Založ si blog

Ďalší minister od Matoviča čo neovláda alebo nerozumie zákonom?

Po mojom zverejnení článku Len či si pán premiér Matovič posvietiš aj do svojich radov mi prišli reakcie občanov, ktorí majú svoje vlastné  skúsenosti s politikou nášho premiéra. Ba dokonca niektorí ste napísali, že prežívate nepriaznivú situáciu ponižovania, vytláčania, sabotovania svojej práce, ktorú ste mali radi a teraz výmena Ficovej vlády za Matovičovu vládu, Vám zničila Vašu existenciu. Ale to nie je nič nové, to sme tu mali aj za Ficovej vlády. Prípadov tu máme habadej. Inštitút ochrany ústavných práv Vám ďakuje za Vašu odvahu a statočnosť.

História nášho vládnutia ukazuje, že modrí nadávajú na červených, červení na modrých, používajú  iróniu a výsmech a pritom v situácii, v akej je Slovensko, to vyznieva pre občanov len ako „zábava na dlhé zimné večery“. Od „nežnej“ nám tu ešte žiadna vláda nespravila pre národ nič, čo by pomohlo zvýšiť úroveň a kvalitu života občanov, či vyriešiť ich problémy. Je úplne jedno, či bola vláda červená, či modrá. Od roku 1989 došla deštrukcia Slovenska až do dnešného stavu histórie Matovičovej vlády, kedy sme cudzincami vo vlastnej krajine.

Ako už občania vedia a novinári a rôzni aktivisti, blogeri  im to pomaly zviditeľňujú: všetky vlády sa snažili rozpredať, čo sa dalo a je jedno, kto nám tu vládol. Dlhodobé problémy (Rómovia, menšiny, nezamestnanosť…) nikto neriešil a nerieši. Všade na nás po tie roky číhal strach. Zastrašovanie ľudí,  to je najlepšia stratégia moci. Všetky politické zoskupenia, ktoré sa dostanú k moci, konajú a prijímajú rozhodnutia v prospech svojich záujmov. Nemáme po roku 1989  jedinú politickú stranu alebo hnutie, ktoré by obhajovalo záujmy zamestnancov, pracujúcich, málo majetných, alebo jednoducho tej vrstvy obyvateľstva, ktorá nie je vlastníkom žiadnej formy kapitálu.

Ukážkou takéhoto vládnutia  je aj minister obrany Jaroslav Naď, ktorý odvolal včera s okamžitou platnosťou súčasného riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku Petra Vaněka. Dôvodom je ekonomický i personálny rozklad nemocnice, masívne zlyhanie manažmentu, porušovanie zákona i nehospodárne nakladanie s financiami. Kontrola v nemocnici zistila 58 nedostatkov, pričom mnohé majú podľa Naďa trestnoprávny charakter.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/561262-nad-odvolal-pre-zlyhania-riaditela-vojenskej-nemocnice-v-ruzomberku/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread&fbclid=IwAR2oElyGr0joyVP7AphiVP9zo2XibH57uLpWOAfeQ2y0yCALAP7rrJhsx-s

Vážený pán minister, ešte tomu nie je koniec, ešte sa na svetlo božie nedostali všetky skrivodlivosti, A takých tu máme habadej. Dajme si otázku, prečo o Vašom odvolaní riaditeľa nemocnice  píšu novinári, ale  keď Matovič prostredníctvom  ministra vnútra Mikulca odvolával šéfa OÚ Trnava , ktorý sa tejto funkcii ujal 1. augusta a končí 31. augusta 2020) tak o tom je ticho.  A to tam tento štátny úradník ani dlho nevydržal. Ale aj Vaše kroky, pán minister, sú porušovaním zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. Kto z vašich právnikov nám, občanom, odborne vyloží zákon?

Politické čistky Matovičovej vlády

Občania preto rezignovali na akýkoľvek politický život. Nečinne  pozorovali, ako si politické strany a hnutia delili a delia moc nad majetkom, ktorý ešte vo vlastníctve štátu zostal. Ba dokonca terajšia vláda pomocou výberu daní od chudákov, občanov chce znovu získať ďalšiu korisť  A v neposlednom rade sa majetkovou korisťou stali eurofondy.

