Založ si blog

Úradnícka vláda nie je žiadna „výhra“

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vám priniesli informácie o tom, že za všetko zlé, čo tu od roku 1989 vzniklo, môžu okrem iného novinári na čele s ich šéfredaktormi.

Exposlankyňa parlamentu zvyšuje právne vedomie novinárom


POZOR výchádzam z praktických skúseností, mne ako poslankyni parlamentu sa venovali len tí novinári, čo si všimli moju tému o psychickom terore na pracoviskách, ktorú som priniesla do parlamentu. Alebo tí novinári, ktorí boli obeťami mobbingu,bossingu (rádio Lumen a z RTVS), čo je pre zvyšovanie právneho vedomia občanov veľmi, veľmi málo.

Pracovné žaloby pojednávajú súdy horšie ako boj s mafiou


Zaznamenali sme: novinár Jakub Filo zo SME píše o novej úradníckej vláde ako o vláde,ktorá nemá právny základ ani v Ústave Slovenskej republiky. Je to v histórii nová skúsenosť. Táto úradnícka vláda pokračuje po neplatnej matovičovo-hegerovej vláde. Je zlou skúsenosťou pre nových ministrov úradníckej vlády pokračovať v pláne obnovy. Lebo pracovná náplň je stále tá istá.
1 pripraviť nové programové vyhlásenie „úradníckej“ vlády SR
2.schváliť nové programové vyhlásenie „úradníckej“ vlády SR
A to nám, občanom neprinesie pomoc z marazmu, z hyenizmu 33 ročnej politiky. LEBO: stále ostáva v platnosti: Každý poslanec až do konca volebného obdobia bol a je zvolený do parlamentu s tou – ktorou politickou stranou. Pred voľbami voličom každá politická strana predloží politický program, ktorým nasľubuje svojim voličom, čo všetko pre nich spraví. A potom, keď občania zvolia politické strany, potom sa politické sľuby strácajú a stratia. Kde sa stratili politické sľuby politických strán, ktoré si občan v roku 2020 volil do parlamentu? To už ani dnešná úradnícka vláda nevie, a preto nebude môcť žiadne sľuby splniť. Práca poslanca parlamentu je stále rovnaká a stále rovnako nastavená. Zatiaľ NIKTO z poslancov nám, občanom, verejne nepriznal, aká je jeho kompetencia v parlamente. A to nezmení ani úradnícka vláda.

Koho nám novinári pošlú do parlamentu


A čo nám, občanom zostáva v práci poslancov parlamentu, ktorí nás zastupujú? Vari je to predkladanie a schvaľovanie zákonov? Ako to robí nezaradený poslanec Martin Čepček, ktorého si pozvala do svojej relácie Zuzana Kovačič – Hanzelová. Tento nezaradený poslanec len robí to isté ako poslankyňa Anna Záborská, ktorá sa od čias svojho mandátu v Európskom parlamente „naťahuje“ s jedným zákonom – „potratovým“ zákonom. Lebo teória učí. Počas volebného obdobia môže poslanec predložiť každého polroka ten istý zákon, t.j. celkovo za 4 roky volebného obdobia tak môže urobiť 8 krát. A vôbec nezáleží, či bude zákon prijatý. Ale ak by bol prijatý, tak dosiaľ za 33 rokov neexistuje kontrola žiadneho poslaneckého zákona.

