Založ si blog

Igor Matovič, Inštitút ochrany ústavných práv sa pýta, kto ide do Bruselu na konferenciu o psychopatoch

Podľa Rady Európy pre ľudské práva práca obhajcov ľudských práv je nevyhnutná pre pokrok v oblasti ľudských práv, demokracie a vlády zákona. A tak sme ako Inštitút ochrany ústavných práv pridali sa k Rade Európy pre ľudské práva. Našou prvoradou úlohou je vysvetliť obyvateľom zákony a nariadenia zrozumiteľným spôsobom, informovať ich o právne relevantných okolnostiach, zisťovať fakty na základe faktov a vedeckých vyšetrení, výskumov a právne ich posudzovať. Patrí sem aj poukázanie na všetky sťažnosti, ktoré nám budú známe a následne  vymáhanie oprávnených nárokov a náhrada utrpenej škody každého občana.

A je tu ďalšie okienko pre právnikov, študentov práva (a nielen pre nich). Vidíme v praxi aj teraz v čase pandémie: všetky možné média majú za cieľ vyvolať stres, chaos, zmätok. Dokázali to za necelý rok Matovičovej vlády. Je už všeobecne známe médiá píšu všelijaké „bláboly“ len, aby vyvolali vyššiu čítanosť. Svojimi dezinformáciami  ohrozujú zdravie ľudí, najmä staršiu generáciu. A k tomu im, ako môžeme vidieť, pomáhajú predstavitelia našej vlády. Vyvážené spravodajstvo verejnoprávnych médií je nevyhnutné pre udržanie demokracie. Namiesto investigatívneho výskumu a poskytovania priestoru rozmanitosti kritických hlasov sa popredné médiá vo veľkej miere riadia vládnym korónovým rozprávaním. Prečo naše médiá stratili úlohu nezávislého podávania správ v zmysle štvrtého piliera demokracie.

Dajme si otázku:  Prečo médiá nenapíšu:  Politické hnutie  OĽaNO zaniklo dňa 20. 11. 2019, ako je to uvedené vo Výpise z registra politických strán.  Dôkaz: https://ives.minv.sk/rez/registre/pages/detailps.aspx?id=201471

A ďalej prečo všetky médiá píšu o politickom hnutí len pod touto skratkou OĽaNO.  Tým nám novinári pripustili, že majú strach o prácu. Ak porovnáme, že v poslednom mediálnom prípade obeti mobbingu mladého štátneho úradníka  Národného ústavu detských chorôb, ktorý spáchal dňa 8. marca 2021 samovraždu nebude páchateľ sankcionovaný, rovnako nie je a nebude páchateľ  Igor Matovič potrestaný za podvod, ktorý spáchal vo voľbách 2020 na svojich voličoch. A podľa vzoru  ľudské práva a la Igor Matovič môžu podvody páchať ďalší záujemci o politické strany. Toto treba stále pripomínať až kým to kompetentní, ktorí urobili chybu pri registrácii na ministerstve vnútra SR , a tým porušili zákon o politických stranách a o politických hnutiach, nedajú do poriadku. A preto znovu pripomíname: všetky právne predpisy vydané Matovičovou vládou sú neplatné. Sú to všetko  historické poznatky, ktoré prinášame aj pre študentov právnických fakúlt.

Poslanci  po zvolení len zohli chrbty a pokračujú ako spolupáchatelia ukazovať zlú firemnú kultúru z našich pracovísk. Pred parlamentnými voľbami v roku 2020 sme upozorňovali  na aroganciu moci poslanca Igora Matoviča nielen v článkoch na blogu pravda:

A rovnaké skúsenosti s Matovičom, ako som mala ja vo volebnom období 2012-2016, majú dnes aj súčasní ministri. Vrabce čvirikajú, že  nemôžu mať svoj vlastný názor, svoju vlastnú náplň práce vo svojom rezorte?  A tak sa šíria chyby za chybou. Ako však z toho kola von.

