Založ si blog

Pracovné žaloby pojednávajú súdy horšie ako boj s mafiou

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v mene Inštitútu ochrany ústavných práv chcem Vám, čo najsrdečnejšie vyjadriť vďaku za Vaše gratulácie k Veľkonočným sviatkom a tiež ďakujeme za Váš záujem o pojednávanie exposlankyne parlamentu v právnej veci nezaplatenia výpovednej doby za dva mesiace, ktoré sa konalo dňa 6. apríla 2023.

Prečo bratislavské súdy nepoužívajú digitálny záznam v súlade so zápisnicou. . . . . . .


Zopakujem: Stále žijeme v našom hybridnom systéme, kde si zamestnávatelia nárokujú aj na dušu zamestnanca a dovoľujú si na zamestnancoch ukájať svoje psychopatické úchylky. A za tým všetkým sú financie strácané na liečbu mobbingom poškodeného zdravia invalidných zamestnancov, kde priamou príčinou invalidity,resp. ochorenia je psychický teror v zamestnaní, tzv. mobbingový syndróm. Jedná sa o všetky choroby vznikajúce najprv ako psychická disharmónia, postupne situačná „rozlada“, neskôr syndróm vyhorenia, následne chronická únava s vyčerpaním – exhaučný syndróm, následne mnohé psychosomatické choroby od hypertenzie až cievne príhody srdcové a mozgové, taktiež duševné poruchy sociability až suicídium. Takíto chorí občania mohli stále plniť daňové a odvodové účty štátu, keby mali vhodné pracovné vzťahy na pracovisku. Aj to je dôvod, pre ktorý je legislatívna prevencia mobbingu na štátnej a celoeurópskej úrovni nevyhnutná.
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/socialna-patologia-nasej-justicie
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/pachatel-je-vinny-ale-nie-je-odsudeny

Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví


Dňa 5. 4. 2023 uplynulo 7 rokov, čo exposlankyňa parlamentu podala na Okresnom súde Bratislava II návrh na vydanie platobného rozkazu, v ktorom sa domáha vyplatenia mzdy za dva mesiace, a to po skončení pôsobenia poslankyne parlamentu vo volebnom období 2012 – 2016. Už 7 rokov sa domáham vyplatenia mzdy za dva mesiace. 7 rokov žiadam od žalovaného doklad o mzde ako dôležitý listinný dôkaz zaplatenia mzdy za výpovednú dobu dvoch mesiacov. 7 rokov sa pojednáva, rozhoduje, ktorý súd to bude pojednávať, menia sa sudcovia a tak dokola.
Sústavným predlžovaním súdneho konania – návrh na vydanie platobného rozkazu sa odkláňa od merita veci a dochádza k neodbornému výkladu práva súdom prvého stupňa.
Dňa 06. 04. 2023 som na súd predložila listinný dôkaz Nárok na pracovné voľno – oznámenie Č.: ÚRSO/OÚ-5380/2012/BA zo dňa 15. 2. 2012, ako dôležitú právnu skutočnosť na preukázanie mojich právnych nárokov vyplatenia mzdy za obdobie výpovednej doby dva mesiace.
Tento listinný dôkaz preukazuje nekalé konanie žalovaného, ktorý od začiatku súdneho konania vykonáva opatrenia smerujúce k zmareniu vyplatenia týchto mojich peňažných prostriedkov, ako o tom svedčí list žalovaného Č.: 8834/2016/BA zo dňa 08. 03. 2016 Potvrdenie o štátnej službe so skončením štátnozamestnaneckého pomeru spolu so skončením mandátu poslankyne.
Zároveň tento listinný dôkaz preukazuje, že žalovaný v čase, kedy mi umožnil čerpať dovolenku a pracovné voľno od 18. 2. 2012 do 9. 3. 2012, mi dňa 29. 2. 2012 napísal Výpoveď zo štátnozamestnaneckého pomeru Č.:ÚRSO/OÚ-2109/2012/BA, kde uviedol: „Štátnozamestnanecký pomer Vám skončí uplynutím výpovednej doby, ktorá je dva mesiace.“.
Z uvedeného vyplýva, že žalovaný aj týmto svojím konaním porušil citované znenie § 39 Občianskeho zákonníka, podľa ktorého „Neplatný je právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči dobrým mravom.“.
Zároveň preukazuje, že žalovaný od začiatku súdneho konania porušuje zákon, marí spravodlivosť a uvádza do „omylu“ ctený súd prvého stupňa.
V závere pojednávania Okresný súd Bratislava II túto kauzu zase odročil. Nakoľko nám tu vzniká správne súdnictvo tak sa aj moja kauza presúva na Mestský súd Bratislava s termínom na neurčito.
A hľa! Pracovné žaloby pojednávajú súdy horšie ako boj s mafiou.
Ani praktické skúsenosti s novým Civilným sporovým poriadkom (s účinnosťou od 1. júla 2016) neukázali, že táto právna úprava je dostatočnou garanciou práv zamestnanca a zamestnávateľa. A zároveň nedosahuje kvalitu právneho predpisu, pomocou ktorého by odborne zdatní právnici riešili zložitú problematiku ľudských a politických práv občanov Slovenskej republiky.
Vážení študenti práva, tak ako vzniká celoeurópska sieť boja proti mobbingu, podobne treba rátať aj s odvetou mobbérov. Formujú sa skupiny zamestnávateľov, ktorí sa snažia vypracovať také formy mobbingu, na ktoré by nestačil žiadny zákon. U nás na Slovensku zatiaľ nemáme ani zákon proti mobbingu. Z toho je viditeľná zaostalosť našej právnej teórie o praxi nehovoriac. Prečo sa nedarí slovenskú zákonodarnú činnosť orientovať na potlačenie psychického násilia na pracoviskách? Lebo Slovensko je „štandardný“ štát v rámci EÚ, a to stále pripomínam, má svoje pestované psychické násilie na pracoviskách.
Kto za čo zodpovedá na Slovensku? Za všetko zodpovedá ten najmenší občan. Tým je dané aj to, kto nezodpovedá za nič. Myslíte si, že obeť po návrate na pôvodné pracovné miesto bude mať pokoj? Určite ani jednu noc nebude mať pokojný spánok a stále bude čakať podraz od toho, kto ho prenasledoval predtým a teraz môže zase.Veď zákony mu to umožňujú.
VIVAT správne súdnictvo ! Všetky odborné vedomosti, poznatky, skúsenosti o našom výskume už teraz pripravujeme na 9. medzinárodnú konferenciu v novembri 2023.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví dokazuje, že pácha trestný čin

