Založ si blog

Mamojka „držal krok a šiel v rade“

Rezignácia ústavného sudcu Mojmíra Mamojku vyvolala rozpačité reakcie poslancov strany Smer, ktorá ho nominovala a bola jeho materskou stranou. Koaličné strany odchod sudcu vítajú a pripúšťajú sprísnenie podmienok na výber kandidátov na sudcov. – takéto informácie prinášajú naše médiá  https://www.aktuality.sk/clanok/790351/mamojka-napisal-ze-konci-aj-pre-zdravotne-dovody/

Mojmír Mamojka patril aj v rokoch 2012 -2016 do poltickej strany SMER, kedy som chcela presadiť zákon riešiaci šikanovanie na pracoviskách. Presadiť tento zákon bola veľmi náročná cesta, pretože v tom volebnom období sme mali  koalíciu jednej strany, ktorá mala svoje strategické ciele. A potom opozícia v celej histórii nemala šancu nejaký zákon presadiť. Ale o tom som ešte nevedela. Poslanci Smeru kam patril aj Mamojka mali 83 hlasov a boli veľmi jednoliati, ako by ich jedna mater mala, takže keď tá mater zakývala , tak oni boli dobrí synovia. Každý „držal krok a šiel v rade“.  

Aj keď som dúfala , že aj oni ako ľudia si musia uvedomiť, že tu ide o dobro pre každého občana a celej spoločnosti. A aby aj oni –  nominanti politickej strany Smer to pochopili a opustili zvierací model práce.  Nebolo to možné a to vďaka  starému politickému systému, ktorý  tu do dnešných dní prekvitá. A tak sa šikanovanie v práci, takzvaný mobbing, bossing môže šíriť aj v tomto volebnom období. Stal sa celospoločenským problémom. Rovnako aj za pomoci vlády Igora Matoviča.

Obetiam šikany v súčasnosti poskytujú právnu a psychologickú pomoc odborníci. A nie zadarmo. Veď „treba pomáhať,“ Ale ako vidíme, mnohé obete končia na úradoch práce. A šikana na nich zanecháva vážne zdravotné problémy po celý život. Musíme si uvedomiť, že dnešné formy šikanovania na pracovisku sú však rafinovanejšie, sofistikovanejšie a ťažšie dokázateľné. Obeťou sú väčšinou ľudia, ktorí pôsobia ako slabší jedinci, ktorí sú senzitívni. Medzi postihnutými je viac žien ako mužov a takisto hlavne tí najšikovnejší.

Napriek tom, že sa nám nová Matovičova vládnuca garnitúra snaží odstrániť  mocipánov, ktorí slúžili zotročeniu človeka človekom v mene mamony a moci, napriek tomu ľudia stále chcú zmenu. Vzniká aj na tomto blogu mnoho aktivistov (nemenujem), ktorí poukazujú na zlo v spoločnosti. Patria do kategórie ako ja vo volebnom období 2012 – 2016 SÁM VOJAK V POLI. 

A tak Matovičovej vláde to vyhovuje, lebo môže vládnuť bez ohrozenia. Nikto si neuvedomuje, že psychický teror na pracoviskách pokračuje..

https://www.mojevideo.sk/video/2be86/povinny_psychicky_teror_na_pracoviskach_.html

Nová vláda nie je zárukou nových politikov, ktorí  pomôžu občanom  ich bezprávnu situáciu riešiť.  Aj títo noví politici sú ako hazardní hráči, hrajú o dôveru občanov, sú len bežným typom politika. Je záhadou, prečo to volič nepochopil a zase poslal do parlamentu Igora Matoviča. Uvedomila si to aj politologička Darina Malová v tomto článku:

https://www.24hod.sk/strany-vo-volbach-obchadzali-pravidlo-o-koaliciach-sas-a-kotlebovci-nemuseli-byt-v-parlamente-cl734958.html

„Roky upozorňuje na obchádzanie ustanovenia o tvorbe koalícií, keď sú na jednej kandidačnej listine zástupcovia viacerých strán. „Na Slovensku sa to etablovalo ako efektívna stratégia. Je to skryté budovanie volebných koalícií,“ uzavrela politologička s tým, že prípadnú zmenu volebného zákona nevidí „realisticky“.

