Založ si blog

Igor Matovič „zasadil“ do politiky stopy zločinu

„Igor Matovič na začiatku svojho vstupu do politiky tvrdil, že jeho snom je vytiahnuť do parlamentu skupinu desať až dvadsať nezávislých ľudí, ktorí nie sú „zviazaní straníckou disciplínou“. Keď o rok neskôr hnutie OĽaNO zakladal, tak sa zdráhal prijať funkciu predsedu a zobral ju len z formálnych dôvodov. Dnes je hnutie  OĽaNO v mnohých veciach opakom toho, ako ho na začiatku Matovič prezentoval, tvrdia v analýze denníka SME politológovia aj ľudia, ktorí s jeho hnutím v minulosti spolupracovali.“ – takto píše Roman Cuprík v novinách SME o politickom hnutí OĽaNO.

https://domov.sme.sk/c/22629290/vlada-matovic-olano-nezavisli-strana-osobnosti-politika.html?ref=av-left

Poďme sa pozrieť, čo nám novinár Roman Cuprík nevedel, nevie a nebude vedieť napísať. Ale najprv si dajme otázku: Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške  miliónov eur? Je normálne, aby sa týmto problémom nezaoberali novinári? Po prvé, prečo o tom novinár Roman Cuprík nepíše?

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

Poďme k meritu veci. Konanie a správanie sa poslanca, premiéra a t. č. ministra financií Igora Matoviča svedčí o tom, že na Slovensku je pracovnoprávna kultúra hlboko v džungli. Po druhé, prečo o tom novinár Roman Cuprík nepíše?

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

Pán poslanec Igor Matovič mal a mohol počas svojho doterajšieho pôsobenia (od roku 2011) v parlamente možnosť zmeniť životné podmienky svojich voličov, občanov v tejto krajine. Tak, aby sme sa priblížili k ostatným členským krajinám Európskej únie. Podľa počtu získaných hlasov vo voľbách v roku 2012 bolo vidieť, že občania, voliči  mu „slepo dôverovali“. A jeho úspech sa dosiahol tým, že v roku 2016 bol znovu zvolený za poslanca parlamentu. Možno si myslíte, že už by mal mať obrovské skúsenosti v politike a hlavne by mal poznať, ako funguje náš parlament. Ale ani táto dlhá doba pôsobenia v parlamente  a potom rok vo vláde mu nepomohli, aby to zistil a venoval sa problémom občanov, voličov. Všetci občania (voliči aj nevoliči) vidia, že  populistickými rečami zase začal zavádzať, resp. klamať širokú verejnosť. Dnes otvorene o tom už píšu mnohí blogéri, hovoria sociológovia, politológovia. Po tretie, prečo o tom novinár Roman Cuprík nepíše?

Pôvodný experiment Igora Matoviča, že sa do politiky dostanú obyčajní ľudia, ktorí budú pomáhať, obyčajným ľuďom už dávno zapadol prachom. Ako každému dosiaľ zvolenému poslancovi aj Igorovi Matovičovi išlo iba o „fleky“ a peniaze. Pomoc chudobným a zúfalým občanom, ktorou sa vždy oháňal na tlačovkách, ktoré zaviedol v parlamente a potom vo vláde sú len prázdne reči.  A jeho politický vývoj sa nikam nedostal. 

http://www.topky.sk/cl/100535/1485723/Matovicov-cirkus-v-parlamente–Ziadna-ina-strana-nesklamala-tak-ako-Obycajní-ludia

A v porovnaní s Igorom Matovičom je na mieste otázka, ako nám novinári pomohli zviditeľňovať náš marazmus,náš hyenizmus, naše bezprávie. Vari boj za ľudské práva za ľudskú dôstojnosť nemá u novinárov kredit. Po štvrté, prečo o tom novinár Roman Cuprík nepíše?

