Založ si blog

Zákulisie parlamentu je ďalší dôvod, prečo sa občania, resp. voliči majú zle

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulých článkoch si dávame otázku: Ktorá politická strana či politické hnutie prinášali riešenia problémov psychického násilia na pracovisku? Ani v posledných voľbách v roku 2020 sa nenašla politická strana či politické hnutie, ktoré by malo riešenie na tento stále viac a viac sa prehlbujúci a vyskytujúci problém na pracoviskách?

OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA hľadá svoje obete na kandidátku politického zlepenca

Ktoré „zločinecké skupiny“ registrované na Ministerstve vnútra SR sú ďalším dôvodom, že sa ľudia majú zle?


Zdalo sa, že už „vrabce čvirikali“ o poslankyni Vladimíre Marcinkovej, ktorá na sociálnej sieti napísala: „Chcela by som pracovať ďalej na veciach, ktoré považujem za dôležité, ale rovnako ako moji kolegovia viem, že s Igorom Matovičom ako ministrom financií to nejde.“ A pre novinárov uviedla:
„Keď som priniesla do národnej rady zákon o tom, aby malo každé dieťa právo mať pri sebe v nemocnici rodiča, Igor Matovič mi odkázal, že nestačí, že mi na to dal súhlas Lengvarský, lebo mi nedal súhlas on.“
https://www.cas.sk/clanok/2714095/saskarka-marcinkova-odhalila-zakulisie-3-priklady-ako-sa-pracuje-s-matovicom-nejde-to-s-nim/
O tom, či pani poslankyňa môže vo svojich aktivitách pokračovať aj bez Igora Matoviča sme zisťovali:
Dobrý deň, Vážená pani poslankyňa Mgr. Vladimíra Marcinková, v mene Inštitútu ochrany ústavných práv dovolím si Vás osloviť v nasledovnej veci.
Dňa 16. novembra 2022 organizujeme v Bratislave 8. medzinárodnú konferenciu na tému Dôstojné pracovisko. Preto by sme Vás veľmi radi požiadali, či by ste nás nepodporili formou záštity tejto konferencie. Pre viac informácií Vám vopred ďakujeme za stretnutie a Vašu odpoveď. S úctou štatutár IOÚP.
Vážení študenti (a nielen VY), kultúra na Slovensku je stále v hlbokej žumpe, prešiel týždeň a nedostali sme odpoveď. Zostáva záhadou, na čo má pani poslankyňa Marcinková dvoch asistentov.
Filip Bajtoš Mesačná odmena 755,50 €
Zuzana Beňová Mesačná odmena 2 514,50 €
Alebo jej stačí (a nielen jej) prestupovať z jednej politickej strany do druhej politickej strany počas volebného obdobia?
Z toho plynie poučenie:
1. Občan zamysli sa, prečo volíš poslancov do parlamentu?
2. Občan, ak si volíš poslancov do parlamentu, prečo ich počas volebného obdobia nesleduješ, či Ti pomáhajú?
3. Občan zamysli sa, prečo rozhadzuješ peniaze zo štátneho rozpočtu na poslancov parlamentu?
4. Občan, zamysli sa, prečo rozhadzuješ peniaze zo štátneho rozpočtu na asistentov poslancov parlamentu?

OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA hľadá svoje obete na kandidátku politického zlepenca


A ďalšie poučenie: Igor Matovič je od vstupu do parlamentu mobbér. Stále chce o každom vedieť a nepripustí jeho pravdu. Rovnako trpia ministri a jeho poslanci, ktorým neumožní, aby pomáhali občanom v zmysle Ústavy Slovenskej republiky.
Vážení, z kolesa nastavenia politiky v parlamente nie je možné vyskočiť. LEBO by to najprv všetci 150 poslanci museli odborne vedieť?

