Založ si blog

Budeme voliť neplatné politické strany

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za všetky doterajšie gratulácie a prejavy priazne. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme pred voľbami. Čo nám prinesú? História sa zase zopakuje.

Čo nám volebný prieskum neprezradil?

 Politický podraz poslanca Matoviča na občanoch


Spojili sa dve, tri, štyri, politické strany. Ich kandidáti sa prezentujú politickými heslami na bilboardoch, v médiách, v novinách a pod. Preskúmajme, ako sa posunula znalosť a vedomosť nášho národa vo vzťahu k vyspelosti kandidátov politických strán a ich voličov?
V historickom vývoji stále platí do každých volieb môžu len kandidáti za pomoci médií, novinárov, lobistických skupín a hlavne politických strán, ktoré sa spoja a svojimi „fanúšikmi“ vytvoria viťazstvo svojich kandidátov.
Od roku 1989 čo sa tu zmenilo? Kam šiel vývoj volieb vo vzťahu občan a kandidáti politických strán?
V našom 11 ročnom výskume sa postupne premietla celá špirála sociálnej tragédie.
Máme bohatý zdroj prameňov:
1. Zápisky z parlamentu
2. 8 medzinárodných konferencií a ich Zborníky, ktoré sú uložené v slovenských knižniciach.
3. Pojednávania prípadov obetí mobbingu, ktoré nie sú ukončené.
4. Záznamy zo stretnutí s občanmi, ktorí chceli a chcú riešiť svoje bezprávie.
5. A to všetko v spravodajstve na blogu sme a blogu pravda.

„Päť P“ pre Madam Justíciu do Programového vyhlásenia vlády


Z toho možno konštatovať:
1.Spoločnosť doposiaľ nemá právne vedomie o ľudských právach.
2.Obeť psychoteroru nie je chránená nikým a ničím.
3.Obete končia v invalidite, alebo užívajú nejaké drogy – alkohol, marihuanu, ťažké drogy a psychiatrické lieky vrátane. Mnohé obete si ukončia pozemské utrpenie.
Kto je vinný? Sociopat, ktorý svoju obeť utýral? Určite nie. Zodpovedný je štát, ktorý tento stav ignoruje.Keby štát mal zodpovedné osobnosti v čele svojich rezortov, mali by sme zodpovedajúce zákony a tyrani by sa nemohli uplatňovať ani v súkromnom rezorte, nie to ešte v štátnom sektore!
Na čom sú postavené súčasné politické strany, ktoré chcú znovu vojsť do rokovacej sály Národnej rady SR?
1. Na neplatnej politickej strane. Príkladom v histórii je kolosálny podvod expremiéra Igora Matoviča.
Vážení študenti práva, (a nielen Vy), ako píšeme na blogu pravda Matovičova vláda od svojho zvolenia dňa 29. 02. 2020, je neplatná. Táto skutočnosť vošla do histórie a nikto ani len z právnikov na ústavné právo sa nedokáže k tomu vyjadriť a ani vyvrátiť. Na Ministerstve vnútra SR ľahko preukážete, že OĽaNO zaniklo dňa 20. 11. 2019. A znovu zopakujem: do parlamentných volieb v roku 2020 Igor Matovič vymyslel stratégiu spojil sa s tromi politickými subjektmi Kresťanskou úniou, ZMENOU ZDOLA A NOVA. Spolu s nimi prevalcoval sa do parlamentu. A po parlamentných voľbách (29. 02. 2020) Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA, NOVA stále existujú ako samostatné politické strany. Potom všetky právne predpisy, ktoré Matovičova vláda vydáva, boli a sú neplatné. Matovičova strana vznikla na základe právneho úkonu, ktorý sa prieči zákonu a zákon obchádza (§ 39 Občianskeho zákonníka). To si nedovolil NIKTO v dejinách, aby veselo vládol a všetci občania sa len ticho prizerali.
2. Na volebnom programe, ktorý za 34 rokov sa stal len zdrapom papiera na roztrhanie. LEBO:
3. Po voľbách poslanci schvália Proramové vyhlásenie vlády
4. Preto či mimoriadne schôdze, či zákony opozičných poslancov sú len zlým hospodárením Národnej rady SR.
Dnes už máme tu veľa a veľa (odvážnych) blogerov, ktorí poukazujú na nedostatky demokracie po slovensky.

Toto neriešim, – povedal Vám, občanom, poslanec parlamentu


Všetci občania vidia, že aj Igor Matovič znovu „skočil“ do starého kolesa prijímania a predkladania zákonov a populistickými rečami zase začal zavádzať, resp. klamať širokú verejnosť. Jeho experiment, že sa do politiky dostanú obyčajní ľudia, ktorí budú pomáhať obyčajným ľuďom, zase nevyšiel.

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?


