Vážení študenti práva, (a nielen Vy) ďakujeme, že máte záujem o našu 7. medzinárodnú konferenciu dňa 24. 11. 2021 v Bratislave na tému Dôstojné pracovisko. Už v minulom článku sme pripomenuli, že nikto nám tu zatiaľ nehovoril a ani nepísal o tom, ako funguje náš parlament. Lebo aj parlament je pracovisko, kam volia občania svojich zástupcov.
Prečo sa volebný program OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA nenaplní?
Ďakujeme za reakcie z debaty k článku a najmä za túto: „Ich volebný program už neexistuje od okamihu, ako sa Matovič dozvedel výsledky volieb. Matovičov volebný program automaticky putoval do odpadového koša. Namiesto neho sa Matovič ponáhľal na Americkú ambasádu pre nový itinerár a ten vo voľbách vôbec nefiguroval. Terajším študentom práva je asi zbytočné niečo pripomínať,ak sú takí,ako Šeliga,bolo škoda tých peňazí vyhodených na jeho štúdium.“
Je dobre, že aspoň tento jeden občan porozumel obsahu článku, ale nakoľko je debata anonymná, tak nám neprináša pomoc, ani spoluprácu a ani riešenie.
Pre porovnanie všimnime si dvojminútové debaty v parlamente. Ani tie nám neprinášajú pomoc, ani spoluprácu a ani riešenia. Za nimi môžeme vidieť toho, ktorého poslanca, ako sa prezentuje zlou politickou kultúrou (napr. Štefan Kuffa proti Jozefovi Pročkovi).
Viete, aké prostriedky môžu používať poslanci parlamentu vo vzťahu k pomoci občanom, ktorí 31 rokov nevedia, nepoznajú a ani od poslancov nič nežiadajú. Ak neviete tak si dajme otázku, prečo občania volia od roku 1989 poslancov do parlamentu, keď nemajú od nich spätnú väzbu vzájomnej pomoci.
Pozreli sme, aké otázky a aké interpelácie predkladajú poslanci našim ministrom. A zistili sme: poslanci predkladajú vo väčšej miere otázky pre ministrov ako interpelácie pre ministrov. Napríklad najviac ich predložil dosiaľ novinármi neobjavený JUDr. Bc.Miloš Svrček PhD., LL.M. . Ale málokto si všimne, že odpovede ministrov svojimi populistickými rečami neprinesú pomoc a zmenu prehnitého systému.
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/ho_result&AssignerId=1069&CisObdobia=8 (Mgr. Matúš Šutaj Eštók)
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/ho_result&AssignerId=1060&CisObdobia=8 (JUDr. Bc.Miloš Svrček PhD., LL.M.)
Každý poslanec má možnosť pomáhať občanom aj pomocou interpelácie na ministrov. Ale v tomto volebnom období poslanci dosiaľ nenaštudovali , nezistili a hlavne nevedia , že takáto pomoc existuje. Tu sa tiež najviac prezentuje novinármi neobjavený JUDr. Bc.Miloš Svrček PhD., LL.M. Z množstva 150 poslancov je to veľká prázdnota.
Ako to, že 31 rokov sa mohli a môžu poslanci parlamentu prezentovať prostriedkami pomoci občanom a výsledok je nulový. Sme bezprávna krajina. Aj ja som v rokoch 2012 – 2016 oslovovala ministrov. A hľa jedného dňa prišla do mojej poslaneckej kancelárie JUDr. Ľubica Paniaková, ktorá práve dostala výpoveď na Ministerstve spravodlivosti SR. Navrhla som jej pomoc interpeláciou na ministra spravodlivosti SR Tomáša Boreca.
Ale JUDr. Paniaková povedala: To nemá význam, lebo tie odpovede na interpelácie poslancov som pripravovala pre ministra ja.
Takže, vážení študenti, otázky na ministrov a interpelácie na ministrov sú len hlasom volajúcim na púšti.
