Založ si blog

Matovičova poslankyňa povedala pravdu

V médiách sa stále „točia“ správy o účasti občanov na testovaní. Kto to od občanov žiada? Vláda Slovenskej republiky. A najmä premiér Igor Matovič.  Dajme si otázku: Je pravda, že dňa 29. februára 2020 zvíťazilo politické hnutie OĽaNO? Pred voľbami 2020 som tu na blogu prinášala poznatky a skúsenosti o politickom hnutí OĽaNO a jeho lídrovi.

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

 

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Líder OĽaNO sa pred voľbami chytal kadečoho len, aby sa pomocou voličov vyštveral do parlamentu. Nemal problém ukradnúť môj volebný program Priamej demokracie.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Obyčajný Igor Matovič sa zase nezaprel

Dňa 22. 2. 2020 nám Kovačič Hanzelová, moderátorka denníka SME, ktorá  na predchádzajúcom pracovisku  bola obeťou mobbingu, aj keď o tom ani nevedela, privítala teraz už nového premiéra Igora Matoviča v relácii pod názvom: Či chcem byť premiér, poviem ešte do volieb. V priebehu rozhovoru pani redaktorka dávala otázky aj o minulosti politického hnutia OĽaNO. Nezabudla vymenovať všetkých poslancov, ktorí počas volebného obdobia odišli a stali sa nezaradení alebo prešli do inej politickej strany. Aj mňa spomenula. Matovič  reagoval:  „Áno, máte pravdu, …..to bola taká,  ja som si ju už nepamätal, lebo tú tetu som vytesnil z pamäti.“

Verejne som Igora Matoviča vyzvala, aby sa mi ospravedlnil.

Ako darček pre všetky ženy by si sa mal Igor Matovič ospravedlniť

Z tohto článku vyberám: „Z príležitosti sviatku Medzinárodného dňa žien si želajme, aby sa líder OĽaNO poďakoval menovite všetkým ženám, ktoré ponížil na ceste za svojou mocou. Nebojte sa!

„Najstrašnejšie je stretnúť muža a nevedieť, na čom u neho som“ (Richard Rorre).“

Vráťme sa k volebnej kampani, ktorá bola veľmi podporovaná médiami. Zviditeľňovali toho, kto si ich najlepšie platil. Líder Matovič v snahe dostať sa znovu do parlamentu aj poštárov si zaplatil.  A tak poštári museli bez reptania roznášať silne marketingový „plátok“ OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA. Takto si pomenovali štyri politické strany svoju novú politickú stranu. Ale „plátok“ o tom nepísal. Čo tam, že po voľbách to už nebudú používať. To si voliči nevšimnú. Na chrbtoch štyroch  politických strán je predsa  a  bolo lepšie sa prevalcovať do parlamentu. A to líder Matovič  dobre vedel. „Zlo národa“ sa nakoniec pod taktovkou lídra Matoviča dostalo do parlamentu. Čo na tom, že všetci do jedného porušili  § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. Občania, voliči dňa 29. februára 2020 zvolili do parlamentu politického zlepenca OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA. To si naši novinári  – všetci do jedného nevšimli a stále nechcú všimnúť.

Občania SR majú plné zuby politického divadla. Teraz sa presunulo do vládnej budovy. Líder politického zlepenca svojimi tlačovkami valcuje Slovensko. Je to stále to isté. Politické prekáračky, vyťahovanie sa peniazmi, alebo nejakou „tieňovou mocou“ a to všetko za pomoci médií, to sú zvieracie spôsoby, ktoré nevyriešia zdravotné, sociálne a ekonomické problémy našich občanov.

Vážení, dnes nám novinári neprinášajú informácie, že tento politický zlepenec je z právneho hľadiska neplatný. Opakovanie matka múdrosti: Stále tu na blogu o tom píšem:

Vážení, politické hnutie OĽaNO zaniklo dňa 30. 11. 2019. Ak budete skúmať ďalej zistíte, že politické strany NOVA, Kresťanská únia,  ZMENA ZDOLA, nezanikli ale stále existujú. Ako je to možné? Líder OĽaNO zase obišiel zákon. Lebo: Na Slovensku sme ešte nenastavili kontrolný mechanizmus zákonov, ako som to navrhovala vo volebnom období 2012 – 2016.

Kto z právnikov má odvahu to povedať nahlas? Igor  Matovič nám ako premiér nemá kompetenciu vládnuť, to znamená nemôže vydávať príkazy , nariadenia, uznesenia, zákony, atď. 

Páni právnici svoju odbornú  reč zamerajte na  ustanovenie § 39 Občianskeho zákonníka, podľa ktorého Neplatný je právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči záujmom spoločnosti.

A poďme ďalej: Prečo sa k podvodu na voličoch neprizná naša bývalá europoslankyňa Anna Záborská?

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Prečo nám to neprezradí ani minister pôdohospodárstva SR Ján Mičovský?

Pán minister Mičovský je len ďalší spolupáchateľ zla?

Prečo nám to nepovie minister obrany SR Jaroslav Naď?

Ďalší minister od Matoviča čo neovláda alebo nerozumie zákonom?

Prečo nám to nepovie nahlas minister hospodárstva Richard Sulík?

Pán minister hospodárstva Sulík, kopli ste „gól do vlastnej bránky“.

A keď nám to nepovedala a nepovie vláda Slovenskej republiky, ukazuje nám to pandémia.

Koronavírus ukázal Matovičovi, čo je pre národ dôležité

Aká je situácia dnes? Je to ako pred voľbami dňa 29. 02. 2020? NIE! Dnes je to ďaleko horšie. Tým, že sme zatlačili odborníkov, aby nám povedali pravdu, tým len umožňujeme šíriť zlo v podobe neznalosti, nevedomosti zákonov, v podobe neinformovanosti občanov. LEBO! Politika strachu nám tu zakvitla a umožňuje zapustiť stále hlbšie a hlbšie korene. A náš premiér tu veselo porušuje zákony, uráža odborníkov, lekárov a pôjde ďalej a ďalej. NEBOJME SA!

Ďalšie porušenie zákona premiéra Igora Matoviča

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567174-matovic-nazval-lekarov-zo-slk-bludarmi-vybilo-mi-poistky/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

POZOR“Naše informácie prinášame z medzinárodných konferencií  a z mojich Zápiskov z parlamentu  Vydal Inštitút ochrany ústavných práv,číslo účtu  SK8365000000000020560144

ioupriesenia@gmail.com

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

Matovič poistil svoju zvrhlosť psychiatrom a kňazom

Email zo dňa 15. 11. 2012 od štátneho tajomníka Branislava Ondruša – sľub politickej strany SMER

18.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Nadväzujeme na minulé články: Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu? Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ? A hľa – máme po [...]

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.