Založ si blog

Prečo Igor Matovič útočí do občanov vo veku 60 +

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme v praktických skúsenostiach, ako funguje parlament, a tým v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenáva naša história.

Slovenský národ čaká, kedy Igor Matovič svoje divadlo dohrá

Dnes. keď nám novinári prinášajú správy z vysokej politiky, môžeme konštatovať, že ide o systematické zlomyseľnosti, t.j. zlé vzťahy na pracovisku, jednoducho každodenný psychický teror. Je dôležité písať, hovoriť, zaznamenávať, monitorovať, dokumentovať, ako sme si budovali demokraciu po slovensky. A čo všetko nám dokázali a dokážu naši mocipáni urobiť len, aby si pre seba „nahrabali“ na úkor podriadených.  Príkladom je mobbér Igor Matovič, ktorý  priniesol túto dosiaľ tabuizovanú tému najprv do parlamentu a teraz do vlády. Útočí ako mobbér na svojich ministrov. A teraz do občanov vo veku 60+. Ďakujeme, že čerpáte o tejto tabuizovanej téme aj z nášho Zborníka z 2. medzinárodnej konferencie v roku 2014 v Košiciach s názvom Vzťahové pasce na pracoviskách.

Matovič, dnes už neplatí „vyhraj voľby a môžeš všetko“

A keď už nášmu premiérovi tečie do topánok, lebo vakcíny majú svoju životnosť a nikto to občanom nepovie. Vakcíny treba predať, tak Igor Matovič zaútočil v rozhovore s Máriou Hlucháňovou v relácii Ide o pravdu na dôchodcov 60+, aby sa dali očkovať.  Skutočný dôvod nám Igor  Matovič  v tomto rozhovore nehovorí. Preto si veľmi dobre vypočujte na Pravde rozhovor s Máriou Hlucháňovou, kde Igor Matovič chce, aby už pandémia skončila.

K tomu získavajte vedomosti aj z iných zdrojov:

https://www.armadnymagazin.sk/2021/12/17/rusky-vedec-omikron-je-umelo-vytvoreny-aby-co-najskor-ukoncil-pandemiu/

alebo:

Pripomínam: Inštitút ochrany ústavných práv buduje od roku 2012 svoj projekt na pilieroch pravdy, odbornosti, kde vnikáme do obsahu, spoznávame príčiny, ktoré sa stali odborným poznatkom  jednotlivých prípadov zničených existencií našich občanov. A prešetrujeme príčiny porušenia zákonov a dávame ich na vedomie širokej verejnosti. Prvé informácie o príčinách a pôvode, ako sa v našej histórii budovala demokracia po slovensky, som zaznamenala v knižke Príbehy z úradu práce (2006). V týchto príbehoch píšem o príčinách, prečo sa zvyšoval počet nezamestnaných. Je to prvý pilier nášho projektu pravdy.  https://www.databazeknih.cz/knihy/pribehy-z-uradu-prace-220411

A druhým pilierom nášho projektu histórie budovania demokracie sa stali skúsenosti poslankyne parlamentu pod názvom Zápisky z parlamentu spolu s našimi Zborníkmi zo siedmich medzinárodných konferencií (od roku 2013).  Je to mravenčia práca.

„Podpásovky“ Igora Matoviča alias budovanie demokracie po slovensky

Pripomínam: počas 31 ročného budovania demokracie po slovensky si novinári nenaštudovali, ako funguje parlament. A preto Igor Matovič využil všetky nedostatky a pred voľbami v roku 2020 spojil 4 politické strany (písali sme na tomto blogu) a pomocou tohto podvodu sa prevalcoval do parlamentu. Bola to dobrá taktika Igora Matoviča, ako sa udržať pri moci.

