Založ si blog

Daniel Lipšic, myslíš si, že v žalobách bude pomáhať Igor Matovič

Každý človek je nositeľom sociálno-právnych vlastností, ktoré uznáva aj náš právny poriadok a chráni osobnostné práva pomocou právnej úpravy osobnostného práva. Metóda Inštitútu ochrany ústavných práv  je ukážkou prípadov obetí psychického teroru na pracoviskách a praktiky páchateľov tohto hanebného skutku.Poďme sa pozrieť bližšie, ako sa to praktizuje. Už pred rokom sme upozorňovali (IOÚP) na všetky nedostatky, ktoré vyplynú z volieb do parlamentu. Žiaľ, ľud kresťanský dôveroval politickému zoskupeniu OĽaNO, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA, NOVA pod vedením lídrov: Igor Matovič, Anna Záborská, Ján Budaj, Gábor Grendel.

Neklam ľud kresťanský, poslanec Igor Matovič

Dôležité je sústavne robiť monitoring, osvetu pre verejnosť, ktorá asi nevie, ako funguje parlament. Občania sa zúčastňujú volieb, lebo obrovský mediálny buuum pred každými voľbami ich k tomu vždy dotlačí. Mnohí si nezisťovali a nezisťujú, či im poslanec parlamentu pomôže z bezprávneho stavu spoločnosti. Je preto žiadúce stále upozorňovať na problematiku výskytu podozrenia skutkovej podstaty psychického teroru na obete, aby sa obete obrátili na odborníkov. Ale ktorá obeť vie, kam sa má obrátiť?

„Celé OĽaNO je postavené na hlinených nohách, kde smotanu zlízne Igor, dekore mu robí jeho triumvirát verných a ostatní sú iba stafáž. „

Ako vidíme už pomaly rok sa nám Matovičova vláda prezentuje násilnými opatreniami bez štipky odbornosti. Ba žiadneho odborníka tam nie je vidieť. Zopakujem: A hľa COVID-19 nám odhalil najväčšie problémy ľudstva, medzi ktoré nepatria ani infekcie, ani prírodné pohromy typu sopiek, orkánov, či tsunami. Najväčší problém ľudstva spočíva v sebaovládaní spoločenstva. S tým nerátal ani Igor Matovič: Ani pred voľbami dňa 29. 02. 2020 nikto z politických strán vo svojom volebnom programe nevedel  pomenovať problém, ktorý sa týkal celej našej  krajiny, a ten problém sa volá mobbing, bossing, psychický teror, šikana. Vlastne každá politická strana sa témy psychického násilia na pracoviskách – na Slovensku ako šikanovanie  – bála. LEBO  ukázal nám to aj t.č. premiér Igor Matovič, ktorý pred voľbami sľuboval našu politiku Priamej demokracie. A po voľbách si skontrolujte, ktoré svoje sľuby splnil.  

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch

Postupne sa nám po voľbách ozývajú všelijakí aktivisti, ktorí konštatujú anonymne v debatách:

Pokial viem ziadne OLaNO ako politicka strana nebolo, bola strana OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA . (https://volby.statistics.sk/nrsr/nrsr2020/sk…)

RHWKRHW

Igor Matovič nie je za politiku pre občanov.  Dnes to vidíme aj podľa toho, ako sa dostane k moci ten, či ten štátny úradník. Ako sa dostal k moci špeciálny prokurátor? Novinári nám priniesli informácie.

https://www.noviny.sk/slovensko/586036-rokovanie-parlamentu-moze-priniest-prekvapenie-poslanci-by-mali-zvolit-specialneho-prokuratora

Dôležité zistenie: Prezidentka nechce Daniela Lipšica menovať. Už tu vznikol problém. Ale na Slovensku sa nájde krútenie paragrafu. To nie je problém, nájde sa predseda parlamentu, ktorý bude Daniela Lipšica zajtra menovať.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/571099-ak-parlament-zvoli-za-specialneho-prokuratora-lipsica-caputova-to-bude-respektovat/

A tak všade vzniká téma na písanie pre blogérov, ktorí si stále vo väčšom počte v čase lockdownu, vylievajú svoje názory. Blogéri, či iní aktivisti vedia viac, ako nám povedia, či napíšu novinári a všetci poslanci politických strán na čele so svojimi lídrami:

Nerobím to pre občana, robím to pre , , prachy“ (politici – ale aj všetci , , slepí“ lídri politických strán )

Ak sa zameriam na špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, vychádzame z jeho sľubov: … plánuje pretrhnúť väzby s politikmi a sľubuje, že bude chcieť pôsobiť nestranne. „Je dôležité, aby inštitúcie ako sú Špecializovaný trestný súd a Úrad špeciálnej prokuratúry mali dôveryhodnosť verejnosti,“ povedal Lipšic v relácii Na telo. „Ešte dôležitejšie je, aby konali zákonne a išli po všetkých osobách, ktoré naplnia zákonné znaky skutkovej podstaty nejakého trestného činu. Nie som nepopísaným listom, bol som dvakrát vo vláde v rezortoch, ktoré majú blízko k trestnej politike a ľudia môžu posúdiť, či som sa v týchto pozíciách správal nestranne. Lakmusovým papierom úprimnosti boja proti korupcii každej garnitúry je, či ide aj po vlastných, pokiaľ prekročia zákon.“

Pán Jahnátek, nepomôže Vám ani Lipšic

Kto si všimol podanie blogera axona? Dáva na vedomie každému slušnému občanovi, aby sa Daniel Lipšic vzdal svojho postu špeciálneho prokurátora. Prečo zmizol článok blogera z hlavnej stránky? 

