Založ si blog

Koho nám novinári pošlú do parlamentu

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku.

Zákulisie parlamentu je ďalší dôvod, prečo sa občania, resp. voliči majú zle


Je všeobecne známe: Neuvážené, provokujúce a niekedy infantilné prejavy nášho ministra financií stále pokračujú. Urážanie ľudí, dôležité rokovania sa úmyselne nesprávne termínujú a informácie sa často zamlčujú. Mnohí novinári, politológovia, blogerí, sociológovia, zatiahli do témy mobbingu, bossingu, ktorú som priniesla v roku 2012 vo volebnom programe do parlamentu. A ktorej sa stále venujeme (IOÚP). Igor Matovič vládne v súlade s našou témou mobbing, bossing alebo ak chcete psychický teror na pracovisku.

Igor Matovič, koľko liekov Ťa drží nad hladinou?


Ale pozor! Jeho vládnutie je len následok práce z našich pracovísk, ktorý sme si tu zaužívali po roku 1989.
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/su-platne-rozhodnutia-premiera-igora-matovica
Márne sme hľadali informáciu o oslavách 100. výročia vzniku Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktoré prebiehali od 6. 9. 2022, a to otvorením výstavy vo vestibule fakulty. Mohli sme si pripomenúť štúdium práva na území Slovenska pred vznikom Univerzity Komenského i po jej vzniku, a súčasné dôležité aspekty štúdia na Právnickej fakulte UK.
Dňa 21. 9. 2022 sa uskutočnila panelová diskusia „Ženy v práve“ s cieľom predstaviť aktívne, úspešné a inšpiratívne právničky z verejnej i súkromnej sféry. Moderátorkou podujatia bola JUDr. Mária Havelková, PhD., ktorá sa špecializuje na otázky rodovej rovnosti. Tiež tu boli bývalá verejná ochrankyňa ľudských práv prof. JUDr. Mária Patakyová, CSc., sudkyňa JUDr. Zuzana Pavlíková, advokátka JUDr. Anna Niku a vyšetrovateľka JUDr. Katarína Masár Kupková, PhD. Panelistky sa postupne vyjadrovali k témam o regulácii rodovej rovnosti, zavedenie kvót, sexuálne obťažovanie, ťažkosti s presadením sa v mužskom kolektíve. Zostali len v rovine súčasnosti, v každej téme chýbali príčiny a následky. Predsa každý vie, že prípady domáceho a rodinného násilia, v niektorých prípadoch až s dopadom na stratu života obete sú médiami tlačiace témy. Aj keď už „stoja pred dverami“ nášho štúdia obetí mobbingu, bossingu na slovenských pracoviskách. Záverečným koncertom dňa 29.9.2022 sa ukončili oslavy 100. výročia od založenia Právnickej Fakulty UK.
Počas osláv (IOÚP) sme oslovili odborníka – riaditeľa legislatívneho oddelenia a požiadali o pomoc vo veci novelizácie zákona č. 85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach.
Žiaľ, ako je to u nás zvykom, riaditeľ legislatívneho oddelenia nám oznámil, že ich kompetencia slúži len na prípravu vnútornej legislatívy Univerzity Komenského.
A tak môže líder Igor Matovič porušovať zákon bez ohľadu na následky a prípadné sankcie.

