Založ si blog

Mudrovanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej o justícii v relácii u Hríba

 

Priznať obrovské kompetencie našim súdom bola a je nehorázna blamáž našej spravodlivosti, ktorú pomocou zákonov schválili a schvaľujú naši poslanci parlamentu. Vari ani jeden minister spravodlivosti to nevidel alebo nechcel vidieť? Ktorý z nich si pozrel do vnútra svojho rezortu a hľadal príčiny, prečo sa naši občania obracajú až na Európsky súd pre ľudské práva? Ktorý z nich zisťoval príčiny nehospodárnych konaní na súdoch, ktoré nám uberajú peniaze zo štátneho rozpočtu? Aj naši občania, voliči potrebujú vedieť pravdu. Ľudia už z našej politiky strácajú nervy. Je to aj príležitosť pre média, aby zviditeľnili senzáciu, ktorá sa bude diať v parlamente. História nášho vládnutia ukazuje, že modrí nadávajú na červených, červení na modrých, používajú  iróniu a výsmech a pritom v situácii, v akej je Slovensko, to vyznieva pre občanov len ako „zábava na dlhé zimné večery“.

Od nežnej revolúcie ešte žiadna vláda nespravila pre národ nič, čo by pomohlo zvýšiť úroveň a kvalitu života občanov, či vyriešiť ich problémy. Je úplne jedno, či bola vláda červená, či modrá. Od roku 1989 došla deštrukcia Slovenska až do dnešného stavu, kedy sme cudzincami vo vlastnej krajine. Všetky vlády sa snažili rozpredať, čo sa dalo a je jedno, kto nám tu vládol. Dlhodobé problémy (Rómovia, menšiny, nezamestnanosť…) nikto neriešil a nerieši. Všade na nás po tie roky číhal strach. Zastrašovanie ľudí,  to je najlepšia stratégia moci.

Ako vidíme všetky politické zoskupenia, ktoré sa dostanú k moci, konajú a prijímajú rozhodnutia v prospech svojich záujmov. Nemáme po roku 1989  jedinú politickú stranu alebo hnutie, ktoré by obhajovalo záujmy zamestnancov, pracujúcich, málo majetných, alebo jednoducho tej vrstvy obyvateľstva, ktorá nie je vlastníkom žiadnej formy kapitálu.

Pomoc nepriniesli ani odbory. Od vzniku Slovenska nezačali obhajovať záujmy a práva zamestnancov, pracujúcich. Občania preto  rezignovali na akýkoľvek politický život. Nečinne  pozorovali, ako si politické strany a hnutia delili a delia moc nad majetkom, ktorý ešte vo vlastníctve štátu zostal.

A v neposlednom rade sa majetkovou korisťou stali eurofondy. V takomto deformovanom politickom režime pomôže Matovičova vláda  zotročenému slovenskému národu?

Politické čistky Matovičovej vlády

V tomto zhnitom systéme, kde moc prebralo zoskupenie poltických strán a hnutí  za porušenia zákona o poltických stranách a poltických hnutiach OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA nemáme odborníka, ktorý by na to odvážne a kompetentne poukázal. A tak sa Matovičovi a spol. veselo vládne. Odvahu nemá ani bývalá europoslankyňa Anna Záborská.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Slovensko potrebuje zmenu, ľudí trápi beznádej. Stále sa stretávame s nevymožiteľnosťou práva a spravodlivosti na našich súdoch. Čo je príčinou neúspechu našich občanov na súde, kam ich posielajú štátne orgány? V relácii u Hríba sa to snažila vysvetliť nová ministerka spravodlivosti SR Mgr. Mária Kolíková.

Hneď v úvode nám sľubuje postupnosť krokov, urobiť previerky sudcov, kto prejde cez sito prvé, či druhé? Možno sudcovia odídu. Všetko treba  v krokoch a dať priestor. 

To mi pripomína obdobie socializmu, aj vtedy boli previerky za účelom vysporiadania sa s náboženskou otázkou. Ale to pani ministerka spravodlivosti „šľapla na mínu“.

Pani ministerka spravodlivosti, odkiaľ treba začať?  Všade je nekvalitná legislatíva, vytváranie nedostatočných podmienok na jej uplatňovanie až po správanie tých, ktorí vykonávajú paragrafové znenia, ktoré sú často účelové. A to nepíšem nič nové, o tom som už hovorila na vedeckej konferencii „Pracovné súdy“dňa  02. 10. 2013 v Bratislave. 

https://www.mojevideo.sk/video/2de4b/marika_ritomska_pracovne_sudy.htmll

A rovnako na tlačovke v parlamente v roku 2016 

https://www.mojevideo.sk/video/26509/marika_ritomska_tb_25_1_2016_pracovne_sudy.html

