Založ si blog

Len či si, pán premiér Igor Matovič, posvietiš aj do svojich radov?

Ak občania sledujú masmediálne spravodajstvo, nemohlo im uniknúť: „Mimoriadne odmeny napokon dostanú všetci pracovníci v prvej línii, vrátane lekárov. Premiér Igor Matovič niekoľko dní doktorov odmietal zaradiť na zoznam ľudí, ktorým vyplatia peniaze za prácu počas prvej vlny pandémie. Po kritike lekárov a rozhovore s ministrom zdravotníctva je všetko inak.“

To je už „klasika“ premiéra Igora Matoviča. Najprv dá novinárom  bublinu, nafúkne a keď zistí, že nie je priaznivá reakcia tak bublinu rýchlo spľasne.

Alebo ďalej: „Premiér Igor Matovič tvrdí, že advokáti, IT firmy, poradenské či strážne spoločnosti okrádajú štát, keď si pýtajú vysoké sumy v zmluvách so štátnymi organizáciami. Vyhlásil im vojnu.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/560341-matovic-vyhlasil-vojnu-necestnym-pravnickym-kancelariam/

Len či si pán premiér posvietiš aj do svojich radov? :  „Od posledných župných volieb sa advokátovi Miškovičovi začalo dariť. S Trnavským samosprávnym krajom, kde je županom za OĽANO Jozef Viskupič podpísal viaceré zmluvy na právne služby za celkovú sumu 76.000,- eur.

Žilinský samosprávny kraj, ktorý vedie županka Erika Jurinová, podpísal s kanceláriou JUDr. Miškoviča zmluvu v hodnote 234.000,- eur. Okrem toho sa Miškovič stal aj členom predstavenstva Letiskovej spoločnosti Žilina a.s., ktorej akcionárom je taktiež Žilinský samosprávny kraj vedený Erikou Jurinovou.

Ministerstvo životného prostredia vedené ministrom OĽANO Jánom Budajom uzatvorilo s Miškovičovou advokátskou kanceláriou zmluvu v hodnote 234.600,- eur.

Slovenský pozemkový fond, ktorý spadá pod Ministerstvo pôdohospodárstva riadené Jánom Mičovským za OĽANO uzatvoril s kanceláriou Miškoviča zmluvu na 287.000,- eur.“

 A výsledok: Igor, Ty si sa nezmenil, je to ako v klube OĽaNO v roku 2012.  Stále je z Teba mobbér ako z knihy, ale tentokrát je obeťou celý národ.

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

Matovič vzal „spravodlivosť“ na Slovensku do vlastných rúk

Následky politiky premiéra Igora Matoviča

Spomínam si: Nie je tak dávno, keď sa ma pýtali anonymní sledovatelia: A čo Vaša šéfka na URSE, nedostala infarkt, keď ste sa dostala do parlamentu?  Ja som sa sem dostala ako dôkaz na obrovské bezprávie, ktoré som zažila na URSE. Ale v tomto prežívaní násilia na pracoviskách Vám žiadna štátna inštitúcia nepomôže. A už vôbec nie Matovičova vládna garnitúra. Podľa nášho výskumu: Parlament a jeho zákonodarná iniciatíva funguje len z pozície moci.

Vážení občania, ste veľmi zranení, keď stále (30 rokov)  nevidíte, ako to funguje v parlamente a v celej spoločnosti. Málokto z občanov má  čas chodiť pozerať  do parlamentu, Ako sa prijímajú zákony. každý z Vás má dosť svojich starostí.  A potom je ľahké kritizovať, ak nepoznám pravdu. Veď aj o Janke Šipošovej, poslankyni OĽaNO ste mi písali, nech ju pustím na moje miesto poslankyne v parlamente. A hľa, dostala sa tam. A čo pre Vás urobila? NIč nedokázala.  Jej prejavy v rokovacej sále parlamentu bol len kameň hodený do vody.  Ostali jej oči pre plač a dnes stále tá istá problematika týraných žien. Táto téma už  obletela celý svet. Stále si „tlačíme“ tému týrané ženy.  Napriek tomu Matovičova vláda „zhodila“ šéfku Inštitútu pre výskum a rodinu Soňu Porubänovú  a dosadila tam Zuzanu Brixovú. Aj tá  si bude posúvať  tému na svoj obraz. NIČ VIAC,

https://www.postoj.sk/59773/nevyvesim-si-duhovu-ale-ani-vatikansku-vlajku

Kto ešte nepochopil o čom je politika? Stačí, ak sa pozriem na môj návrh na Ústavný súd SR (2014)  o tom, že zákon  o spôsobe voľby prezidenta je protiústavný. A to bol tento zákon prijatý poslancami v roku 1999. Ktorý poslanec si ho preštudoval, aby na to poukázal?

Boli len dve možnosti. Ak by sa ku mne poslanci NR SR pridali, potom by svojím podpisom priznali, že zákon, ktorý v roku 1999 prijali, je protiústavný a porušuje ústavné práva občanov.

Ak by sa poslanci NR SR ku mne nepridali, tak len dokázali v akej bezprávnej spoločnosti žijeme. Niečo urobiť pre občana? A načo? …Ale koho to trápi. Možno len jednu tetu, ako som ja .

