Založ si blog

Mamojka „držal krok a šiel v rade“

Rezignácia ústavného sudcu Mojmíra Mamojku vyvolala rozpačité reakcie poslancov strany Smer, ktorá ho nominovala a bola jeho materskou stranou. Koaličné strany odchod sudcu vítajú a pripúšťajú sprísnenie podmienok na výber kandidátov na sudcov. – takéto informácie prinášajú naše médiá  https://www.aktuality.sk/clanok/790351/mamojka-napisal-ze-konci-aj-pre-zdravotne-dovody/

Mojmír Mamojka patril aj v rokoch 2012 -2016 do poltickej strany SMER, kedy som chcela presadiť zákon riešiaci šikanovanie na pracoviskách. Presadiť tento zákon bola veľmi náročná cesta, pretože v tom volebnom období sme mali  koalíciu jednej strany, ktorá mala svoje strategické ciele. A potom opozícia v celej histórii nemala šancu nejaký zákon presadiť. Ale o tom som ešte nevedela. Poslanci Smeru kam patril aj Mamojka mali 83 hlasov a boli veľmi jednoliati, ako by ich jedna mater mala, takže keď tá mater zakývala , tak oni boli dobrí synovia. Každý „držal krok a šiel v rade“.  

Aj keď som dúfala , že aj oni ako ľudia si musia uvedomiť, že tu ide o dobro pre každého občana a celej spoločnosti. A aby aj oni –  nominanti politickej strany Smer to pochopili a opustili zvierací model práce.  Nebolo to možné a to vďaka  starému politickému systému, ktorý  tu do dnešných dní prekvitá. A tak sa šikanovanie v práci, takzvaný mobbing, bossing môže šíriť aj v tomto volebnom období. Stal sa celospoločenským problémom. Rovnako aj za pomoci vlády Igora Matoviča.

Obetiam šikany v súčasnosti poskytujú právnu a psychologickú pomoc odborníci. A nie zadarmo. Veď „treba pomáhať,“ Ale ako vidíme, mnohé obete končia na úradoch práce. A šikana na nich zanecháva vážne zdravotné problémy po celý život. Musíme si uvedomiť, že dnešné formy šikanovania na pracovisku sú však rafinovanejšie, sofistikovanejšie a ťažšie dokázateľné. Obeťou sú väčšinou ľudia, ktorí pôsobia ako slabší jedinci, ktorí sú senzitívni. Medzi postihnutými je viac žien ako mužov a takisto hlavne tí najšikovnejší.

Napriek tom, že sa nám nová Matovičova vládnuca garnitúra snaží odstrániť  mocipánov, ktorí slúžili zotročeniu človeka človekom v mene mamony a moci, napriek tomu ľudia stále chcú zmenu. Vzniká aj na tomto blogu mnoho aktivistov (nemenujem), ktorí poukazujú na zlo v spoločnosti. Patria do kategórie ako ja vo volebnom období 2012 – 2016 SÁM VOJAK V POLI. 

A tak Matovičovej vláde to vyhovuje, lebo môže vládnuť bez ohrozenia. Nikto si neuvedomuje, že psychický teror na pracoviskách pokračuje..

https://www.mojevideo.sk/video/2be86/povinny_psychicky_teror_na_pracoviskach_.html

Nová vláda nie je zárukou nových politikov, ktorí  pomôžu občanom  ich bezprávnu situáciu riešiť.  Aj títo noví politici sú ako hazardní hráči, hrajú o dôveru občanov, sú len bežným typom politika. Je záhadou, prečo to volič nepochopil a zase poslal do parlamentu Igora Matoviča. Uvedomila si to aj politologička Darina Malová v tomto článku:

https://www.24hod.sk/strany-vo-volbach-obchadzali-pravidlo-o-koaliciach-sas-a-kotlebovci-nemuseli-byt-v-parlamente-cl734958.html

„Roky upozorňuje na obchádzanie ustanovenia o tvorbe koalícií, keď sú na jednej kandidačnej listine zástupcovia viacerých strán. „Na Slovensku sa to etablovalo ako efektívna stratégia. Je to skryté budovanie volebných koalícií,“ uzavrela politologička s tým, že prípadnú zmenu volebného zákona nevidí „realisticky“.

Ale pani politologička neuvádza  ustanovenie  § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach, podľa ktorého: Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov. Z uvedeného vyplýva, že nemôže politické hnutie OĽaNO existovať, lebo stále má počet len 4 členov, ako to uvádza aj evidencia politických strán a hnutí na Ministerstve vnútra SR. A tak sa Igorovi  Matovičovi a spol. veselo vládne za porušenia zákona. 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Kedy sa konečne klamlivé média zamerajú na to, že podvodník a klamár Matovič, Záborská a Budaj oklamali pri voľbách voličov? ? ?

