Založ si blog

Igor Matovič, koľko liekov Ťa drží nad hladinou?

Neuvážené, provokujúce a niekedy infantilné prejavy nášho premiéra stále pokračujú. Urážanie ľudí, dôležité rokovania sa úmyselne nesprávne termínujú a informácie sa často zamlčujú. Mnohí politológovia, blogerí, sociológovia novinári zatiahli do témy, ktorú som priniesla v roku 2012 do parlamentu a ktorej sa stále venujeme (IOÚP).

Od  októbra 2020 sme  mohli zaregistrovať útoky nášho premiéra voči ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi. Akoby nemali vlastný politický program vylepšiť našu krajinu pre občanov. Namiesto toho radšej „hádžu perly“ novinárom. Neschopnosť počúvať druhých, viera vo vlastnú výnimočnosť, prevaha emócií nad rozumom, fabulovanie, obviňovanie a stavanie sa do pozície mobbéra. To všetko zosobňuje premiér Slovenskej republiky, ktorý „bojuje“ proti pandémii záhadnými obchodmi s pochybnými testami a neschválenými vakcínami. Kam až zájdu jeho činy o ktorých nikoho neinformuje a len píše na facebbok akýsi status o novom prekvapení, ktorý nás čaká a ktorý sa zrodil v zákutiach jeho narušenej mysle?

V januárovom článku sme takéto konanie premíéra rozoberali z hľadiska historickej expertízy pracovnoprávnych vzťahov v časoch demokracie po slovensky. Prečo premiér svojho ministra hospodárstva psychicky prenasleduje?

Igor Matovič zasahuje do osobnostných práv Richarda Sulíka

Zopakujem: systematické zlomyseľnosti Igora Matoviča, ktorými sa v pozícii premiéra predvádza, je len nová forma pre starý produkt sveta práce. Túto formu znenazdajky posunul aj do parlamentu a teraz do vlády. Ale pozor! Igor Matovič si svoje zlyhanie neprizná. Obávam sa, že aj sám seba presvedčil, že to nie on zlyhal, to tí druhí zlyhali. Bude prstom ukazovať, kto je na vine za našu katastrofu.

Minister hospodárstva SR Richard Sulík, bojujte sme s Vami

NIE je to nič nové. Toto sme v politike mali, len ste tomu nevenovali pozornosť. Igor Matovič rozohráva veľa stratégií skryto bez toho, aby ten, či ten  zodpovedný sa dal spoznať. Igor Matovič vládne v súlade s našou témou mobbing po slovensky. Je to následok našej práce, ktorú sme si tu zaužívali po roku 1989.

https://domov.sme.sk/c/22611623/matovic-sulik-urobi-vsetko-pre-to-aby-vlada-padla.html?ref=njct

PRETO všetci voliči sú sklamaní z jeho vlády. Nič pre ľudí nezmenil. Naopak. Igor Matovič nemá záujem niečo zmeniť. Jeho štýl bol a bude stále ten istý. Pokiaľ občania nepochopia, že politický systém potrebuje zmenu.

Igor Matovič bude vládnuť tri roky bez ohľadu na ničenie životov

Je verejné tajomstvo, že Igor ma psychické problémy a dokonca sa aj nejaký čas sa liečil na Viedenskej klinike Dr. Otta Wagnerra. Ale  o tom je ticho. Novinári o tom nepíšu. A práve tieto poznatky o zdravotnom stave nášho premiéra by mali zaznamenávať ako presné dôkazy, lebo to bude skôr či neskôr pri otvorenej konfrontácií veľmi dôležité. Pochopil to minister hospodárstva alebo vďaka našim upozorneniam zbiera si dôkazy. To nikdy nie je na škodu. Jediným pozitívnym vedľajším efektom môže byť, že Igorovi Matovičovi bude nepríjemné, ak sa jeho činy dokumentujú.

Vari naša prezidentka nič nevidela, keď poverila Igora Matoviča zostavením vlády po posledných parlamentných voľbách. Určite musela vedieť od SIS o jeho psychických problémoch a to, aký je to nestabilný a labilný človek. Už v minulom volebnom období (2016-2020) predseda parlamentu Danko  mu vykričal, že nebol na vojne a má „modrú knižku“.

„Príde mi to vyumelkované divadelné predstavenie,“ hovorí minister obrany Jaroslav Naď o koaličnej kríze.  Ak by sme vybrali názory poslancov parlamentu a či ministrov SR  zistíme, že vďaka tejto nevedomosti a neznalosti ich práce sa terajší premiér Igor  Matovič môže veľmi ľahko pohybovať vo svojej moci.

