Založ si blog

Igor Matovič sa dostal do politiky za pomoci vlády Róberta Fica

V minulom článku sme sa odklonili od pravidelného Okienka pre právnikov. Ale Vaše reakcie  s cieľom zvyšovať si právne vedomie občanov nás uistili, že prostredníctvom Inštitútu ochrany  ústavných práv ste veľmi radi, ak môžete dostávať vedomosti, či znalosti o tom, ako funguje parlament. Pokračujeme v našej ceste monitorovania a dokumentácie mobbingu, bossingu v našej demokracii po slovensky. LEBO, ako sme sa presvedčili naši lídri rôznych aktivistických skupín Vás – občanov  na námestiach po celom Slovensku zavádzajú a nemajú odvahu, aby sa dohodli na spolupráci v mene boja za slobodu národa.

POZOR náš desaťročný výskum ukazuje, ako do práce poslanca Národnej rady Slovenskej republiky prenikol biznis. Postupne sme túto problematiku zaznamenali pre históriu slovenského národa do našich Zborníkov zo šiestich  medzinárodných konferencií. V poslednom našom Zborníku si pripomíname kroky Igora Matoviča a jeho založenie politického hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti v roku 2011. Na margo  mojich skúseností a spomienok len pripomínam v roku 2011 sme obnovili s PhDr. Ivetkou Šipošovou mimovládnu organizáciu  Občianske združenie Práca a vzťahy,  pomocou ktorého som sa s mojím volebným programom dostala do parlamentu. V tom čase prišiel aj Igor Matovič do parlamentu so svojím prvým rómskym poslancom Petrom Polákom. Dostal od vlády peniaze na riešenie, či vyriešenie rómskej problematiky. Peter Polák sa stále viac vzďaľoval z rokovacej sály. Spolu s Igorom Matovičom skúšali všelijaké experimenty (viac v mojej knihe) napríklad aj priamo v rómskej osade.  Igor Matovič ako  mobbér nemal záujem slúžiť občanom. On stále viac a viac kritizoval všetko, čo mu stálo v ceste. Bolo veľkou chybou vlády Róberta Fica ktorá ho nevyzvala, aby doplnil počet členov politického hnutia Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti v súlade so zákonom o politických stranách a o politických hnutiach. Igor Matovič  sa vplyvom zaplatených médií zviditeľňoval v rokovacej sále parlamentu. Nikomu z občanov nevadilo, že svojou rétorikou za rokovacím pultom nič neriešil a nevyriešil. Len sme sa ako krajina prepadali do veľkého humusu, hyenizmu a ničenia existencií našich občanov.

Toto neriešim, – povedal Vám, občanom, poslanec parlamentu

Postupne sme mohli vidieť, ako sa rokovacia sála parlamentu pre neho stala dejiskom boja ľudského primitivizmu. Všetko bolo dovolené. Nikto nenamietal, že Igor Matovič  sa stáva zvieraťom  v ľudskej koži. A nikto ho z vtedajšej koalície nezastavil. Kam sa podeli peniaze na rómsku problematiku? Nikto nič nekontroloval? Kto je za to zodpovedný?

Ďalší „podpásový hák“ vykonal Igor Matovič, keď postavil v roku 2016 na kandidátke OĽaNO – NOVA do parlamentných volieb niekoľko osôb so zdravotným postihnutím (Silvia Petruchová, Marcela Gašová či Marián Petro). s tým, že bude riešiť problematiku postihnutých občanov. Dajme si otázku: Čo vyriešili?

Biznis Igora Matoviča šiel ďalej. márne som poukazovala na ľudské konanie, ktoré sa zvrhlo do zvieracej ríše. Mobbing, bossing sa preniesol do parlamentu. Márna bola naša snaha (IOÚP) šíriť osvetu, aby všetky porušenia zákonov sa mohli riešiť v našej krajine, ako nám to napísal Európsky ombudsman v roku 2010, aby občania pochopili, že potrebujú legislatívnu úpravu zákona na zodpovednosť ľudského konania.

Nuž toto nepochopila ani Ficova vláda a rad – radom mi dali na vedomie, že nemáme to v Programovom vyhlasení vlády SR.

Dnes  je neskoro plakať. Lebo ľudské konanie je ľahko manipulovateľné a každý túži za mocou a keď ju má tak s ňou nevie disponovať Už na hodinách rímskeho práva sme sa to učili  a stále sa to učíte.

A práve na takéto ľudské konanie, prostredníctvom ktorého Igor Matovič porušuje zákon o politických stranách a o politických hnutiach aj po druhýkrát v roku 2016 sme potrebovali zákon. Dnes je to už nevyhnutnosťou.

A čo ďalej?  V roku 2020 do volebného programu nasadil  prvky Priamej demokracie, o ktorej som hovorili na tlačovkách, na ktoré v roku 2016 nesmeli chodiť novinári. Biznis za pomoci novinárov a za porušenia zákona o politických stranách a hnutiach šiel v historickom vývoji ďalej a ďalej.

Za 31 rokov vývoja poslaneckej činnosti práca poslancov nepomohla zlepšiť kvalitu a kultúru života občanov. A ani nezlepší. O tom už píšu a točia videá rôzni blogéri. Sú to všetko len hlasy volajúce na púšti. Sami proti chaosu v tomto štáte chcú svojimi videami niečo vyriešiť? Ale bez spolupráce sa nikam neposunú. Je to zase len ich biznis. A stretnutia, či pochody na námestiach ukazujú nevedomosť a neznalosť slovenského národa.

https://www.mojevideo.sk/video/32b2b/zaskocena_odbornost.html

LEBO  vošlo do histórie slovenského národa, že politické hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)  zaniklo dňa 20.11.2019. Toto si treba pripomínať pre zvyšovanie právneho vedomia občanov. 

Opakovanie – matka múdrosti: Vo voľbách dňa 29. 2. 2020 sa mohli zúčastniť len politické strany a politické hnutia, ktoré spĺňajú zákon č. 85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach. Najdôležitejšie, prečo sa tento zákon novelizoval od 1. januára 2019 bolo práve politické hnutie OĽaNO, ktoré malo vo svojom politickom hnutí 4 členov.

Podľa § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov. Má OĽaNO splnený obsah tohto paragrafu?

Podľa Výpisu politických strán a politických hnutí  je preukázané, že hnutie OĽaNO sa spojilo s politickým hnutím NOVA, s politickými stranami Kresťanská únia a ZMENA ZDOLA a vytvorilo názov novej politickej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Skratka názvu politickej strany / hnutia: OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA a nové Stanovy zaevidovali dňa 20. 11. 2019.

Po voľbách nový premiér Igor Matovič vystupuje pod starým názvom OĽaNO a nie pod novým názvom novej politickej strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Je to špekulácia nového premiéra.  Nikto si nič nevšimol?

Pre 21. storočie ide o tendenciu opustiť materiálny blahobyt, hľadanie novej kultúry spotreby a prechod na „spoločenskú ako i individuálnu skromnosť“. Do popredia by mala vystupovať kvalita životného prostredia ako predpoklad prežitia ľudskej civilizácie na planéte Zem.

Vari pádom vzdelanosti sa Igor Matovič dostal do politiky za pomoci vlády Róberta Fica. Potiaľ informácie zo Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie konanej dňa 25. novembra 2020 v Bratislave.

 

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.