Založ si blog

Každý podnet nedokážeme spracovať do televíznej reportáže

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), zase máme pred voľbami,keď každá politická strana predloží politický program, ktorým nasľubuje svojim voličom, čo všetko pre nich spraví. A potom, keď občania zvolia politické strany, potom sa politické sľuby strácajú a stratia. Kde sa stratili politické sľuby politických strán, ktoré si občan v roku 2020 volil do parlamentu? To už ani dnešná úradnícka vláda nevie, a preto nebude môcť žiadne sľuby naplniť. Ale zostáva poučenie: Aj v tomto skrátenom volebnom období konštatujeme: Práca poslanca parlamentu je stále rovnaká a stále rovnako nastavená. Zatiaľ NIKTO z poslancov nám, občanom, verejne nepriznal, aká je jeho skutočná náplň práce v parlamente. A to nám nepovie ani t.č. úradnícka vláda.

Úradnícka vláda nie je žiadna „výhra“

Zverejňovanie zločinov a . . . . .


Príkladom, ako sme už písali? Spolupráca s Igorom Matovičom sa ani Eduardovi Hegerovi nevyplatila.

Ani Eduard Heger nevie, že v podvedomí nesúhlasí s Igorom Matovičom


Ak voličom chýbajú poznatky, vedomosti, skúsenosti, informácie, a to aj Eduardovi Hegerovi, tak nebol problém pre Igora Matoviča, aby v roku 2020 dosiahol volebný výsledok s víťazstvom názvu nového politického hnutia: OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA, NOVA. Znovu a znovu si dajme otázku: Kto si túto jeho špekuláciu všimol? O tom novinári nepíšu, lebo majú strach o prácu.

Heger pácha zločin, ale Matovič a Fico je vinník


Pripomínam: postupne sme mohli vidieť, ako sa rokovacia sála parlamentu pre Igora Matoviča stala dejiskom boja ľudského primitivizmu. Všetko bolo dovolené. Nikto nenamietal, že Igor Matovič sa postupne stáva „zvieraťom v ľudskej koži“. A nikto ho z vtedajšej koalície (2012-2016( nezastavil. Všetci poslanci fungovali pracovnou náplňou bla-bla.
Ďalší „podpásový hák“ vykonal Igor Matovič, keď postavil v roku 2016 na kandidátke OĽaNO – NOVA do parlamentných volieb niekoľko osôb so zdravotným postihnutím (Silvia Petruchová, Marcela Gašová či Marián Petro). s tým, že bude riešiť problematiku postihnutých občanov. Dajme si otázku: Čo vyriešili?
Vážení študenti práva,(a nielen Vy), bolo veľkou chybou vlády Róberta Fica ktorá ho NIKDY nevyzvala, aby doplnil počet členov politického hnutia Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti podľa zákona o politických stranách a o politických hnutiach. Igor Matovič sa vplyvom zaplatených médií zviditeľňoval v rokovacej sále parlamentu. Nikomu z občanov nevadilo, že svojou rétorikou za rokovacím pultom nič neriešil a nevyriešil. Len sme sa ako krajina prepadali do veľkého humusu,marazmu, hyenizmu a ničenia existencií našich občanov.
Vážení študenti práva,(a nielen Vy),pokračovanie dokriveného praktizovania verejnej moci funguje ako zlý politický princíp – to je dedičstvo mužského princípu z komunistických strán. Tento dedičný princíp je zakomponovaný do pravicového politického aparátu a zdá sa akoby bol nezničiteľný. Cieľom politického princípu je MOC. Aj volebné obdobie 2016 -2020, nám ukázalo radosť z moci, ktorá svojou neschopnosťou ovládania sa spôsobovala len chaos v rokovacej sále parlamentu. Povedzme si pravdu slušný politik by sa tak nemal správať. Od roku 1989 teda od víťazného ťaženia našich doterajších zlatokopov-politikov vládne politika neohroziteľného princípu jediného možného spôsobu.
Všetky doterajšie princípy presadili vzrastajúcu nedôveru občanov voči politikom. Najhoršie je že takéto politické monštrá sa totalitným spôsobom samopasujú za vzory pre mládež a zakladajú mládežnícke politické kluby, v ktorých svoj vzor predkladajú ako jediný a správny. Príkladom je aj vznik Progresívneho Slovenska. Postupná strata dôvery voči politikom bude mať za následok stratu legitimity zástupnej verejnej moci a klesanie záujmu občanov o veci verejné, čo vyústi v celkovú reformu. Bude to návrat k profesionálnemu riadeniu spoločnosti, podobný systém sme tu už mali v časoch rodových reforiem spoločnosti. Spoločnosť úspešne riadili najschopnejší jednotlivci.
Biznis Igora Matoviča šiel ďalej. márne som poukazovala na ľudské konanie, ktoré sa zvrhlo do zvieracej ríše. Mobbing, bossing sa preniesol do parlamentu. Márna bola naša snaha (IOÚP) šíriť osvetu, aby všetky porušenia zákonov sa mohli riešiť v našej krajine, ako nám to napísal Európsky ombudsman v roku 2010, aby občania pochopili, že potrebujú legislatívnu úpravu zákona na zodpovednosť ľudského konania.
Nuž toto nepochopila ani Ficova vláda a rad – radom mi dali na vedomie, že nemáme to v Programovom vyhlasení vlády SR.