Igor Matovič, na moje slová už prišlo

Ako by sa zmenila výpoveď kajúcnika, ak by voľby vyhral Róbert Fico


Páni novinári, akosi ste zabudli na COVID – 19, o ktorom Univ. Prof. NDR Christián Schubert napísal:
„COVID-19 je biopsychosociálna choroba s dlhou históriou, súčasným odhalením sociálnych charakteristík choroby spojených s krízou a dlhým procesom uzdravenia. Pretože na to, aby sme skutočne dokázali poraziť COVID-19, nestačí žiadne očkovanie, ani prirodzenou cestou získaná imunita stáda. Na prekonanie pandémie musí byť uznaná ako sociálna, a teda individuálna výzva. Preto je nevyhnutné zaoberať sa socio-kultúrnymi dejinami konfliktu a vlastnou individuálnou biografiou. COVID-19 sa stretol so zranenou spoločnosťou, zanecháva ju vážne zranenú a môže umožniť usporiadaný prechod k horšiemu alebo lepšiemu. Dúfajme v to druhé.“
A čo tak napísať, páni novinári, o úryvku z uniknutého tajného papiera z nemeckého federálneho ministerstva vnútra z 22. marca 2020. Ak niekto číta tento tajný dokument, ktorý je obzvlášť drastickým príkladom cieleného strachu a paniky v krízovej komunikácii, napísaný jedným z ekonomicky najsilnejších a teda aspoň na Západe najuznávanejších štátov sveta, aby úmyselne znepokojil jeho najmenších a najslabších občanov, musí sa zamyslieť nad ľudskosťou vlády tejto krajiny.

Páni novinári, neklamte ľud slovenský s páchateľom Igorom Matovičom,

Môžete všetko napísať alebo povedať, okrem pravdy a faktov, lebo. . . .

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote


Znovu pripomínam sľuby novinárov Zdena Gáfrika a Dominika Hutka, ako nám sľúbili písať o mobbingu, bossingu na pracoviskách. Ale keď zistili, že mobbing, bossing, stalking sa vyskytuje skoro na každom pracovisku tak stiahli uši a radšej píšu o Ukrajine, Rusku, ruskej rope, a pod.
Situácia sa vyvíja hlbšie ako aj stretnutie s nezaradenými poslancami. Občania stále nevedia, na koho sa môžu obrátiť v prípade podozrenia na páchanie mobbingu na svojom pracovisku.Ani pán Skalický, ktorý pracoval v Slovnafte to nevedel. Slovenská štruktúra mobbingu je neúprosná. Aj v roku 2023 sme zaznamenali, že jeho zamestnávateľ ho psychicky týral a nakoniec mu dal výpoveď. Vážení študenti práva, nyslíte si, že má podať žalobný návrh na určenie neplatnosti skončenia pracovného pomeru?
Preto šírime osvetu, monitoring prejsť na zmenu nového systému pomocou Inštitútu ochrany ústavných práv, ktorý ako prvý na Slovensku sa pripojil k civilizovaným krajinám Európy a šíri osvetu a monitoruje psychické násilie voči človeku ako ľudskej bytosti na našich pracoviskách. Evidujeme od roku 2011 každého zamestnaného, či nezamestnaného občana Slovenska. Ako šiel vývoj našej demokracie, prichádzali občania na zistenie, že len aktívne a odvážne pripojenie môže priniesť úspech. A svojim vlastným úsilím môže každý občan šíriť osvetu. Preto sa snažíme zvýšiť právne vedomie Vás, študentov práva (a nielen Vás), aby ste poznali, kde je pravda. A tak stále kolom dokola:
Novinár Dušan Mikušovič napísal:„Poslankyňa klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Anna Záborská, ktorá je predsedníčkou Kresťanskej únie, mieni predložiť zákon na ochranu života a ľudskej dôstojnosti. Záborská zdôrazňuje, že poslanci KÚ „určite klub OĽaNO neopustia“. „Na začiatku sme sa dohodli, že KÚ zostane celé volebné obdobie v OĽaNO. Jedným z dohodnutých pravidiel s Matovičom je, že KÚ zostane autonómnou stranou, ktorá si bude môcť ďalej budovať svoje stranícke štruktúry.“ Ako tu pani Záborská jasne uvádza, s Matovičom sa dohodli, že politická strana Kresťanská únia zostane celé volebné obdobie v OĽaNO. Takáto dohoda o existencii dvoch, troch, štyroch politických strán „zmenou názvu politického hnutia, ktorý sa líši od názvu alebo skratky strany, ktorá už bola zaregistrovaná“, kde si každá politická strana buduje samostatne svoje stranícke štruktúry, sa prieči a obchádza zákon č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach.

