Založ si blog

Pani ministerka spravodlivosti SR, správne súdnictvo nezachráni vymožiteľnosť práva slovenských občanov

„Už o pol roka by mal fungovať Najvyšší správny súd. Je však možné, že tam nebude mať, kto súdiť. Predpokladalo sa, že plánovaný počet 29 miest obsadia zväčša sudcovia správneho kolégia Najvyššieho súdu. Tí, ale považujú výberové konanie naplánované na začiatok apríla za diskriminačné a žiadajú predsedu Súdnej rady Jána Mazáka, aby spôsob obsadenia nového súdu napadol na Ústavnom súde.“

Zatiaľ, čo sa budú sudcovia naťahovať, kto bude a kde súdiť, zatiaľ nám uniká podstata našej bezprávnej spoločnosti, kde sa veselo vládne za zneužívania postavenia verejných činiteľov všetkých ministrov s premiérom na čele. Kam sa môžete obrátiť, ak chcete dať do poriadku chaos, ktorý nám tu Igor  Matovič pomaly za rok vytvoril. Vari Európska komisia je cesta k víťazstvu pravdy na Slovensku?

Vážení občania, my stále zisťujeme, že Vy ako voliči sa vôbec neobraciate na svojich poslancov, ktorých ste si do parlamentu zvolili?

Náš výskum ukazuje, že politický systém sa vyvíja stále rovnako. Ba kolom dokola a nikto nechce z kola von. Na otázku, či je v parlamente poslanec, ktorý by Vám pomohol vo Vašom probléme odpovedáte: NIE.  Veď mu to nikto nekáže. Aj keď podľa Ústavy SR poslanci zastupujú svojich voličov. Ale za 31 rokov sme si nedali námahu zistiť, ako sa to praktizuje. Záver z nášho výskumu IOÚP: A načo potom, vážení občania,  chodíte voliť? Môžeme len konštatovať: Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné.

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné

Ak by ste sa na túto problematiku pozreli hlbšie, máte pred sebou riadny chaos. Kto vie, ako sa takýto chaos budovania demokracie po slovensky vytvoril? Pripomína mi to časy v parlamente (2012-2016), keď sa chystala „stolička“ pre Janka Fígeľa. Najprv ho preložili na Zahraničný výbor NR SR. A potom, keď končilo a skončilo volebné obdobie v roku 2016 si ho „vytiahli“ do Európskeho parlamentu na kreslo bojovníka proti prenasledovaným kresťanom. Kde a ako sa vyskytli prenasledovaní kresťania? Sám pán Fígeľ sa nám vyjadril na konferencii „Najprv sa vyvolal chaos, kde zlikvidujeme množstvo životov matiek a otcov. Ostanú nám siroty a tak tam pošleme charitu, aby sme sirotám pomohli. To je teda hnus.  Vari nám tu teraz  chaos na spôsob amerického vzoru vytvára aj Igor Matovič  s pandémiou. LEBO on všetko vie a nedá priestor, aby odborníci niečo dokázali.

Igor Matovič pokračuje v ničení existencií občanov, a to je jedno či otcov či matiek. jednoducho pokračuje vyhadzovanie z práce, pričom sa naoko použije organizačná zmena a rozhodnutie zamestnávateľa. Chaos a k tomu na Slovensku zmätok. Stále konštatujeme, že Matovičova vláda nám nič nové do politiky nepriniesla. Kolom dokola a nikto nechce z kola von.

Igor Matovič , kedy naplníš 500 riešení v politike, o ktorých si písal, či rečnil pred voľbami na predvolebných mítingoch? Dnes už ľutujú aj Tvoji voliči, že Ťa pred rokom volili.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/289406/Vztahova-patologia-na-pracovisku.html

A čo ďalej. Všimli sme si, že naše informácie o najväčšom škandále slovenskej vlády premiéra Igora Matoviča priniesli len na Infovojne. Ako sa píše v článku: „Bude zaujímavé sledovať ako sa s podnetom vysporiada Ministerstvo vnútra SR a strany, ktoré sú súčasťou poslaneckého klubu OĽANO v NR SR, v roku 2020 kandidovali s OĽANO na jednej kandidátke a zároveň fungujú samostatne.“

Máte pravdu, páni redaktori, veď štátni úradníci sa nevedia vysporiadať s ľahšími úlohami. A toto je pre nich existenčná úloha. Tu musí padnúť hlava. Kto je zodpovedný za podpásovky Igora Matoviča?

„Podpásovky“ Igora Matoviča alias budovanie demokracie po slovensky

Všade vôkol nás sú zmanipulovaní ľudia a majú strach pred ľuďmi navzájom, ktorí sa bránia a nechcú nosiť napríklad rúško. Poctivo utekajú na testovanie, potom na očkovanie len, aby mohli objať svoje vnúčatá, len aby mali prácu, ktorú im Ty, Igor Matovič berieš.

Igor Matovič, to je kolosálny podvod v histórii

Igor Matovič, dosiaľ bolo starým zvykom, že novinári písali o nedostatkoch, ktoré sa vyskytujú vôkol nás. Ale dnes píšu len o pandémii a pandémii. A tak nám bezprávie našich občanov pokračuje.

Kto mi ešte pomôže v tom, aby som neprišla o prácu? pýta sa M. K. vedúca Úradu geodézie a kartografie Michalovce.

Je to rovnaká štruktúra zničenia existencie ženy, matky ako pred desiatimi, pätnástimi rokmi. Niekto sem túto štruktúru zaviedol. Všade na každom pracovisku je to rovnaké Všade sa rovnako ničia existencie ľudí. A za Matovičovej vlády to pokračuje.

