Založ si blog

Je Igor Matovič alebo Eduard Heger príčinou, že ľudia páchajú. . . . . .

Vážení študenti práva, každý týždeň nám ukazujú poslanci parlamentu, že vôbec neplnia Ústavu Slovenskej republiky SR vo vzťahu k zastupovaniu občanov, voličov a ak chcete aj zamestnancov.  Popri neodbornom vystupovaní poslancov v rokovacej sále parlamentu (o zmluve s USA) sme videli a stále vidíme, že médiá celosvetovo neúnavne tlačia do popredia správy o  koronaviruse, ktorý nám akoby zázrakom ustupuje.
Znovu zopakujem: Prečo za dva roky médiá nenapísali, že Corona je latinské slovo znamená „veniec pre víťaza“. Udalosti, ktoré sa tu diali, sú akýmsi Božím „klopaním“ na dvere sveta, alebo  na dvere nášho vlastného srdca. Koronavírus ukázal ľudskú bezmocnosť. Národy sveta reagovali na koronavirus v strachu. Strach bol oprávnený rovnako ako ochranné opatrenia vlád a úradníkov. Ale tu a tam viditeľná hystéria len ukázala naprostú bezmocnosť našej spoločnosti, a to v celej Európskej únii.

Pred dvomi rokmi voliči pomocou médií si zvolili svojich poslancov, resp. svojich zástupcov. Kto vtedy vedel, že zvolení poslanci parlamentu nám v rokovacej sále parlamentu budú predvádzať kolotoč starého parlamentu, ktorý sa vyvíjal pred občanmi od roku 1989. Politická kultúra poslancov parlamentu stále ukazuje, že sme klesli do hlbokej žumpy a marazmu.  Môžeme len konštatovať, že ani Matovičova vláda nič nové pre občanov svojimi poslancami parlamentu nepriniesla  A do konca volebného obdobia 2020 – 2024 neprinesie. Prečo? Lebo ich to nikto za 33 rokov nenaučil a nikto im ani ich náplň práce nezmenil. Je to stále ten istý kolotoč prijímania a predkladania zákonov.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič

Vážení študenti práva, dajme si otázku:  Na čo nám sú poslanci parlamentu, ktorí nevedia pracovať pre občanov, voličov?  POZOR! Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom. Voliči  resp. občania pred voľbami zase „naleteli bábkam“, ktoré im predkladali svoje predvolebné sľuby.  A po ich zvolení nám noví – politickí nominanti prostredníctvom akýchsi mocipánov začali na úradoch vyhadzovať ľudí, ktorí tam dlho pracovali. Už aj novinári sem –  tam “ o vyhadzovaní“ nejaké informácie napísali a napíšu. Ale stále je to len to, čo majú dovolené. Pred voľbami líder politického zlepenca Igor  Matovič sľúbil potrestať tých, ktorí tu robilizlo“. Je však po voľbách.

„Celé OĽaNO je postavené na hlinených nohách, kde smotanu zlízne Igor, dekore mu robí jeho triumvirát verných a ostatní sú iba stafáž. „

Na Matovičove sľuby zabudnite. Veď po každých voľbách je to to isté. Kto z voličov, občanov, si to už konečne zapamätá. Rovnako ako v parlamente –  sme to mali aj na nezávislom štátnom Úrade pre reguláciu sieťových odvetví. Najprv tam bol pán Matuský, po ňom pán Dvořak, potom pán Holjenčík , potom pán Jahnátek. A teraz pán Andrej Juris.  Každý z nich bol a je nominant inej a inej a inej politickej strany. A po každých voľbách si tam každý z nich „prisunul“ svojich ľudí.

Vážení študenti práva, viete si predstaviť, ako si každý štátny úradník na tomto úrade chránil svoju prácu. Len, aby nebol vyhodený. A nebol v nemilosti nového predsedu a nového predsedu a nového predsedu ÚRSA. Vždy sa všetko na ÚRSE točilo podľa nových predsedov nominovaných tou, ktorou politickou stranou. Každý predseda si tam „betónoval“ svoju moc. Ale pozor, už bez ohľadu na politickú stranu, ktorá za ním stála. Takto sa točí naša história demokracie na Slovensku.

Zákon je pre život

Vážení študenti práva a  ako aj Vy, občania, na štátne úrady prichádzajú šéfovia – nominanti politických strán. Je to stále kolom dokola. Kto konečne porozumie, že Matovičova vláda si len svoje ego „pohladká“ a sám Matovič sa smeje za chrbtom svojich voličov. 4 roky má svoje kreslo a ani korovírus mu ho nevezme.

