Založ si blog

Koľko poslancov v parlamente číta moje články, keď

dve poslankyne sa Matovičovi dokázali vzoprieť a nehlasovať s politickou stranou OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA a NOVA? Ako sa im pracovalo v parlamente a v politickej strane OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA a NOVA ?

Zopakujem: Náš systém zaručoval a zaručuje, že bez politickej strany sa do parlamentu určite nik nedostal. Poslanec mohol zostať v úzadí, ale  nemal vlastný zdroj legitimity voči straníckej disciplíne, ak si chcel presadiť svoj názor. Dokázal to všetkým občanom, voličom aj líder tohto poltického zlepenca Igor Matovič. Postupne po voľbách odchádzajú poslanci.

Chronológia ukazuje v tomto volebnom období:

V máji 2021 sa musel vzdať mandátu poslanca politickej strany OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA a NOVA Ján Herák. V júli 2021 vylúčili z poslaneckého klubu OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA a NOVA Martina Čepčeka. Od septembra 2021 sa vzdal mandátu poslanec politickej strany OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA a NOVA Jozef Bubnár. V októbri 2021 odišiel z politickej strany OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA a NOVA Ján Krošlák. Ján Mičovský opustil tohto zlepenca v januári 2022. A tak je to v každom volebnom období najprv si občania poslanca a tento nezastupuje občanov podľa Ústavy SR.

Igor Matovič vládne – keď je to tu takým zvykom

Ktoré „zločinecké skupiny“ registrované na Ministerstve vnútra SR sú ďalším dôvodom, že sa ľudia majú zle?

Dňa 25.marca 2014 „Vážená pani podpredsedníčka, vážené poslankyne, vážení poslanci, dovoľte, aby som aj ja sa zapojila do tejto diskusie.