Prečo zase Igor Matovič vládne nad kresťanským Slovenskom?  Vo voľbách v roku 2020 spojil 4 politické strany a prevalcoval sa do parlamentu. Bola to dobrá taktika Igora Matoviča, ako sa udržať pri moci. Z právneho hľadiska nemôže takýto zlepenec vládnuť, lebo porušuje zákon (§ 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach). Kto z právnikov  sa nebojí a povie to nahlas. Kam sme to s odbornosťou našich právnikov dopracovali?  Po piate, prečo novinár Roman Cuprík nepíše o tom, ako sú platné rozhodnutia tejto zlepenej  politickej strany? 

Pripomeňme si, ako je preukázané,  že všetci tam išli za vidinou zisku ( líder KÚ Anna Záborská, líder ZMENA ZDOLA Ján Budaj , líder NOVA Gábor Grendel) aj pri porušení § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach podľa ktorého: Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov.

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

História nás naučila, že svojou pasivitou a nezáujmom o verejné veci sme dovolili mobbérom zasadiť v našej krajine korupciu, rodinkárstvo, chamtivosť, závisť a iné nešváry, ktoré nám tu sem – tam napíšu odvážni novinári a stále „kolom dokola“ v parlamente „vyťahujú“ poslanci.  Ale pozor, všetko sa to deje len v rokovacej sále parlamentu. Po šieste, prečo o tom novinár Roman Cuprík nepíše?

Všetci občania, sú a budú stále klamaní a ponižovaní. V roku 2020 občania poslali do parlamentu nových poslancov.  Ale občan nevie a nepozná zákulisie parlamentu. Ak by nám boli novinári prinášali informácie z parlamentu počas 30 rokov, dávno by občania zistili, že poslanec neslúži svojmu poslaniu podľa Ústavy Slovenskej republiky.

Nedávno som si vypočula názor: „Ja som nevolič, ale  aj tak  túžim,  aby do politiky prišli iba takí ľudia, čo budú myslieť na občana a jeho dobro a zároveň tvrdím, že politika je špina najväčšia a kým tu bude špina, budem sa jej vyhýbať. To, čo tu produkujú naši politici je na smiech. Veď bojujú sami so sebou a zároveň proti sebe. Populistické reči sú hanbou nášho národa.  Takto to nikam nevedie. Dnes potrebujeme politikov, ktorí nám vedia pomôcť, napríklad, aby sme mali prácu a nie, aby niekto rozhodoval o tom, komu „zotne hlavu ako figúrke na šachovnici“. Po siedme, prečo o tom novinár Roman Cuprík nepíše?

Na čo máme mať takých politikov, ktorí nevedeli pochopiť čo je ich úloha. 30 rokov sa v parlamente prezentujú politickými rečami a nedokážu nič zmeniť. Vyhovuje to aj Matovičovej vládnucej strane a jeho poslancom, ktorí nemusia 4 roky robiť v parlamente nič. Stále jedni osočujú druhých a myslia si, že tým sa niečo pre slovenský národ vyrieši. Postupne sa odkrylo a to dnes už každý rozumný občan pochopí, že pracovať v tejto „klietke“ rokovacej sály nie je prínosom pre občanov. Dosiaľ platilo, že poslanec Národnej rady Slovenskej republiky nie je zvolený z určitého miesta  či obvodu, a preto je anonymný voči konkrétnym voličom a nie je viazaný na volebný okrsok. Všetci poslanci sú plne závislí za nomináciu a úspech vo voľbách od šéfa alebo centrály strany.

OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA a NOVA čušia a ani nepomôžu občanom v tomto zhnitom štáte. A už vôbec neriešia, že ich líder Igor Matovič zase spáchal podvod na voličoch. A bude páchať aj ako minister financií SR. Vari poslancom parlamentu, ktorí môžu podvod svojho lídra zviditeľniť, ide len o peniaze, ktoré ste Vy, občania, im poskytli, poskytujete a zdá sa, že stále chcete poskytovať.

