Založ si blog

Heger pácha zločin, ale Matovič a Fico je vinník

Nadväzujeme na článok Igor Matovič sa dostal do politiky za pomoci vlády Róberta Fica. Vaša reakcia nás nenechala na pochybách, že naša činnosť zvyšovania právneho vedomia občanov je veľmi potrebná. Preto sledujte naše články a dozviete sa, ako skončia naši egomani, ktorých ste VY, občania, volili dňa 29.02.2020 do parlamentu. Preskúmajme pomocou našich novinárov, ktorí nám odvážne napísali informáciu, že Igor  Matovič  sa dostal v roku 2020 do poslaneckého kresla zase pri porušení zákona o politických stranách a o politických hnutiach.

Igor Matovič sa dostal do politiky za pomoci vlády Róberta Fica

Je našou cťou, že sme boli prví, ktorí poukázali dňa  02.11  2020  a dňa 12.01.2021 u vedúceho Úradu štátnej komisie pre voľby a kontrolu  financovania politických strán JUDr. Miloša Mrváňa, LL.M. na porušenie zákona o politických stranách a o politických hnutiach.  Inštitút ochrany ústavných práv o tom stále dáva na vedomie všetkým našim právnikom, našim médiám. Len oni majú strach, aby neprišli o prácu a boja sa o tom písať našim chudákom občanom bez právneho vedomia. A hľa, redakcia Slovanské noviny napísali pravdu a nebáli sa našu činnosť zverejniť.

Stal sa Matovič premiérom podvodom?

Ale to nemení nič na tom, že aj v tomto roku 2021 potrebujeme nahlas hovoriť o patológii vo vzťahoch na pracoviskách, potrebujeme správne pomenovávať deviantné spôsoby v zamestnaneckých vzťahoch a trvať na odvolaní nepoučiteľných bossov. Lebo pracovisko je aj Úrad vlády SR  a Národná rada Slovenskej republiky. A tu nám za pomoci novinárov sa zaznamenávajú zlomyseľnosti, ktorými útočia šéfovia na svojich podriadených. Alebo aj naopak. Je to nový obal pre starý produkt sveta práce. Na rozdiel od Európskej únie u nás na našich pracoviskách nikto nebije na poplach Nikto nahlas nekričí, že ten šéf alebo ten šéf nevie riadiť. Nikto nechcel a nechce aspoň premýšťať nad možnosťami prevencie a riešenia problému? Je predsa najvyšší čas!

https://zemavek.sk/institut-ochrany-ustavnych-prav-pomoc-pri-sikane-na-pracovisku/

Igor Matovič ako patologický hráč

Vážení študenti práva, viete, že bossing a mobbing je zdrojom permanentného stresu na pracovisku. Permanentný stres je zdrojom napätia, neskôr spôsobuje pocity stlačenej duše, príznaky sú odborne nazývané ako exogénna depresia. Neskôr sa pridávajú psychosomatické poruchy organizmu, ako je napríklad vysoký krvný tlak, poruchy srdcového rytmu, neurózy s poruchami funkcií nervov, ako je nespavosť, ešte neskôr poruchy trávenia a prípadné zmeny orgánov, niekedy mozgové príhody, srdcové infarkty, a nie nakoniec aj zhubné nádory. Práceneschopnosť mobbovaných ľudí bola a  je skôr alebo neskôr na 100 % istá. Čo to robí s našimi daňami?

Jediný odvážny novinár Martin Benka, ktorý napísal pred voľbami v roku 2020 tento článok o našom lídrovi OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA a NOVA  už nie je medzi nami.

https://zemavek.sk/podcast-ritomska-tvrdi-ze-matovic-v-olano-vsetkych-utlacal/

Pri našom poslednom stretnutí nám  sľúbil, že sa bude venovať našej téme Vzťahové pasce na pracoviskách,. Dňa 21. 01. 2021 si ho Pán povolal k sebe. R: I. P.

Prečo sa témou psychologickej vojny na pracovisku nechceli a nechcú naše vládnuce mocnosti zaoberať?  Príčiny sú zjavné, spoločnosť sa dostala do vzostupného trendu agresivity, v podnikoch sa zvyšuje tlak na výkonnosť, k tomu sa pridáva hrozba nezamestnanosti v podobe – na úrade práce mám za Vás desať, dvadsať náhradníkov a účelom toho je vyvolať strach. Takáto pôda je úrodná pre zasadenie tvrdého mobbingu. Na pozícii poslankyne som prerušila mlčanie o tejto tabuizovanej téme, razili sme cestu a vynútili sme si stále viac pozornosti. Spoločnosť stále tlačí mobbing, bossing, ak chcete šikanu, ako veľký balvan neriešených problémov.