Takmer vo všetkých volebných programoch politických strán, aj kandidátov na prezidenta vidíme deklarácie o znížení miery korupcie. A že vraj na zlepšenie vymožiteľnosti práva. Takmer každá vláda si do programového vyhlásenia vlády dávala ten istý cieľ, ako vždy. Voliči sú oklamaní a po voľbách sa zisťuje vzostup korupcie a pokles vymožiteľnosti práva. Pýtam sa, dokedy? Môže ešte korupcia stúpať a vymožiteľnosť práva klesať?
V praxi som zistila, že Slovensko je na dne. Vyzerá to asi takto. Chudobný občan, žalobca podá návrh na vymáhanie svojich práv. Sudca to oznámi odporcovi a oznámi mu aj to, čo si má pripraviť ako doklady, aby sa proti sťažnosti obhájil. Pojednávania sa potom vytyčujú dovtedy, kým žalujúci, teda navrhovateľ nedostane infarkt, alebo kým to nevzdá, alebo kým jednoducho neprestane chodiť na súd a potom ho pekne zúčtujú, predložia mu účet.
Vážení, viem o čom hovorím, aj ja obhajujem poškodených občanov ako dobrovoľníčka a neprestávam vychádzať z údivu o pekelnom stave nášho bezprávneho štátu. Filmy o mafiách sú slabý čaj proti slovenskej skutočnosti. Sudca pojednáva osem pojednávaní a žalujúcu navrhovateľku nevypočul ani raz. Zato podnikateľa – odporcu vypočúva aj bez prítomnosti navrhovateľky. Taká je realita na našich súdoch.
Naši politici, ústavní činitelia a vláda Slovenskej republiky sú buď nekompetentní, alebo hrajú divadlo, v ktorom sú hlavnými protagonistami slepej baby, alebo jednoducho podvádzajú občanov kriminálnymi manévrami na ochranu svojich priateľov. Ešte aj pani Bystrianska sa usmieva do televízie, ako keby sme boli slepí a hluchí, ako keby sme nevedeli o korupcii v justícii, o ich neregistrovaných príjmoch a veľkohubo vyhlási, že sudcovia si zaslúžia finančnú podporu svojej „nezávislosti“. Ústavné orgány a vládni činitelia zametajú pod koberec všetky podnety a petície občanov ukazujúce na príčiny vysokej miery skorumpovanosti mocenských orgánov. Všetky podnety občanov ukazujúce na nízku vymožiteľnosť práva odkladajú ako nedôvodné, alebo ich zoberú na vedomie bez ďalších opatrení.
Bezprávny stav Slovenskej republiky dosiahol kritickú mieru na hranici chaosu. Slovenskí občania si nevedia vysvetliť, ako je to možné, že keď máme „slobodu a demokraciu“, keď sme zároveň aj euroobčanmi, prečo sa máme horšie, ako pred rokom 1989? A prečo sa máme horšie, ako napríklad rakúski euroobčania? Pochopili by to, keby boli všetci právnici, keby ich všetkých platil štát, ako platí sudcov a advokátov, či prokurátorov. Pochopili by to. Žiaľ, toto nie je možné. Niekto musí poctivo pracovať a musia platiť dane, aby politici boli kráľovsky platení. Občania miesto slobody demokracie a na miesto prilepšenia dostali iba ilúziu o slobode, podporovanú slobodou vierovyznania. Z pravicového rovnako ako konzervatívneho, či SMER-áckeho pseudosociálneho systému doslova vypadol chlieb a nahradili ho reči o slobode vierovyznania. Politici, sudcovia a média ťahajú za jeden povraz a neváhajú klamať občanom rovno do očí.
Podľa posledného zistenia svetovej škály skorumpovaných štátov, ako uvádzajú Transparenty International, je Slovenská republika na 66. mieste zo 183 hodnotených krajín, čo predstavuje piate miesto odzadu medzi štátmi Európskej únie. Zo Slovenskej republiky skončili štáty hodnotené ako domovské štáty mafie, respektíve domovské štáty balkánskych, „rodinných politík“, ako je Taliansko, Rumunsko, Grécko a Bulharsko. Slovensko patrí k piatim najskorumpovanejším štátom v Európskej únii. Poznamenávam, že miera korupcie je na Slovensku nezmerateľná, lebo neskorumpované ostrovčeky našej štátnej moci už dávno zanikli a mieru slušnej normy tu na Slovensku už nikto nepozná. V tomto oceáne korupcie a bezprávia je takmer nemožné podnikať. Svetové ekonomické fórum hodnotilo 144 krajín, medzi ktorými zaradilo Slovenskú republiku na chvost. Máme u nás oceán korupcie a bezprávia.
Bezprávie a korupciu máme zakotvené aj v ústave. Podľa našej ústavy nie každý sa môže domáhať svojho práva na nezávislom a nestrannom súde zákonom ustanoveným postupom, pretože novelizované zákony znemožňujú občanovi toto právo využiť. Na jednej strane sa píše v ústave, že občan sa môže obrátiť na Ústavný súd, ale na druhej strane sa od občana vyžaduje presný juristične formátovaný „scenár“, podľa ktorého Ústavný súd bude akože postupovať a tento formátovaný scenár musí občanovi napísať aj podľa ústavy akože právnik, lebo inak jeho podanie bude zamietnuté. Je to zabezpečenie príjmov a bezprácnosť sudcom a zabezpečenie príjmov advokátom. To je úradne zakotvená korupcia. Zároveň je to bezprávie, lebo občan, ktorý je poškodený, má zásadnú prekážku vo vymáhaní práva, ak je zároveň aj chudobný.
Ak to nestačilo, štát pokročil ešte aj mafiánskym smerom a justícii, prokuratúre, polícii, členom vlády a iným, takzvaným oligarchom zabezpečil:
1) platobné tarify, ktoré sú zlatou baňou, ak sa šikovne odročuje a rôzne blokuje súdne pojednávanie. Vždy je to likvidačné pre slušného občana a vždy je to ziskové pre nenásytných právnikov.
2) imunitu a nekontrolovateľnosť pri skúmaní a rozhodovaní. Občan nemá právo ani na získanie výkladu zákona, lebo tak je zákon nastavený, že nie každý môže žiadať výklad.
3) beztrestnosť pri porušovaní zákona vo výkone povolania. Ak sa niekedy výnimočne dokázalo, že sudca pochybil, sudcovi sa nič nestalo, ale ani neospravedlnil a dokonca sa v médiách objavil článok, ktorý spochybnil dôkaz proti sudcovi. Tak úboho je nastavená morálka a „právna tradícia“ nášho štátu.
4) úmyselné pestovanie právnych medzier v legislatíve.
5) úmyselné udržiavanie dvoch režimov aplikácie práva, z ktorých ani jeden nereprezentuje spravodlivosť, ani právnu podstatu práva
a) v procesoch môžeme zažiť takzvaný normálny režim, ktorý ignoruje právne medzery a cieľom takéhoto režimu aplikácie práva je trestanie, či iný postih slabých občanov.
b) v procesoch, kde figuruje silný občan alebo silná právnická osoba, môžeme zažiť mafiánsky režim aplikovania práva, v ktorom sa použijú všetky právne defekty na zbohatnutie alebo na unikanie spod právnej zodpovednosti v prospech mocných a bohatých, či vládnych a verejných činiteľov alebo ich takzvaných sponzorov, alebo prisluhovačov a bielych koní.
Uvedené fakty sú koreňmi rovnako pre korupciu, ako aj bezprávny stav Slovenskej republiky. O dodržiavaní zákonov som tu rozprávala dosť a viac než dosť. Žiaľ. Zistila som, že dodržiavaním zákonov sa dá páchať aj krivda. Kto je na vine? Tento nekompetentný minister spravodlivosti, ktorého teraz akože ideme odvolávať? Ja tvrdím, že nie. On teda nie. Moju analýzu nedokáže ani vnímať. A nielen on. Vidím, že ani mnohí z vás nerozumejú tomu, čo sa snažím vysvetliť. Bude to na mojom blogu a samozrejme v parlamentom archíve. Dajte si, prosím, námahu a žiadajte to, čo je spravodlivé, čo je logické a čo je potrebné na odstránenie koreňov korupcie a bezprávia.
Žiadam trestnoprávnu zodpovednosť pre zamestnancov silových rezortov, ako je justícia, polícia a prokuratúra a pre všetkých úradníkov štátnej správy, prezidentom počnúc, poslednou sekretárkou, či tajomníčkou končiac. Žiadam hmotné sankcie za chybné úradné a súdne rozhodnutia, hmotné sankcie za pochybenia v neprospech občana. Žiadam zrušenie všetkých privilégií na všetkých úrovniach spoločnosti, aby sme neklamali občanov o demokracii, ktorá je teraz iba fikciou a klamstvom.
Ja som proti odvolaniu pána ministra Boreca z ministerstva, ale som za vyjadrenie skôr nedôvery celej vláde, ktorá oklamala občanov predvolebnými sľubmi o sociálnom zmiere, o sociálnej spravodlivosti. Najbrutálnejšie boli oklamaní autodopravcovia a učitelia. Táto vláda, ktorá likviduje učiteľský stav a likviduje morálku a pracovné nasadenie učiteľov. Dal by Boh, aby sa vám, vážení zákonodarcovia, rozjasnilo a aby ste pochopili aj bez utrpenia, čo je to bezprávie, čo je to skorumpovaný súdny senát a čo je to bezprávny a skorumpovaný štát. My v takom štáte žijeme.Ďakujem za pozornosť.“

