti ju zadržali

04.03.2024 09:12, aktualizované: 10:58

Prezidentka a jej rodina sú v poriadku.