Založ si blog

Čo nám volebný prieskum neprezradil?

Vážení študenti práva (a nielen Vy) aj na začiatku školského roka 2023/2024 pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.
Dňa 30.09.2023 sa dozvieme, či si občania, voliči zvýšili právne vedomie za 34 rokov budovania demokracie po slovensky. Prinášala som z parlamentu spravodajstvo v rokovacej sále a následne na blogu sme o tom, ako funguje náš parlament. Kto porozumel, ten porozumel.

„Ak by sme pripustili Vašu žalobu, takých žalôb by sme tu mali tisíce“- povedal sudca Murgaš


Politické sľuby v tejto volebnej kampani však znovu ukazujú, že je to stále to isté. I keď politické strany zase sľubujú občanom pomocou volebných programov, že občanom „niečo“ splnia. Volebný program je len zdrap papiera, ktorý každá politická strana po voľbách roztrhá.
Ani politické videá, bilboardy pri cestách, rozhovory novinárov s kandidátmi politických strán sú len reklamy a faloš pre voličov.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch


Rad – radom sme podávali spravodajstvo, že poslanec parlamentu má síce právo pozvať novinárov na tlačovú konferenciu, ale novinári nemusia na ňu prísť. Nepomohla ani webová stránka Národnej rady Slovenskej republiky, kde boli uvedené tlačové konferencie zverejnené.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá


Aké tragické udalosti sa musia odohrať, aby sme sa konečne občania – voliči zobudili a uvedomili si, že politická šľachta v podobe politických subjektov, ktoré dostali svoje čísla pre nastávajúcu volebnú kampaň, neprinášajú občanom ochranu proti ich bezpráviu. A práve končiace volebné obdobie roku 2020 – 2024 ukázalo, aká je politická stratégia moci a ako rýchlo zabudnú poslanci na voličov, občanov.
V tomto našom politickom systéme to už tak funguje a cikať proti vetru by chcel len blázon.Dodnes tak v našej krajine pretrváva politický boj politických štruktúr, ktoré si z občanov spravili figúrky na šachovnici. Ak by to nebola pravda, nešírili by sa občas mediálne správy o zvyšovaní či znižovaní nezamestnanosti. A tak stále dokola radoví poplatníci prispievajú do štátneho rozpočtu a nevidia, kam miznú peniaze. Cieľom tejto politiky sa stalo napätie a strach, beznádej a nestabilita. Ale je to stále rovnaký boj na tomto hnojisku.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Voľbami sme si dali gól do vlastnej brány


Mnohí novinári, politológovia, blogerí, sociológovia, zatiahli do témy mobbingu, bossingu, ktorú som priniesla v roku 2012 vo volebnom programe do parlamentu. A ktorej sa stále venujeme (IOÚP). Ale pozor! Ani jedna politická strana sa tejto téme vo svojom volebnom programe pred voľbami v roku 2023 nevenuje.

Koho nám novinári pošlú do parlamentu


Vážení študenti práva (a nielen Vy), zopakujme si stručne históriu parlamentu, jeho poslanie, úlohy, činnosť po roku 1989. Parlament schvaľoval a schvaľuje prostredníctvom poslancov, ktorých občania zvolili, zákony už pomaly 34 rokov. Každý poslanec v každom volebnom období prichádza s tou – ktorou politickou stranou do parlamentu. Najprv voličom predloží každá politická strana politický program, ktorým nasľubuje svojim voličom, čo všetko pre nich spraví. A potom, keď občania zvolia politické strany, potom sa politické sľuby strácajú a stratia. Kde sa stratili politické sľuby politických strán práve končiaceho volebného obdobia?
Poslanec parlamentu musí pracovať podľa doteraz nastaveného politického systému, resp. ako na pracovisku, teda podľa náplne práce.Toto je dôležité poznať v súčasnej dobe „múdrej dobe“ pre každého občana – voliča. Na každého poslanca čaká v parlamente práca poslanca. Aká je to práca? Stále rovnaká a stále rovnako nastavená. V parlamente sú poslanci koalície, títo predstavujú väčšinu parlamentu a tí druhí sú poslanci opozície. Títo sú v menšom počte. To znamená, že opozícia v menšom počte nemôže mať úspech pri prijímaní zákonov. Aj keby ich predložila tisíce a tisíce. Je to jednoduchá matematika, ktorú si občania vôbec neuvedomujú a ani sa jej nevenovali. A koniec koncov, kto by ich to naučil. Zatiaľ NIKTO z poslancov nám, občanom, verejne nepriznal, aká je jeho kompetencia v parlamente.

