Založ si blog

Prečo bratislavské súdy nepoužívajú digitálny záznam v súlade so zápisnicou. . . . . . .

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme za Váš záujem o pojednávanie exposlankyne parlamentu v právnej veci nezaplatenia výpovednej doby za dva mesiace. Žiaľ nahlásením bomby sa pojednávanie zastavilo a Vy ste sa nedočkali rozsudku.

Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví


LEBO dôležité zistenie: Každý sudcovský rozsudok si nevyhnutne nárokuje na správnosť. To, či súdne rozsudky spĺňajú nárok na správnosť alebo nie, toto závisí predovšetkým od konkrétnych procesnoprávnych pravidiel daného súdneho konania a ich realizácie. Pojem spravodlivosť by mal predstavovať každý súdny proces, pri ktorom dochádza k náprave aktuálneho stavu, ktorý vznikol protiprávnym zásahom do tej miery, aby sa oprávnený stav úplne zhodoval s pôvodným stavom. Protiprávny zásah, ktorý tu použil žalovaný je jeho tvrdenie, že exposlankyňa parlamentu skončila štátnozamestnanecký pomer spolu s mandátom. Kto z Vás, vážení študenti práva, má logické myslenie odpovie, že to nie je pravda. LEBO: Je to právny lapsus, ktorý má nasledovné chyby:
1. ak exposlankyňa parlamentu skončila spolu s mandátom poslankyne, prečo jej žalovaný (ÚRSO) nezaplatil mzdu za dva mesiace výpovednej doby.
2. ak exposlankyňa parlamentu skončila spolu s mandátom poslankyne parlamentu, prečo jej nevydali doklad o mzde, ktorým by svoje tvrdenie dokázali.
3. ak exposlankyňa parlamentu skončila spolu s mandátom poslankyne parlamentu, prečo ju nezaevidoval úrad práce do evidencie nezamestnaných
A tu je ďalší dôležitý dôkaz: V našom historickom výskume (IOÚP) sa postupne premieta celá špirála sociálnej tragédie. Spoločnosť stále nemá právne vedomie o ľudských právach. Obeť psychoteroru nie je chránená nikým a ničím. Obete končia v invalidite, alebo užívajú nejaké drogy – alkohol, marihuanu, ťažké drogy a psychiatrické lieky vrátane. Mnohé obete si ukončia pozemské utrpenie. Kto je vinný? Sociopat, ktorý svoju obeť utýral? Určite nie. Zodpovedný je štát, ktorý tento stav ignoruje. A to aj v roku 2023. Keby štát mal zodpovedné osobnosti v čele svojich rezortov, mali by sme zodpovedajúce zákony a tyrani by sa nemohli uplatňovať ani v súkromnom rezorte, nie to ešte v štátnom sektore.
Znovu pripomínam: novinári Zdeno Gáfrik a Dominik Hutko nám sľúbili písať o mobbingu, bossingu na pracoviskách. Ale keď zistili, že mobbing, bossing, stalking sa vyskytuje skoro na každom pracovisku, tak stiahli uši a radšej píšu o Ukrajine, Rusku, ruskej rope, a pod. Sľuby sa dávno stratili.

Sú občania dôvodom, že sa majú zle


Každý sudcovský rozsudok si nevyhnutne nárokuje na správnosť. To, či súdne rozsudky spĺňajú nárok na správnosť alebo nie, toto závisí predovšetkým od konkrétnych procesnoprávnych pravidiel daného súdneho konania a ich realizácie.

Zverejňovanie zločinov a . . . . .