Vážení študenti práva,(a nielen Vy), naša krajina potrebuje novú tvorivosť ducha každého poslanca, lebo bezprávia a nespravodlivosti je tu habadej. Lebo vážení, a to si konečne musíme uvedomiť, máme takú spravodlivosť, akým politikom dáme moc do rúk a čo všetko im dovolíme stvárať.

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič


Sladké reči a sladké sľuby politických strán SMER, KDH, SAS, SNS, OĽANO, Progresívne Slovensko a pod. sú dnes už prežitkom. Mali šancu už v minulosti, ale nevyužili ju. Nedokázali posunúť spoločnosť, kde na pracoviskách by vládla firemná kultúra.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

To je ale zhnitá politická kultúra, však pán poslanec Matovič


Musíme si stále pripomínať pre múdrosť celého národa. Do histórie sa zapísalo: Politické hnutie OĽaNO pre získanie moci už v roku 2011 porušilo § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach, podľa ktorého Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov.
V parlamente máme neplatne zvolené politické subjekty.
A tak tomu bude aj dňa 30. 09. 2023 – občania zase pomocou médií zvolia neplatné politické strany. A zase budú novinári písať o hádkach v rokovacej sále. A tak stále kolom dokola.
PREČO nám o tom novinári nepíšu? Zopakujem: Lebo by prišli o prácu.

Premiér Igor Matovič, už Ti hlúpnu aj Tvoji poslanci


Zo Zápiskov z parlamentu: Stabilita názorov nezávislých poslancov politického hnutia sa riadi podľa ich miery strachu o zaradenie sa do kandidátskej listiny svojho lídra v budúcich parlamentných voľbách. Ak by boli kolektívnym orgánom, mohli reprezentovať pôvodne myslené záujmy občanov. Kolektívny orgán má svoju silu. Ako kolektívny orgán mohli reprezentovať pôvodne myslené záujmy občanov tak, ako je to upravené v článku 72 ods.2 Ústavy SR. Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.
Preto je nad slnko jasnejšie, že ani v súčasnej etape politického vývoja Slovenska občania bez väčšieho majetku ani v parlamente, ani vo vláde a očividne ani na ústavnom súde nemajú, kto by ich zastupoval.
A ďakujem za list: „Ako sa opovažujete hovoriť ľuďom pravdu? Vy vari neviete, že celý náš existenčný systém je založený na lžiach, podvodoch, zlodejine… a čo je najúžasnejšie i na zabíjaní úbožiakov kade-tade po svete? To chcete, aby sa nám tento krásny, prepracovaný systém zrútil na hlavu, len preto, že ste sa rozhodla hovoriť PRAVDU aj v parlamente?“
Vážení študenti práva (a nielen VY) študujte, ktorá politická strana Vám – voličom chce pomôcť…

Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – video z roku 2016

Advokát je dôležitý v každom súdnom konaní, ale pozor. . .

16.11.2023

Vážení študenti práva a nielen Vy, Inštitút ochrany ústavných práv v predvečer osláv 17. novembra považuje za dôležité pripomenúť históriu nášho slovenského parlamentu a upriamiť pozornosť na naše medzinárodné konferencie, ktoré organizujeme od roku 2013, aby sme zachytili budovanie slovenskej demokracie. Premiér Igor Matovič si spravil z politiky biznis – [...]

Politici získali moc a národ sa „zabáva“

30.10.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Taktika politických strán Ani v posledných [...]

Taktika politických strán

16.10.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy), ďakujeme za gratulácie a prejavy priazne, ktoré nám stále posielate. Znovu pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. A máme po voľbách. Čo nám priniesli? História sa zase zopakovala. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale ľudia [...]

Izrael / Obrnené vozidlo / Pásmo Gazy /

Koniec prímeria v Gaze. Izraelská armáda oznámila obnovenie bojových akcií

01.12.2023 06:20

Izraelská armáda uviedla, že obnovila bojové operácie v Pásme Gazy. Hnutie Hamas podľa nej porušilo prímerie raketovým útokom, píšu agentúry.

COP28, klimatický summit, klíma, Dubaj

Na klimatickej konferencii COP28 prehovoria svetoví lídri, vrátane Čaputovej

01.12.2023 06:10

V Dubaji sériou vystúpení svetových štátnikov pokračuje konferencia OSN o zmene klímy COP28.

tank Leopard 1A5 zasiahnuty na Ukrajine

Prvý vyradený Leopard 1 na Ukrajine – osamotený tank zasiahlo a poškodilo delostrelectvo

01.12.2023 06:00

Video potvrdilo prvú stratu tanku Leopard 1A5 na Ukrajine. Bol poškodený delostrelectvom a posádka ho opustila. Zdá sa, že je v stave, v ktorom by sa dal odtiahnuť a ľahko opraviť.