Založ si blog

Prečo bratislavské súdy nepoužívajú digitálny záznam v súlade so zápisnicou. . . . . . .

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme za Váš záujem o pojednávanie exposlankyne parlamentu v právnej veci nezaplatenia výpovednej doby za dva mesiace. Žiaľ nahlásením bomby sa pojednávanie zastavilo a Vy ste sa nedočkali rozsudku.

Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví


LEBO dôležité zistenie: Každý sudcovský rozsudok si nevyhnutne nárokuje na správnosť. To, či súdne rozsudky spĺňajú nárok na správnosť alebo nie, toto závisí predovšetkým od konkrétnych procesnoprávnych pravidiel daného súdneho konania a ich realizácie. Pojem spravodlivosť by mal predstavovať každý súdny proces, pri ktorom dochádza k náprave aktuálneho stavu, ktorý vznikol protiprávnym zásahom do tej miery, aby sa oprávnený stav úplne zhodoval s pôvodným stavom. Protiprávny zásah, ktorý tu použil žalovaný je jeho tvrdenie, že exposlankyňa parlamentu skončila štátnozamestnanecký pomer spolu s mandátom. Kto z Vás, vážení študenti práva, má logické myslenie odpovie, že to nie je pravda. LEBO: Je to právny lapsus, ktorý má nasledovné chyby:
1. ak exposlankyňa parlamentu skončila spolu s mandátom poslankyne, prečo jej žalovaný (ÚRSO) nezaplatil mzdu za dva mesiace výpovednej doby.
2. ak exposlankyňa parlamentu skončila spolu s mandátom poslankyne parlamentu, prečo jej nevydali doklad o mzde, ktorým by svoje tvrdenie dokázali.
3. ak exposlankyňa parlamentu skončila spolu s mandátom poslankyne parlamentu, prečo ju nezaevidoval úrad práce do evidencie nezamestnaných
A tu je ďalší dôležitý dôkaz: V našom historickom výskume (IOÚP) sa postupne premieta celá špirála sociálnej tragédie. Spoločnosť stále nemá právne vedomie o ľudských právach. Obeť psychoteroru nie je chránená nikým a ničím. Obete končia v invalidite, alebo užívajú nejaké drogy – alkohol, marihuanu, ťažké drogy a psychiatrické lieky vrátane. Mnohé obete si ukončia pozemské utrpenie. Kto je vinný? Sociopat, ktorý svoju obeť utýral? Určite nie. Zodpovedný je štát, ktorý tento stav ignoruje. A to aj v roku 2023. Keby štát mal zodpovedné osobnosti v čele svojich rezortov, mali by sme zodpovedajúce zákony a tyrani by sa nemohli uplatňovať ani v súkromnom rezorte, nie to ešte v štátnom sektore.
Znovu pripomínam: novinári Zdeno Gáfrik a Dominik Hutko nám sľúbili písať o mobbingu, bossingu na pracoviskách. Ale keď zistili, že mobbing, bossing, stalking sa vyskytuje skoro na každom pracovisku, tak stiahli uši a radšej píšu o Ukrajine, Rusku, ruskej rope, a pod. Sľuby sa dávno stratili.

Sú občania dôvodom, že sa majú zle


Každý sudcovský rozsudok si nevyhnutne nárokuje na správnosť. To, či súdne rozsudky spĺňajú nárok na správnosť alebo nie, toto závisí predovšetkým od konkrétnych procesnoprávnych pravidiel daného súdneho konania a ich realizácie.

Zverejňovanie zločinov a . . . . .


Fyzická osoba má právo najmä sa domáhať, aby sa upustilo od neoprávnených zásahov do práva na ochranu jej osobnosti, aby sa odstránili následky týchto zásahov a aby jej bolo dané primerané zadosťučinenie.
Pokiaľ by sa nezdalo postačujúce zadosťučinenie podľa odseku 1 najmä preto, že bola v značnej miere znížená dôstojnosť fyzickej osoby alebo jej vážnosť v spoločnosti, má fyzická osoba tiež právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.
Pojem spravodlivosť by mal predstavovať každý súdny proces, pri ktorom dochádza k náprave aktuálneho stavu, ktorý vznikol protiprávnym zásahom do tej miery, aby sa opravený stav buď úplne zhodoval s pôvodným stavom. Ale v niektorých prípadoch po dlhoročných súdnych sporoch obnova pôvodného stavu nie je možná, a preto by mala nastúpiť kompenzácia v peniazoch. K tomuto cieľu sa na Slovensku nedopracujete možno ani nedožijete. Prečo? Lebo nie je legislatíva, o ktorej som hovorila v parlamente vo volebnom období 2012 – 2016.

Kollár vydiera Matoviča alebo je to dobrá politická hra


Zisťujeme: Bádanie súdnych konaní je istá štruktúra či šablóna pojednávaní bez odborného posúdenia príčiny jeho vzniku. Prvostupňový súd zamieta žalobné návrhy a odvolací súd nemá lehotu na začatie konania. Najvyšší súd zhodnotí prípad a argumentuje, že nemôže posudzovať dôkazy na prvom stupni. A tak stále kolom dokola:

Hej, hor sa sveta pro-korupční kandidáti


Vážení študenti práva, môžete teda čakať do smrti, kým sa prípady skončia. Zlyháva zámerne jednoduché odborné posúdenie? A dôležité zistenie:
Prečo bratislavské súdy nepoužívajú digitálny záznam v súlade so zápisnicou, ktorá nie je pre žalobcu adekvátna
Preto bojujeme ako IOUP za práva všetkých zamestnancov. A očakávame, že prídete na pojednávanie exposlankyne parlamentu dňa 6. apríla 2023 o 9,oo hod. Získate veľa vedomostí a skúseností ako funguje naša justícia.

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.