Vážení študenti práva (a nielen Vy), pomaly sa blíži školský rok a tak Vám znovu prinášame poznatky, znalosti a skúsenosti z vysokej politiky, kam Vy nedovidíte, čo je rok „dlhý“. A možno tam nedovidíte ani po celé volebné obdobie. Prečo? Lebo teória sa nám za 30 rokov hlboko vzdialila od praxe. Vždy bolo dobrým zvykom, keď absolvent prišiel do praxe, hneď mu zamestnávateľ pripravil absolventskú prax na rok a asistentskú prax na dva roky. Až po troch rokoch praktických skúseností mu bola zverená funkcia. Dnes táto prax už dávno vymizla z módy.
Dnes prídete ako absolventi vysokej školy do praxe a hneď vás zavalia pracovnými úlohami. A Vy v snahe, aby ste neskončili na ulici, pripravíte aké – také vykonanie pracovnej úlohy. V tom lepšom zmysle ste pochopili a stotožnili sa s fungovaním toho – ktorého pracoviska. T. j. pochopili ste slogan pracoviska: keď je to tu takým zvykom. A poďme ďalej. Rovnako to platí aj na pracovisku nášho parlamentu. Mnohí a mnohí poslanci prišli ako nováčkovia do parlamentu, kde boli „hodení“ do práce poslanca. Aj keď máte jedno školenie zo strany Parlamentného inštitútu. A to je všetko. Ste hodený do práce poslanca parlamentu, ale neslúžite občanom v zmysle Ústavy Slovenskej republiky.
Ako sa teda pracuje v parlamente? Verejnosť vidí len schvaľovanie a predkladanie zákonov, keď je to tu takým zvykom. Je dobre, ak to pochopili aj poslanci – nováčkovia. Ale čas letí a za oponou sa skrývajú úskalia ako na každom pracovisku. Naposledy nám to ukázal poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie OĽANO – nesprávne – správne má byť OĽaNO, KÚ, ZMENA ZDOLA , NOVA . Jozef Bubnár končí vo funkcii. A dôvod? „Hovorí najmä o zdravotných dôvodoch. Od septembra sa chce podľa vlastných slov vrátiť do školstva. Vzdanie sa mandátu v najbližších dňoch oznámi oficiálne aj vedeniu parlamentu.“
A pokračuje „Ja som nebol výnimkou. Dve zastávky na urgentnom príjme v nemocnici počas júna a júla boli pre mňa finálnym znamením, že vyhrážky, priania smrti, či nenávistné agresívne vulgarizmy prijímané na dennej báze nie je to, o čom som v živote sníval,“ dodal.
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22730728/bubnar-z-olano-konci-ako-poslanec-parlamentu.html
Ale aj prijímanie správ, ktoré dostávajú poslanci od občanov v podobe vulgarizmov, vyhrážok, či ďalších všelijakých útokov, to všetko keď je to tu takým zvykom.
A k tomu ešte v prípade poslanca Jozefa Bubnára treba pridať, nie je také ľahké pracovať v tíme pod taktovkou Igora Matoviča. Aj tu platí keď je to tu takým zvykom.
Za mojich čias (2012-2016) bol predsedom klubu vtedy ešte OĽaNO Jozef Viskupič, pôvodným povolaním učiteľ. Aj on mal trikrát infarktové stavy a poležal si v bratislavskej nemocnici. Zdravotné problémy mali aj poslanci Mikuláš Huba, Miroslav Kadúc, Štefan Kuffa. Píšem o tom v Zápiskoch z parlamentu.
Poslanci keď je to tu takým zvykom aj v tomto volebnom období len zohli chrbty a pokračujú ako spolupáchatelia ukazovať zlú firemnú kultúru z našich pracovísk. Vy, občania, ste ich zvolili a poslanci sa rýchlo prispôsobili keď je to tu takým zvykom. Prijímať a schvaľovať zákony to sa točilo 30 rokov. A pre koho? Pre zotročených Slovákov? A tento kolos fungovania poslancov v parlamente nedocenil Ján Mičovský. Aj keď skúsenosti s politikou mal od roku 2012.
