Založ si blog

Matovič, dnes už neplatí „vyhraj voľby a môžeš všetko“

 

Slovensko je primalé na to, aby sa niekto z nás mohol stratiť medzi problémami  len tak bez nakazenia. Nakazení sme všetci: Jedni nechuťou problém riešiť, čo je závažná „sociálna rakovina“, alebo tí druhí sú obete rakoviny, tí sú zdeptaní rakovinou až na smrť.Takto som písala čitateľovi v Parlamentných listoch v roku 2017. Dnes to nenájdete už ani v archíve.

Čo hovoríte na Matovičovo arogantné správanie. . . . . . . .

A hľa, slová sa naplnili.

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

Dnes správy z vysokej politiky sú systematické zlomyseľnosti, zlé vzťahy na pracovisku, jednoducho každodenný psychický teror. Je dôležité písať, hovoriť, zaznamenávať, dokumentovať, ako sa stali na Slovensku dôležité pre človeka peniaze. A čo všetko dokázali a dokážu mocipáni urobiť len, aby si pre seba „nahrabali“  na úkor podriadených.  Príkladom je Igor Matovič, ktorý  priniesol túto dosiaľ tabuizovanú tému najprv do parlamentu a teraz do vlády. Útočí ako mobbér na svojich ministrov. Vybral si Richarda Sulíka, je mu najbližšia „krvná skupina“. Sledujme chronologicky vývoj problematiky podľa Zborníka z 2. medzinárodnej konferencie v roku 2014 v Košiciach s názvom Vzťahové pasce na pracoviskách:

Pán minister hospodárstva SR Richard Sulík, vyhraj voľby a môžeš všetko

POZOR, je to politika nášho premiéra! Zase hrajú divadlo. Veď obidve politické strany majú spoločných stratégov a prehadzujú si ich z volieb do volieb (že, pán Masarovič ?).

Igor Matovič zasahuje do osobnostných práv Richarda Sulíka

Prostriedky súdnej ochrany osobnostných práv pre ministra Sulíka a pre doktora Bukovského

Kto z ministrov sa pridal na obhajobu Richarda Sulíka.  Nikto sa nepridá na stranu obete. Všetci ticho sledujú dokedy to obeť vydrží. A novinári ani nevedia čo to vlastne píšu. Ak by vedeli tak napíšu o metóde Achillovej päty. Lebo aj psychický teror na pracovisku má svoje stratégie, svoju štruktúru. Obeť musí vybavovať úlohy, ktoré mu prichodia ako najťažšie. ktoré sú mu dokonca protivné. Mohli by ich urobiť aj iní kolegovia  v tomto prípade minister zdravotníctva, ale premiér zanovito chce , aby úlohu splnil Sulík. Celé konanie premíéra je príkladom mobbéra, ktorý zle informuje svojich ministrov, ba dokonca si informácie podrží. Ale takéto chybné správanie ohrozuje ministrov a dopad má na celú krajinu. Sulík je typ človeka, ktorý tvrdí, že to vydrží a bude tvrdiť, že sa mu to oplatilo. Je len otázkou času, kedy vyhrá. A príde konečná fáza premiéra. Porušenie osobnostného práva má v našom právnom poriadku širokú právnu relevanciu. Pred verejnosťou obaja účastníci potrebujú zaujať divákov.

Môžeme konštatovať projekt Inštitútu ochrany ústavných práv je začiatok novej éry v dejinách ľudstva, ako sme o tom už písali:

„Podpásovky“ Igora Matoviča alias budovanie demokracie po slovensky

Dajme si otázku: prečo sa novinári nevenujú informáciám, ktoré sme začali šíriť na sociálnych sieťach? Sledovali sme ďalej, kto bude reagovať na porušenie zákona premiéra Igora Matoviča pri voľbách dňa 29. 02. 2020.  LEBO: Ak by sa takéhoto podvodu dopustil premiér  v inej členskej  krajine Európskej únie už dávno by  odstúpil a s ním celá vláda.