Ale toto nie je dobrá reklama Matovičovej vlády.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Môžem podať obnovu konania? píš nám (IOÚP) N. A. mladá matka z Bratislavy, ktorej firma nevyplatila jeden mesiac pri skončení pracovného pomeru.

Konštatujeme: V obidvoch prípadoch paragrafy točia advokáti, ktorí za cenu víťazstva chcú získať peniaze od svojho chlebodarcu. A vymožiteľnosť práva je hlboko pod nulou.

Vážení, zopakujem, píšeme si históriu nášho národa a dnes sa toho chytá aj p. Fico. Pán Fico, už sa nevrátia časy, kedy sme prešľapovali na vrátnici Úradu vlády SR a žiadali termín stretnutia. LEBO na písomné žiadosti nám nikto z Úradu vlády SR neodpovedal. Aj po tretíkrát nám na vrátnici Úradu vlády SR sľúbili: Dáme Vám vedieť…zapísali si číslo mobilu. A my sme zase čakali. Odpoveď neprišla ani do dnešného dňa.

Dnes sa tam všetko zosypalo a Úrad vlády SR na čele s vedúcim Úradu vlády Ing Júliusom Jakabom  obsadili Matovičovi ľudia.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Všade, kde sa len pozriem nachádzam ľudí, ktorí boli obete mobbingu. A dnes točia pandémiu s Matovičom. A teraz vidíme, ako sa porušujú zákony vyrábajú vyhlášky a nariadenia. Nikto nikomu nič nemusí dokazovať.

Všetci doktori práv asi zabudli, že študovali právo. Alebo sa zrazu stotožnili s  premiérom, plagiátorom.

Preto si musíme zaznamenať všetko, čo nám naša krajina po tieto dni prináša.

Daniel Lipšic, myslíš si, že v žalobách bude pomáhať Igor Matovič

Agendu, ktorú bude riešiť Najvyšší správny súd v súčasnosti zastrešuje Najvyšší súd. Tomu ostanú už len oblasti trestného, občianskeho a obchodného práva. Keďže predpokladom vzniku novej súdnej inštitúcie malo byť odčlenenie správneho kolégia od Najvyššieho súdu, predpokladalo sa, že s presúvajúcimi sa kompetenciami na nový súd odíde aj väčšia časť sudcov správneho kolégia.

Pani ministerka Kolíková vytvárate ďalší chaos a zmätok na súdoch. LEBO pri tvorbe zákonov a reformách ste mala a mohla dôsledne zvažovať ich dopad na ľudské práva. Sme predsa členským štátom Európskej únie. A kde zaostal  princíp subsidiarity, z ktorého vyplýva dôsledné rešpektovanie práv zaručených Dohovorom o ľudských právach už na vnútroštátnej úrovni, a to nielen v aplikačnej praxi, ale aj v procese tvorby práva. Štáty majú takýmto spôsobom porušovaniu práv predchádzať, je to ich povinnosť.

To je ale chaos v tomto štáte

PRETO: Sudcovia správneho kolégia s rozhodnutím ministerstva nesúhlasia. Vidia v tom diskrimináciu. Až 18 z celkovo 22 týchto sudcov požiadalo predsedu Súdnej rady, aby zákon napadol na Ústavnom súde. Sľubujú si od toho, že s presunom agendy by mali na nový súd prejsť preložením.

Pani ministerka spravodlivosti, mali by ste sa sústrediť na vecnú a procesnú stránku veci. Pri súdnej mape veľmi ľahko zlikvidujete existenciu každého sudcu. A znovu pripomínam: kde zaostala vymožiteľnosť práva slovenských občanov?

Pani ministerka spravodlivosti SR čím viac súdov, tým väčší chaos ako vyvolal Igor Matovič s pandémiou

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu

03.01.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto Novom roku 2024 pokračujeme s informáciami z výskumu o našom budovaní demokracie po slovensky. Ako sme už písali v minulom článku, zistili sme: Zápisky z parlamentu zo dňa 16. 12. 2013 alebo pán Holjenčík na ÚRSE Koľko žalobných návrhov musí občan predložiť na slovenské súdy, aby jeho pravda zvíťazila? A to je jedno kde [...]

sopka La Cumbre vulkán galapágy

Na súostroví Galapágy vybuchla sopka, láva steká do mora

04.03.2024 12:41

Erupcia sopky nepredstavuje nebezpečenstvo pre ľudí. Na ostrove však žije viacero druhov živočíchov vrátane leguánov, tučniakov a kormoránov nelietavých.

Anna Gin Ako sa tam mas

List z Charkova: Pomôžte, spisovatelia, nech nemusím písať vojnové kroniky!

04.03.2024 12:40

Naše rozbité sny, zničené domovy, odlúčené rodiny - to je hrôza. Ale najstrašnejšie, najobludnejšie, najnepredstaviteľnejšie je zabíjanie deti.

Vladimir Putin

Rusi o voľby prezidenta nemajú záujem, Kremeľ však očakáva účasť 80 %

04.03.2024 12:38

Štátni zamestnanci majú k volebným urnám priviesť najmenej tri ďalšie osoby, pracovníci veľkých firiem iba dvoch.

Fínski vojaci, vojenské cvičenie, Arrow 22

Severania ukazujú silu: Začalo sa rozsiahle vojenské cvičenie u najnovších spojencov NATO. Moskva reaguje

04.03.2024 12:30

Tieto cvičenia sa budú konať pod nórskym velením v severných oblastiach Fínska, Nórska a Švédska a zúčastní sa na nich vyše 20-tisíc vojakov.