Založ si blog

Igor Matovič otočil politiku Richarda Sulíka v prospech seba

Vážení študenti práva, teší nás Váš záujem o naše právnické okienka. Je veľmi potrebné zaznamenávať, robiť osvetu a monitoring z našej vysokej politiky. Lebo ako všetko sa vyvíja, tak aj naša politika sa vyvíjala. Poďme sa spoločne pozrieť do histórie vzniku súčasného politického zlepenca, na ktorého taktiku, stratégiu sme zaznamenali a upozorňovali pred voľbami v roku 2020.

Pripomeniem: V našom budovaní demokracie po slovensky platí heslo: Ak nám to nikto nekáže, nebudeme sa tým zaoberať . Prvýkrát ma toto heslo „oslovilo“ na úrade práce v roku 2000. Vtedy nám naši zahraniční podnikatelia zakladali na Slovensku pobočky a po ich rozbehnutí nám tu nechali slovenského manažéra. Tento si robil biznis po slovensky. Na úrad práce ste sa prihlasovali (mnohí z Vás aj s plačom za stratou práce) a sťažovali si na svojich zamestnávateľov v domnení, že úrad práce Vám pomôže. NIE, nikto to úradom práce nekázal a ani nevedel, ako to na slovenských pracoviskách začalo fungovať. V konečnom dôsledku malé semená zla nikto nechcel riešiť. Každý však v tejto šlamastike si chcel začať budovať svoj biznis. Niekomu sa to aj podarilo. Príkladom je minister financií Igor Matovič.

Dnes, už tento veľký balvan problémov, ako sa nám do politického kresla dostal Igor Matovič, si zrazu všimli novinári. V poslednom rozhovore Márie Hlucháňovej nám novinár Marián Repa rozoberá politickú situáciu sporu medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom.

„Politici sa miešajú do vecí, kde je to neprípustné. Slovensko vracajú do 90-tych rokov,“ povedal v podcaste Počúvajte pravdu komentátor Marián Repa.V podcaste Počúvajte pravdu komentátor Marián Repa hovorí aj o spore Matoviča s Richardom Sulíkom ohľadom štátneho rozpočtu, a odpovedá na otázku, prečo liberáli neodídu z koalície.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/588728-kollar-nici-protikorupcny-obraz-koalicie-matovic-sa-prizera/

Vážení študenti, dnes je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Kto nám pripravil demokraciu po slovensky?  Kto nám písal o tom, ako funguje parlament. Lebo parlament je pracovisko, kde sa robí politika. Kto vedel z poslancov, ktorých ste Vy, voliči volili, čo má ako poslanec robiť?  Kto nám písal poznatky, skúsenosti, vedomosti o našich novozvolených poslancoch? A dnes vidíme, aký humus, zmätok, marazmus, hyenizmus nám urobili naši vždy novozvolení poslanci.
Ako každému dosiaľ zvolenému poslancovi aj Igorovi Matovičovi išlo iba o „fleky“ a peniaze. Pomoc chudobným a zúfalým občanom, ktorou sa vždy oháňal na tlačovkách, sú len prázdne reči.  Je to v článku dňa 3. januára 2020 teda pred voľbami .

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

http://www.topky.sk/cl/100535/1493083/Exposlankyna-OLaNO-Ritomska-o-Matovicovi–Ludia-su-mu-ukradnuti–ide-mu-len-o-peniaze-

http://www.topky.sk/cl/100535/1485723/Matovicov-cirkus-v-parlamente–Ziadna-ina-strana-nesklamala-tak-ako-Obycajni-ludia

On pozná ľudí a ľudia radšej ľutujú chudákov. Nuž pán poslanec Igor Matovič teda robil chudáka, a tým sa zapísal do histórie. V neposlednom rade nemožno zabudnúť, že mu k tomu pomohli naše spravodajské agentúry, resp. všetky médiá. Všimnite si, ak on vyhlásil, že poslanec by mal byť v kontakte s ľuďmi, tak sa zbehnú novinári a poďho idú o tom písať. Je to v článku dňa 9. februára 2020, teda pred voľbami.

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

Poslanec Matovič mal od začiatku svojho pôsobenia v parlamente radosť z kritizovania kohokoľvek, keď mu to zaplatili „reklamujúci zákazníci“. Páčilo sa mu, že nemusí platiť za svoje marketingové články. Ale Matovičove články nikdy neponúkali a stále neponúkajú riešenie, stále sú iba kritikou, a to kritikou bez dôkazov. Marketingový populizmus mu platia objednávatelia reklamy v jeho reklamných časopisoch. Ani jeden podnikateľ nedostal zľavu (ak áno, nech sa prihlási) za to, že vedľa jeho reklamy je Matovičova marketingová politika. Už som písala, na tomto blogu, ako využil zákony na získanie moci.

Pred každými voľbami sa chválil občanom. „Treba odstrániť zlo z politiky.“ Ale jeho politické heslá na bilboardoch oklamali občanov. A zase ich oklame. Čo priniesol do politiky vo volebnom období 2016 – 2020? Na to si môže občan odpovedať sám.