Žijeme dobu strachu. Bojíme sa otvorene priznať pravdu. Ani poslanci nepovedia pravdu o tom, ako funguje parlament. Jediné čo robia sú populistické reči len, aby neprišli o svoje dobre platené miesto.  Túžia po moci  a po bohatstve? Alebo musia pokorne prijímať všetko, čo im ich líder predložil? Nechajú sa teda ľahko manipulovať len, aby sa zavďačili svojmu lídrovi. Akoby zabudli, že lož má krátke nohy.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/345496/Ludskopravny-rozmer-roku-2013.html

Ak máme v tomto volebnom období v parlamente poslanca či poslancov (Taraba, či poslanci ĽS NS), ktorí chcú odvážne v tejto bezprávnej spoločnosti niečo zmeniť, nemajú šancu. Ak by niečo pre občanov chceli zmeniť, tak ich  vyzývam nech povedia pravdu o svojej kompetencii. Lebo občan je stále bez informácií, ako funguje parlament. A potom bude voliť stále ZLO.

Inštitút ochrany ústavných práv pokračuje v Zápiskoch o našej demokracii po slovensky. Sme radi, že na sociálnych sieťach nám sústavne pribúdajú noví blogeri, ktorí potrebujú vyjadriť svoje pocity. Zobúdzajú sa aktívni bojovníci, ktorí nám tu poukazujú na situáciu, ktorá sa deje na našich pracoviskách. Na Slovensku máme dlhé vedenie v tejto demokracii po slovensky.

Žiaľ blogeri  nepíšu, ako ťažko sa dokazuje psychický teror na pracovisku, keď pôjdete so žalobným návrhom na súd. 

Vážení študenti práva je vidieť, že sme pretočili aj aplikovanie zákonov.

Na súdoch dokazujeme, že my, zamestnanci sme tí, ktorí sme dopustili šikanu a nie zamestnávateľ sa dopustil šikany voči nám, zamestnancom. Náš výskum pokračuje. Lebo to, čo vymyslí človek na svojom pracovisku len, aby sa zbavil zamestnanca, ako ľudskej bytosti, to nám na Slovensku nezviditeľňuje žiaden historický ústav. 

Ďakujeme za Vaše emaily, z ktorých vyberám: 