Podnet Generálnemu prokurátorovi SR

Daniel Lipšic, vieš sa správať nestranne? Alebo si zaviazaný premiérovi Igorovi Matovičovi? A potom  sa obaja  tlačíte do kresla za pomoci podvodu a klamstva. Daniel Lipšic, ako poslanec, si nikdy nepomohol v mojej politike ako kresťan, nakoľko si začínal  v politickej strane KDH. Mala som možnosť posudzovať Tvoje správanie kresťana  v parlamente. Tu si vždy pôsobil ako egoman. Nikam si prácu poslanca v parlamente ako poslanec neposunul. Už len tým, že si preskakoval a zakladal všelijaké politické strany s cieľom získať hlasy voličov. Nepomohol si ani nám pri náhodnom stretnutí na Hodžovom námestí pri prezidentskom paláci. Oslovili sme (IOÚP) Ťa ako lídra politickej strany NOVA, aby si nám pomohol zastaviť útoky zamestnávateľa voči žene matke, ktorá pracovala v Domove sociálnej starostlivosti Bratislava Rača. Už vtedy si nás odkázal na Gábora Grendela. Ak budeš takto pôsobiť ako špeciálny prokurátor, nemáme šancu posunúť politiku v ústrety k občanovi.

LEBO nie je všetko byť dvakrát vo vláde v rezortoch, ktoré majú blízko k trestnej politike. LEBO máš výhodu, ľudia nevedia posúdiť, ako funguje vláda, či poslanec, nemajú praktické skúsenosti.

Preskúmali sme pomocou žalobných návrhov a právne zastupovali na slovenských súdoch a sudcovia ešte dnes neskončili. Veď aj sudcovia si tlačia svoje prípady do nenávratna, ako o tom píšem:

Právne predpisy Matovičovej vlády sú „na vode“

Na tento článok reaguje fúrik:

Až 26 podaní za 4 roky????

4 x 365 = 1460 dní deleno 26 žalobných návrhov = 56 dní na jeden žalobný návrh?

To je riadna „BLESKOVKA“…

8039248 12.11.2020
10:18

fúrik

Áno, pán fúrik,  ja som o tom hovorila aj v parlamente. Už tam  sme preskúmali  žalobné návrhy, a zistili, ako sa pojednávajú na súdoch. Ani dodnes nie sú skončené. Možno by vedel poradiť Daniel Lipšic. LEBO: Daniel Lipšic, myslíš si, že v žalobách Ti bude pomáhať Igor Matovič?

Informáciu o žalobách sme priniesli do Zborníka na 6. medzinárodnej konferencii dňa 25. 11. 2020 v Bratislave.

Daniel Lipšic nie je pravda, že „lakmusovým papierom úprimnosti boja proti korupcii každej garnitúry je, či ide aj po vlastných, pokiaľ prekročia zákon“, ale úprimne sa radšej treba vrátiť na cestu k Božiemu slovu:

 

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu

03.01.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy), v tomto Novom roku 2024 pokračujeme s informáciami z výskumu o našom budovaní demokracie po slovensky. Ako sme už písali v minulom článku, zistili sme: Zápisky z parlamentu zo dňa 16. 12. 2013 alebo pán Holjenčík na ÚRSE Koľko žalobných návrhov musí občan predložiť na slovenské súdy, aby jeho pravda zvíťazila? A to je jedno kde [...]

MH370

Existujú presvedčivé dôkazy? Malajzia chce po šiestich rokoch opäť pátrať po lete MH370

04.03.2024 12:05

Boeing 777 zmizol 8. marca 2014 počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Nemecko fregata more Červené húsíovia loď

Talianska vojnová loď bola nútená zostreliť raketu húsíov v Červenom mori

04.03.2024 11:58

Bol to ojedinelý zásah talianskeho námorníctva, ktoré sa od druhej svetovej vojny do značnej miery vyhýbalo priamej akcii.

Anna Gin Ako sa tam mas

List z Charkova: Pomôžte, spisovatelia, nech nemusím písať vojnové kroniky!

04.03.2024 11:39

Naše rozbité sny, zničené domovy, odlúčené rodiny - to je hrôza. Ale najstrašnejšie, najobludnejšie, najnepredstaviteľnejšie je zabíjanie deti.

peter kubina

Proti rozhodnutiu súdov nevrátiť vyšetrovateľa Čurillu do práce podali dovolanie

04.03.2024 11:38

O dovolaní bude rozhodovať Najvyšší súd SR.