Založ si blog

Pani ministerka spravodlivosti SR, správne súdnictvo nezachráni vymožiteľnosť práva slovenských občanov

„Už o pol roka by mal fungovať Najvyšší správny súd. Je však možné, že tam nebude mať, kto súdiť. Predpokladalo sa, že plánovaný počet 29 miest obsadia zväčša sudcovia správneho kolégia Najvyššieho súdu. Tí, ale považujú výberové konanie naplánované na začiatok apríla za diskriminačné a žiadajú predsedu Súdnej rady Jána Mazáka, aby spôsob obsadenia nového súdu napadol na Ústavnom súde.“

Zatiaľ, čo sa budú sudcovia naťahovať, kto bude a kde súdiť, zatiaľ nám uniká podstata našej bezprávnej spoločnosti, kde sa veselo vládne za zneužívania postavenia verejných činiteľov všetkých ministrov s premiérom na čele. Kam sa môžete obrátiť, ak chcete dať do poriadku chaos, ktorý nám tu Igor  Matovič pomaly za rok vytvoril. Vari Európska komisia je cesta k víťazstvu pravdy na Slovensku?

Vážení občania, my stále zisťujeme, že Vy ako voliči sa vôbec neobraciate na svojich poslancov, ktorých ste si do parlamentu zvolili?

Náš výskum ukazuje, že politický systém sa vyvíja stále rovnako. Ba kolom dokola a nikto nechce z kola von. Na otázku, či je v parlamente poslanec, ktorý by Vám pomohol vo Vašom probléme odpovedáte: NIE.  Veď mu to nikto nekáže. Aj keď podľa Ústavy SR poslanci zastupujú svojich voličov. Ale za 31 rokov sme si nedali námahu zistiť, ako sa to praktizuje. Záver z nášho výskumu IOÚP: A načo potom, vážení občania,  chodíte voliť? Môžeme len konštatovať: Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné.

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné

Ak by ste sa na túto problematiku pozreli hlbšie, máte pred sebou riadny chaos. Kto vie, ako sa takýto chaos budovania demokracie po slovensky vytvoril? Pripomína mi to časy v parlamente (2012-2016), keď sa chystala „stolička“ pre Janka Fígeľa. Najprv ho preložili na Zahraničný výbor NR SR. A potom, keď končilo a skončilo volebné obdobie v roku 2016 si ho „vytiahli“ do Európskeho parlamentu na kreslo bojovníka proti prenasledovaným kresťanom. Kde a ako sa vyskytli prenasledovaní kresťania? Sám pán Fígeľ sa nám vyjadril na konferencii „Najprv sa vyvolal chaos, kde zlikvidujeme množstvo životov matiek a otcov. Ostanú nám siroty a tak tam pošleme charitu, aby sme sirotám pomohli. To je teda hnus.  Vari nám tu teraz  chaos na spôsob amerického vzoru vytvára aj Igor Matovič  s pandémiou. LEBO on všetko vie a nedá priestor, aby odborníci niečo dokázali.

Igor Matovič pokračuje v ničení existencií občanov, a to je jedno či otcov či matiek. jednoducho pokračuje vyhadzovanie z práce, pričom sa naoko použije organizačná zmena a rozhodnutie zamestnávateľa. Chaos a k tomu na Slovensku zmätok. Stále konštatujeme, že Matovičova vláda nám nič nové do politiky nepriniesla. Kolom dokola a nikto nechce z kola von.

Igor Matovič , kedy naplníš 500 riešení v politike, o ktorých si písal, či rečnil pred voľbami na predvolebných mítingoch? Dnes už ľutujú aj Tvoji voliči, že Ťa pred rokom volili.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/289406/Vztahova-patologia-na-pracovisku.html

A čo ďalej. Všimli sme si, že naše informácie o najväčšom škandále slovenskej vlády premiéra Igora Matoviča priniesli len na Infovojne. Ako sa píše v článku: „Bude zaujímavé sledovať ako sa s podnetom vysporiada Ministerstvo vnútra SR a strany, ktoré sú súčasťou poslaneckého klubu OĽANO v NR SR, v roku 2020 kandidovali s OĽANO na jednej kandidátke a zároveň fungujú samostatne.“

Máte pravdu, páni redaktori, veď štátni úradníci sa nevedia vysporiadať s ľahšími úlohami. A toto je pre nich existenčná úloha. Tu musí padnúť hlava. Kto je zodpovedný za podpásovky Igora Matoviča?

„Podpásovky“ Igora Matoviča alias budovanie demokracie po slovensky

Všade vôkol nás sú zmanipulovaní ľudia a majú strach pred ľuďmi navzájom, ktorí sa bránia a nechcú nosiť napríklad rúško. Poctivo utekajú na testovanie, potom na očkovanie len, aby mohli objať svoje vnúčatá, len aby mali prácu, ktorú im Ty, Igor Matovič berieš.