Už v decembri 2020 som napísala článok, kde som priniesla nasledovné poznatky:  Podať demisiu (zo zdravotných dôvodov) by mal ako prvý aj minister zdravotníctva Marek Krajčí. A dôvod: Už len za zavádzanie občanov počtom nakazených koronavírusom. Lebo nakazených koronavírusom je o stovky menej, než ukazujú oficiálne štatistiky z antigénových testov. Niektoré zdravotnícke zariadenia nahlásili do štatistiky testy dvakrát. Duplicitných vyšetrení je niekoľko desiatok tisíc, ako  to zistilo Národné centrum zdravotníckych informácií.

Ministri podávajú demisiu zo zdravotných dôvodov

Marek Krajčí nedal na rady IOÚP, a vydržal ešte tri mesiace a konečne podal demisiu.  Ale o tom, že dnes už má zdravotné problémy, o tom novinári nenapíšu. Múdrosť, pán Krajčí neprichádza s vekom.

Pán exminister zdravotníctva je dôležité poznať, na začiatku krízy v Corone sa verilo, že ide o úplne nové ochorenie, smrteľné pre väčšinu ľudí, voči ktorému neexistuje imunita. Mnoho vlád prijalo prísne opatrenia na ochranu obyvateľstva. Počiatočné obavy sa našťastie nenaplnili a ukázalo sa, že riziko SARS-CoV-2 a jeho predchádzajúcich mutácií je veľmi selektívne: rizikovými skupinami sú starí ľudia a niekoľko špeciálne chorých ľudí, zatiaľ čo väčšina obyvateľstvo nie je zvlášť ohrozené.

Opatrenia Corona sú preto určené na ochranu najstaršej pätiny populácie, zatiaľ čo ďalšie štyri pätiny nie sú ťažko ohrozené, ale napriek tomu sú ochrannými opatreniami vážne zasiahnuté: narušením normálneho vývoja (deti a mladí ľudia), krátkodobými je ohrozená práca, nezamestnanosť, existencia mnohých samostatne zárobkovo činných osôb Zamestnané osoby, riziko platobnej neschopnosti spoločností atď.

Je preto dôležité vytvoriť rovnováhu medzi ochranou staršej a predtým chorej päťky a záťažou pre zvyšné obyvateľstvo, ktorí sú ťažko ohrození; to vedie k polemike.

Pán exminister zdravotníctva,  za celý rok sme sa nedozvedeli, do akej miery môžu masky všeobecne ovplyvniť šírenie choroby Covid-19 a pre ktoré skupiny má zmysel a je efektívne nosiť masky. Hneď, ako sa zistia dôkazy o samotnej maske, sú navyše naliehavo potrebné bezpečnostné a kvalitatívne normy pre masky. A to naši odborníci vari nevedia?

IOUP uvažuje o udeľovaní certifikátov , , Certifikát občianskej iniciatívy“ pre morálnych občanov Slovenska.

K odvahe našich sociológov, politológov (nemenujem): Prečo ste začali verejne hlásať, že Igor  Matovič je psychopat. Ako ste na to prišli?  Predsa sa stal premiérom a občania si ho zvolili a on nemá dôvod „padnúť“.

Igor Matovič, Inštitút ochrany ústavných práv sa pýta, kto ide do Bruselu na konferenciu o psychopatoch?

(video) Bývalá poslankyňa nazvala Matoviča psychopatom a teraz na OĽANO udrela právne

Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

03.06.2024

Vážení študenti práva (a nielen Vy) pokračujeme zadarmo v praktických skúsenostiach a v šírení osvety a monitoringu, ktorý zaznamenávame do našej histórie budovania demokracie po slovensky. Už v minulom článku sme Vás informovali,že jedno médium sa našlo, aby zverejnilo, prečo blogeri píšu. Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ? Ale dnes Vám prinesiem úryvok z knihy [...]

Prečo Flašík nezverejniil video IOÚP ?

20.05.2024

Znovu Vám prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. Znovu uvádzam: Prečo sa nikto [...]

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

09.04.2024

Prinášame ďalšie okienko pre študentov práva (a nielen pre nich). LEBO: študenti práva (a nielen oni) sa od roku 1989 mali učiť, ako sa pripravujú zákony v našom slovenskom práve, ako funguje náš parlament, ako pomáhajú poslanci parlamentu svojim občanom a či poslanci parlamentu slúžia svojim voličom v zmysle Ústavy SR a pod. A stále je dôležité: Prečo sa nikto [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.