Matovičova vláda chce, aby zákon a spravodlivosť platili pre každého rovnako alebo pri Matovičovej politike hlúpne celý národ?

Bezpráviu našej spoločnosti pomáha aj bulvár. Šíri informácie, ktoré vyhovujú politike moci a slovenskú spoločnosť znížili na úroveň úbožiakov, ktorí sa skryto „odventilujú“ v akejsi anonymnej  diskusii pod článkom. Nemajú odvahu ukázať svoju tvár. Sú to chudáci, ktorí si ani neuvedomujú, ako to vyhovuje bulváru.

V každom bulvárnom spravodajstve novinári šíria „vulgárnosti“, aby zvýšili čítanosť svojho denníka, ktorý im ani nepatrí. Novinár je ako otrok pre svojho pána. Po rokoch pôsobenia v bulvárnom denníku sa z novinára stáva ľudská troska. Len zisk a zisk aj za cenu primitivizmu.

Občania, ktorí v mojej kancelárii riešili svoje bezprávie, sú uznávaní odborníci, ale pre svojho zamestnávateľa sú len na smiech. Naša spoločnosť je nastavená na hádky, osočovanie, urážanie a  z toho všetkého prameniaca závisť.  „Vyrábame pacientov“ na pracoviskách. Ktorá riaditeľka či riaditeľ materskej školy, základnej či strednej školy by vedel/a, vypovedať na súde v prospech svojej učiteľky, ktorá sa na súde podanou žalobou  bráni, že prišla o prácu a má 10, 15, 20 ročnú prax? Dokáže otvorene priznať to, ako obeť, resp, svojho zamestnanca vytláčal z pracoviska, napríklad: „Ja sa postarám o to, že sa  nebudete môcť zamestnať na celom Slovensku.“ Ale na to nemá odvahu, to prezentuje páchateľ voči svojej obeti za zatvorenými dverami. Bez svedkov.

Môj predložený návrh na Ústavný súd len ukázal, v akom bezprávnom štáte žijeme. Kto z Vás si myslel, že dôjde k naplnenia cieľa? Bol naivný. Predsa občanmi zvolení poslanci patria klubu či strane a nemôžu sa subjektívne rozhodnúť. 

Ale je všeobecne známe, že tam, kde nie je kontrola zákonov občanmi, nie je možná ani dobrá a prosperujúca spoločnosť. Kto z poslancov si skontroluje, ako sa aplikuje jeho zákon v praxi? Je to ako kameň hodený do mora. Ak sa občan spýta na úrade, povedia mu, že zákon vykladá súd. A myslíte si, že sudca je ten odborník, ktorý sa spýta tvorcu zákona, ako to pri predkladaní zákona myslel? A čo svojím zákonom chcel dokázať? 

Koleso sa tu točí v neprospech občanov, unaviť ho chodením po úradoch. A na pracoviskách (v nemocniciach, v domovoch dôchodcov, na ministerstvách, na úradoch, v školách, vo firmách, atď..)  si zatiaľ veselo „niekto“ gazduje. Aj na úkor toho, že svojmu blížnemu bude sabotovať, ponižovať jeho ľudskú dôstojnosť.

Úbohé Slovensko.  Cieľom môjho návrhu na ústavný súd nemohlo byť podanie. To sa v tomto zhnitom systéme, kde porušujú ústavné práva občanov nedá. To Vám už muselo byť jasné. Nie je to ťažké pochopiť a na to nie je potrebné ani IQ húpacieho koňa. Ale bulvár si zase splnil svoje poslanie. Ďakujem občanom, ktorí to odhalili.

Občania ani nevedia, čo má poslanec parlamentu robiť. A kto to z poslancov parlamentu vie, čo je jeho poslaním, keď si ho občania zvolili? Ktorý z poslancov nám zviditeľnil v tomto volebnom období pokračovanie politiky vo vzťahu k ostatným spolupracovníkom – poslancom. Nikto. Všetci po zvolení len zohnú chrbty a pokračujú ako spolupáchatelia ukazovať zlú firemnú kultúru na našich pracoviskách. Nikto nám na Slovensku nechce zviditeľniť pravdu o narušených vzťahoch. Ani v parlamente.Ani vo vláde.

Na Slovensku máme:

Umelo udržiavané nízke platové podmienky  – je to vizitka pochybnej politiky.

Umelo brzdené vyplácanie sociálnych dávok počnúc byrokratickými podmienkami, končiac nevymožiteľnosťou práva v prípadoch, keď úradníci nechápu zákon a poškodzujú práva občanov.

Nevymožiteľnosť práva je dôvodom rezignácie. Občania rezignujú a nechcú sa ani len súdiť keď im poškodia ich práva – napríklad , keď exekútor zablokuje celý dôchodok dôchodcu.

Justícia úmyselne zdržiava súdne procesy vynucovaním nadbytočných úkonov, čím sa procesy predražujú.

Justícia je pridrahá, občan si nemôže dovoliť súdny proces na ochranu svojich práv.

„Päť P“ pre Madam Justíciu do Programového vyhlásenia vlády

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Utorok 7. júla 2020

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Nedeľa 9. augusta 2020

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.