Ale pani politologička neuvádza  ustanovenie  § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach, podľa ktorého: Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov. Z uvedeného vyplýva, že nemôže politické hnutie OĽaNO existovať, lebo stále má počet len 4 členov, ako to uvádza aj evidencia politických strán a hnutí na Ministerstve vnútra SR. A tak sa Igorovi  Matovičovi a spol. veselo vládne za porušenia zákona. 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Kedy sa konečne klamlivé média zamerajú na to, že podvodník a klamár Matovič, Záborská a Budaj oklamali pri voľbách voličov? ? ?

Počas obdobia v rokoch 2012 – 2016 som ako prvá poslankyňa v histórii budovania demokracie po slovensky uskutočnila výskum  o samotnej podstate spoločenského problému. Za toto obdobie sa prihlásilo 980 občanov, z rôznych zamestnávateľských subjektov,  ktorí mi osobne predniesli svoje bezprávie. Právne služby, či súdne zastupovania a právne poradenstvo, žaloby, to všetko som urobila pre cca 980 občanov nezištne.

Občania stále nechápu, že poslanec neberie plat za to, že bude  občanom pomáhať Predsa musíme si uvedomiť:  poslanca politiku nikto neučí a systém ho manipuluje spôsobom, ktorý tu trvá od roku 1989. . Takto sa to nastavilo a nikto to dosiaľ nechcel zmeniť.

Ak by som bola vyberala počas volebného obdobia 2012 -2016 od každej obete psychického násilia  na pracoviskách  len „zápisné“, ako to robí jeden známy advokát, ktorý nezačne právnu pomoc dovtedy, ak Vás nemá v evidencii, a to za smiešnu sumičku cca  800,- eur – , pozrime si prehľad finančných (nezískaných) prostriedkov :

Viete si vypočítať : 980 x 800 =………………………………………..784.000,-eur

Minimálne prvé sedenie napríklad  3 hodiny: 3 x 100 x 980 =……………….294.000,-eur

Právny úkon priemerne 1000 eur x 980 =…………………………….980.000,-eur

To by bolo peňazí na volebnú kampaň. Ale kto to ešte nepochopil: Človeku treba pomáhať, dobro sa Ti dobrom odmení.

Náš výskum ukázal, že v pracovnoprávnych sporoch nevyhráte, ale ako vidíte len dáte zarobiť peniaze lukratívnym advokátom.

Ako sme zistili podľa súdnych rozhodnutí,  je sudcov právny výklad nejasný a neurčitý. Každý z nich obsahuje okolo dvadsať strán dlhého čítaného textu, kde najdôležitejší je len výrok rozhodnutia. A tento výrok rozhodnutia je o zamietnutí žaloby. Príkladom je aj môj žalobný návrh, ktorým  po skončení volebného obdobia vymáham mzdu za výpovednú dobu (2 mesiace) po skončení môjho volebného obdobia, lebo ma súčasne vyhodili z Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Dosiaľ  nikomu v histórii sa ešte nepodarilo bojovať za právo a spravodlivosť tak, aby sa dostal do parlamentu. A  tu som mohla preskúmať, ako funguje náš parlament.

Ani jeden zo všetkých právnikov, ktorých táto krajina má k dispozícii nedokáže zaujať právne stanovisko, aby môj prípad rozhodol v prospech mojej žaloby. LEBO: môj prípad ako aj všetky Vaše prípady mali byť ukončené na okresnom súde. Vychádzam z výskumu žalobných návrhov (27)  Ak Vám mobbér vzal prácu všetky Vaše skončenia pracovného pomeru či štátnozamestnaneckého pomeru boli napísané ako právne úkony, ktoré obchádzali zákony. Sudcovia však zamietali žaloby. Tým len dokázali svoju neodbornosť či neschopnosť a nevedeli odvážne rozhodnúť o marazme , do ktorého sa celá krajina dostala po roku 1989.  A náš výskum ďalej ukázal, že Vás ako obete mobbingu nemohli poslať naspäť do práce, keď mobbér tam stále pracoval. Pracoval na ďalšej obeti, ktorú sa snažil vyštvať. Taká je prax v našej histórii zničených existencií prácechtivých občanov tejto krajiny.