Občan v každom volebnom období stráca prehľad v množstve zákonov, ktoré mu nevedia vysvetliť ani tí, ktorí so zákonmi pracujú. Občania potrebujú informácie, aké je zákulisie parlamentu. 

Smiech cez slzy

„Povedzte, že tu nie som“- bolo počuť hlas poslankyne Romany Tabak

15.05.2022

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme za Vaše reakcie o prinášaní informácií zo zákulisia parlamentu. Politická kultúra poslancov parlamentu stále ukazuje, že sme klesli do hlbokej žumpy a marazmu. Aj takto si píšeme dejiny našej demokracie po slovensky. Koľko poslancov v parlamente číta moje články, keď Príkladom politickej kultúry parlamentu bolo [...]

Ktoré „zločinecké skupiny“ registrované na Ministerstve vnútra SR sú ďalším dôvodom, že sa ľudia majú zle?

01.05.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) aj dnes na Sviatok práce pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Samotné kandidovanie poslancov, ktorí nám tvoria politické strany či politické hnutia je naivným kandidovaním do parlamentu s ľuďmi, ktorých nepoznáte, Až po [...]

Má Róbert Fico s Igorom Matovičom a . . . dohodu?

24.04.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. V minulom článku sme Vás informovali o smutnej správe: MUDr. Ondrej Urban, ktorý sa od roku 1995 venoval náprave vzťahov nielen sociálnych (medziľudských), ale aj právnych (legislatívne [...]

USA Chicago streľba polícia

Pri streľbe v Chicagu zomreli dvaja ľudia, ďalších osem je zranených

20.05.2022 14:02

Jedna osoba bola vzatá do väzby a našla sa aj zbraň, uviedla polícia vo vyhlásení.

daniel lipšic

Disciplinárny senát Najvyššieho súdu uznal Lipšica vinným. Dostal pokarhanie

20.05.2022 13:14, aktualizované: 13:20

Špeciálny prokurátor je povinný zaplatiť aj trovy konania vo výške 120 eur.

Gábor Gál

Bývalý šéf spravodlivosti Gábor Gál je obvinený z korupcie

20.05.2022 11:38, aktualizované: 12:36

S bývalým ministrom sa zatiaľ nepodarilo spojiť

Nórsko, bomba

Útočník v Nórsku pobodal štyroch ľudí, jedného ťažko ranil

20.05.2022 10:23, aktualizované: 12:25

Policajti "predpokladaného páchateľa" dolapili zhruba po hodine.