Založ si blog

Ďalší minister od Matoviča čo neovláda alebo nerozumie zákonom?

Po mojom zverejnení článku Len či si pán premiér Matovič posvietiš aj do svojich radov mi prišli reakcie občanov, ktorí majú svoje vlastné  skúsenosti s politikou nášho premiéra. Ba dokonca niektorí ste napísali, že prežívate nepriaznivú situáciu ponižovania, vytláčania, sabotovania svojej práce, ktorú ste mali radi a teraz výmena Ficovej vlády za Matovičovu vládu, Vám zničila Vašu existenciu. Ale to nie je nič nové, to sme tu mali aj za Ficovej vlády. Prípadov tu máme habadej. Inštitút ochrany ústavných práv Vám ďakuje za Vašu odvahu a statočnosť.

História nášho vládnutia ukazuje, že modrí nadávajú na červených, červení na modrých, používajú  iróniu a výsmech a pritom v situácii, v akej je Slovensko, to vyznieva pre občanov len ako „zábava na dlhé zimné večery“. Od „nežnej“ nám tu ešte žiadna vláda nespravila pre národ nič, čo by pomohlo zvýšiť úroveň a kvalitu života občanov, či vyriešiť ich problémy. Je úplne jedno, či bola vláda červená, či modrá. Od roku 1989 došla deštrukcia Slovenska až do dnešného stavu histórie Matovičovej vlády, kedy sme cudzincami vo vlastnej krajine.

Ako už občania vedia a novinári a rôzni aktivisti, blogeri  im to pomaly zviditeľňujú: všetky vlády sa snažili rozpredať, čo sa dalo a je jedno, kto nám tu vládol. Dlhodobé problémy (Rómovia, menšiny, nezamestnanosť…) nikto neriešil a nerieši. Všade na nás po tie roky číhal strach. Zastrašovanie ľudí,  to je najlepšia stratégia moci. Všetky politické zoskupenia, ktoré sa dostanú k moci, konajú a prijímajú rozhodnutia v prospech svojich záujmov. Nemáme po roku 1989  jedinú politickú stranu alebo hnutie, ktoré by obhajovalo záujmy zamestnancov, pracujúcich, málo majetných, alebo jednoducho tej vrstvy obyvateľstva, ktorá nie je vlastníkom žiadnej formy kapitálu.

Ukážkou takéhoto vládnutia  je aj minister obrany Jaroslav Naď, ktorý odvolal včera s okamžitou platnosťou súčasného riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku Petra Vaněka. Dôvodom je ekonomický i personálny rozklad nemocnice, masívne zlyhanie manažmentu, porušovanie zákona i nehospodárne nakladanie s financiami. Kontrola v nemocnici zistila 58 nedostatkov, pričom mnohé majú podľa Naďa trestnoprávny charakter.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/561262-nad-odvolal-pre-zlyhania-riaditela-vojenskej-nemocnice-v-ruzomberku/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread&fbclid=IwAR2oElyGr0joyVP7AphiVP9zo2XibH57uLpWOAfeQ2y0yCALAP7rrJhsx-s

Vážený pán minister, ešte tomu nie je koniec, ešte sa na svetlo božie nedostali všetky skrivodlivosti, A takých tu máme habadej. Dajme si otázku, prečo o Vašom odvolaní riaditeľa nemocnice  píšu novinári, ale  keď Matovič prostredníctvom  ministra vnútra Mikulca odvolával šéfa OÚ Trnava , ktorý sa tejto funkcii ujal 1. augusta a končí 31. augusta 2020) tak o tom je ticho.  A to tam tento štátny úradník ani dlho nevydržal. Ale aj Vaše kroky, pán minister, sú porušovaním zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. Kto z vašich právnikov nám, občanom, odborne vyloží zákon?

Politické čistky Matovičovej vlády

Občania preto rezignovali na akýkoľvek politický život. Nečinne  pozorovali, ako si politické strany a hnutia delili a delia moc nad majetkom, ktorý ešte vo vlastníctve štátu zostal. Ba dokonca terajšia vláda pomocou výberu daní od chudákov, občanov chce znovu získať ďalšiu korisť  A v neposlednom rade sa majetkovou korisťou stali eurofondy.

Vláda Matoviča – drezúra úradníckeho koňa

Preto je nad slnko jasnejšie, že v súčasnej etape spoločenského a politického vývoja Slovenska občanov bez väčšieho majetku ani v parlamente, ani vo vláde a očividne ani na ústavnom súde nemá, kto zastupovať. Slovensko potrebuje zmenu, ľudí trápi beznádej, tomu nepomôže a nepomohla žiadna nočná mora, resp. mimoriadna schôdza, alebo akási „lepená“ úprava minimálnej mzdy ministra Krajňáka. Je načase, aby  prišli nielen do zákonodarného zboru Národnej rady SR odborníci, ktorí v tomto chorom systéme vládnutia nebudú hľadieť na svoj vlastný prospech. A ktorí nebudú spolupáchatelia zla.

Neklam ľud kresťanský, premiér Igor Matovič

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

100 dní porušuje vláda zákon ?

Naša politika uvoľňuje morálku zákonmi, aby tak nechala ľudí vyžívať sa v debatách o morálke, o ľudských právach, o diskriminácii, o násilí, o migrantoch.  Kto si všimne, ako sa „bábky na šnúrke“ pomocou novinárov prehadzujú? A za tým všetkým vyrastá ZLO.

Inštitút ochrany ústavných práv dokumentuje históriu našej demokracie, ktorú vymyslel človek pre človeka.

Želajme si, aby sa nám darilo správne vidieť to,  čo ostáva bežnému pohľadu skryté  a aby sa nám darilo presadzovať dobré kroky, hoci človek je niekedy sám, proti všetkým … Nie je  to vôbec ľahké…. … nachádzame správnych spojencov, ktorí majú rovnú chrbticu.

https://www.mojevideo.sk/video/28746/vizia_pre_slovensko_alebo_vsetko_sa_da_ak_sa_chce.html?fbclid=IwAR0vl8OwszjNghqhQYGFTjuthCsaudrF4pFvUuP1Fb7NoOOLxw2_zmsppkc

 

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.

biely prášok, hasiči, antrax

V Revúcej evakuovali budovu pošty pre nájdenú obálku s bielym práškom. Mala byť adresovaná Dankovi

20.05.2024 19:11

Na miesto prišli hasiči, polícia aj experti z Kontrolného chemického laboratória.

vláda, ministri, bezpečnostná rada

Vláda musí naďalej plniť svoj program, zhodla sa koaličná rada

20.05.2024 18:29, aktualizované: 19:22

Vláda musí naďalej plniť svoje programové vyhlásenie v tempe, ktoré nastavil premiér Fico, oznámil Smer.