A máme tu ďalšie reakcie od občanov. Mnohí sa pýtate, či sme sa obrátili na ústavný súd. Vážení, tadiaľ cesta nevedie. Alebo ďaľší občania, ktorí nechcú byť menovaní, nám napísali:

„Kšeftár a daňový podvodník na čele štátu nikdy v živote poriadne nepracoval,vždy iba špekuloval ako ošklbať štát a každého,kto sa s ním dal do spolku.Pred nejakým časom tu prezradil jeden jeho bývalý pracovník,že Matovič veľmi rád zabúdal dať svojim zamestnancom mzdu za odvedenú prácu.No a tí,ktorí podporovali a podporujú Matoviča naňho nič nedopustia,pokiaľ sa sami nestanú jeho obeťami. Samosprávam by sa dalo iba povedať,tak vám treba,keď sa tak hrniete do toho šialenstva nazvaného plošné testovanie. Nakoniec sa vám môže stať, že budete obviňovaní z rozkrádania peňazí,ktoré spravujete a nie sú vaše. Z Matovičovej hlavy čakajte iba to najhoršie. Nakoniec vás Matovičov prokurátor obžaluje,lebo Matovič nikdy nezoberie žiadnu zodpovednosť na seba, ale ju vždy niekomu inému hodí na hlavu.On nemá priateľov a kamarátov,iba sluhov.“

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? II. časť

Na tento článok o porušení zákona Matovičovej vlády nám prišla reakcia od nášho aktivistu MeinGeist.sk:

„Toto si začína všímať aj Alojz Hlina, hoci dosť neskoro, že OĽaNO de iure neexistuje. Začína sa tomu venovať na sociálnej sieti. Mária Ritomská bývalá poslankyňa OĽANO a bývalý politik KDH Vladimír Palko sú jediní dvaja v tejto republike, kedysi aktívni v politike, ktorí si to všimli. Ja tu zopakujem ešte raz, čo som bezprostredne po voľbách napísal na sociálnej sieti, aj na tomto portáli: Matovič sa stal premiérom podvodom. Remišová o členskej základni OĽANO https://www.youtube.com/watch?v=NDRsZkHRSWc&… Matovič vstupoval do volieb podvodným spôsobom. OĽaNO nespĺňalo ani základné zákonné podmienky pre registráciu. Registroval ho Lipšic v rozpore so zákonom ako minister vnútra vlády Radičovej. Nespĺňalo podmienky ani pred novelou zákona o politických stranách a nespĺňa ich ani teraz, starý aj novelizovaný zákon vyžadoval stanovy strany, členskú základňu, evidenciu členskej základne a volené orgány strany na rôznych úrovniach riadenia strany.

POZOR ! V odvahe a statočnosti našich kňazov je aj následok, a to v podobe prípadov obetí mobbingu:

Ozval sa nám ďalší odvážny občan, ktorý bude spracovávať tému psychického násilia na pracoviskách vo svojej rigoróznej práci. IOÚP želá veľa úspechov. A v neposlednom rade – vďaka nám (IOÚP) –  historický podvod premiéra Igora Matoviča riešia už aj v Európskej únii.

LEBO, Igor Matovič, dnes už neplatí Paškov výrok: „Vyhraj voľby a môžeš všetko“. A čo ostáva Matovičovej vláde:

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov

31.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Novinári odhaľujú našu tému v plnej [...]

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote

17.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú Opakovanie – matka múdrosti: Pred [...]

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú

04.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca Prichádzame na stretnutie s poslancami [...]

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón má už jasno. Letisko na Kryme zbombardovali Ukrajinci

13.08.2022 05:55

USA tvrdia, že za výbuchmi na ruskej leteckej základni Saky je streľba ukrajinskej armády. Tá poďla nich vyvíja silný tlak na Rusov pri Chersone aj Charkove.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.