Z právneho hľadiska nemôže takýto zlepenec vládnuť, lebo porušuje zákon (§ 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach). Kto z právnikov sa nebojí a povie to nahlas. Kam sme to s odbornosťou našich právnikov dopracovali??? Márne oslovujeme štátnych zamestnancov  mjnisterstva vnútra SR, aby si priznali chybu a vec napravili. LEBO inak dopadnú fanúšikovia politického zlepenca na ministerstve vnútra SR ako líder politickej strany SMER Róbert Fico dňa 16.12.2021 v Bratislave. 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/610815-predvedeny-ci-zadrzany-pravnici-hadaju-preco-si-policajti-zobrali-fica/

A poďme ďalej, vážení študenti práva, vráťme sa k rozhovoru redaktorky Márie Hlucháňovej s ministrom financií SR Igorom Matovičom. Pani redaktorka sa mala a mohla odborne pripraviť. Čo znamená odborne? Každý novinár skôr, ako uskutoční rozhovor s účastníkom posiela tému rozhovoru, resp. otázky pre účastníka rozhovoru samotnému aktérovi.

Kto poradil Igorovi Matovičovi, aby sa pustil do 60 +?  Prečo Igor Matovič zase šíri strach? Je to ako s mobbingom. Mobbér utočí sám, neprijíma rady iného. A ostatní sú radi, že mobbér si vzal obeť či obete a tak mlčia a sú radi, že sa ich to netýka.

Snáď pani redaktorka Mária Hlucháňová pochopí a v ďalšom rozhovore si do relácie Ide o pravdu pozve aj odborníka – šesťdesiatnika MUDr. Jána Lakotu, CSc alebo MUDr. Štefan Hrušovského, CSc. …..a pod., aby nám povedali svoje odborné skúsenosti vo veci pandémie. LEBO nikto z týchto zástupcov v relácii Ide o pravdu nebol.

Bilancia Matovičovej vlády aj za pomoci pravdivých konšpirácií

Neostáva nič iné len naše blogy (IOUP), ktoré  v roku 2020 a v roku 2021 pomohli Vám, študentom prinášať informácie a zvyšovať Vaše právne vedomie. Veď žiaden novinár nevie napísať, ako ľahko sa v našej demokracii po slovensky začali vyhadzovať a vyhadzujú ľudia na ulicu. I keď novinár Dominik Hutko prejavil odvahu, že mu môžeme poslať obete mobbingu, o ktorých by písal. Ale keď sme mu navrhli napísať môj prípad poslankyne parlamentu už nereagoval. To je také slovenské!

Milí študenti práva, nebojte sa a nemajte strach. I keď strach funguje veľmi spoľahlivo, aktivuje u človeka obavy z neznámeho a nepoznaného. Koľko ľudí v našom štáte to chápe, neviem, ale tuším je ich málo. Musíme byť ako tie múdre panny a mať lampy zažaté, aby sme vedeli kráčať slzavým údolím, či v blate našej politiky. LEBO na Slovensku sa „veselo vládne“  za pomoci mlčiacej väčšiny.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/445302/chod-prec-lebo-ta-tu-nechcem.html

Inštitút ochrany ústavných práv oceňuje všetkých Vás, občanov, ktorí ste prejavili odvahu a snahu pomôcť sami sebe a zároveň všetkým občanom žijúcim v tejto bezprávnej krajine. A napísali ste na ioup.riesenia@gmail.com svoje príspevky a starosti z tejto našej politiky do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie Politika ma (ne)zaujíma.

„Chudobný občan je neslobodný občan. Vedomosť je kľúčom ku všetkému a najväčším strachom človeka je jeho nevedomosť. Po rokoch v práci som zistil, že jediné, čo bráni ľudom v ceste mať sa lepšie, je ich strach a strach pramení z ich nevedomosti.“

https://ritomska.blog.sme.sk/c/389982/preco-sa-jej-bojime.html

Ľudia sa vlastne boja mať lepšie. Boja sa, čo i len hromadne podpísať pracovnú sťažnosť, boja sa vyjadriť. Ľudia si neuvedomujú, že majú nejaké práva. Ak sa nezmení vedomie ľudí, nezmení sa vôbec nič. Kolektívnym vedomím si tvoríme realitu.  A tak stále kolom dokola. Ale stále platí a to nezmenil a nezmení ani Igor Matovič a jeho vláda, LEBO: žiadny zákon a ani pandemický zákon nemôže spôsobovať nijakú formu diskriminácie, a nemal by ju spôsobovať svojou nedostatočnou definíciou. Nedostatočná definícia pojmov v zákonoch je otvorenou možnosťou deklinácie výkladu práva, paralelného, scestného, až protikladného výkladu.