Obyčajný Igor Matovič sa zase nezaprel

Všetkým voličom, resp. občanom na škodu, od roku 1989 naši poslanci nám nikdy nevedeli povedať, ako pracuje parlament.  Ani dnes – po 33 rokoch odkedy voliči volia poslancov parlamentu – zvolení poslanci nezískali odbornosť a skúsenosti ako zástupcovia občanov, ktorí si ich zvolili. Pre získané kreslo zatajili „zámerne“ s priamym úmyslom realitu parlamentu. A tak zase 4 roky (do roku 2024) môžeme len sledovať zvolených poslancov na úkor peňazí občanov.

Pýtam sa: My, občania, nie sme schopní znovu objaviť naše ľudské korene a vložiť ich do zákonov ako dôstojnú ochranu občana?

Sociálna požiadavka dneška je pred vznikom každého pracovného pomeru uzatvoriť Dohodu medzi zamestnávateľom a zamestnaným o vylúčení psychického teroru. Všetci predsa chceme, aby náš štát predbehol vývoj ostatných postkomunistických systémov. Každé politické ticho v právnom vákuu zabíja ľudí a šliape po ľudských právach. Nikto sa nemôže tváriť, akoby sa nič nedialo. Máme tu  právne vákuum, ktoré berie životy a spôsobuje utrpenie zamestnancom a ich rodinám. Aj pandémia vytvorila zákony, ktoré spôsobujú diskrimináciu.

Zopakujem: Tam, kde sa odpovedá de iure neadekvátne, bezprávne, tam sa de facto neodpovedá, tam evidentne neexistuje vládna legalita, neexistuje ani zákon, ani žiadny kompetentný úrad, či orgán, tam vládne bezprávny stav.

Prečo občan (a nielen Igor Matovič) dnes potrebuje psychiatra

Vážení študenti práva: Liečbu sociálnej rakoviny si priali voliči aj pred voľbami v roku 2020 pridať do Plánu obnovy. Riešenie otázok našej spoločnosti nie je len otázka základných ľudských práv a slobôd. Nie je to ani otázka izolovaného skvalitnenia jednotlivých ľudských práv. Je to otázka riešenia oveľa zhubnejšieho fenoménu, sociálna rakovina prerástla a nejakým spôsobom sa dotýka nás všetkých, občanov SR. Nakazení sú takmer všetci: Jedni – nechuťou problém riešiť, čo je závažná sociálna rakovina; alebo tí druhí – sú obeťami rakoviny, títo sú zdeptaní rakovinou až na smrť. Nikomu neprajem aby sa ocitol on, alebo niekto z jeho blízkych, v štatistickom rozptyle krivky samovražednosti. Tak, či onak, bežný smrteľník sa výkladu práv bez intervencie Európskeho súdneho dvora nedočká.

Pošlite nás do ,, chládku“ alebo Pellegrini bol pozitívny na covid alebo na AIDS?

Milí študenti práva, ako sa pracuje na našich súdoch? Sudkyňa nám zase predížila pojednávanie – spôsobom: žalobca musí predložiť listinný dôkaz, kde všade pracoval po prepustení. Je to len ďalšie nehospodárne konanie, pani sudkyňa. Vari je to strach o prácu?  Kam zmizla alebo musela zmiznúť odbornosť našich sudcov? Pojednávanie sa zase odročuje. 

Ďakujem Vám, pani Elena Ištvanová, za Váš príspevok, máte úplnú pravdu. Cesta za spravodlivosťou na Slovensku je neskutočne pokrivená. Nepomôže ani súdna mapa ministerky Márie Kolíkovej. Citujem Váš odkaz:“Pozrite sa, prosím i na situáciu obetí lekárskych pochybení. Ja čakám už 22 mesiacov na ďalšie pojednávanie vo veci odškodnenia v pripade smrti mojho syna. Pachateľka právoplatne odsúdená na úrovni Najvyššieho súdu SR pritom do tohto konania spokojne vypisuje, že život človeka s postihnutím je menej hodnotný. 5 rokov bojujem za spravodlivosť pre svoje dieťa – a spolu s ďalšimi matkami sme napisali Otvorený list premiérovi. Sme zúfalé z tejto nekonečnej cesty za spravodlivosťou. Akú hodnotu má život našich deti? Akú hodnotu má v tomto štáte život človeka, niekoľkonásobne menej ako medvede? A tak sme sa obrátili na premiéra so žiadosťou elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/11/04/som-1-o-co-s me-dnes-poziadali-premiera/“

Na tento náš list premiér ani neodpovedal.