Igor Matovič, to je kolosálny podvod v histórii

Igor Matovič, dosiaľ bolo starým zvykom, že novinári písali o nedostatkoch, ktoré sa vyskytujú vôkol nás. Ale dnes píšu len o pandémii a pandémii. A tak nám bezprávie našich občanov pokračuje.

Kto mi ešte pomôže v tom, aby som neprišla o prácu? pýta sa M. K. vedúca Úradu geodézie a kartografie Michalovce.

Je to rovnaká štruktúra zničenia existencie ženy, matky ako pred desiatimi, pätnástimi rokmi. Niekto sem túto štruktúru zaviedol. Všade na každom pracovisku je to rovnaké Všade sa rovnako ničia existencie ľudí. A za Matovičovej vlády to pokračuje.

Ale toto nie je dobrá reklama Matovičovej vlády.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Môžem podať obnovu konania? píš nám (IOÚP) N. A. mladá matka z Bratislavy, ktorej firma nevyplatila jeden mesiac pri skončení pracovného pomeru.

Konštatujeme: V obidvoch prípadoch paragrafy točia advokáti, ktorí za cenu víťazstva chcú získať peniaze od svojho chlebodarcu. A vymožiteľnosť práva je hlboko pod nulou.

Vážení, zopakujem, píšeme si históriu nášho národa a dnes sa toho chytá aj p. Fico. Pán Fico, už sa nevrátia časy, kedy sme prešľapovali na vrátnici Úradu vlády SR a žiadali termín stretnutia. LEBO na písomné žiadosti nám nikto z Úradu vlády SR neodpovedal. Aj po tretíkrát nám na vrátnici Úradu vlády SR sľúbili: Dáme Vám vedieť…zapísali si číslo mobilu. A my sme zase čakali. Odpoveď neprišla ani do dnešného dňa.

Dnes sa tam všetko zosypalo a Úrad vlády SR na čele s vedúcim Úradu vlády Ing Júliusom Jakabom  obsadili Matovičovi ľudia.

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Všade, kde sa len pozriem nachádzam ľudí, ktorí boli obete mobbingu. A dnes točia pandémiu s Matovičom. A teraz vidíme, ako sa porušujú zákony vyrábajú vyhlášky a nariadenia. Nikto nikomu nič nemusí dokazovať.

Všetci doktori práv asi zabudli, že študovali právo. Alebo sa zrazu stotožnili s  premiérom, plagiátorom.

Preto si musíme zaznamenať všetko, čo nám naša krajina po tieto dni prináša.

Daniel Lipšic, myslíš si, že v žalobách bude pomáhať Igor Matovič

Agendu, ktorú bude riešiť Najvyšší správny súd v súčasnosti zastrešuje Najvyšší súd. Tomu ostanú už len oblasti trestného, občianskeho a obchodného práva. Keďže predpokladom vzniku novej súdnej inštitúcie malo byť odčlenenie správneho kolégia od Najvyššieho súdu, predpokladalo sa, že s presúvajúcimi sa kompetenciami na nový súd odíde aj väčšia časť sudcov správneho kolégia.

Pani ministerka Kolíková vytvárate ďalší chaos a zmätok na súdoch. LEBO pri tvorbe zákonov a reformách ste mala a mohla dôsledne zvažovať ich dopad na ľudské práva. Sme predsa členským štátom Európskej únie. A kde zaostal  princíp subsidiarity, z ktorého vyplýva dôsledné rešpektovanie práv zaručených Dohovorom o ľudských právach už na vnútroštátnej úrovni, a to nielen v aplikačnej praxi, ale aj v procese tvorby práva. Štáty majú takýmto spôsobom porušovaniu práv predchádzať, je to ich povinnosť.

To je ale chaos v tomto štáte

PRETO: Sudcovia správneho kolégia s rozhodnutím ministerstva nesúhlasia. Vidia v tom diskrimináciu. Až 18 z celkovo 22 týchto sudcov požiadalo predsedu Súdnej rady, aby zákon napadol na Ústavnom súde. Sľubujú si od toho, že s presunom agendy by mali na nový súd prejsť preložením.

Pani ministerka spravodlivosti, mali by ste sa sústrediť na vecnú a procesnú stránku veci. Pri súdnej mape veľmi ľahko zlikvidujete existenciu každého sudcu. A znovu pripomínam: kde zaostala vymožiteľnosť práva slovenských občanov?

Pani ministerka spravodlivosti SR čím viac súdov, tým väčší chaos ako vyvolal Igor Matovič s pandémiou

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov

31.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Novinári odhaľujú našu tému v plnej [...]

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote

17.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú Opakovanie – matka múdrosti: Pred [...]

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú

04.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca Prichádzame na stretnutie s poslancami [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.