Toto by ste ako študenti práva (a nielen Vy)  mali mať pred očami, iba tak je možné tvoriť Spravodlivosť v Zákone. Zákony a teraz pandemické ukazujú hrubé defekty, ktoré sa stali zubami hlodajúcimi kosti každého zamestnanca.

Igor Matovič stále šíri strach u svojich voličov

Novinári by sa nemali báť a mali by písať o našej téme mobbingu, ktorá sa vyskytuje na pracoviskách v 21. storočí. Priamou ukážkou nepochopenia je téma pandémie, ktorá sa zámerne vyskytla v čase vládnutia neplatnej vlády Igora Matoviča. Každý čitateľ našich Zborníkov pochopí, že Igor Matovič zmenil stratégiu našej vlády. A neunikne Vám, že v parlamente zanechal zlú firemnú kultúru. Dôkazom sú terajší poslanci, ktorí sa v rokovacej sále parlamentu vzájomne kopírujú nič nehovoriacimi a nič neriešiteľnými populistickými rečami.

A propo každý minister, ktorý sa chce udržať v kresle Matovičovej vlády, musí dokázať, že si kreslo ministra podľa mobbéra  Igora Matoviča zaslúži. LEBO Igor Matovič ho potom nebude akceptovať. Páni ministri, stále ste sa nenaučili stratégiu mobbéra a neviete, čo je to mobbing. Mobbér Igor  Matovič to využil a za 10 rokov ho nikto nepotrestal. Aj keď politická strana SMER mala príležitosť riešiť históriu slovenského národa v rokoch 2012 -2016.  Akoby nemali žiadne skúsenosti, ako zmeniť nastavenie politiky mečiarovskeho typu.

„Ako to chcete zmeniť? “ takouto otázkou ma privítal štátny tajomník na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR Branislav Ondruš, keď som ho oslovila spolu s pani učiteľkou Alenkou Kolumberovou, ktorá ako obeť mobbingu chcela svoju situáciu vytláčania z pracoviska na škole vo Svite riešiť  Myslela si, že niekto na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR jej pomôže.  Ale nie ! Na ministerstve pokračovali vo väčšom marazme zahnívajúcej a prepadajúcej sa demokracie.

Matovič si spravil zo vzdelanosti slovenského národa biznis

Slovenskí občania ako voliči sa nepoučili  z nedostatkov mečiarovej politiky. Ale očakávali zmenu a dúfali, že  konečne si zvolili kohosi, kto ich  vyvedie z bahna marazmu a hniloby. Ale dnes občania vidia, že  zvolení zástupcovia sú ešte väčší lumpi, ako boli tí predošlí.

Aj dnes v politike platí: Nikoho nezaujíma, že násilie, ktorého sa tu dopúšťa jeden proti všetkým, už spôsobilo zdravotné problémy, ekonomické a sociálne dôsledky. Úbohý a zbedačený Slovák, ktorý si ťažko hľadá prácu, uverí sľubom politikov, ktorí nám tu už teraz začali politickými rečami manipulovať občanov.

Vyberám z článku: Lockdown pre ľudí starších ako 60 rokov je podľa ministra financií SR a predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča plán C. „Keď zlyhá plán A aj plán B a príde na Slovensko omikron v takej obrovskej sile, že skolabujú nemocnice a nebudú môcť byť operovaní na infarkty a mŕtvice, v takej situácii by sme mali nabrať odvahu aj na nepopulárne rozhodnutia. Chrániť tých najzraniteľnejších, povedať im, buďte doma, vonku je nebezpečne,“ vyhlásil Matovič v relácii Ide o pravdu. A na to nám reagujú  blogéri. Vyberám jedného z nich:

Matovič plánuje lockdown len pre seniorov? !

