Založ si blog

Páni novinári, toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali

Tento článok zaznamenávame (IOÚP) ako odborný poznatok do knihy Zápisky z parlamentu a do Zborníka zo 6. medzinárodnej konferencie konanej v Bratislave (dňa 25. 11. 2020). LEBO niet pochybnosti a vošlo do histórie slovenského národa, politické hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)  zaniklo dňa 20.11.2019. Toto si treba pripomínať pre zvyšovanie právneho vedomia občanov. NEBOJTE SA! 

Igor Matovič, to je kolosálny podvod v histórii

Poďme po poriadku: Ďakujeme pánu Geistovi, ktorý reagoval na predchádzajúci článok: „Kvázi strana OĽANO zanikla 20.11.2019. Vysvetlenie, stranu registroval Lipšic v rozpore so zákonom ako minister vnútra vlády Radičovej. Nespĺňala podmienky ani pred novelou zákona o politických stranách, zákon od začiatku vyžadoval stanovy strany, členskú základňu, evidenciu členskej základne a volené orgány strany na rôznych úrovniach riadenia strany a nespĺňa ich ani teraz. Strana sa premenovala a je zaregistrovaná pod iným názvom: OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA.

https://ives.minv.sk/rez/registre/pages/deta…Strany NOVA, KÚ a ZMENA ZDOLA majú dvojitú registráciu, čo je v rozpore so zákonom č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach.“

Do volieb išli ako jeden politický subjekt pod názvom OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA, nie ako koalícia viacerých strán, tak ako to vyžaduje zákon u samostatne registrovaných strán.  NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA sú zaregistrovované na Ministerstve vnútra SR dvakrát raz spoločne s OĽANO a druhýkrát samostatne a to je volebný podvod par excellence.“

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? II. časť

Ďalej: Okrem toho všetci spoločne porušili aj ustanovenie § 6 ods 6 zákona č.85/2005 Z.z. o politických stranách a politických hnutiach podľa ktorého: Orgánmi strany sú najmä najvyšší, výkonný, rozhodcovský a revízny orgán. Každý orgán strany okrem štatutárneho orgánu musí mať najmenej troch členov, výkonný orgán strany musí mať najmenej deväť členov a najvyšší orgán strany musí mať najmenej 27 členov.

Je teda nad slnko jasnejšie, že všetci spoločne spáchali podvod na svojich voličoch. To znamená: v parlamente a vo vláde SR máme neplatne zvolené  politické subjekty. Teraz nám novinári nepíšu, koľko členov má OĽaNO. A nesprávne píšu aj o premiérovi Matovičovi ako o lídrovi OĽaNO. Matovič nie je líder OĽaNO. Predsa skratka jeho názvu politickej strany / hnutia je : OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA.

Podľa § 15 ods. 4, prvá veta  zákona č. 85/2005 Z. z.  o politických stranách hnutiach, ak sa strana zrušuje zlúčením s inou stranou, návrh na výmaz strany  z registra strán je povinný podať štatutárny orgán strany, ktorá sa zrušuje zlúčením.

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? II. časť

Tým že došlo k zmene názvu politickej strany, potom nemôžu existovať ostatné tri politické strany samostatne. Neexistuje dôkaz, ktorým by na Ministerstve vnútra SR preukázali, že politické strany NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA boli zrušené.

V dejinách slovenského národa sme nemali vládu, ktorá by takto porušila zákon. Z právneho hľadiska, ak je porušený zákon, potom právne predpisy sú neplatné. Ak niečo neexistuje, potom to netreba dokazovať.

Igor Matovič si urobil z ľudí robotov alebo ľudia skáču ako Igor Matovič píska

 

Vážení, v neposlednom rade poslankyňa Anna Záborská, poslankyňa Jana Žitňanská, minister Ján Budaj sa stali spolupáchateľmi podvodu a šírenia zla. Toto je medzinárodná blamáž, to sme na Slovensku ešte nemali. 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Igor Matovič bude vládnuť tri roky bez ohľadu na ničenie životov

28.02.2021

Pri príležitosti prvého výročia neplatne zvolenej vlády Igora Matoviča prinášame ďalšie okienko pre právnikov (a nielen pre nich). LEBO: právnici sú akože odborníci na akceptovanie ľudských práv. Dajme si otázku: od roku 1989 vytvorili si naši odborníci aplikačnú prax na ľudské práva? Aké informácie nám prinášali novinári o aplikačnej praxi našich odborníkov [...]

Môžete všetko napísať alebo povedať, okrem pravdy a faktov, lebo. . . .

24.02.2021

Keď občan nemá prístup k širokému okruhu vedomostí, či znalostí nie je potom schopný a nemôže sa správne rozhodovať. Ako sa mohol občan rozhodovať pred rokom, keď nemal vedomosti a znalosti o skutočnom pôsobení politických strán v našom slovenskom parlamente. Vďaka tejto nevedomosti sa terajší premiér Igor Matovič mohol veľmi ľahko znovu dostať do parlamentu. [...]

„Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry“

22.02.2021

„Boj s extrémizmom patrí medzi priority generálneho prokurátora aj naďalej. Maroš Žilinka tak reagoval na iniciatívu niektorých parlamentných poslancov, ktorí kritizovali, že tomu nevenuje dostatočnú pozornosť. Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry. Osobitnú pozornosť chce venovať aj šíreniu nevhodného obsahu na [...]

Bratislava, turisti, stare mesto, Bratislavsky hrad

Všetci vo svojom okrese. Len Bratislavčania a Košičania dostali extra výnimku

28.02.2021 23:18

Do čerstvého uznesenia vlády z nedeľnajšieho popoludnia sa dostala nečakaná zmena.

FOTKY roz

Ľutuje princ vraždu novinára? Nevyzerá to tak, tvrdí expert

28.02.2021 20:00

Uvalia Spojené štáty sankcie na korunného princa Saudskej Arábie Muhammada bin Salmána za vraždu novinára Džamála Chášukdžího?

Premiér Okrúhly Stôl Odborníci Koronavírus

Povinné respirátory, zákaz vychádzania či koniec výnimiek. Vláda schválila radikálne opatrenia

28.02.2021 19:56, aktualizované: 21:51

Ak sa do 21. marca nedostavia výsledky nových opatrení, krajinu čaká tvrdý lockdown.

mjanmarsko

Mjanmarsko má za sebou najkrvavejší deň demonštrácií: 18 obetí

28.02.2021 17:32

Bezpečnostné zložky strieľali do neozbrojených občanov.