Pozor! Človek ako sociálna entita je stále v hlbšej kríze medziľudských vzťahov. Zo všetkého, čo nás obklopuje evidujeme konkrétnosti, ktoré blokujú dobré vzťahy a podľa nich si môžeme urobiť obraz o vonkajšej „klietke“ sociálnej pasce, ktorú predstavuje štát. Rodíme sa do pasce a náš vonkajší kľúč, clavis externa, chce definovať a neutralizovať vonkajšie časti „klietky“.
https://blog.sme.sk/ritomska/politika/clovece-zakony-nepoznaju-tvoje-problemy
Politik Igor Matovič sa stal výkladom zlého stavu spoločnosti. Tak ako zamestnávatelia od roku 1989 dostali moc a stále viac a ešte viac si ju prehlbovali cez úplatných politikov, až do dnešného stavu, rovnako si touto cestou prešiel aj Igor Matovič.
Z odborníkov na pandémiu si Igor Matovič urobil vec, pracovný nástroj, ktorý tvorí zisk. A bude tak vládnuť ešte tri roky. Ale, a pánu Bohu na žiaľ, hovorí stále to isté, svoje odporné a ponižujúce odstrčenie: buď rád, že som Ťa sem, za poslanca dostal, veď máš prácu a dobre zaplatenú z peňazí občanov.
Marketingový Igor Matovič si zase vymyslel – očkovaciu lotériu, ktorá má za cieľ zvýšiť počet očkovaných. Už o tom vrabce čvirikajú, že si zase urobil biznis z občanov. Všetku zodpovednosť má vyhlasovateľ, a to je ministerstvo financií, ktoré citujem „je oprávnené súťaž zmeniť, obmedziť, odložiť, prerušiť alebo aj zrušiť, a to buď úplne alebo čiastočne; prerušenie alebo zrušenie súťaže zverejní vyhlasovateľ. Nároky na prípadnú výhru, ktoré vznikli do tohto času zostávajú nedotknuté“.
https://anzelma1234.blog.pravda.sk/2021/08/15/kolko-obcanov-si-precitalo-statut-loterie-igora-matovica/
Aj keď sa po prvom kole očkovacej lotérie spustila obrovská vlna kritiky, vyhlasovateľ upravil formou Dodatku č. 2 k štatútu súťaže o finančnú odmenu – očkovacia prémia len technické úpravy. A nie právne nároky. Igor Matovič si zase posunul svoj biznis do politiky prostredníctvom očkovacej lotérie, keď je to tu takým zvykom. POZOR, Vážení, aby sa keď je to tu takým zvykom nestalo akýmsi heslom aj v nasledujúcich voľbách.
Vážení študenti, každý rok píšete diplomové práce na tému mobbing, bossing na pracovisku, kde čerpáte aj z našich Zborníkov z medzinárodných konferencií, ktoré som organizovala v parlamente. Bc. Monika Šedivá nám napísala diplomovú prácu o mobbingu medzi manažérmi. Vopred ďakujeme. Pridáme ju aj do Zborníka zo 7. medzinárodnej konferencie, na ktorú Vás srdečne pozývame.
Z nášho výskumu: na vlastnej koži zažilo teror v práci zvaný mobbing najmenej 27 percent populácie. Živnou pôdou je teraz aj súčasná pandémia. Experti preto varujú, že takýchto prípadov bude viac a viac. Len za posledné dva roky ich počet narástol o 11 percent. Pre firmy je ale mobbing často tabu. Dnes už máme síce viac informácií ako v predchádzajúcich rokoch, ale domôcť sa spravodlivosti je pre obete stále veľmi ťažké.Téma psychického násilia sa nám preniesla do pojednávacích miestností. So sebou si nesie týraných zamestnancov so všetkými negatívnymi dopadmi na zdravie a na život jednotlivcov ako aj celej spoločnosti, keď je to tu takým zvykom.
Pre povzbudenie: ako povedala Margaret Meadová: „Nikdy nepochybujte o tom, že by malá skupina premýšľajúcich, odhodlaných ľudí mohla zmeniť svet. V skutočnosti je to jediná vec, ktorá ho kedy zmenila.“ – a to platí dnešnom svete stopercentne.
Však nech podá trestné oznámenie. Takéto... ...
tak s tým Matovičom jej to všetko sedí, ešte... ...
Toto je ako Rádio Jerevan vysielajúce reporty... ...
Celá debata | RSS tejto debaty