Počas obdobia v rokoch 2012 – 2016 som ako prvá poslankyňa v histórii budovania demokracie po slovensky uskutočnila výskum  o samotnej podstate spoločenského problému. Za toto obdobie sa prihlásilo 980 občanov, z rôznych zamestnávateľských subjektov,  ktorí mi osobne predniesli svoje bezprávie. Právne služby, či súdne zastupovania a právne poradenstvo, žaloby, to všetko som urobila pre cca 980 občanov nezištne.

Občania stále nechápu, že poslanec neberie plat za to, že bude  občanom pomáhať Predsa musíme si uvedomiť:  poslanca politiku nikto neučí a systém ho manipuluje spôsobom, ktorý tu trvá od roku 1989. . Takto sa to nastavilo a nikto to dosiaľ nechcel zmeniť.

Ak by som bola vyberala počas volebného obdobia 2012 -2016 od každej obete psychického násilia  na pracoviskách  len „zápisné“, ako to robí jeden známy advokát, ktorý nezačne právnu pomoc dovtedy, ak Vás nemá v evidencii, a to za smiešnu sumičku cca  800,- eur – , pozrime si prehľad finančných (nezískaných) prostriedkov :

Viete si vypočítať : 980 x 800 =………………………………………..784.000,-eur

Minimálne prvé sedenie napríklad  3 hodiny: 3 x 100 x 980 =……………….294.000,-eur

Právny úkon priemerne 1000 eur x 980 =…………………………….980.000,-eur

To by bolo peňazí na volebnú kampaň. Ale kto to ešte nepochopil: Človeku treba pomáhať, dobro sa Ti dobrom odmení.

Náš výskum ukázal, že v pracovnoprávnych sporoch nevyhráte, ale ako vidíte len dáte zarobiť peniaze lukratívnym advokátom.

Ako sme zistili podľa súdnych rozhodnutí,  je sudcov právny výklad nejasný a neurčitý. Každý z nich obsahuje okolo dvadsať strán dlhého čítaného textu, kde najdôležitejší je len výrok rozhodnutia. A tento výrok rozhodnutia je o zamietnutí žaloby. Príkladom je aj môj žalobný návrh, ktorým  po skončení volebného obdobia vymáham mzdu za výpovednú dobu (2 mesiace) po skončení môjho volebného obdobia, lebo ma súčasne vyhodili z Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Dosiaľ  nikomu v histórii sa ešte nepodarilo bojovať za právo a spravodlivosť tak, aby sa dostal do parlamentu. A  tu som mohla preskúmať, ako funguje náš parlament.

Ani jeden zo všetkých právnikov, ktorých táto krajina má k dispozícii nedokáže zaujať právne stanovisko, aby môj prípad rozhodol v prospech mojej žaloby. LEBO: môj prípad ako aj všetky Vaše prípady mali byť ukončené na okresnom súde. Vychádzam z výskumu žalobných návrhov (27)  Ak Vám mobbér vzal prácu všetky Vaše skončenia pracovného pomeru či štátnozamestnaneckého pomeru boli napísané ako právne úkony, ktoré obchádzali zákony. Sudcovia však zamietali žaloby. Tým len dokázali svoju neodbornosť či neschopnosť a nevedeli odvážne rozhodnúť o marazme , do ktorého sa celá krajina dostala po roku 1989.  A náš výskum ďalej ukázal, že Vás ako obete mobbingu nemohli poslať naspäť do práce, keď mobbér tam stále pracoval. Pracoval na ďalšej obeti, ktorú sa snažil vyštvať. Taká je prax v našej histórii zničených existencií prácechtivých občanov tejto krajiny.

A  tu nepomôže Matovičova vláda . Našou osvetou už dochádza k akýmsi bojovníkom za ľudské práva v ústrety  problematike Inštitútu ochrany ústavných práv. Je ním redaktorka Alena Krempaská v článku Vláda ošmekne zamestnancov. 

https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/551133-vlada-osmekne-zamestnancov/

Z článku vyberám: „Čerešničkou na torte sa stal návrh zrušiť dohľad nad pracovnými podmienkami pre všetkých, ktorí nie sú vysoko rizikoví zamestnanci. V tejto kategórii sa pritom vyskytuje najviac chorôb z povolania. Čiže ako presne vláda chce pomôcť v kríze, ešte aj v superrýchlom skrátenom legislatívnom konaní? Umožní zamestnávateľom, aby ľahko znižovali mzdy, aby ušetrili na stravnom a aby sa nemuseli zaoberať tým, že práca u nich poškodzuje ľuďom zdravie.“

Záverom citujem pre súčasnosť stále aktuálnu otázku novinára, ktorú mi dal v roku 2014: Posúva sa podľa vás Slovensko v boji proti týmto javom? 

