Založ si blog

Matovičova poslankyňa povedala pravdu

V médiách sa stále „točia“ správy o účasti občanov na testovaní. Kto to od občanov žiada? Vláda Slovenskej republiky. A najmä premiér Igor Matovič.  Dajme si otázku: Je pravda, že dňa 29. februára 2020 zvíťazilo politické hnutie OĽaNO? Pred voľbami 2020 som tu na blogu prinášala poznatky a skúsenosti o politickom hnutí OĽaNO a jeho lídrovi.

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

 

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Líder OĽaNO sa pred voľbami chytal kadečoho len, aby sa pomocou voličov vyštveral do parlamentu. Nemal problém ukradnúť môj volebný program Priamej demokracie.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Obyčajný Igor Matovič sa zase nezaprel

Dňa 22. 2. 2020 nám Kovačič Hanzelová, moderátorka denníka SME, ktorá  na predchádzajúcom pracovisku  bola obeťou mobbingu, aj keď o tom ani nevedela, privítala teraz už nového premiéra Igora Matoviča v relácii pod názvom: Či chcem byť premiér, poviem ešte do volieb. V priebehu rozhovoru pani redaktorka dávala otázky aj o minulosti politického hnutia OĽaNO. Nezabudla vymenovať všetkých poslancov, ktorí počas volebného obdobia odišli a stali sa nezaradení alebo prešli do inej politickej strany. Aj mňa spomenula. Matovič  reagoval:  „Áno, máte pravdu, …..to bola taká,  ja som si ju už nepamätal, lebo tú tetu som vytesnil z pamäti.“

Verejne som Igora Matoviča vyzvala, aby sa mi ospravedlnil.

Ako darček pre všetky ženy by si sa mal Igor Matovič ospravedlniť

Z tohto článku vyberám: „Z príležitosti sviatku Medzinárodného dňa žien si želajme, aby sa líder OĽaNO poďakoval menovite všetkým ženám, ktoré ponížil na ceste za svojou mocou. Nebojte sa!

„Najstrašnejšie je stretnúť muža a nevedieť, na čom u neho som“ (Richard Rorre).“

Vráťme sa k volebnej kampani, ktorá bola veľmi podporovaná médiami. Zviditeľňovali toho, kto si ich najlepšie platil. Líder Matovič v snahe dostať sa znovu do parlamentu aj poštárov si zaplatil.  A tak poštári museli bez reptania roznášať silne marketingový „plátok“ OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA. Takto si pomenovali štyri politické strany svoju novú politickú stranu. Ale „plátok“ o tom nepísal. Čo tam, že po voľbách to už nebudú používať. To si voliči nevšimnú. Na chrbtoch štyroch  politických strán je predsa  a  bolo lepšie sa prevalcovať do parlamentu. A to líder Matovič  dobre vedel. „Zlo národa“ sa nakoniec pod taktovkou lídra Matoviča dostalo do parlamentu. Čo na tom, že všetci do jedného porušili  § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. Občania, voliči dňa 29. februára 2020 zvolili do parlamentu politického zlepenca OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA. To si naši novinári  – všetci do jedného nevšimli a stále nechcú všimnúť.

Občania SR majú plné zuby politického divadla. Teraz sa presunulo do vládnej budovy. Líder politického zlepenca svojimi tlačovkami valcuje Slovensko. Je to stále to isté. Politické prekáračky, vyťahovanie sa peniazmi, alebo nejakou „tieňovou mocou“ a to všetko za pomoci médií, to sú zvieracie spôsoby, ktoré nevyriešia zdravotné, sociálne a ekonomické problémy našich občanov.

Vážení, dnes nám novinári neprinášajú informácie, že tento politický zlepenec je z právneho hľadiska neplatný. Opakovanie matka múdrosti: Stále tu na blogu o tom píšem:

Vážení, politické hnutie OĽaNO zaniklo dňa 30. 11. 2019. Ak budete skúmať ďalej zistíte, že politické strany NOVA, Kresťanská únia,  ZMENA ZDOLA, nezanikli ale stále existujú. Ako je to možné? Líder OĽaNO zase obišiel zákon. Lebo: Na Slovensku sme ešte nenastavili kontrolný mechanizmus zákonov, ako som to navrhovala vo volebnom období 2012 – 2016.

Kto z právnikov má odvahu to povedať nahlas? Igor  Matovič nám ako premiér nemá kompetenciu vládnuť, to znamená nemôže vydávať príkazy , nariadenia, uznesenia, zákony, atď. 