A  tu nepomôže Matovičova vláda . Našou osvetou už dochádza k akýmsi bojovníkom za ľudské práva v ústrety  problematike Inštitútu ochrany ústavných práv. Je ním redaktorka Alena Krempaská v článku Vláda ošmekne zamestnancov. 

https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/551133-vlada-osmekne-zamestnancov/

Z článku vyberám: „Čerešničkou na torte sa stal návrh zrušiť dohľad nad pracovnými podmienkami pre všetkých, ktorí nie sú vysoko rizikoví zamestnanci. V tejto kategórii sa pritom vyskytuje najviac chorôb z povolania. Čiže ako presne vláda chce pomôcť v kríze, ešte aj v superrýchlom skrátenom legislatívnom konaní? Umožní zamestnávateľom, aby ľahko znižovali mzdy, aby ušetrili na stravnom a aby sa nemuseli zaoberať tým, že práca u nich poškodzuje ľuďom zdravie.“

Záverom citujem pre súčasnosť stále aktuálnu otázku novinára, ktorú mi dal v roku 2014: Posúva sa podľa vás Slovensko v boji proti týmto javom? 

Áno, mojou  činnosťou v parlamente od roku 2012 sa mobbing stal všeobecne známou témou. Fenomén mobbingu, ako nežiaduci jav, však ešte stále nikto nerieši. Do parlamentu ma poslali občania, aby som presadila antimobbingové zákony. Ako sa to skončilo, vidíme, „parlamentní štamgasti“ typu Bugár, Šebej a spol. majú množstvo iných problémov, svojich osobných, ale problémy občanov ich nezaujímajú. Parlamentní sociopati majú problémy s každým, aj so sebou, takže problémy iných trhajú na kusy a ani ich nečítajú. Vládna strana je „žiarlivá baba“, ktorá chce riešiť všetko sama, aj keď nevedia, čo riešia. Dokonca ani konkrétne prípady jednotlivých občanov neriešili, hoci mali na to svoju právomoc. Minister Richter dal úlohu, ktorú ja som mala vyriešenú, ako vládnu úlohu jednej pani docentke a zaplatil jej krásny honorár za nulový výkon, teda za výkon, ktorý neobsahuje nič nové a nič, čo by sa dalo použiť v prospech občanov. Moje závery odmietol aplikovať s tým, že nie sú v Programe vlády SR. Neviem, prečo potom dával úlohu tej docentke, aby jej mohol zaplatiť za nič? Aby sa Slovenská republika kompatibilne integrovala v spoločenstve vyspelých štátov sveta, aj u nás sa musí uskutočňovať humanizačný proces pracovnoprávnych vzťahov. Chýba nám ako soľ do kuchyne, bez tohto procesu nám hrozí vyčlenenie zo spoločenstva vyspelých štátov..

Inštitút ochrany ústavných práv Vás srdečne pozýva na 6. medzinárodnú konferenciu, ktorá sa bude konať v Bratislave. O termíne Vás budeme včas informovať.

 

 

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

Do parlamentu si občania zvolili starých „mazákov“, ktorí ale pravdu nepovedia

27.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky.Už v minulom článku sme Vás informovali, že po 8-mich rokoch sme sa dožili, že bude prvé pojednávanie v kauze žalobkyne proti žalovanému Slovenská technická univerzita. Hrozby s [...]

Hrozby s novými názvami, ale so starou podstatou alebo Slovák sa naučí aj s vlkmi vyť.

01.02.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu Od podania žaloby dňa 25. 10 2018 proti žalovanému Slovenská technická univerzita sme čakali na prvé [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37

K incidentu došlo krátko po tom, ako sa skončil výber 12 porotcov a ich šiestich náhradníkov v procese, v ktorom je Trump obvinený z podplácania pornoherečky.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.