Fyzická osoba má právo najmä sa domáhať, aby sa upustilo od neoprávnených zásahov do práva na ochranu jej osobnosti, aby sa odstránili následky týchto zásahov a aby jej bolo dané primerané zadosťučinenie.
Pokiaľ by sa nezdalo postačujúce zadosťučinenie podľa odseku 1 najmä preto, že bola v značnej miere znížená dôstojnosť fyzickej osoby alebo jej vážnosť v spoločnosti, má fyzická osoba tiež právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.
Pojem spravodlivosť by mal predstavovať každý súdny proces, pri ktorom dochádza k náprave aktuálneho stavu, ktorý vznikol protiprávnym zásahom do tej miery, aby sa opravený stav buď úplne zhodoval s pôvodným stavom. Ale v niektorých prípadoch po dlhoročných súdnych sporoch obnova pôvodného stavu nie je možná, a preto by mala nastúpiť kompenzácia v peniazoch. K tomuto cieľu sa na Slovensku nedopracujete možno ani nedožijete. Prečo? Lebo nie je legislatíva, o ktorej som hovorila v parlamente vo volebnom období 2012 – 2016.

Kollár vydiera Matoviča alebo je to dobrá politická hra


Zisťujeme: Bádanie súdnych konaní je istá štruktúra či šablóna pojednávaní bez odborného posúdenia príčiny jeho vzniku. Prvostupňový súd zamieta žalobné návrhy a odvolací súd nemá lehotu na začatie konania. Najvyšší súd zhodnotí prípad a argumentuje, že nemôže posudzovať dôkazy na prvom stupni. A tak stále kolom dokola:

Hej, hor sa sveta pro-korupční kandidáti


Vážení študenti práva, môžete teda čakať do smrti, kým sa prípady skončia. Zlyháva zámerne jednoduché odborné posúdenie? A dôležité zistenie:
Prečo bratislavské súdy nepoužívajú digitálny záznam v súlade so zápisnicou, ktorá nie je pre žalobcu adekvátna
Preto bojujeme ako IOUP za práva všetkých zamestnancov. A očakávame, že prídete na pojednávanie exposlankyne parlamentu dňa 6. apríla 2023 o 9,oo hod. Získate veľa vedomostí a skúseností ako funguje naša justícia.

Až bomba zastavila klamstvá advokáta Úradu pre regulácie sieťových odvetví

01.03.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zase zameriame na budovanie demokracie po slovensky. Na základe Predvolanie + výzva Okresného súdu Bratislava II sp. zn.: 11Cpr/ 2/2016 zo dňa 02. 11. 2022 v právnej veci žalobkyne JUDr. Mária Ritomská proti žalovanému Úrad pre reguláciu sieťových [...]

Nikto sa neopýtal, či môže Janko Kuciak napísať to, čo si myslel

12.02.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zase zameriame na budovanie demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na [...]

Dokedy sa budú spoliehať lídri politických strán na lobovanie mediálnych aktérov pri tvorbe politiky

29.01.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy), ďakujeme Vám za gratulácie k Novému roku 2023. Sme radi, že sledujete naše odborné spravodajstvo, ktorého cieľom je osveta a monitoring v boji proti psychickému násiliu na pracoviskách ako aj historický výskum budovania demokracie po slovensky, aby sa zvyšovalo právne vedomie nášho národa. Lebo, ako viete a písali o tom novinári, či [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Orbán: Európania chcú mier, ale lídri EÚ obhajujú vojnu

31.03.2023 11:06

Vojna na Ukrajine sa podľa Orbána stáva stále krvavejšou a brutálnejšou.

Dušan Dědeček

Mal priznať, že vypil fľašu a v podchode na Zochovej ešte dupol na plyn. Dědečka obžalovali

31.03.2023 10:22

Minuloročná tragická nehoda v Bratislave si vyžiadala päť obetí.

Krížnik Moskva

Potopili pýchu ruského námorníctva. Teraz predmety z krížnika Moskva vylovili a ukážu ich svetu

31.03.2023 10:06

Kyjev tvrdí, že plavidlo zasiahli protilodné ukrajinské strely Neptún. Podľa Ruska loď poškodil výbuch munície a požiar.

vírus, choroba

Na Slovensku vlani ubudlo úmrtí, počet bol však druhý najvyšší od konca vojny

31.03.2023 09:39

Takmer osem z desiatich zosnulých boli starší ľudia, ich podiel na úmrtiach počas troch rokov pandémie stúpol.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 4118730x
Priemerná čítanosť článkov: 23270x

Autor blogu

Kategórie