Páni právnici svoju odbornú  reč zamerajte na  ustanovenie § 39 Občianskeho zákonníka, podľa ktorého Neplatný je právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči záujmom spoločnosti.

A poďme ďalej: Prečo sa k podvodu na voličoch neprizná naša bývalá europoslankyňa Anna Záborská?

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Prečo nám to neprezradí ani minister pôdohospodárstva SR Ján Mičovský?

Pán minister Mičovský je len ďalší spolupáchateľ zla?

Prečo nám to nepovie minister obrany SR Jaroslav Naď?

Ďalší minister od Matoviča čo neovláda alebo nerozumie zákonom?

Prečo nám to nepovie nahlas minister hospodárstva Richard Sulík?

Pán minister hospodárstva Sulík, kopli ste „gól do vlastnej bránky“.

A keď nám to nepovedala a nepovie vláda Slovenskej republiky, ukazuje nám to pandémia.

Koronavírus ukázal Matovičovi, čo je pre národ dôležité

Aká je situácia dnes? Je to ako pred voľbami dňa 29. 02. 2020? NIE! Dnes je to ďaleko horšie. Tým, že sme zatlačili odborníkov, aby nám povedali pravdu, tým len umožňujeme šíriť zlo v podobe neznalosti, nevedomosti zákonov, v podobe neinformovanosti občanov. LEBO! Politika strachu nám tu zakvitla a umožňuje zapustiť stále hlbšie a hlbšie korene. A náš premiér tu veselo porušuje zákony, uráža odborníkov, lekárov a pôjde ďalej a ďalej. NEBOJME SA!

Ďalšie porušenie zákona premiéra Igora Matoviča

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567174-matovic-nazval-lekarov-zo-slk-bludarmi-vybilo-mi-poistky/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

POZOR“Naše informácie prinášame z medzinárodných konferencií  a z mojich Zápiskov z parlamentu  Vydal Inštitút ochrany ústavných práv,číslo účtu  SK8365000000000020560144

ioupriesenia@gmail.com

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

Matovič poistil svoju zvrhlosť psychiatrom a kňazom

Pán prokurátor, prečo sme o Vás nepočuli 30 rokov ?

26.11.2020

– takto znela otázka podpredsedu Národnej rady SR Juraja Šeligu pri vypočúvaní kandidátov na Generálneho prokurátora SR. Odpoveď: „lebo som pracoval s dôkazmi, sústredil sa na úlohy, ktoré mi boli zverené“. A ďalej: “ Bol som prokurátor na plný plyn pracujúci na 100 percent. .Za stav prokuratúry zodpovedá 1000 prokurátorov a ten, čo si neplnil [...]

Politika ma (ne)zaujíma alebo je to bulvár

23.11.2020

Vážení občania, radi by sme Vás dňa 25. 11. 2020 privítali v Bratislave na 6.medzinárodnej konferencií Politika ma (ne)zaujíma. Ale nakoľko stále platia obmedzenia pre pandémiu, realizujeme 6. medzinárodnú konferenciu on-line. A pre tých, ktorí majú záujem o našu knižnú publikáciu a o skúsenostiach z našej politiky, znovu vydáme Zborník zo 6.medzinárodnej [...]

Igor Matovič: „Tú tetu som vytesnil z pamäti“

20.11.2020

Hneď, ako som zverejnila predchádzajúci článok, reagovali čitatelia a dali mi otázku ako ďalej ……..? Ako sa mieša politika po 17. novembri alebo v „blate“ je ťažké žiť Opakovanie matka múdrosti. Vrátim sa do roku 2012, kedy som priniesla do klubu politického hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti môj volebný program pre občanov, ktorí [...]

Francúzsko polícia protesty

Protesty proti policajnému násiliu vyústili v Paríži do výtržností

28.11.2020 21:54

Zranenia utrpeli desiatky policajtov.

Migranti, polícia

V kamióne v Prešove sa ukrývali tínedžeri z Afganistanu

28.11.2020 20:51

Dvaja majú viac ako 19 rokov a jeden menej ako 17.

záplavy, povodne, Považská Bystrica

Pri záplavách na Sardínii zahynuli najmenej traja ľudia

28.11.2020 19:16

Nezvestné sú aj ďalšie dve osoby.

Igor Matovič

Pred domom premiéra sa zišli stovky ľudí, polícia nezasiahla

28.11.2020 18:00

Dav sa krátko po 17. hodine rozišiel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 1631276x
Priemerná čítanosť článkov: 19654x

Autor blogu

Kategórie