JUDr. Paniaková ako exzamestnankyňa Ministerstva spravodlivosti SR sa bráni do dnešného dňa na súdoch, ktoré si ju prehadzujú zhora dole a naopak. Tu jej nepomôže ani súdna mapa t. č. ministerky spravodlivosti Mgr. Márie Kolíkovej, aby dosiahla spravodlivosť.
Môžeme konštatovať: samotné kandidovanie poslancov, ktorí nám tvoria politické strany či politické hnutia bolo a je naivným kandidovaním do parlamentu s ľuďmi, ktorých nepoznáte, Až po zvolení zistíte, že Vaša kandidatúra vedie úplne prirodzene k sklamaniu. Ak si všimneme politické hnutie OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA, NOVA vôbec ma neprekvapuje, že tento zlepenec bol a je postavený na hlinených nohách, kde smotanu zlízol a t. č. zlízne Igor a dekore mu robí jeho triumvirát verných a ostatní poslanci sú len stafáž, na ktorých názoroch nezáleží, resp. Igor by povedal: „ideálne, keby po zvoleni s prepáčenim radšej držali hubu.“
Prečo si Igor Matovič spravil z kresla poslanca parlamentu biznis
A čo nám, občanom zostáva v práci poslancov parlamentu, ktorí nás zastupujú? Vari je to predkladanie a schvaľovanie zákonov? Ako to robí poslankyňa Anna Záborská, ktorá sa od čias svojho mandátu v Európskom parlamente „naťahuje“ s jedným zákonom – „potratovým“ zákonom. Počas volebného obdobia ho môže predložiť každého polroka, t.j. celkovo 8 krát. A vôbec jej nezáleží, či bude prijatý. Ale ak by bol prijatý, tak dosiaľ za 31 rokov neexistuje kontrola žiadneho poslaneckého zákona.
V akom štáte to vlastne žijeme? Občan si musí riešiť všetko sám. Aj ja som sa ocitla medzi politikmi, ktorých som pred vstupom do parlamentu, žiadala o pomoc pred psychickým terorom na pracovisku. A nakoniec som si to musela riešiť sama.
Do okienka pre právnikov zopakujem : V mnohých preskúmaných prípadoch psychického teroru na pracovisku nevznikla protiprávnosť úkonov takzvaným porušením právnej povinnosti plynúcej z pracovnoprávneho vzťahu, ale vznikla a stále vzniká výkonom práva spôsobom, ktorý deformuje, deklinuje, kriví pôvodný výklad zákona, a sám zákon nemá v sebe definovaný mantinel na zákaz deformovaného výkladu. Neoprávnený zásah musí byť spôsobilý vyvolať následky týkajúce sa osobnosti, t.j. v prípade mobbingu je to narušenie jej psychomorálnej integrity Naším skúmaním zisťujeme vecná stránka posudzovania neoprávneného zásahu do osobnostného práva dnes už stráca na význame. Podstatou sú procesné stránky žalôb, na ktoré sudcovia stále neupriamili pozornosť.
Momentálna situácia pandémie ukazuje, ako ľahko je možné vyhodiť poctivého zamestnanca. Ani novinári o tom nestíhajú písať.
Práve dnes uplynuli dva roky odkedy sme sa (IOÚP) zúčastnili medzinárodnej konferencii v Prahe, ktorú organizoval Mobbing Free Institut v spolupráci s Ministerstvom práce sociálnych vecí Českej republiky, so Štátnym úradom inšpekcie práce, a Verejným ochrancom práva. Hneď v úvode sme si všimli obrovský posun našich českých kolegov v boji so šikanou na pracovisku. Z jednotlivých výskumov šikany na pracoviskách v Českej republike nám experti zo štátnych úradov priblížili, ako sa denne na nich obracajú zamestnanci rôznych profesií, rôzneho veku i spoločenského postavenia a žiadajú pomoc v oblasti mobbingu a bossingu. Je to možné? U nás sa o mobbingu, bossingu ani len nepíše.
Toto napísal študent práva? No nazdar! ...
Debatník tu podo mnou,palenque,konštatuje,že... ...
Autor nemá rad Matoviča, to som pochopil. To... ...
Ak niekto krivi povodny vyklad zakona a sam... ...
Celá debata | RSS tejto debaty