Založ si blog

Mlčiaca opozícia a ich voliči

Vážení študenti práva, my pokračujeme vo zvyšovaní Vašich vedomostí v oblasti práva. Aj keď môžeme len pripomenúť: To, čo sa deje na Ukrajine je strašné. Ale hrozné je, aká názorová hystéria vládne na jednej i druhej strane. A kto si už všimne, že tieto správy rozdeľujú našu spoločnosť rovnako ako rozdelili našu spoločnosť správy o COVIDe-19. Ak má niekto iný názor ako v médiách šíria vládni politici a ich „odborníci“, tak sa vystavuje bloknutiu jeho názoru. A poďme ďalej – môže byť aj sankcionovaný. A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.

Covid – 19 bol úradne zrušený. A zrazu akoby neexistoval. Možno ste si položili aj vy otázku, ako je  a bolo možné, že sa našli lekári, ktorí bez zábran vakcinovali, a to na vlastnú žiadosť žiadateľa s následkami na jeho vlastnú zodpovednosť. Boli si vôbec vedomí, čo tým spôsobili niektorým ľuďom.  A že výsledkom ich konania boli niektorí ľudia doživotne poškodení na zdraví, či mŕtvi. A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.

Mlčanie politikov ohrozuje zdravie občanov (voličov) v celej Európskej únii

Akoby zázračným prútikom sa po COVIDE – 19 dostalo do popredia zdražovanie. A naše sociálne problémy prekryla Ukrajina. Pozornosť ľudí, ktorých sa  táto vládna koalícia bojí, je presmerovaná na východ, teda ďalej od našich existenčných problémov. Vari nevidíme, kam to speje a na čo sa snaží táto vláda situáciu zneužiť? A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.

Ukrajinci sú obrovsky sklamaní

Ale pozor!  Každý týždeň nám ukazujú poslanci parlamentu, že vôbec neplnia Ústavu Slovenskej republiky SR vo vzťahu k zastupovaniu občanov, voličov a ak chcete aj zamestnancov. A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.

Je Igor Matovič alebo Eduard Heger príčinou, že ľudia páchajú. . . . . .

Slovenská verejnosť je informovaná o fenoméne násilia na pracovisku. Na druhej strane, ale zisťujeme, že zamestnávatelia sú tiež informovaní, ale nechcú o našej téme mobbingu a bossingu ani počuť. Keď niektorá obeť násilia podá žalobu na súd, zamestnávateľ si zaplatí drahých advokátov, ktorí silou peňazí nechajú žalobu zamietnuť. Čo na tom, že súd koná v rozpore so zákonom? A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.

Opakovanie – matka múdrosti:

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/prva-konferencia-o-mobbingu

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/rokovanie-parlamentu-pokracuje-a-zakony-pribudaju

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/schutz-vor-mobbing

Podstata problému našej demokracie je v kvalite spoločenského systému, v jeho nastavení, teda komu a akým hodnotám slúži. A to súvisí s kvalitou ľudí, ktorí tento system nastavili a postupne ho ich nasledovníci až do dnešných dní rozvíjali. Z tejto histórie by sme sa mali konečne poučiť, lebo je to hanbou pre terajšie generácie mladých ľudí. A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/o-com-sa-mlci

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/mimoriadna-schodza-parlamentu-a-sporny-predaj-emisii

„Ak ku hrubému správaniu, podceňovaniu, zneužívaniu moci dochádza v zamestnaní opakovane a dlhodobo – je to jednoznačný prejav mobingu na pracovisku“. Toto píše novinár Zdeno Gáfrik v Pravde. Zdá sa, že ďalší novinár (predtým Dominik Hutko) ide k našej  tabuizovanej téme mobbing, bossing. Ale budeme sledovať, či pôjde k príčine vzniku a k následkom páchania skutku mobbing, bossing.

https://tv.pravda.sk/relacie/ide-o-nas/epizoda/8565-sikanuju-vas-v-praci-kde-najviac-hrozi-ako-sa-jej-da-branit-odpoveda-odbornicka?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar&utm_campaign=tvpravda_rightbox

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/interpelacia&ID=1045

O novinárskej téme mobbingu svedčí už moja interpelácia z roku 2015 vo veci záväznosti vyjadrení orgánov činných v skúmaní zákonnosti pracovných procesov. To znamená,, aké kompetencie majú  inšpektoráty práce. Ako ste nám, Vy, občania písali, naše inšpektoráty práce nevedia riešiť mobbing, bossing. Ani naša urgencia na Inšpektorát práce Žilina vo veci pani Ing. Klimkovej  nepomáha a Inšpektorát práce Žilina nás (IOÚP)  ignoruje. Ale my sa nevzdávame a bojujeme za spravodlivosť občanov.

