Skôr, ako pristúpime k ďalšej informácii o našich právach, zopakujme si dôležité skutočnosti, ktoré sme priniesli v minulom článku. Ak ste ho nečítali len pripomeniem:
A pokračujeme v našich poznatkoch a skúsenostiach pre študentov práva, a nielen pre nich.
Zatiaľ nám ani jeden poslanec neprezradil, ako funguje parlament. Skúmali sme to aj pomocou posledne overených správ našich novinárov: Poslanec Martin Čepček je v nemilosti politického hnutia OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA a nemôže sa zúčastňovať klubu. Oslovili sme ho ako mimovládna organizácia a už dva mesiace čakáme na jeho odpoveď, či novinári majú pravdu. Alebo konečne ako prvý poslanec tohto zlepenca sa stane nezaradený.
https://dennikn.sk/2268711/koalicia-ma-o-poslanca-menej-rebelujuceho-konzervativca-cepceka-vylucili-z-klubu-olano/
LEBO aj pre Martina Čepčeka platí dôležité poznanie: Všetci poslanci parlamentu sa stanú poslancami pomocou akejsi politickej strany. Aj mňa v roku 2011 oslovila v tom čase poslankyňa Erika Jurínová. Hľadali kandidátov do politickej strany OĽaNO. A hlavne takých, čo odvážne bojujú proti porušovaniu ľudských práv. Prečo nie, povedala som si, keď ma vytláčali z pracoviska. (Úrad pre reguláciu sieťových odvetví). Dva dni pred mojím zvolením za poslankyňu parlamentu som obdržala Výpoveď. Preto mi veľmi dobre padlo, že s mojím volebným programom som sa ocitla v parlamente. A keďže nebola politická vôľa v klube OĽaNO, aby sme sa stali prvou krajinou v Európskej únii, ktorá chráni život človeka, tak som oslovila vládu vtedy politickej strany SMER. Po dvoch rokoch som zistila, že sa so mnou iba „hrajú na prácu“ a nikdy môj volebný program nebudú podporovať. Po skončení volebného obdobia som sa ako exposlankyňa ocitla ešte vo väčšom marazme a hyenizme v boji za ľudské práva.
Zdalo sa, že vo volebnom období 2016 – 2020 moje myšlienky prevzal poslanec OĽaNO Otto Žarnay, ktorý bol ako učiteľ obeť mobbingu. V klube OĽaNO sa mu nepáčilo, akú „politiku robí“Igor Matovič. Postupne aj keď si to neuvedomoval stal sa akýmsi bielym koňom. Ku koncu svojho volebného obdobia chcel predložiť zákon na ochranu učiteľov. Žiaľ nemal legislatívne skúsenosti s predkladaním zákonov. A koniec koncov jeho návrh zákona bol diskriminačný. Ved si uvedomte, mobbing, bossing sa vyskytuje na každom pracovisku a on si pripravil zákon pre učiteľov. To je hanba.
https://ritomska.blog.sme.sk/c/447699/biely-kon-v-politickom-hnuti-olano-alebo-neveriaci-tomas.html
Lebo ako sme Vám, milí študenti, na tomto blogu dali na známosť: Všetky zákony, ktoré parlament schváli počas volebného obdobia musia byť schválené v Programovom vyhlásení vlády. Toto si uvedomte, lebo to Vás žiaden docent práva nenaučí.
https://ritomska.blog.sme.sk/c/394063/miesto-cinu-pracovisko.html
A poďme ďalej kuriozitou nášho parlamentu sú populistické reči, ktoré nám počas Matovičovej – Hegerovej vlády zapadli hlboko do džungle.
Ako z tohto marazmu von? Poznatky z vrcholovej politiky sme zaznamenali do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie v roku 2020, ktorá dosiahla vyvrcholenie nášho deväťročného vývoja pomoci, osvety, monitorovania, dokumentovania Vašich prípadov boja za spravodlivosť a v priamom prenose sme Vám o tom priniesli a prinášame informácie na facebooku a na našich blogoch pravda.