Tak, ako Vám, pani Elena Ištvanová, pán premiér neodpovedal ani nám a tisícom podobných prípadov. On teda nie! Len sa pozrite, aké je to tu všetko nehospodárne. Zase sme mali mimoriadnu schôdzu parlamentu.

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=udalosti%2Fudalost&MasterID=55947&fbclid=IwAR1n-3IJetATdYTK-ThvCnoA6pFlBV5cQj1rAZIhgUr5XCvBnjNwi8A4G-A

A je po ďalšej mimoriadnej schôdzi parlamentu. Politické divadlo vyvolané opozíciou skončilo. Rozumný občan vedel, že táto politická hra je zbytočná, lebo koalícia má predsa väčšinu v parlamente.

Rozumný občan vie, že divadlo v parlamente nezabezpečí pre neho prácu, nezabezpečí lepšiu firemnú kultúru na pracoviskách, neodstráni chudobu, nezníži nezamestnanosť, neodstráni týrané, ženy, týrané detí, týraných mužov, týraných starých ľudí a pod.

Rozumný občan vie, že kompetencia prijímania zákonov má tenké istoty na ceste k spravodlivosti. A po rokoch takéhoto vládnutia nám pred našimi očami unikli istoty a spravodlivosť.

Rozumný občan vie, že zločiny napáchané mocou nebude trestať OĽaNO, SMER, SAS, ĽSNS alebo SME RODINA a to napríklad akýmsi odvolávaním toho, či onoho ministra, ktorý bude mať v parlamente väčšinu pritakávajúcich poslancov.

Všetky mimoriadne schôdze na odvolávanie ministrov v celej histórii parlamentu sú a budú len plytvaním peňazí občanov. Teraz by si to poslanci, ktorí túto (a všetky) mimoriadnu schôdzu zvolali, mali aj zaplatiť. Mimoriadne schôdze v parlamente, ktoré sa v tomto volebnom období konali, míňajú viac peňazí občanov. A zatiaľ okrem divadla, na ktoré sa občan pozerá, nepriniesli a neprinesú žiadne riešenie v banánovej republike, akou je Slovensko. Občan, pozri sa, kto Ti tu vládne a aké gazdovanie s Tvojimi peniazmi Ti prináša.

Pre každého občana máme Zborník zo 6 a 7 medzinárodnej konferencie, ktorý sme znovu uložili v slovenských knižniciach. Ak máte záujem o viac informácií , píšte na ioup.riesenia@gmail.com

V Matovičovej krajine smiech a radosť sú zakázané

A niečo od našich rakúskych kolegov: „Ako prostriedok boja proti pandémii bola požiadavka na masku taká účinná, že nasledovala požiadavka na test. Keď ani táto sľubná kombinácia nestačila, pristúpilo sa k očkovaniu, ktoré v súčasnosti dostáva aj sladkú prezývku „povinné“.Všetko to začalo, keď sa hlavní aktéri parlamentného bábkového divadla zhodli, že masky nie sú vhodné na to, aby sa vírusy nedostali von. Potom mali cez noc „zjavenie“ a zrazu sa maska ​​stala nevyhnutným prostriedkom na vykúpenie ľudstva. Doteraz žiadna štúdia nedokázala jasne dokázať, že je to pravda, a tie štáty, ktoré nesledovali trend masiek, nemali vyššiu mieru infekcie. To, čo malo byť symbolom choroby, keďže takýto liek by mali používať iba tí, ktorí sú skutočne nákazliví, sa stalo symbolom zdravia.

Početné štúdie ukázali, že masky sú neúčinné pri ochrane pred vírusmi a tiež varujú pred zdravotnými rizikami. Koniec koncov, existuje dobrý dôvod, prečo bola verzia FFP2 predtým schválená len pre určité špecializované profesie a nie pre súkromné ​​použitie. Opätovné vdychovanie oxidu uhličitého a uvoľňovanie znečisťujúcich látok prítomných v maskách mieša toxický koktail s dlhodobým nosením, ale je dobre známe, že vláda ignoruje výrazný nárast zdravotných problémov súvisiacich s maskami.“

Das Symbol Maske

 

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.