Založ si blog

Mudrovanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej o justícii v relácii u Hríba

 

Priznať obrovské kompetencie našim súdom bola a je nehorázna blamáž našej spravodlivosti, ktorú pomocou zákonov schválili a schvaľujú naši poslanci parlamentu. Vari ani jeden minister spravodlivosti to nevidel alebo nechcel vidieť? Ktorý z nich si pozrel do vnútra svojho rezortu a hľadal príčiny, prečo sa naši občania obracajú až na Európsky súd pre ľudské práva? Ktorý z nich zisťoval príčiny nehospodárnych konaní na súdoch, ktoré nám uberajú peniaze zo štátneho rozpočtu? Aj naši občania, voliči potrebujú vedieť pravdu. Ľudia už z našej politiky strácajú nervy. Je to aj príležitosť pre média, aby zviditeľnili senzáciu, ktorá sa bude diať v parlamente. História nášho vládnutia ukazuje, že modrí nadávajú na červených, červení na modrých, používajú  iróniu a výsmech a pritom v situácii, v akej je Slovensko, to vyznieva pre občanov len ako „zábava na dlhé zimné večery“.

Od nežnej revolúcie ešte žiadna vláda nespravila pre národ nič, čo by pomohlo zvýšiť úroveň a kvalitu života občanov, či vyriešiť ich problémy. Je úplne jedno, či bola vláda červená, či modrá. Od roku 1989 došla deštrukcia Slovenska až do dnešného stavu, kedy sme cudzincami vo vlastnej krajine. Všetky vlády sa snažili rozpredať, čo sa dalo a je jedno, kto nám tu vládol. Dlhodobé problémy (Rómovia, menšiny, nezamestnanosť…) nikto neriešil a nerieši. Všade na nás po tie roky číhal strach. Zastrašovanie ľudí,  to je najlepšia stratégia moci.

Ako vidíme všetky politické zoskupenia, ktoré sa dostanú k moci, konajú a prijímajú rozhodnutia v prospech svojich záujmov. Nemáme po roku 1989  jedinú politickú stranu alebo hnutie, ktoré by obhajovalo záujmy zamestnancov, pracujúcich, málo majetných, alebo jednoducho tej vrstvy obyvateľstva, ktorá nie je vlastníkom žiadnej formy kapitálu.

Pomoc nepriniesli ani odbory. Od vzniku Slovenska nezačali obhajovať záujmy a práva zamestnancov, pracujúcich. Občania preto  rezignovali na akýkoľvek politický život. Nečinne  pozorovali, ako si politické strany a hnutia delili a delia moc nad majetkom, ktorý ešte vo vlastníctve štátu zostal.

A v neposlednom rade sa majetkovou korisťou stali eurofondy. V takomto deformovanom politickom režime pomôže Matovičova vláda  zotročenému slovenskému národu?

Politické čistky Matovičovej vlády

V tomto zhnitom systéme, kde moc prebralo zoskupenie poltických strán a hnutí  za porušenia zákona o poltických stranách a poltických hnutiach OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA nemáme odborníka, ktorý by na to odvážne a kompetentne poukázal. A tak sa Matovičovi a spol. veselo vládne. Odvahu nemá ani bývalá europoslankyňa Anna Záborská.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Slovensko potrebuje zmenu, ľudí trápi beznádej. Stále sa stretávame s nevymožiteľnosťou práva a spravodlivosti na našich súdoch. Čo je príčinou neúspechu našich občanov na súde, kam ich posielajú štátne orgány? V relácii u Hríba sa to snažila vysvetliť nová ministerka spravodlivosti SR Mgr. Mária Kolíková.

Hneď v úvode nám sľubuje postupnosť krokov, urobiť previerky sudcov, kto prejde cez sito prvé, či druhé? Možno sudcovia odídu. Všetko treba  v krokoch a dať priestor. 

To mi pripomína obdobie socializmu, aj vtedy boli previerky za účelom vysporiadania sa s náboženskou otázkou. Ale to pani ministerka spravodlivosti „šľapla na mínu“.

Pani ministerka spravodlivosti, odkiaľ treba začať?  Všade je nekvalitná legislatíva, vytváranie nedostatočných podmienok na jej uplatňovanie až po správanie tých, ktorí vykonávajú paragrafové znenia, ktoré sú často účelové. A to nepíšem nič nové, o tom som už hovorila na vedeckej konferencii „Pracovné súdy“dňa  02. 10. 2013 v Bratislave. 

https://www.mojevideo.sk/video/2de4b/marika_ritomska_pracovne_sudy.htmll

A rovnako na tlačovke v parlamente v roku 2016 

https://www.mojevideo.sk/video/26509/marika_ritomska_tb_25_1_2016_pracovne_sudy.html

Niet divu, že sa Slovensko podľa správy Európskej komisie ocitlo na prvom mieste zo všetkých členských štátov Európskej únie, pokiaľ ide o dĺžku konania. Podľa prieskumu – nastavený systém funguje v právnom zastúpení nie podľa kvality, ale podľa toho, či advokát pozná sudcu. Lebo ak vychádzame z nášho výskumu, ktorý sme uskutočnili vo volebnom období 2012 – 2016  je dôležitejšia cesta zodpovednosti za rozhodnutia. O tom pani ministerka spravodlivosti v relácii u Hríba nehovorí. Cestu vykúpenia z bordelu v justícii som predložila už ministrovi spravodlivosti Tomášovi Borecovi a potom ďalšiemu ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi. Ako mi napísali, oni nemajú čas pre svoje pracovné povinnosti riešiť nedostatky v justícii . Aj Vám som napísala riešenia už do Programového vyhlásenia súčasnej neplatnej vlády SR.