Áno, mojou  činnosťou v parlamente od roku 2012 sa mobbing stal všeobecne známou témou. Fenomén mobbingu, ako nežiaduci jav, však ešte stále nikto nerieši. Do parlamentu ma poslali občania, aby som presadila antimobbingové zákony. Ako sa to skončilo, vidíme, „parlamentní štamgasti“ typu Bugár, Šebej a spol. majú množstvo iných problémov, svojich osobných, ale problémy občanov ich nezaujímajú. Parlamentní sociopati majú problémy s každým, aj so sebou, takže problémy iných trhajú na kusy a ani ich nečítajú. Vládna strana je „žiarlivá baba“, ktorá chce riešiť všetko sama, aj keď nevedia, čo riešia. Dokonca ani konkrétne prípady jednotlivých občanov neriešili, hoci mali na to svoju právomoc. Minister Richter dal úlohu, ktorú ja som mala vyriešenú, ako vládnu úlohu jednej pani docentke a zaplatil jej krásny honorár za nulový výkon, teda za výkon, ktorý neobsahuje nič nové a nič, čo by sa dalo použiť v prospech občanov. Moje závery odmietol aplikovať s tým, že nie sú v Programe vlády SR. Neviem, prečo potom dával úlohu tej docentke, aby jej mohol zaplatiť za nič? Aby sa Slovenská republika kompatibilne integrovala v spoločenstve vyspelých štátov sveta, aj u nás sa musí uskutočňovať humanizačný proces pracovnoprávnych vzťahov. Chýba nám ako soľ do kuchyne, bez tohto procesu nám hrozí vyčlenenie zo spoločenstva vyspelých štátov..

Inštitút ochrany ústavných práv Vás srdečne pozýva na 6. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa bude konať v Bratislave. O termíne Vás budeme včas informovať.

 

 

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

14.07.2020

Poďme sa pozrieť, prečo na Slovensku zaostávame s ochranou ľudských práv ako človeka – ľudskej bytosti. Občan, zamestnanec, alebo ak chcete volič si na Slovensku svoje bezprávie už 30 rokov stále skúma a často ani nedoskúma. Aby sme sa konečne dvihli spod tejto hniloby, na ktorú sme si zvykli, oslovili sme všetky obete mobbingu. A po 5. medzinárodnej konferencii [...]

Matovičov fond pomôže tisíckou. Ľudia vyberú, kto ju dostane

11.07.2020

Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje a registruje, že sa zatiaľ nikto neprihlásil, aby si uplatnil 10 percentnú zľavu zo všetkých poplatkov štátu.“ – ako to prinieslo hnutie OĽaNO vo svojom Volebnom programe bod č. 10. A tak nám skutok dávno „utiekol“. Voliči na bod č. 10 zabudli. Nikto z voličov, ktorí sa zúčastnili parlamentných volieb, sa neprihlásil [...]

100 dní porušuje vláda zákon ?

01.07.2020

Opakovanie – matka múdrosti: Kto sa nebojí hovoriť nahlas, že 100 dní porušuje vláda zákon? Veď tu nemáme odborníkov. Ešte aj predseda parlamentu opísal diplomovú prácu. A pán premiér Matovič, ten sa nám v klube OĽaNO chválil, že mu diplomovú prácu písala kamarátka pri mori na pláži. Prečo teda Igor Matovič vládne nad kresťanským Slovenskom? [...]

Nemecko, vlak, koľajnice, doprava

Zrážka vlakov v Česku si vyžiadala desiatky zranených

14.07.2020 23:12, aktualizované: 23:30

Pri Českom Brode došlo k zrážke osobného a nákladného vlaku. Nie sú vylúčené ani obete na životoch.

miloš jakeš

Vo veku 97 rokov zomrel niekdajší tajomník ÚV KSČ Miloš Jakeš

14.07.2020 21:25, aktualizované: 22:15

Jakeš bol podľa polície z titulu svojej funkcie zodpovedný za streľbu do ľudí na hraniciach.

Emmanuel Macron

Macron sa zastal nového ministra vnútra obvineného zo znásilnenia

14.07.2020 21:00

Samotný minister obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o konsenzuálny pohlavný styk.

France Bastille Day

Francúzi oslávili sviatok i zdravotníkov

14.07.2020 18:21

Menej pompy, viac nových hrdinov. Francúzsko oslávilo tradičný Deň Bastily netradične.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 633120x
Priemerná čítanosť článkov: 12414x

Autor blogu

Kategórie