Založ si blog

Mudrovanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej o justícii v relácii u Hríba

 

Priznať obrovské kompetencie našim súdom bola a je nehorázna blamáž našej spravodlivosti, ktorú pomocou zákonov schválili a schvaľujú naši poslanci parlamentu. Vari ani jeden minister spravodlivosti to nevidel alebo nechcel vidieť? Ktorý z nich si pozrel do vnútra svojho rezortu a hľadal príčiny, prečo sa naši občania obracajú až na Európsky súd pre ľudské práva? Ktorý z nich zisťoval príčiny nehospodárnych konaní na súdoch, ktoré nám uberajú peniaze zo štátneho rozpočtu? Aj naši občania, voliči potrebujú vedieť pravdu. Ľudia už z našej politiky strácajú nervy. Je to aj príležitosť pre média, aby zviditeľnili senzáciu, ktorá sa bude diať v parlamente. História nášho vládnutia ukazuje, že modrí nadávajú na červených, červení na modrých, používajú  iróniu a výsmech a pritom v situácii, v akej je Slovensko, to vyznieva pre občanov len ako „zábava na dlhé zimné večery“.

Od nežnej revolúcie ešte žiadna vláda nespravila pre národ nič, čo by pomohlo zvýšiť úroveň a kvalitu života občanov, či vyriešiť ich problémy. Je úplne jedno, či bola vláda červená, či modrá. Od roku 1989 došla deštrukcia Slovenska až do dnešného stavu, kedy sme cudzincami vo vlastnej krajine. Všetky vlády sa snažili rozpredať, čo sa dalo a je jedno, kto nám tu vládol. Dlhodobé problémy (Rómovia, menšiny, nezamestnanosť…) nikto neriešil a nerieši. Všade na nás po tie roky číhal strach. Zastrašovanie ľudí,  to je najlepšia stratégia moci.

Ako vidíme všetky politické zoskupenia, ktoré sa dostanú k moci, konajú a prijímajú rozhodnutia v prospech svojich záujmov. Nemáme po roku 1989  jedinú politickú stranu alebo hnutie, ktoré by obhajovalo záujmy zamestnancov, pracujúcich, málo majetných, alebo jednoducho tej vrstvy obyvateľstva, ktorá nie je vlastníkom žiadnej formy kapitálu.

Pomoc nepriniesli ani odbory. Od vzniku Slovenska nezačali obhajovať záujmy a práva zamestnancov, pracujúcich. Občania preto  rezignovali na akýkoľvek politický život. Nečinne  pozorovali, ako si politické strany a hnutia delili a delia moc nad majetkom, ktorý ešte vo vlastníctve štátu zostal.

A v neposlednom rade sa majetkovou korisťou stali eurofondy. V takomto deformovanom politickom režime pomôže Matovičova vláda  zotročenému slovenskému národu?

Politické čistky Matovičovej vlády

V tomto zhnitom systéme, kde moc prebralo zoskupenie poltických strán a hnutí  za porušenia zákona o poltických stranách a poltických hnutiach OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA nemáme odborníka, ktorý by na to odvážne a kompetentne poukázal. A tak sa Matovičovi a spol. veselo vládne. Odvahu nemá ani bývalá europoslankyňa Anna Záborská.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Slovensko potrebuje zmenu, ľudí trápi beznádej. Stále sa stretávame s nevymožiteľnosťou práva a spravodlivosti na našich súdoch. Čo je príčinou neúspechu našich občanov na súde, kam ich posielajú štátne orgány? V relácii u Hríba sa to snažila vysvetliť nová ministerka spravodlivosti SR Mgr. Mária Kolíková.

Hneď v úvode nám sľubuje postupnosť krokov, urobiť previerky sudcov, kto prejde cez sito prvé, či druhé? Možno sudcovia odídu. Všetko treba  v krokoch a dať priestor. 

To mi pripomína obdobie socializmu, aj vtedy boli previerky za účelom vysporiadania sa s náboženskou otázkou. Ale to pani ministerka spravodlivosti „šľapla na mínu“.

Pani ministerka spravodlivosti, odkiaľ treba začať?  Všade je nekvalitná legislatíva, vytváranie nedostatočných podmienok na jej uplatňovanie až po správanie tých, ktorí vykonávajú paragrafové znenia, ktoré sú často účelové. A to nepíšem nič nové, o tom som už hovorila na vedeckej konferencii „Pracovné súdy“dňa  02. 10. 2013 v Bratislave. 

https://www.mojevideo.sk/video/2de4b/marika_ritomska_pracovne_sudy.htmll

A rovnako na tlačovke v parlamente v roku 2016 

https://www.mojevideo.sk/video/26509/marika_ritomska_tb_25_1_2016_pracovne_sudy.html

Niet divu, že sa Slovensko podľa správy Európskej komisie ocitlo na prvom mieste zo všetkých členských štátov Európskej únie, pokiaľ ide o dĺžku konania. Podľa prieskumu – nastavený systém funguje v právnom zastúpení nie podľa kvality, ale podľa toho, či advokát pozná sudcu. Lebo ak vychádzame z nášho výskumu, ktorý sme uskutočnili vo volebnom období 2012 – 2016  je dôležitejšia cesta zodpovednosti za rozhodnutia. O tom pani ministerka spravodlivosti v relácii u Hríba nehovorí. Cestu vykúpenia z bordelu v justícii som predložila už ministrovi spravodlivosti Tomášovi Borecovi a potom ďalšiemu ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi. Ako mi napísali, oni nemajú čas pre svoje pracovné povinnosti riešiť nedostatky v justícii . Aj Vám som napísala riešenia už do Programového vyhlásenia súčasnej neplatnej vlády SR.