Nový premiér Eduard Heger nepotrebuje investigatívnych novinárov

Sú občania dôvodom, že sa majú zle

Igor Matovič „zasadil“ do politiky stopy zločinu


A teraz pozor! Ktorá politická strana či politické hnutie prinášali riešenia problémov psychického násilia na pracovisku? Ani v posledných voľbách v roku 2020 sa nenašla žiadna politická strana či politické hnutie, ktoré by malo riešenie na tento stále viac a viac sa prehlbujúci a vyskytujúci problém na pracoviskách? Už aj novinári píšu o akejsi kyberšikane ako skutkovej podstate trestného činu.
https://www.tyzden.sk/promotion/79559/kybersikana-ako-trestny-cin/?fbclid=IwAR0s9Fcy1pNjKmythcU7s76Mf5pcKmzFOsMJSiwRtmHvV8tPSBwOh_kgDrc
Znovu zopakujem: Ktorý z poslancov nám zviditeľnil v tomto volebnom období pokračovanie politiky vo vzťahu k ostatným spolupracovníkom – poslancom? Nikto. Všetci po zvolení len zohnú chrbty a pokračujú ako spolupáchatelia ukazovať zlú firemnú kultúru, ktorú si priniesli z našich pracovísk.To znamená v parlamente je to ako na našich slovenských pracoviskách, kde sme zistili pojem mobbing, bossing resp. psychické násilie.
Čo sa zmenilo v šírení pravdy a skúseností zo zákulisia moci našej politiky? NIČ. Len nastúpili noví mocipáni. Prečo sa nám to tu deje, aby občan, volič nebol múdrejší ako jeho mocipáni.

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov


Dňa 13. marca 2023 sme sa ako IOÚP stretli s redaktorom p. Adámekom, aby sme natočili o nás rozhovor. Rozhovor sa mal zverejniť začiatkom apríla 2023. Ešte ani začiatkom mája 2023 nebol zverejnený. Ako to na Slovensku býva zvykom, pán novinár, spisovateľ Gustáv Murín sa mám ospravedlnil, že zlyhalo technické zariadenie…… Ale naše skúsenosti ukazujú, že naša téma nie je žiadúca a potrebná pre občanov SR. Aj keď všetci v nej žijú. A to nezmení ani nová úradnícka vláda.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví dokazuje, že pácha trestný čin

19.05.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Boj za spravodlivosťou pokračuje. Ako to už býva často si ani nevšimneme, že najťažšie sa k svojej pravde dostaneme práve tam, kde by sme si povedali, že tu krivda sa nikomu nemôže [...]

Exposlankyňa parlamentu zvyšuje právne vedomie novinárom

30.04.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 1. mája 2015 som vo vysielaní rádia Lumen poďakovala pani redaktorke Márii Čigášovej za pozvanie do relácie UV hovor, kde som hovorila na deň patróna robotníkov sv. Jozefa o [...]

Pracovné žaloby pojednávajú súdy horšie ako boj s mafiou

11.04.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v mene Inštitútu ochrany ústavných práv chcem Vám, čo najsrdečnejšie vyjadriť vďaku za Vaše gratulácie k Veľkonočným sviatkom a tiež ďakujeme za Váš záujem o pojednávanie exposlankyne parlamentu v právnej veci nezaplatenia výpovednej doby za dva mesiace, ktoré sa konalo dňa 6. apríla 2023. Prečo bratislavské súdy [...]

ódor

Pellegrini sa s premiérom stretne v pondelok, Heger v utorok

29.05.2023 12:50

Strana Smer sa taktiež na rokovaniach zúčastní.

UA Vojak / Vojna na UA / Bachmut / Delo /

Vojna medzi Ruskom a NATO je možná, vyhlásil náčelník českého generálneho štábu

29.05.2023 12:27

Aby sa tomuto scenáru zabránilo, je podľa Řehku potrebná zásadná príprava a odstrašenie.

Kliešť

Na celom území Česka platí mimoriadne riziko napadnutia kliešťom

29.05.2023 12:25

Začiatok sezóny kliešťov podľa Českého hydrometeorologického ústavu úzko súvisí s počasím.

František Mikloško

Do KDH sa vracia František Mikloško

29.05.2023 11:43

Podľa Majerského je Mikloško "osobnosť, ktorá má čo povedať aj v dnešnej dobe v slovenskej politike".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 4176561x
Priemerná čítanosť článkov: 23075x

Autor blogu

Kategórie