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/interpelacia&ID=1045

https://blog.sme.sk/ritomska/politika/mobbing-extremna-forma-socialneho-stresu-v-organizaciach

Stále a stále  konštatujeme, že ani Matovičova vláda nič nové pre občanov svojimi poslancami parlamentu neprinesie do konca jej volebného obdobia 2020 – 2024.  Prečo? Znovu zopakujem: Lebo ich to nikto za 33 rokov nenaučil a nikto im ani ich náplň práce poslanca parlamentu nezmenil. Je to stále ten istý kolotoč prijímania a predkladania zákonov. A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.

Ale POZOR, ukážeme si, že takáto predstava nemá a nemusí mať víťazstvo. Ako rýchlo prišla pandémia, tak rýchlo zrazu skončila.  A prišiel konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou. A zase nepoznáme históriu, ako naša vláda, ktorá nám nevie odborne sa postaviť za slovenský národ. A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.

V roku 2014, kedy som bola v parlamente a vyjadrila som sa  k situácii na Ukrajine:
„Vážená pani predsedajúca, vážené kolegyne, vážení kolegovia, dovoľte mi, aby som sa aj ja vyjadrila ako členka zahraničného výboru k situácii na Ukrajine a k nášmu vyhláseniu, ktoré máme dnes prijímať. Je to veľmi dôležité, hlavne, aby aj naši občania poznali, o čom  naši poslanci hlasujú.
Vrátim sa  späť k situácii, ktorá sa diala na Ukrajine v čase, kedy bolo to také autentické, a to bol deň 20. február 2014. V tom čase sa vyjadril poslanec Vadim Kolesničenko, poslanec hornej komory, Rady regiónov, parlamentu Ukrajiny asi takto: „Majdanovci mali zbrane ako prví. Strieľali do neozbrojených policajtov.
S takými zvermi odmietam zasadať v parlamente. Títo zvrhlí, zvrhlí sociopati nesú osobnú zodpovednosť za to, čo ako zvery rozdali ľuďom zbrane. Túto zver treba súdiť, a nie s nimi rokovať. Turčynov a zver okolo neho, inak ich ani neviem nazvať, presne bez cenzúry takto to napíšem, ako to hovorím, oni začali bratovražednú vojnu, Kličko a Turčynov.
Dnes, teda 20. februára, som chcel ísť na Námestie nezávislosti, kde stál a formoval sa sevastopolský Berkut. Oni mi v priebehu 40 minút oznámili, že po nich strieľali zo samopalov a šesť príslušníkov Berkut bolo ťažko zranených. Pýtali sa ma, prečo Berkut-y nedostali od vlády zbrane. Ako dlho sa tam mali udržať bez zbraní? Koľko ešte ich malo byť zabitých? Kedy sa to má skončiť? A ten pederas nám ešte povie, že ich ostreľujú snajperi. Rozprávajú rozprávky o tom, že v kabinete ministrov sedia snajperi, a vysielajú to aj na Piatom kanáli.
Kto strieľal z konzervatória na príslušníkov bezpečnosti, ktorí nemali ani nepriestrelné vesty? Nemali také vesty, lebo ich poslali do zamestnania, aby zabránili masovým nepokojom podľa platných zákonov a predpisov. Tí zradcovia, resp. euromajdanci stále kohosi obviňujú, kričia, že krvavý režim, a pritom sú to oni sami, čo sú za toto zodpovední, lebo zabíjajú. Tie zvery strieľajú do svojich. Je to pochopiteľné. Prečo? Asi preto, aby vyvolali konflikt, aby položili počiatok rozpadu Ukrajiny. Teraz musíme dobre uvažovať, lebo ide o ľudské životy. Nič na Ukrajine nebude dobré, ak sa títo vlastizradcovia budú ukrývať za poslanecké mandáty. Takí ako Kličko a Jaceňuk, obaja sú rovnaké zvery. Dostali v Nemecku súhlas na rozpútanie bratovražednej vojny. Všetci sa umývajú v krvi.“
Toto svedectvo bolo zo dňa 20. februára 2014 a my vieme, že do konca toho dňa zomrelo zbytočne priveľa Ukrajincov na obidvoch stranách ukrajinskej občianskej vojny. Nazývajme veci presne – to bola a možno ešte trvá – ukrajinská občianska vojna. Toto svedectvo je súčasťou videa uloženého na mnohých portáloch internetu a každý, kto pozná súčasné problémy, pozná aj toto video.