Vláda Matoviča – drezúra úradníckeho koňa

Preto je nad slnko jasnejšie, že v súčasnej etape spoločenského a politického vývoja Slovenska občanov bez väčšieho majetku ani v parlamente, ani vo vláde a očividne ani na ústavnom súde nemá, kto zastupovať. Slovensko potrebuje zmenu, ľudí trápi beznádej, tomu nepomôže a nepomohla žiadna nočná mora, resp. mimoriadna schôdza, alebo akási „lepená“ úprava minimálnej mzdy ministra Krajňáka. Je načase, aby  prišli nielen do zákonodarného zboru Národnej rady SR odborníci, ktorí v tomto chorom systéme vládnutia nebudú hľadieť na svoj vlastný prospech. A ktorí nebudú spolupáchatelia zla.

Neklam ľud kresťanský, premiér Igor Matovič

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

100 dní porušuje vláda zákon ?

Naša politika uvoľňuje morálku zákonmi, aby tak nechala ľudí vyžívať sa v debatách o morálke, o ľudských právach, o diskriminácii, o násilí, o migrantoch.  Kto si všimne, ako sa „bábky na šnúrke“ pomocou novinárov prehadzujú? A za tým všetkým vyrastá ZLO.

Inštitút ochrany ústavných práv dokumentuje históriu našej demokracie, ktorú vymyslel človek pre človeka.

Želajme si, aby sa nám darilo správne vidieť to,  čo ostáva bežnému pohľadu skryté  a aby sa nám darilo presadzovať dobré kroky, hoci človek je niekedy sám, proti všetkým … Nie je  to vôbec ľahké…. … nachádzame správnych spojencov, ktorí majú rovnú chrbticu.

https://www.mojevideo.sk/video/28746/vizia_pre_slovensko_alebo_vsetko_sa_da_ak_sa_chce.html?fbclid=IwAR0vl8OwszjNghqhQYGFTjuthCsaudrF4pFvUuP1Fb7NoOOLxw2_zmsppkc

 

Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na lobovanie mediálnych aktérov pri tvorbe politiky

29.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme Vám za gratulácie k Novému roku 2023. Sme radi, že sledujete naše odborné spravodajstvo, ktorého cieľom je osveta a monitoring v boji proti psychickému násiliu na pracoviskách ako aj historický výskum budovania demokracie po slovensky, aby sa zvyšovalo právne vedomie nášho národa. Lebo, ako viete a písali o tom novinári, či [...]

Doplácame na to, že vyše tridsať rokov nikto neriešil do hĺbky. . .

17.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto novom roku 2023 budeme pokračovať s monitoringom o našich praktických skúsenostiach z výskumu o budovaní demokracie po slovensky. Predovšetkým sa zameriame na výsledky štúdia žalobných návrhov pracovného práva, kde žalobca/bkyňa stratil/a u žalovaného prácu. Dôležité dôkazy sú žaloby občanov, ktoré boli podané vo [...]

Zverejňovanie zločinov a . . . . .

30.12.2022

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto končiacom roku 2022 si zopakujeme naše praktické skúsenosti z výskumu o našom budovaní demokracie po slovensky. Čo sme zistili? Predovšetkým je dôležité: 1. Do politiky sa stále dostávajú tí, ktorí nemajú odborné znalosti a vedomosti. A koho je to chyba a komu to vadí? 2. Od roku 1989 nám politika zvlčila a okrem iného aj [...]

Marjorie Taylor Greene

Ako vyzerá mizerný život? Podľa republikánky byť členom Kongresu a ročne zarábať 174-tisíc dolárov

06.02.2023 12:05

Taylorová Greeneová bola do Snemovne reprezentantov zvolená v roku 2020, predtým vlastnila pobočku posilňovne CrossFit.

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

bziny

Počas kalamity opitý šoféroval autobus s 12 ľuďmi, čelí obvineniu

06.02.2023 09:44, aktualizované: 11:15

34-ročný vodič nafúkal vyše promile.

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 11:05

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 174
Celková čítanosť: 4038331x
Priemerná čítanosť článkov: 23209x

Autor blogu

Kategórie