Koho nám novinári pošlú do parlamentu


PREČO ????? LEBO ich tá práca živí za peniaze voličov.
Ktorá politická strana či politické hnutie prinášali riešenia problémov psychického násilia na pracovisku? Ani v posledných voľbách v roku 2020 sa nenašla politická strana či politické hnutie, ktoré by malo riešenie na tento stále viac a viac sa prehlbujúci a vyskytujúci problém na pracoviskách?

Zákulisie parlamentu je ďalší dôvod, prečo sa občania, resp. voliči majú zle


V jednej rannej téme slovenského rozhlasu sa nechali počuť anglickí psychológovia, že za jediné storočie, v ére meraní IQ je štatisticky potvrdené celkové hlúpnutie ľudstva. Ja som presvedčená že táto informácia je relevantná, príčina nie je v úbohých jednoduchých ľuďoch, ale v politikoch a zbohatlíkoch, ktorí sa nevedia nabažiť privilégií.
Vážení študenti práva (a nielen Vy), ak by boli za 34 rokov robili politické strany skutky, tak Slovensko je krajina bez utrpenia, bez chudoby, bez všetkých tu dosiaľ vymyslených týraných tém už od doby mečiarizmu.
Vážení študenti práva (a nielen Vy), čo priniesla práca poslancov v parlamente pre občanov, ktorí ich tam volili v tomto poslednom volebnom období 2020 – 2024?

Matovič bude len obyčajnou figúrkou na šachovnici?


Znovu zopakujem:
Vôbec sa nečudujem, že dôvera občanov v demokraciu ako systém vládnutia na Slovensku aj po týchto parlamentných voľbách zase nikoho nepresvedčila. Naša „demokracia po slovensky“ neposkytuje občanom možnosti realizovať svoje práva a tiež neumožňuje v prípade, ak sú porušované, domôcť sa nápravy. Ani súdnou cestou. Zase budú zlyhávať a zlyhali všetky štátne inštitúcie, ktoré štát zriadil na akúsi pomoc pre občanov. A rovnako sa nemení a nezmenila cesta pomoci občanom. Je rovnako tŕnistá a veľmi vzdialená.

Zákulisie parlamentu je ďalší dôvod, prečo sa občania, resp. voliči majú zle


Ani v posledných voľbách v roku 2020 sa nenašla žiadna politická strana či politické hnutie, ktoré by malo riešenie na tento stále viac a viac sa prehlbujúci a vyskytujúci problém na pracoviskách? Už aj novinári píšu o akejsi kyberšikane ako skutkovej podstate trestného činu.
https://www.tyzden.sk/promotion/79559/kybersikana-ako-trestny-cin/?fbclid=IwAR0s9Fcy1pNjKmythcU7s76Mf5pcKmzFOsMJSiwRtmHvV8tPSBwOh_kgDrc
Opakovanie – matka múdrosti: Pred parlamentnými voľbami v roku 2020 sme upozorňovali na aroganciu moci poslanca Igora Matoviča v článkoch na blogu pravda

Najprv existuje spôsob, ako si niekoho zvolíme a potom už neexistuje spôsob o tom, ako má vládnuť ten či ten zvolený politik

Matovič bude len obyčajnou figúrkou na šachovnici?


Vážení, moje praktické skúsenosti signalizujú pekelný stav nášho bezprávneho štátu. Filmy o mafiách sú slabý čaj proti slovenskej skutočnosti. Sudca ani po 4 rokoch nevytýčil prvé pojednávanie.

Koľko poslancov v parlamente číta moje články, keď


Občania ani nevedia, čo má poslanec parlamentu robiť. A kto to z poslancov parlamentu vie, čo je jeho poslaním, keď si ho občania zvolili? Ktorý z poslancov nám zviditeľnil v tomto volebnom období pokračovanie politiky vo vzťahu k ostatným spolupracovníkom – poslancom agresívnym spôsobom t.j. mobbingom? Nikto. Všetci po zvolení len zohnú chrbty a pokračujú ako spolupáchatelia ukazovať zlú firemnú kultúru na našich pracoviskách. Nikto nám na Slovensku nechce zviditeľniť pravdu o psychicky narušených vzťahoch.

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote


A čo teda zostáva našim politikom ? Možno urobia zo seba na kresťanskom Slovensku obetných baránkov. To sa na Slovensku nosí a to ide! Budú ich aj zbožné babky stále voliť. Ale to je všetko, občanom zase nepomôžu. A tak slušný a poctivý občan v snahe pomôcť sebe nemá často iné východisko len spáchať samovraždu.

Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na lobovanie mediálnych aktérov pri tvorbe politiky


Vážení študenti práva (a nielen VY) študujte, ktorá politická strana Vám – voličom chce pomôcť…

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.