Inštitút ochrany ústavných práv dokumentuje a monitoruje všetky nahlásené prípady obetí mobbingu, bossingu. A urgujeme aj posledný registrovaný prípad z augusta 2021 na Inšpektoráte práce Žilina, ktorý má riešiť mobbing na pracovisku v Sociálnej poisťovni Žilina vo veci pani Ing. Klimkovej.

Výroky Igora Matoviča, ktoré zverejnili v Pravde na margo občanov vo veku 60 +,  svedčia o neznalosti problematiky mobbingu na Slovensku, kde sme sa za 31 rokov budovania demokracie po slovensky neposunuli v ústrety človeku s veľkým Č. A neposunieme sa ani za Matovičovej vlády.

ad 1) „Najdôležitejšie je preočkovať treťou dávkou tých, čo už veria očkovaniu. Menšia motivácia je pre tých, čo by sa dali zaočkovať prvou dávkou,“ podotkol.

ad 2) „Musíme chrániť obete dezinformácií, obete bláznov, obete ľudí, ktorí sa boja o svoj pobyt na slobode,“ narážal na predsedu strany Smer Roberta Fica, a chce im ponúknuť cestu.

ad 3) Nech volia kohokoľvek, chcem, aby tu boli, lebo túto republiku postavili, vybudovali. Nie som cynik, že by mi nezáležalo na dôchodcoch, ktorí volia iné strany,“ uzavrel Matovič.

A na záver: Vážení študenti, robili sme ďalšiu  rekapituláciu aj obsahovú úroveň Vašich záverečných prác. A sme radi, že čerpáte z našich Zborníkov z medzinárodných konferencií. Pokračujeme spolu na dobrej ceste.

Rybovičová, Simona Medziľudské vzťahy na pracovisku a ich vplyv na výkonnosť zamestnancov Prešovská univerzita v Prešove, rok odovzdania: 2020

Hrabkovská, Veronika Konflikty na pracovisku – príčiny a riešenia  Univerzita P.J. Šafárika v Košiciach   rok odovzdania: 2020

Vrbičan, Martin Interné vyšetrenie protispoločenskej činnosti zamestnancov a základné formy šikany na pracovisku Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, rok odovzdania: 2020

Rudžiková, Denisa Šikana v pracovnoprávnych vzťahoch a jej vplyv na zdravie zamestnanca Univerzita P.J. Šafárika v Košiciach,  rok odovzdania: 2020

Javorová, Laura Výskyt šikany na pracovisku v súvislosti s osobnostnými črtami Temnej triády Trnavská univerzita v Trnave, rok odovzdania: 2020

Vlková, Lucia Prevencia pracovného násilia v profesii sestra  Trenčianska univerzita A.Dubčeka v Trenčíne,   rok odovzdania: 2020

Antolov, Dominik  Sociálne siete a kyberšikana Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, rok odovzdania: 2019
Lörinczová, Romana Výskyt mobbingu a bossingu v podmienkach zariadení sociálnych služieb  Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave rok odovzdania: 2019
https://spravodlivy.blog.pravda.sk/2021/12/17/konfederacia-statov-eu-a-otvorene-vladnutie/

Ani billboardy za Bratislavou nepomôžu, aby zatkli páchateľov

31.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy), pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Novinári odhaľujú našu tému v plnej [...]

Novinári odhaľujú našu tému v plnej nahote

17.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú Opakovanie – matka múdrosti: Pred [...]

Igor Matovič obabral aj skúsenú Annu Záborskú

04.07.2022

Vážení študenti práva, (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Preskúmame spoločne, čo nové sa „zaviedlo“ v parlamente v tomto volebnom období. Matovičovo 1 euro pre asistenta poslanca Prichádzame na stretnutie s poslancami [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.