Niet divu, že sa Slovensko podľa správy Európskej komisie ocitlo na prvom mieste zo všetkých členských štátov Európskej únie, pokiaľ ide o dĺžku konania. Podľa prieskumu – nastavený systém funguje v právnom zastúpení nie podľa kvality, ale podľa toho, či advokát pozná sudcu. Lebo ak vychádzame z nášho výskumu, ktorý sme uskutočnili vo volebnom období 2012 – 2016  je dôležitejšia cesta zodpovednosti za rozhodnutia. O tom pani ministerka spravodlivosti v relácii u Hríba nehovorí. Cestu vykúpenia z bordelu v justícii som predložila už ministrovi spravodlivosti Tomášovi Borecovi a potom ďalšiemu ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi. Ako mi napísali, oni nemajú čas pre svoje pracovné povinnosti riešiť nedostatky v justícii . Aj Vám som napísala riešenia už do Programového vyhlásenia súčasnej neplatnej vlády SR.

„Päť P“ pre Madam Justíciu do Programového vyhlásenia vlády

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

Ako je možné v právnom štáte tak dlho pojednávať jednu, druhú, tretiu, … kauzu   Na súde máme prípady našich občanov z volebného obdobia 2012 – 2016  a to štyri, päť, šesť  ……rokov.

Pani ministerka spravodlivosti SR, Vy ste chcela do súdnej rady, aby tam robili nesudcovia.  Ale politické strany OĽaNO a Sme rodina si tam už pretlačili svojich sudcov. Pani prezidentka si tiež vybrala svoju sudkyňu.  Aké sú to  Vaše  zmeny pri kreácii súdnej rady?  Predsa, ako tvrdíte, máte mandát, aby ste mohla urobiť opatrenia.  Veď vieme, že väčšina sudcov chce reformu súdnictva. Nevyhovujú im ani tie siahodlhé súdne rozhodnutia, ktoré musia písať.  Aj tak im občan nerozumie.

„Je dôležité mať zákony, mám podporu vlády, parlamentu podpora pani prezidentky súdnej rady je to pre ich dobro, pre ich kredit,  Problém je systemový, sudcovia nesmú byt nedotknuteľní,. musia podliehať kontrole, možnosti odvolania a stihania ak rozhodujú nesprávne či pomaly.“

Pani ministerka spravodlivosti SR, zviditeľňujem Vám názor občana: „Ak chcete vyčistiť súdy od skorumpovaných sudcov zariaďte na ministerstve spravodlivosti útvar, kde sa budú prehodnocovať rozsudky z minulosti.  A od občanov sa dozviete rozsudky, ktoré ľudom spôsobili traumu do konca života a títo sudcovia súdia diodnes.“ Ja sa k tomuto názoru pripájam.

Prípad pána Jána Margalu proti Cargu je toho markantným príkladom.

https://www.mojevideo.sk/video/264e2/marika_ritomska_ako_davidko_proti_moberom_goliasom.html

Inštitút ochrany ústavných práv Vás pozýva na 6. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa bude konať v Bratislave. 

 

 

 

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví dokazuje, že pácha trestný čin

19.05.2023

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Boj za spravodlivosťou pokračuje. Ako to už býva často si ani nevšimneme, že najťažšie sa k svojej pravde dostaneme práve tam, kde by sme si povedali, že tu krivda sa nikomu nemôže [...]

Úradnícka vláda nie je žiadna „výhra“

15.05.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vám priniesli informácie o tom, že za všetko zlé, čo tu od roku 1989 vzniklo, môžu okrem iného novinári na čele s ich šéfredaktormi. Exposlankyňa [...]

Exposlankyňa parlamentu zvyšuje právne vedomie novinárom

30.04.2023

Vážení študenti práva,(a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Dňa 1. mája 2015 som vo vysielaní rádia Lumen poďakovala pani redaktorke Márii Čigášovej za pozvanie do relácie UV hovor, kde som hovorila na deň patróna robotníkov sv. Jozefa o [...]

Eduard Heger

Informácia o snahe Ruska zmanipulovať voľby bola Hegerovi známa

29.05.2023 13:49

Konkrétny občan mal dostať finančnú odmenu na manipuláciu volieb v prospech strany Smer.

Čaputová, Globsec

Čaputová na Globsecu: Čas aj pravda sú na strane demokracie

29.05.2023 13:20

V Bratislave sa začala medzinárodná konferencia Globsec, ktorej témou bude najmä vojna na Ukrajine.

František Mikloško, miklosko kdh

František Mikloško: Slovenská politika sa rozpadá, musíme to zastaviť

29.05.2023 13:19

Z toho, ako si konzervativizmus uzurpovali extrémisti, má strach.

ódor

Pellegrini sa s premiérom stretne v pondelok, Heger v utorok

29.05.2023 12:50

Strana Smer sa taktiež na rokovaniach zúčastní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 4176584x
Priemerná čítanosť článkov: 23075x

Autor blogu

Kategórie