Prečo smeráci Fico, Pellegríni, Kaliňák nezaútočia s pravdivou informáciou do . . . .
Je všeobecne známe, že dnes, a to nezmenila ani Matovičovo – Hegerova vláda, v našej krajine sa v súdnej sieni advokáti naháňajú za majetkom v snahe zavďačiť sa svojmu „chlebodarcovi“ zamestnávateľovi, resp. žalovanému, ktorého právne zastupujú. Ba dokonca nám súťažia, aby sa umiestnili na prvej priečke o najlepšieho advokáta Slovenska.
Pani ministerka spravodlivosti SR odhaľovanie trestných činov zaostáva na zistení, kto je páchateľ
Nemajte veľké oči k nášmu právnemu systému, čo sa týka mobbingu, bossingu pre právnika je to „malé sústo“. Dokazovanie mobbingu sa pre právnikov dlhodobo ťahá, a hlavne odoberá im čas, energiu a v konečnom dôsledku na mobbovanom chudákovi právnik nezbohatne, a preto naši právnici – advokáti nie sú bojovníci. Len sa s Vami „hrajú“, že Vás obhajujú. Ale teória, ktorú sa naučíte na vysokej škole, v praxi už dávno zapadla prachom. Náš výskum signalizuje, že spoločnosť chráni kadejakých „prisťahovalcov“ dnes aj migrantov, ale občania v našom štáte akoby sa mali a musia pred šíriacim primitivizmom, nevedomosťou, neodbornosťou ochrániť sami.
Dnes máme vôkol seba veľa dezinformácií, ktoré nás vtiahnu do problému a ani si nevšimnete, ako s Vami manipulujú. Už Európska odborová konfederácia pomenovala násilie na pracovisku ako konflikt, keď je niekto zneužívaný, ohrozovaný alebo napádaný za okolností, ktoré súvisia s výkonom jeho pracovnej činnosti. Čo môžeme očakávať od takéhoto ľudského materiálu? Citlivý a ohľaduplný vzťah k ľudskému životu? Lásku k blížnemu…k pokore…k Bohu? Pýtam sa: My nie sme schopní znovu objaviť naše ľudské korene a vložiť ich do zákonov ako dôstojnú ochranu občana?
V roku 2020 sme oslovili poslanca a predsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR Milana Vetráka za účelom riešenia našej problematiky ľudskej dôstojnosti. Po veľmi dlhom rozhovore sme odišli s odkazom na poslankyňu Mgr. Luciu Drábikovú (OĽaNO). Aj s ňou sme sa ešte v júli 2020 stretli. Oboznámila nás, že by rada ako poslankyňa predložila zákon o duševnom zdraví. Poslali sme jej náš materiál z 1. a 2. medzinárodnej konferencie o našej problematike duševného násilia na našich pracoviskách. A do dnešného dňa sa nám poslankyňa neozvala.
Akosi rýchlo zabudli novinári na líderku OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA pani Máriu Šofranko
Záverom zopár informácií od našich rakúskych kolegov: V dôsledku krízy v Corone sa už existujúce krivdy a spoločenské choroby spoločnosti čoraz viac zviditeľňujú. Aktuálna Stanfordská štúdia z roku 2021, publikovaná profesorom John P. A. Ioannidisom, skúmala mieru úmrtnosti na celom svete po infikovaní vírusom Covid-19 a uviedla hodnotu v priemere 0,15%, čo zhruba zodpovedá hodnote sezónnej chrípky (od veku najviac úmrtí zo 70 rokov). Preto zdravotná ani hospodárska politika nie sú v tejto otázke založené na dôkazoch ani primerane.
Informácie sú všetko, ak ich môžete získať. Týmto článkom by sme chceli poskytnúť našim študentom a nielen im podnety na zamyslenie a dôkazy, aby mohli myslieť a konať sami za seba – právo, ktoré je dané každému pacientovi, občanovi, voličovi a ktoré každý z nás môže a má vyžadovať.
Celá debata | RSS tejto debaty