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné


Od roku 2012 som prinášala informácie zo zákulisia parlamentu. Poslanec nefunguje pre občanov v zmysle Ústavy SR. Bolo a stále je málo občanov, ktorých to zaujímalo. Radšej si volili zábavu z parlamentu, ktorá im poskytla len akúsi malú náplasť, aby zabudli v akej bezprávnej spoločnosti žijú. Občania sa pozerajú na svoj parlament, ale ten im dnes, v 21. storočí, slúži ako zábava na dlhé, zimné večery.
Poslanci, nováčkovia sú hodení do parlamentu. Niektorí možno tajne dúfajú, že prinesú niečo nové pre našu, zbedačenú spoločnosť, odstránia korupciu, podvody, špekulácie. V rozumnej a normálnej politike by to tak malo byť. Malo by prestať vzájomné osočovanie politikov, vzájomná neznášanlivosť politikov a mala by začať spolupráca. LEBO aj v tomto volebnom období 2020 – 2024 zákulisie parlamentu nám odhaľuje zlú firemnú kultúru na pracoviskách, a to v celej Európskej únii.
Pozrime sa, aké zlo spôsobili naši poslanci parlamentu od roku 2020. Téme sa venuje rakúsky básnik a publicista Michael Karjalainen-Draeger:
„Právne kroky proti farmaceutickému gigantu, akým je Biontech, určite nie sú hračkou, nemecká právnická firma teraz podnikla presne tento krok, aby podala žalobu za poškodenie vakcíny, ako uvádzajú Kölner Stadtanzeiger and Report 24. Žaloba bola podaná po tom, čo sa nepodarilo dosiahnuť mimosúdnu dohodu. Právnici dostali iba formulár od výrobcu vakcíny Comirnaty ako odpoveď na ich list v tejto súvislosti, v ktorom boli požiadaní, aby uviedli svoje tvrdenia, namiesto odpovede, ktorá by sa týkala skutkových okolností prípadu.
Podľa advokátskej kancelárie, ktorá sa preslávila úspešnými súdnymi spormi v prospech svojich klientov v emisnom škandále VW, je toto správanie nielen neobvyklé, ale aj znevažovanie jej klientov. Zodpovedná firma im prikazuje „chladné rameno namiesto toho, aby si splnila svoju zodpovednosť“, aj keď zákon o liekoch stanovuje, že očkovaná osoba nemusí preukazovať, či k poškodeniu vakcíny došlo v dôsledku očkovania, ale výrobca vakcíny musí preukázať, že neexistuje žiadna súvislosť s očkovaním.
Žaloba je považovaná za vzorový príklad aj pre ďalšie obete očkovania a preukáže aj to, či je európsky právny systém stále funkčný.
Napadlo vám niekedy, že chlieb a cirkusy v médiách, či už sú to zlé správy alebo filmy a seriály, ktoré nám ukazujú zlo vo svete, slúžia len na to, aby nás držali v pasci tohto príbehu? A keď nám v pondelok ráno dá rozhlasový moderátor ktorejkoľvek stanice nádej na budúci víkend, keď uprostred každodenného života začnete očakávať nemilovanú prácu, keď pôjdete do dôchodku, alebo po letmom pohľade na svoj bankový účet dlho- drahocenné sny sa overia realitou a nevydržia, potom sme uprostred „pasce na prežitie“.
Michael Karjalainen-Draeger básnik a publicista tiež píše „Na začiatku takzvanej „koronakrízy“, t. j. pri prvom blokovaní v roku 2020, si jeden alebo druhý uvedomil, aký cenný je život ďaleko od často odcudzujúceho každodenného života zárobkovej činnosti a po krátkej šokovej fáze človek mal zrazu čas venovať sa všetkému, čo je pre vás skutočne dôležité (a nielen urgentné). Väčšina z nich sa však potom rozhodla – aj z absolútne pochopiteľného dôvodu zabezpečenia si živobytia – vrátiť do starých koľají, aj keď sa život v režime C a práve začínajúcej klimatickej diktatúre ešte viac sťažil. Človek sa radšej upokojí s nádejou na večer pred telkou, najbližší víkend alebo dôchodok.
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že deklarácia ľudských práv OSN alebo EÚ priznáva všetkým ľudským bytostiam rovnaké práva a dôstojnosť, ale že právo na existenciu máme len vtedy, ak sa podriadime diktátu nedostatku a preto chybné systémy? O papieri je známe, že je trpezlivý, no mali by sme sa konečne vzdať trpezlivosti. Latinské slovo pre trpezlivosť je „patientia“, z čoho je odvodený výraz pacient: všetci sme pacientmi tohto chorého systému, ktorý je už dávno odsúdený na smrť. Chceme s ním ísť dolu alebo sa konečne zbaviť tohto stavu pacienta, aby sme sa mohli sústrediť na svoj skutočný život, t. j. na všetko, čo je v nás a čo môžeme priniesť svojmu blahu a blahu komunity, v ktorej žijeme? Čím viac ľudí to urobí, tým rýchlejšie dôjde k zmene paradigmy, ktorá je nevyhnutná pre ďalšiu existenciu tohto sveta a predovšetkým ľudstva, ktorá iniciuje skutočnú zmenu. Buď sám sebou tou zmenou, po ktorej túžiš v tomto svete, povedal vraj Mohandas K. Gándhí. Aká pravda. Ste vyzvaní a nie hocijaký otec, politik alebo dokonca Boh. Vezmime konečne (opäť) svoj život do vlastných rúk. Až potom bude naozaj všetko v poriadku.“

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov

Sú občania dôvodom, že sa majú zle

Občania chcú vidieť spoluprácu úspešných blogérov


OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA hľadá svoje obete na kandidátku politického zlepenca

05.09.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. O novej ceste, ktorá by priniesla zmenu politiky, prinášame od roku 2012 riešenia, šírime osvetu a monitoring. A všetko sme zaznamenali do našich Zborníkov z medzinárodných konferencií v [...]

Politický zlepenec OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA sa už do parlamentu nedostane

21.08.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A znovu si zopakujme dôležité skúsenosti: Psychický teror na pracovisku spôsobuje veľkú zaťaž na náš organizmus. Nikto nevie, komu sa môže na pracovisku so svojím problémom [...]

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov

31.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Novinári odhaľujú našu tému v plnej [...]

Javor / Strom /

Odborníci zaznamenali na Slovensku vzácny jav, sekundárne pučanie listov

27.09.2022 18:54

V klimatických podmienkach Slovenska ide podľa odborníkov o veľmi vzácny jav, typický skôr pre subtropické oblasti Európy.

Sýria Irán Amíníová protest

Pri zásahoch voči demonštrantom zahynulo v Iráne už vyše 75 ľudí, tvrdia aktivisti

27.09.2022 18:52

Demonštranti opäť vyšli do ulíc, ako to robia každý večer už od 16. septembra. Protesty vyvolala násilná smrť Mahsy Amíníovej.

partika

Výsluch exšéfa PPA obžalovaného v kauze Dobytkár trval tri pojednávacie dni

27.09.2022 16:34

Proces má pokračovať vo štvrtok výsluchom obžalovaného podnikateľa Petra Kubu.

Catching-up Regions

Projekt na pomoc menej rozvinutým regiónom pokračuje

27.09.2022 16:14

V iniciatíve sú zapojené tri kraje - Prešovský, Košický a Banskobystrický. Okrem iného pomôžu pri zabezpečovaní kanalizácie v obciach Sninského okresu.