„Päť P“ pre Madam Justíciu do Programového vyhlásenia vlády

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

Ako je možné v právnom štáte tak dlho pojednávať jednu, druhú, tretiu, … kauzu   Na súde máme prípady našich občanov z volebného obdobia 2012 – 2016  a to štyri, päť, šesť  ……rokov.

Pani ministerka spravodlivosti SR, Vy ste chcela do súdnej rady, aby tam robili nesudcovia.  Ale politické strany OĽaNO a Sme rodina si tam už pretlačili svojich sudcov. Pani prezidentka si tiež vybrala svoju sudkyňu.  Aké sú to  Vaše  zmeny pri kreácii súdnej rady?  Predsa, ako tvrdíte, máte mandát, aby ste mohla urobiť opatrenia.  Veď vieme, že väčšina sudcov chce reformu súdnictva. Nevyhovujú im ani tie siahodlhé súdne rozhodnutia, ktoré musia písať.  Aj tak im občan nerozumie.

„Je dôležité mať zákony, mám podporu vlády, parlamentu podpora pani prezidentky súdnej rady je to pre ich dobro, pre ich kredit,  Problém je systemový, sudcovia nesmú byt nedotknuteľní,. musia podliehať kontrole, možnosti odvolania a stihania ak rozhodujú nesprávne či pomaly.“

Pani ministerka spravodlivosti SR, zviditeľňujem Vám názor občana: „Ak chcete vyčistiť súdy od skorumpovaných sudcov zariaďte na ministerstve spravodlivosti útvar, kde sa budú prehodnocovať rozsudky z minulosti.  A od občanov sa dozviete rozsudky, ktoré ľudom spôsobili traumu do konca života a títo sudcovia súdia diodnes.“ Ja sa k tomuto názoru pripájam.

Prípad pána Jána Margalu proti Cargu je toho markantným príkladom.

https://www.mojevideo.sk/video/264e2/marika_ritomska_ako_davidko_proti_moberom_goliasom.html

Inštitút ochrany ústavných práv Vás pozýva na 6. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa bude konať v Bratislave. 

 

 

 

Igor Matovič stále šíri strach u svojich voličov

17.01.2021

Môžeme byť len radi, že konečne v novinách dostávajú priestor psychológovia a píšu o našich poslancoch, ktorých si občania, voliči zvolili: Problematické vládnutie súčasnej koalície je podľa psychológa Kleinmanna spôsobené najmä egoizmom niektorých jej predstaviteľov. „Môžu sa navzájom vyzývať, aby ten či onen odstúpil, no podľa mňa im ide najmä [...]

Igor Matovič si „nenahraditeľný“

15.01.2021

Prečo Igor Matovič stále „fušuje do remesla“ Richardovi Sulíkovi? Prečo Igor Matovič očierňuje Richarda Sulíka pred očami celej verejnosti? A trvá to už tretí mesiac. Prečo sa kolegovia ministri nevyjadria k sporu dvoch bývalých politických „kamarátov“ ? Intrigy Igora Matoviča sú stále subtílnejšie, rafinovanejšie a spoločnosť aj keby chcela, tak [...]

Akosi rýchlo zabudli novinári na líderku OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA pani Máriu Šofranko

13.01.2021

Každoročne sa obeťami mobbingu, bossingu stávajú tisíce a tisíce ľudí. Vďaka Inštitútu ochrany ústavných práv vieme, že obete mobbingu sa nevyhýbajú ani Slovensku. Ale naša štatistika nehovorí o reálnych obetiach, lebo strach je silnejší „pán“. Aj napriek tomu sa nám obete priznali, že sa na nich pácha psychické násilie. Vidíme, ako sa zobúdza [...]

Donald Trump

Trump neplánuje udeliť milosť sebe ani svojej rodine

18.01.2021 07:50

Dosluhujúci americký prezident chce v posledný deň vo funkcii pred inauguráciou svojho nástupcu Joea Bidena udeliť ešte viac ako 100 milostí.

vakcína očkovanie koronavírus

ONLINE: Očkovanie v Európe sa spomalí pre chýbajúce vakcíny

18.01.2021 06:00, aktualizované: 08:18

Európania pocítia výpadok vakcín od spoločností Pfizer/BioNTech, kým výrobca neprestaví linky na vyššiu kapacitu.

pocasie-18-1-2021

Z -20 ºC na + 12 ºC. Počasie sa prevráti naruby

18.01.2021 00:00

Slovensko zažije počas jediného týždňa radikálne zmeny - v počasí. Od mrazivých zimných teplôt k jarným.

China Wheres Jack Ma

Komunisti žiarlia. Čo sa stalo najslávnejšiemu čínskemu miliardárovi?

18.01.2021 00:00

Jack Ma má majetok v hodnote takmer 60 miliárd dolárov. No zdá sa, že moc a vplyv druhého najbohatšieho Číňana narazila na limity.