Dobrý deň, pani Ritomská. Obraciam sa na Vás so žiadosťou o názor vo veci veľmi narušených medziľudských vzťahov na pracovisku. Viem, že sa venujete mobbingu a bossingu, tak sa Vás chcem spýtať na názor, prípadne požiadať o pomoc.
Volám sa .Ľ P……..22 rokov som bola zamestnaná v CPPPaP ako psychológ. Od roku 2015, po nástupe novej riaditeľky, sa situácia začala veľmi zhoršovať, kolektív bol rozdelený na žiaducich a nežiaducich pracovníkov. Ja som bola nežiaduca. Častokrát mi bolo hovorené, že sa so mnou veľmi zle komunikuje, kolegyňa so mnou odmietala pracovať, dostávala som rôzne upozornenia, mala som najnižšie osobné ohodnotenie, dokonca nižšie ako začínajúci zamestnanci bez praxe.To mi bolo viackrát odobraté (vždy na 3 mesiace). Odmeny som dostávala tiež nižšie ako moje kolegyne. Neustále bol na mňa vyvíjaný nátlak, bola som nadmerne kontrolovaná, musela som robiť veci, ktoré iní nemuseli. Všetky tieto veci viem vydokladovať, mám o nich záznam. Bola som zamestnanec s 1.atestáciou, nikto zo začínajúcich pracovníkov, i tých bez praxe, nemal žiadne problémy , bol hodnotený a odmeňovaný lepšie ako ja. Viackrát som na tieto problémy upozorňovala, obracala som sa o pomoc na rôzne inštitúcie: Okresný úrad v Trnave, Inšpektorát práce, Odborová organizácia, Združenie zamestnancov CPPPaP, Úrad vlády SR, minister školstva. Bohužiaľ, nikto mi nepomohol. Len pán Ondek – predseda Odborov a Združenie zamestnancov CPPPaP vyjadrili podporné stanovisko, no i tak sa vo veci nič nezmenilo. Keď som upozornila na výrazný problém týkajúci sa mobbingu a bossingu v našej organizácii, celá vec bola postúpená Okresnému úradu v Trnave a pani Gubrická – vedúca odboru školstva to k nám prišla „prešetriť“. Všetkých zamestnancov posadila do jednej miestnosti a pýtala sa, či sa u nás spomínané javy vyskytujú. Na základe toho, že sa nikto neozval a napriek skutočnosti, že viaceré veci z mojej sťažnosti sa potvrdili, vyhodnotila moju sťažnosť vo všetkých bodoch za neopodstatnenú. Toto sa udialo minulé leto. Onedlho boli prijaté 2 nové zamestnankyne a ja som 31.012021 dostala výpoveď z dôvodu nadbytočnosti. Mala som asi 1,5 hodiny na zbalenie vecí, odovzdala som kľúče a od 01.02.2021 mi plynula 3-mesačná výpovedná doba.
Rozhodla som sa riešiť problém právnou cestou. Rada by som dokázala nielen neplatnosť mojej výpovede, ale i to, že bola priamym vyústením všetkých predošlých problémov.
Právnik mi odporúča zamerať sa len na neplatnosť výpovede s odôvodnením, že riešiť mobbing je veľmi náročné na dokazovanie. Veľmi ma mrzí, že v našom štáte je umožnené vedúcim zamestnancom i niektorým zamestnancom, aby sa veľmi zle správali k podriadeným a kolegom veľmi zle a nehrozia im za to vôbec žiadne postihy. Nie je šikanovanie trestný čin? Je možné v jednej žalobe riešiť neplatnosť výpovede a v druhej, s odstupom času, šikanovanie? Neviem, ako mám postupovať. Nachádzam sa v situácii, keď idem podávať žalobu, možno dosiahnem neplatnosť výpovede a budem sa môcť vrátiť späť do práce. Do tej, kde som 6 rokov zažívala šikanovanie zo strany vedenia a niektorých kolegýň. Vôbec sa ale nerieši dlhoročný problém šikanovania. Môžete mi, prosím Vás, napísať Váš názor, prípadne niečo poradiť? Veľmi pekne ďakujem.
Myslím, že podobné problémy trápia veľké množstvo ľudí, keď zisťujem, ako to majú agresori uľahčované priamo legislatívou. A obete, ak zistia, koľko hľadanie riešenia vyžaduje času a energie, radšej to vzdajú a neriešia nič. Rada by som pomohla i ostatným, ak by bola možnosť, rada poskytnem vlastné skúsenosti.
Ďakujem za Váš čas venovaný týmto riadkom a Vašu odpoveď.
S pozdravom Mgr. Ľ. P.

Za 31 rokov vývoja poslaneckej činnosti práca poslancov nepomohla zlepšiť kvalitu a kultúru života občanov. A ani nezlepší. O tom už píšu a točia videá rôzni blogéri. Sú to všetko len hlasy volajúce na púšti. Sami proti chaosu v tomto štáte chcú svojimi videami niečo vyriešiť? Ale bez spolupráce sa nikam neposunú. Je to zase len ich biznis. A stretnutia, či pochody na námestiach ukazujú nevedomosť a neznalosť slovenského národa.

Odstránime zadarmo: šikanu, mobbing, bossing na vašom pracovisku

https://www.mojevideo.sk/video/32b2b/zaskocena_odbornost.html

 

 

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Progresívci sa pre schválené zmeny v RTVS oblečú do čiernej, avizujú protesty. Podľa SaS urobí vláda z RTVS dezinformačné médium

24.04.2024 17:41

Poslankyňa Zora Jaurová povedala, že upravená verzia zákona je rovnakou hrozbou, ako pôvodná verzia.

Fico

Fico chce prešetriť prideľovanie spisov na Najvyššom súde. Prideľujú sa transparentne, kontrola bola arogantná, odpovedá Šikuta

24.04.2024 16:51, aktualizované: 17:25

Podľa šéfa Smeru je podozrivé, že najcitlivejšie veci pripadali senátu 5T sudcu Juraja Klimenta.

Rusko, Ukrajina, vojna, konflikt, Donbas

Omilostení zločinci páchajú v Rusku zverstvá. Brutálne vraždy a znásilnenia veteránov z frontu otriasli krajinou

24.04.2024 16:17

Bývalý vojak svoju obeť najskôr uškrtil a potom rozrezal jej telo na menšie časti, ktoré natlačil do dvojice kufrov. Ďalší brutálne zavraždil a znásilnil penzistku.

súdna rada výbor

Výbor odobril odvolanie členov súdnej rady, Mazák a Majerník to odmietajú

24.04.2024 15:20, aktualizované: 18:00

Koaliční poslanci odvolávanie odôvodňujú stratou dôvery a pochybnosťami o svedomitom výkone právomocí členov.