Nebudem tu opakovať fakty, ktoré ste tu spomenuli predo mnou, ale sústredím sa predovšetkým na pohľad trošku z historického hľadiska, a to prvý pohľad na Ukrajinu a Krym musí byť právne historický a druhý, pre nás dôležitejší, je nevyhnutý pohľad ekonomicko-geopolitický. Rada by som zdôraznila dva pragmatické argumenty k danému problému dnešnej Ukrajiny.
Právne historický. Akisto vieme, že Krym patril odjakživa slovanským kmeňom a prvé historické pramene hovoria o Skýtoch. Ako isto všetci vieme aj to, čo znamenal pojem Kyjevská Rus. Posledné viac ako dve desaťročia patril Krym vyslovene veľkému Rusku. Vieme, čo to je. Ale málokto vie, že po druhej svetovej vojne došlo k akejsi vnútornej reorganizácii Sovietskeho zväzu, počas ktorej Chruščov doslova protiústavne súhlasil s nakreslením Krymu k mape Ukrajiny. Vtedy to akože nič neznamenalo, ale bolo to protiústavné. Porovnajme dnešnú demokraticky a referendom vyjadrenú vôľu obyvateľov Krymu. Chcú patriť tam, kam patrili dlhšie ako 200 rokov, a vyjadrili to v referende. Kto má právo im v tom zabrániť? Dávam otázku, kto má právo zabrániť krymským v ich referende vyjadrenej vôli.
Pripomeniem aj jednu nedávnu hanbu našich politikov. Ak sa pozrieme na Kosovo, tak sa musíme hanbiť, že sme USA politike dovolili tzv. humanitárne bombardovať našich vlastných, Slovanov, len aby sa presadila geopolitická expanzia USA prostredníctvom islamských teroristov. A výsledok? Terorista Hashim Thaci sa bozkáva s americkými diplomatmi a uniká haagskemu tribunálu, lebo je prezidentom Kosova.
Toto máme odsúhlasiť aj pre Ukrajinu? Tento istý model? Nemáme hanbu nazývať sa demokratickým, nemáme hanbu nazývať tento proces demokratickým? Je to, musíme si povedať pravdu, je to medzištátne teroristický proces, ktorým bola zvrhnutá legitímna vláda a legitímny prezident Ukrajiny.
Druhý aspekt je ekonomicko-geopolitický. Keď vznikali vášne okolo pripojenia Ukrajiny k Európskej únii, prečo sa nikto nepýtal Ukrajincov to, čo sa Európska únia zo zákona mala opýtať. Pripomeniem zákon a slušnosť. Ak si niekto chce požičať v banke peniaze, vložia jeho identifikačné údaje do bunkovej informačnej siete. Získajú čistý prehľad o jeho podlžnostiach. Prvá vec, ktorú sa pýtajú, je, ako to všetko chcete zaplatiť. Ukrajiny, resp. ukrajinských euromajdancov sa nikto neopýtal na serióznosť ich túžob. Pani Ashtonová v tomto prípade zlyhala a zlyhali všetci europolitici, ktorí slepo podporovali euromajdanské protesty. Pripusťme, že časť Ukrajiny sa pridá k Európskej únii. Pýtam sa, kto to zaplatí. Kto bude platiť vyššie dane, aby Ukrajina mohla byť členským štátom Európskej únie? Opovážim sa tvrdiť, že ani jeden z vás, páni politici, to nebude, ale zaplatia to najchudobnejší občania Slovenska rovným dielom s najchudobnejšími občanmi Európskej únie.
Vážení, počúvajte hlas slovenského ľudu! Všetci jasne kričia, ruky preč od Ukrajiny, ruky preč od Ruska! Slovensko musí vyjadriť svoju neutralitu k ukrajinsko-ruským otázkam. Slovensko musí nechať jednať Rusko, aj keby Rusko malo obsadiť celú Ukrajinu.“
A to platí aj v dnešnom konflikte Ruska a Ukrajiny. Je chybou, že naša vláda nevie, kde je príčina vzniku tohto konfliktu. A naša mlčiaca opozícia nič voličom nevysvetlí.
https://www.youtube.com/watch?v=B1hP2MAxjqc
Ďakujem pán Baránek, ako ste to krásne povedal v tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=mNHWRCKA48g
https://spravodlivy.blog.pravda.sk/2022/03/03/ide-figel-na-ukrajinu-stavat-sirotcince/

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

Russia Belarus

Diktátor sľubuje férové voľby a pohľadá básne zo svojej mladosti. Vytvoria z Lukašenka novodobého Lenina?

13.06.2024 18:00

Alexandr Lukašenko si zaslúži Nobelovu cenu , tvrdí jeho zaslepený obdivovateľ Valerij Šumilov, ktorý sa živí ako novinár štátnej propagandy.