Parlament pracoval v predkladaní zákonov. Líder OĹaNO veľmi dobre vedel a vie, že zákony nebudú prijaté.  Celá opozícia hrala pred občanmi politické divadlo a politickými rečami „oblbovali“ občanov. A volič, občan nevidí do vnútra celého tohto politického diania. Vždy si volí, akože „pekných rečníkov“. A takto  zvolení poslanci  budú mať zase 4 roky pokoj.

Mobbéri, akým je aj Igor Matovič, majú určité typické osobnostné črty – mnoho z nich patrí do skupiny tzv. sociopatov, ľudí neuznávajúcich nič iné než svoje vlastné pravidlá a zákon silnejšieho resp. hlasnejšieho, ktorý má na pracovisku lepšie konexie. Mobér útočí z pocitu nedocenenosti až menejcennosti. Ďalšími potenciálnymi mobérmi sú tzv. karieristi. Takíto ľudia sa snažia presadiť sa na úkor druhých, nevynímajúc formu trefných úderov pod pás. Mobbér nedokáže predvídať reakciu obete a má pocit ohrozenia z jeho strany, a preto ho chce zo svojho prostredia odstrániť, jedná pre studený, vypočítavý kariérizmus bez štipky emócií.

Prečo zase Matovič útočí a chce vziať hlasy kresťanských voličov? Lebo sa mu strácajú voliči. Je to dobrá taktika Igora Matoviča udržať sa v politike. Čo tu občanom vyriešil od roku 2011? NIČ. Ale občania, voliči si to všimli? NIE.

Zaznamenali sme, že na politické posty sa dostávajú neraz ctižiadoctivci bez príslušných odborných znalostí a skúseností, špecializovaní len na to riadenie  v metódach manažmentu, ktoré oni pochopia tak, že ich služba sa otočí na svoje vlastné zbohatnutie.

Len pripomínam: Výskum o tom či poslanec parlamentu niečo občanom pomôže, sme začali v roku 2012, a to mojím príchodom ako poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky.

Každé voľby sú len“ výberovým konaním“, na ktoré si politici „brúsia“ svoje zuby. Je to rovnaké, aj tam aj tam, víťaz je už známy. Je to v článku z 12. februára 2020, teda pred voľbami.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Aktuality dňa  17.2.2020 priniesli článok Matovic-zapalil-sviecky-pod-Pellegriniho-oknami. A tak sa ukazuje, že volebná kampaň lídra OĽaNO je ako  topiaci sa slamky chytá. A  vyhlasuje prvky priamej demokracie, ktorú som tu predložila v roku 2016. Dnes sa mu  to už hodí ? Je to v článku z 18. februára 2020, teda pred voľbami

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Matovič,aj keď je 10 rokov v politike  a všetci ostatní kandidáti to nevedia, lebo by Vám to povedali formou politických sľubov.  Spájať politické strany –  to je ale husárský kúsok. Takéto politické strany sa dňa 29. 2. 2020 prevalcujú po „chrbtoch“ občanov, voličov do parlamentu.  A k tomu im pomôžu médiá, ktoré ich populisticky prezentujú. POZOR novinári sú radi, že majú prácu.  Spevavé reči a žiadne skutky.

Ak by boli  robili politické strany skutky, tak Slovensko je krajina bez utrpenia, bez chudoby, bez všetkých tu dosiaľ vymyslených  týraných tém už od doby mečiarizmu.

A čo teda zostáva našim politikom ? Možno urobia zo seba na kresťanskom Slovensku obetných baránkov. To sa na Slovensku nosí a to ide! Budú ich aj zbožné babky stále voliť. Ale to je všetko, občanom zase nepomôžu. A tak slušný a poctivý občan v snahe pomôcť sebe nemá často iné východisko len spáchať samovraždu.Je to v článku zo dňa 23. februára 2020, teda pred voľbami.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Mnoho našich občanov do posledných minút prebiehajúcich volieb vyjadrovalo svoje presvedčenie, že nemá koho voliť, lebo nenašli pomoc u doterajších zvolených politikoch politických strán.  Všetko nám ukázal posledný mesiac volebnej kampane. Potvrdilo sa, že politikom pomáhajú médiá, ktoré  „masírovali“ občanov politikárčením politických štruktúr. Veď bolo treba mobilizovať voliča. Na Slovensku sa už dávno stalo tradíciou, že všetko zvládneme vďaka našim médiám.

A tak sa stalo. Výsledky volieb nám zase pripravili novinári. Médiá v predvolebnej kampani nedali čas a priestor pre všetky kandidujúce politické strany. Je to v článku zo dňa 1. marca 2020, teda po voľbách.

Obyčajný Igor Matovič sa zase nezaprel

Záver: Z tejto našej histórie vidíme všetci bojujú proti všetkým.  A človek sa stal človeku vlkom. Naša téma príšla do parlamentu na pracovnoprávne vzťahy našich politikov. Poplašné signály ako  východiská zo začarovaného kruhu signalizujú, že Igor Matovič otočil politiku Richarda Sulíka v prospech seba. Aby toho nebolo naraz veľa, tak zase viac v budúcom článku.

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.