Ako sme už písali: Čo predstavuje podvod? K podvodu dôjde vtedy, ak niekto úmyselne uvedie niekoho iného do omylu s cieľom vlastného obohatenia alebo spôsobenia škody inej osobe. (Ďalšie informácie nájdete v článku 3 ods. 2 smernice (EÚ) 2017/1371.)

Po ôsme, prečo o tom novinár Roman Cuprík nepíše?

Nový premiér Eduard Heger nepotrebuje investigatívnych novinárov

Po deviate, prečo nám novinár Roman Cuprík nepíše o Vašich zničených životoch z našej agendy? Zamestnanci hovoria  až po skončení zamestnania o šikane na tom, ktorom pracovisku.

Vo vedení Východoslovenského ústavu srdcových chorôb  v Košiciach vystriedal dlhoročného šéfa prof. Františka Sabola skúsený manažér v oblasti krízového manažmentu a ekonomického riadenia Anton Jura. Po personálnej výmene sa niektorým zamestnancom rozviazal jazyk.

https://www1.pluska.sk/regiony/vychodne-slovensko/sokujuce-obvinenia-byvaleho-sefa-kosickeho-ustavu-on-nebol-car-ale-velky-car?itm_site=plus1&itm_template=article&itm_modul=najcitanejsie-24&itm_position=7&fbclid=IwAR2FHTa8ll1KxBiQPIyBQkvFcy4b4MJaPANM0CAZq9Nq3HVkpfYNvQR6DNo

Samozrejme, viacerí sa pýtajú, prečo sa Beáta Kotuličová ozvala až teraz, a prečo tak neurobili aj jej kolegovia. „Skončili by rovnako ako ja. Báli sa šikanovania a straty zamestnania,“ znie tvrdé obvinenie bývalej zamestnankyne.

Po desiate, prečo nám novinári nepíšu, ako sa vyriešil prípad šikany vo Výskumnom ústave detských chorôb v Bratislave? 

LEBO: už v roku 2000 na úrade práce platilo, ak niekto prišiel s riešením tak vedenie konštatovalo ….to nám nikto nekáže.

Záverom „Popasujme sa spoločne s tou hnilobou, ktorá rozožiera našu vlasť, našu prírodu, našu Zem. Nemusíte bojovať, nemusíte nič obetovať… stačí rozšíriť svoje vedomie a prijať v srdci myšlienku, že zmena je možná a určite bude lepšia ako tento systém bez morálnych hodnôt a úcty ku všetkému živému. Na začiatku bolo slovo… myšlienka. Verte, že kolektívna myseľ dokáže robiť zázraky, tak sa spojme pri vytváraní niečoho nového, ľudského… uvedomme si, že je v našich silách stvoriť krajší svet. Stačí len jediné… Chcieť…. “

Historické prípady šikany nám ukazujú cestu našich poltikov, ktorú využil Igor Matovič a vyrástol nám pred očami a  „zasadil“ nám do politiky stopy zločinu.

 

Samovražda v Krajčího rezorte. Zamestnanec Národného ústavu detských chorôb sa zastrelil!

Neberte nám špinu, v ktorej žijeme, veď my občania, to tak nechceme

 

Budeme voliť neplatné politické strany?

23.09.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za všetky doterajšie gratulácie a prejavy priazne. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme pred voľbami. Čo nám prinesú? História sa zase zopakuje. Čo nám volebný prieskum neprezradil? Politický [...]

Čo nám volebný prieskum neprezradil?

10.09.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) aj na začiatku školského roka 2023/2024 pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 30.09.2023 sa dozvieme, či si občania, voliči zvýšili právne vedomie za 34 rokov budovania demokracie po slovensky. Prinášala som z [...]

Kauza (ex)poslankyne sa stala „chlebíčkom“ súdov

16.08.2023

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) aj počas prázdnin pokračujeme v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. O novej ceste, ktorá by priniesla zmenu politiky, prinášame od roku 2012 riešenia, šírime osvetu a monitoring. A všetko to aj s Vašou odvahou sme zaznamenali do našich [...]

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.