Igor Matovič sa dostal do politiky za pomoci vlády Róberta Fica


Vážení občania, my stále zisťujeme, že Vy ako voliči sa vôbec neobraciate na svojich poslancov, ktorých ste si do parlamentu zvolili?
Náš výskum ukazuje, že politický systém sa vyvíja stále rovnako. Ba kolom dokola a nikto nechce z kola von. Na otázku, či je v parlamente poslanec, ktorý by Vám pomohol vo Vašom probléme odpovedáte: NIE. Veď mu to nikto nekáže. Aj keď podľa Ústavy SR poslanci zastupujú svojich voličov. Ale za 34 rokov sme si nedali námahu zistiť, ako sa to praktizuje.
Záver z nášho výskumu IOÚP: A načo potom, vážení občania, chodíte voliť?
Môžeme len konštatovať: Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné.

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné


Demokracia ako politický systém dnes potrebuje uviesť do poriadku, je dôležité poznať, čím by demokracia mala byť, čím môže byť, čím nie je a čím by sa nemala stať. Vaše prípady odvážnych občanov mi denne ukazujú, že idey demokracie boli nesprávne uchopené, a to, čo bolo uznané, pod účinkom sily faktov jednotlivých politikov či iných mocipánov, dnes nie je akceptovateľné. Ľahko sa píšu politické sľuby, ľahko sa píšu ciele, stratégie, či vízie. Ani tu sme sa zatiaľ nepohli z miesta. A to nie je tým, že by sme sa pohnúť z miesta nevedeli, to nie. Problémom je, že každé štyri roky príde ku kormidlu iný vodca, ktorý si nasadne do loďky a bude točiť kormidlo štyri roky.

Loďka Igora Matoviča nemá záchranné koleso


Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ako sa posunúť v ústrety spravodlivosti vtom zaostalom politickom systéme?
Aj v mojej kauze nevyplatením mzdy za obdobie dvoch mesiacov výpovednej doby sa pácha porušenie § 214 ods. 1 Trestného zákona: Kto ako štatutárny orgán právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je zamestnávateľom, alebo ich prokurista nevyplatí svojmu zamestnancovi mzdu, plat alebo inú odmenu za prácu, náhradu mzdy alebo odstupné, na ktorých vyplatenie má zamestnanec nárok, v deň ich splatnosti, hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, alebo vykoná opatrenia smerujúce k zmareniu vyplatenia týchto peňažných prostriedkov, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
A tu nepomôže, aby to zviditelnila relácia Občan za dverami. LEBO, ako nám napísali:
„V prvom rade Vám veľmi pekne ďakujem za Vašu dôveru. Váš email som si prečítal. Vzhľadom na postupy, ktoré máme v rámci redakcie, ako aj v záujme toho, aby sa – či už Vášmu alebo podnetu Vašej kolegyne – mohol začať niekto venovať, je veľmi potrebné a odporúčam Vám to, napísať priamo na adresu obcanzadverami@rtvs.sk
Žiaľ, nie je v našich možnostiach osobne sa stretávať s divákmi. Ak napíšete email, ten sa dostane hneď kolegom redaktorom, ktorí nakrúcajú reportáže. Stačí iba stručne opísať problém…
Chcem ale ešte poprosiť o trpezlivosť a pochopenie. Napriek našej obrovskej snahe, nie je v našich silách venovať sa každému podnetu, napriek tomu, že by sme si to veľmi želali. Žiaľ, na Slovensku veľa vecí nefunguje, a to, čo funguje, často nefunguje, ako má. Naša relácia je pre mnohých ľudí (a podľa toho, v akej miere nás oslovujú so žiadosťami o pomoc, hovoríme nie o stovkách, ale o tisíckach ľudí) poslednou nádejou… Verte mi, že pre každého z nás – mňa i mojich kolegov – nie je nič frustrujúcejšie, ako fakt, že nedokážeme pomôcť hneď a každému… Naše časové, personálne a vysielacie možnosti sú obmedzené, a žiaľ, každý podnet nedokážeme spracovať do televíznej reportáže. V prípade, že si Váš námet kolegovia vyberú na spracovanie, budú Vás kontaktovať a vyžiadajú si od Vás aj ďalšie informácie.
S úctou a pokorou
Patrik Herman“

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky nemajú záujem o občanov, ale kto vie, čo sa za posledné roky zmenilo a …


Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.