Bilancia Matovičovej vlády aj za pomoci pravdivých konšpirácií

Heger pácha zločin, ale Matovič a Fico je vinník


Dobrá správa, ktorú zverejnili na www.cas.sk, je: „Organizácia Spojených národov v stredu (28.9.2022) uviedla, že na ochranu duševného zdravia na pracovisku je potrebné urobiť omnoho viac, než doteraz. Zároveň predstavila nové smernice o tom, ako znížiť psychologickú záťaž spojenú s prácou.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Medzinárodná organizácia práce (ILO) OSN zverejnili dva dokumenty, v ktorých radia, ako by mala práca ochraňovať duševné zdravie, poskytovať pocit dosiahnutého úspechu, sebadôvery a dostatočné platové ohodnotenie. Škodlivé sú naopak nevhodné podmienky či zlé vzťahy na pracovisku. Smernice, ktoré predstavili WHO a ILO, odporúčajú zamestnávateľom okrem iného preškoliť pracovníkov na vedúcich pozíciách, aby sa vyhli vytváraniu stresujúceho pracovného prostredia a naučili sa reagovať na zamestnancov, ktorí pociťujú psychický teror na pracovisku.
https://www.cas.sk/clanok/2721559/stres-si-vybera-na-zamestnancoch-svoju-dan-osn-vyzyva-toto-by-mala-kazda-praca-poskytovat/
Vážení študenti práva (a nielen Vy), zopakujme si stručne históriu parlamentu, jeho poslanie, úlohy, činnosť po roku 1989. Parlament schvaľoval a schvaľuje prostredníctvom poslancov, ktorých občania zvolili, zákony už pomaly 32 rokov. Každý poslanec v každom volebnom období prichádza s tou – ktorou politickou stranou do parlamentu. Najprv voličom predloží každá politická strana politický program, ktorým nasľubuje svojim voličom, čo všetko pre nich spraví. A potom, keď občania zvolia politické strany, potom sa politické sľuby strácajú a stratia. Kde sa stratili ich politické sľuby? Poslanec parlamentu musí pracovať podľa doteraz nastaveného politického systému, resp. ako na pracovisku, teda podľa náplne práce.Toto je dôležité poznať v súčasnej dobe „múdrej dobe“ pre každého občana. Na každého poslanca čaká v parlamente práca poslanca. Aká je to práca? Stále rovnaká a stále rovnako nastavená: V parlamente sú poslanci koalície, títo predstavujú väčšinu parlamentu a tí druhí sú poslanci opozície. Títo sú v menšom počte. To znamená, že opozícia v menšom počte nemôže mať úspech pri prijímaní zákonov. Aj keby ich predložila tisíce a tisíce. Je to jednoduchá matematika, ktorú si občania vôbec neuvedomujú a ani sa jej nevenovali. A koniec koncov, kto by ich to naučil. Zatiaľ NIKTO z poslancov nám, občanom, verejne nepriznal, aká je jeho kompetencia v parlamente.
A od našich rakúskych kolegov vyberám: „Žiaľ, časy, keď väčšina z nás dúfala v lepšiu budúcnosť, sú už za nami. Skončili, pretože naša vláda ale aj mocní v mnohých iných krajinách urobili nesprávne rozhodnutia. Dobrá budúcnosť pre nás znamená návrat našej krajiny, v ktorej sa rešpektuje sloboda a základné práva, v ktorom je zabezpečená prosperita a prevláda vnútorná aj vonkajšia bezpečnosť. Faktom je, že súčasná politika sankcií voči Rusku poškodzuje najmä Európu, pričom USA z nej môžu v niektorých oblastiach dokonca profitovať. Minulosť však ukázala, že EÚ nikdy nedokázala vyriešiť krízy. Vidno to na príklade migračnej krízy, bankovej krízy či pandémie koróny.
Predstava, že by ste mohli viesť ekonomickú vojnu proti Rusku, ktorá by nemala negatívny vplyv na vašich vlastných ľudí, je naivná. Plánovaný zákaz dovozu ropy, nafty a benzínu z Ruska bude naďalej ťahať nahor ceny.“
Páni novinári (a nielen VY): Ak sa nenaučíme správne pomenovávať deviantné spôsoby v zamestnaneckých vzťahoch,
Ak nebudeme nahlas hovoriť o patológii vo vzťahoch na pracoviskách,
Ak nebudeme trvať na odvolaní nepoučiteľných bossov,
Ak nebudeme tvoriť spravodlivý nátlak na mobbérsku zver nad nami,
Potom sa nečudujme, ak nás tá zver pomaly, ale isto zničí.
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/pomoze-poslanec-parlamentu-vyriesit-problemy-obcanov
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/psychicky-utok-na-cloveka-zamestnanca-volica-pravna-agenda-ioup

Občania chcú vidieť spoluprácu úspešných blogérov

Koho nám to tu média stále podhadzujú?

Budeme voliť neplatné politické strany?

23.09.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za všetky doterajšie gratulácie a prejavy priazne. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme pred voľbami. Čo nám prinesú? História sa zase zopakuje. Čo nám volebný prieskum neprezradil? Politický [...]

Čo nám volebný prieskum neprezradil?

10.09.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) aj na začiatku školského roka 2023/2024 pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 30.09.2023 sa dozvieme, či si občania, voliči zvýšili právne vedomie za 34 rokov budovania demokracie po slovensky. Prinášala som z [...]

Kauza (ex)poslankyne sa stala „chlebíčkom“ súdov

16.08.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) aj počas prázdnin pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. O novej ceste, ktorá by priniesla zmenu politiky, prinášame od roku 2012 riešenia, šírime osvetu a monitoring. A všetko to aj s Vašou odvahou sme zaznamenali do našich [...]

Alexandr Lukašenko

Švajčiarsky súd oslobodil bývalého agenta bieloruskej eskadry smrti

28.09.2023 22:46

Garavského súdili za nútené zmiznutie troch politických odporcov prezidenta Alexandra Lukašenka koncom 90. rokov 20. storočia.

javor, británia, hadrianov val, robin hood

V noci niekto vyrúbal zrejme najznámejší strom v Británii

28.09.2023 21:18

Išlo o javor, ktorý rástol neďaleko Hadrianovho valu na severe Anglicka.

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.