19.05.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Boj za spravodlivosťou pokračuje. Ako to už býva často si ani nevšimneme, že najťažšie sa k svojej pravde dostaneme práve tam, kde by sme si povedali, že tu krivda sa nikomu nemôže [...]

Úradnícka vláda nie je žiadna „výhra“

15.05.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vám priniesli informácie o tom, že za všetko zlé, čo tu od roku 1989 vzniklo, môžu okrem iného novinári na čele s ich šéfredaktormi. Exposlankyňa [...]

Exposlankyňa parlamentu zvyšuje právne vedomie novinárom

30.04.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 1. mája 2015 som vo vysielaní rádia Lumen poďakovala pani redaktorke Márii Čigášovej za pozvanie do relácie UV hovor, kde som hovorila na deň patróna robotníkov sv. Jozefa o [...]

ódor

Pellegrini sa s premiérom stretne v pondelok, Heger v utorok

29.05.2023 12:50

Strana Smer sa taktiež na rokovaniach zúčastní.

UA Vojak / Vojna na UA / Bachmut / Delo /

Vojna medzi Ruskom a NATO je možná, vyhlásil náčelník českého generálneho štábu

29.05.2023 12:27

Aby sa tomuto scenáru zabránilo, je podľa Řehku potrebná zásadná príprava a odstrašenie.

Kliešť

Na celom území Česka platí mimoriadne riziko napadnutia kliešťom

29.05.2023 12:25

Začiatok sezóny kliešťov podľa Českého hydrometeorologického ústavu úzko súvisí s počasím.

František Mikloško

Do KDH sa vracia František Mikloško

29.05.2023 11:43

Podľa Majerského je Mikloško "osobnosť, ktorá má čo povedať aj v dnešnej dobe v slovenskej politike".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 4176552x
Priemerná čítanosť článkov: 23075x

Autor blogu

Kategórie