Naša osveta pokračuje aj keď výsledky parlamentných volieb pred rokom nám ukázali, že slovenský občan  mal strach voliť novú politiku pre občanov. A preto sa stále krútime v kolese, kde prvé husle hrá Igor Matovič.

Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – video z roku 2016

Okrem boja proti korupcii je v Programovom vyhlásení vlády prioritou ochrana zdravia ľudí. „Neohrozíme zdravie ľudí len pre to, že prijímanie opatrení je nepopulárne a môže ohroziť naše preferencie,” podotkol Šipoš.

Poslanec Šípoš, už máte zákon o duševnom zdraví. Lebo Vaša stratégia je: najprv treba pomocou epidémie vyvolať strach, depresie, a potom to môžeme liečiť. Nič nové, zase je to len politika na americký spôsob.

A z toho všetkého vyplýva. ak by nám boli poslanci prinášali informácie z parlamentu počas 31 rokov, dávno by občania získali vedomosti a poznatky, že poslanec neslúži svojmu poslaniu podľa Ústavy Slovenskej republiky. Dnes sa už verejne priznali právnici z Právnických fakúlt, že aj oni majú ohrozenú existenciu. Ani oni sa nemôžu dovolať svojich práv v zmysle Ústavy SR. Prežívajú útok zo strany ministra školstva SR. Je to psychologická vojna na pracoviskách. Prečo sa témou psychologickej vojny na pracovisku nechceli a nechcú naše vládnuce mocnosti zaoberať?  Príčiny sú zjavné, spoločnosť sa dostala do vzostupného trendu agresivity, v podnikoch sa zvyšuje tlak na výkonnosť, k tomu sa pridáva hrozba nezamestnanosti v podobe – na úrade práce mám za Vás desať, dvadsať náhradníkov a účelom toho je vyvolať strach. Takáto pôda je úrodná pre zasadenie tvrdého mobbingu. Je potom ľahko likvidovať zamestnancov. Matovičova vláda  stále tlačí mobbing, bossing, ak chcete šikanu, ako veľký balvan neriešených problémov o tejto tabuizovanej téme, ktorú sme razili v parlamente (2012-2016) ako jedinú cestu pre človeka 21. storočia a vynútili sme si stále viac pozornosti.

Po roku Matovičovej vlády zostalo zase na chudákoch občanoch tvrdé zistenie, že svojimi hlasmi nič nezmenili. Populistické hádky, ktoré kopírujú noví poslanci naprieč všetkými politickými stranami v parlamente. Nikto z poslancov parlamentu sa nezastane občana, voliča, ktorému vzali prácu a príjem. Kde je príčina tohto zlyhania? To nám ukazuje premiér v spore s ministrom hospodárstva SR. Obaja veľmi dobre vedia, že im prácu nikto nevezme. A tak nám predvádzajú mobbing, ktorý ticho sledujú všetci ministri a celá verejnosť. A pomocou médií šíria stratégiu vyvolať chaos, zmätok, ktorý môžu tri roky riešiť.

Žijeme dobu strachu. Bojíme sa otvorene priznať pravdu. Ani opoziční poslanci (Fico, Pelegrini, ) nepovedia pravdu o tom, ako funguje parlament. Jediné čo robia, sú populistické reči len, aby neprišli o svoje dobre platené miesto. Túžia po moci  a po bohatstve?  Akoby zabudli, že lož má krátke nohy.

Dodnes tak v našej krajine pretrváva  politický boj politických štruktúr, ktoré si z občanov spravili figúrky na šachovnici.  A tak stále dokola radoví poplatníci prispievajú do štátneho rozpočtu a nevidia, kam miznú peniaze.  Cieľom tejto politiky sa stalo napätie a strach, beznádej a nestabilita.

Boj na tomto hnojisku nevzdávame. Šírte vedomosti a informácie, aby sme zvyšovali právne vedomie občanov. Prečo si občania zvolia poslancov do Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí počas volebného obdobia nie sú zástupcovia občanov podľa Ústavy Slovenskej republiky.

Lebo aj študenti práva by sa mali učiť, že  neexistuje kontrola zákonov , ktoré sú prijímané v parlamente. A to veľmi dobre vedel aj Igor Matovič, Preto nebol pre neho problém pred rokom vstúpiť zase do politiky za pomoci porušenia zákona o politických stranách a o politických  hnutiach.

Rozhovor pro ceskoaktualne.cz: “Matovič sa nikdy nezmení. On vždy bol takýto,” myslí si jeden z jeho bývalých zamestnancov

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.