„Päť P“ pre Madam Justíciu do Programového vyhlásenia vlády

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

Ako je možné v právnom štáte tak dlho pojednávať jednu, druhú, tretiu, … kauzu   Na súde máme prípady našich občanov z volebného obdobia 2012 – 2016  a to štyri, päť, šesť  ……rokov.

Pani ministerka spravodlivosti SR, Vy ste chcela do súdnej rady, aby tam robili nesudcovia.  Ale politické strany OĽaNO a Sme rodina si tam už pretlačili svojich sudcov. Pani prezidentka si tiež vybrala svoju sudkyňu.  Aké sú to  Vaše  zmeny pri kreácii súdnej rady?  Predsa, ako tvrdíte, máte mandát, aby ste mohla urobiť opatrenia.  Veď vieme, že väčšina sudcov chce reformu súdnictva. Nevyhovujú im ani tie siahodlhé súdne rozhodnutia, ktoré musia písať.  Aj tak im občan nerozumie.

„Je dôležité mať zákony, mám podporu vlády, parlamentu podpora pani prezidentky súdnej rady je to pre ich dobro, pre ich kredit,  Problém je systemový, sudcovia nesmú byt nedotknuteľní,. musia podliehať kontrole, možnosti odvolania a stihania ak rozhodujú nesprávne či pomaly.“

Pani ministerka spravodlivosti SR, zviditeľňujem Vám názor občana: „Ak chcete vyčistiť súdy od skorumpovaných sudcov zariaďte na ministerstve spravodlivosti útvar, kde sa budú prehodnocovať rozsudky z minulosti.  A od občanov sa dozviete rozsudky, ktoré ľudom spôsobili traumu do konca života a títo sudcovia súdia diodnes.“ Ja sa k tomuto názoru pripájam.

Prípad pána Jána Margalu proti Cargu je toho markantným príkladom.

https://www.mojevideo.sk/video/264e2/marika_ritomska_ako_davidko_proti_moberom_goliasom.html

Inštitút ochrany ústavných práv Vás pozýva na 6. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa bude konať v Bratislave. 

 

 

 

Následky politiky premiéra Igora Matoviča

28.05.2020

Ako na pracoviskách, tak aj v politike, stále viac sa prehlbuje existujúci problém otrokárstva. Túžili sme po vznešenej existencii vznešene sme zvrhli diktatúru komunistov – ale kde je naša túžba dnes? Od roku 1989 nám tu narastá a narástla početná skupina utláčaných zamestnancov. Všetci zamestnanci unisono zviditeľňujú problém, ale žiaľ, nikto ich doteraz [...]

Z politických sľubov Igora Matoviča žiť sa nedá

26.05.2020

Pani sudkyňa zaregistrovala našu prítomnosť na pojednávaní. A zase sme tu v pojednávacej miestnosti ako mimovládna organizácia a stali sme sa súčasťou kontroly všetkých pojednávaní tohto súdneho konania, ktoré začalo v roku 2006. Ku dnešnému dňu sa pojednáva štrnásty rok. Prečo sa pojednáva už 14 rokov? Čo spôsobilo takéto dlhotrvajúce súdne konanie? Alebo [...]

Neklam ľud kresťanský, premiér Igor Matovič

23.05.2020

Kto mieša karty na politickej scéne? Pán premiér Igor Matovič s novým politickým názvom OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA. POZOR, takto by to mali písať aj novinári, ak občanom prinášajú akési správy. Pán premiér, Igor Matovič, je to stále to isté koleso ako v roku 2012, keď som v klube OĽaNO priniesla môj volebný program a Ty, Igor, ako líder OĽaNO si nemal záujem [...]

Trump

USA ukončujú vzťah s WHO, oznámil Trump

29.05.2020 23:07

WHO podľa Trumpa zlyhala v boji proti počiatočnému šíreniu koronavírusového ochorenia COVID-19.

NAKA sudcovia Threema jankovská

Sudcovia z Kočnerovej Threemy neuspeli so svojimi sťažnosťami

29.05.2020 22:21

Sťažnosti sudcov voči uzneseniam o vznesení obvinenia zamietla prvá námestníčka generálneho prokurátora.

pocasie-30-5-2020

Máj sa skončí drsne. Čo sa cez Slovensko preženie?

29.05.2020 20:17

Aj keď je na dohľad prvý letný mesiac - jún, ako v lete to rozhodne nebude vyzerať. Kedy a kde bude počasie pod psa?

Polícia

Na pozemku domu v Nových Zámkoch našli zakopané dieťa

29.05.2020 19:02

V dome údajne žije rodina s viacerými deťmi. Sociálka pred časom zistila, že jedno z detí chýba.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 471569x
Priemerná čítanosť článkov: 9624x

Autor blogu

Kategórie