Vážení občania, radi by sme Vás dňa 25. 11. 2020 privítali v Bratislave na 6.medzinárodnej konferencií Politika ma (ne)zaujíma. Ale nakoľko stále platia obmedzenia pre pandémiu, realizujeme 6. medzinárodnú konferenciu on-line. A pre tých, ktorí majú záujem o našu knižnú publikáciu a o skúsenostiach z našej politiky, znovu vydáme Zborník zo 6.medzinárodnej konferencie. Bude uložený v našich knižniciach v súlade so zákonom. Ďakujeme za Vaše príspevky a ceníme si v čase pandémie aj príspevky od našich zahraničných spolupracovníkov.
Dňa 17. novembra 2020 uplynulo 10 rokov, odkedy sme začali monitorovať pracoviská s podozrením na výskyt psychického teroru voči zamestnancov, resp. mobbing, bossing. V 21. storočí sa človek človeku stal vlkom. Skúmanie problematiky psychického teroru na pracoviskách nás priviedlo k presvedčeniu, že naša téma – boj proti psychickému teroru na pracoviskách, je potrebná pre celý národ. Lebo má následky ekonomické ,zdravotné a sociálne.
Program 6. medzinárodnej konferencie Inštitútu ochrany ústavných práv : Ako pokračujú Vaše skúmajúce prípady žalobných návrhov, ktoré svedčia stále viac sa zhoršujúcej profesionálnej a odbornej úrovni našich advokátov. Lebo nie je všetko skončiť Právnickú fakultu a začať pracovať v advokátskej kancelárii. Vizitka so značkou advokát nemusí svedčiť ešte o múdrosti a odbornosti toho, ktorého „ochrancu“ zákonov.
URSO dalo výpoveď kandidátovi volieb do NRSR počas služobného voľna na volebnú kampaň
Je všeobecne známe, že dnes, a to nezmenila ani Matovičova vláda, v našej krajine sa advokáti naháňajú za majetkom v snahe zavďačiť sa svojmu „chlebodarcovi“ zamestnávateľovi, resp. žalovanému, ktorého právne zastupujú. Za obdobie od našej existencie monitorujeme, ako razantným tempom získava priestor v našich médiách a vyvoláva obrovský záujem téma brutality, agresie. Postihuje mnohých a aspoň trochu sa týka každého z nás. Systematické zlomyseľnosti sa stávajú obsahom správ na predných stránkach našich bulvárov. Čitateľ, resp. občan si často vyberá bulvár aj podľa príťažlivosti jeho obsahu.
Načo nám je Inštitút Ochrany Ústavných Práv? (ďalej len IOÚP)
ALE POZOR! Tento trend sa rozšíril po celej Európskej únii. Ide o dráždivý, nový obal pre starý produkt práce. Žiaľ na Slovensku nikto nesleduje, ako tieto cieľavedomé správy našich médií spôsobili ochorenie medziľudských vzťahov. Otvorene si povedzme – prejavilo sa utrpenie z hanby, zo strachu ľudí. Postupne sa hromadili obete , ktoré sa stali pacientami psychológov a psychiatrov. Inštitút ochrany ústavných práv vo svojom výskume monitoruje našich odborníkov psychiatrie a stále viac získava poznatky, že nakoľko nemajú inštrukcie, ako psychický teror našich ľudí riešiť, aj títo naši psychiatri zostali v rovine tichej liekovej politiky. Že by strach, že aj oni prídu o svoju prácu im neumožňuje zviditeľniť štatistiku obetí? Ich mlčanie je rovnako neznesiteľné ako falošná hra Matovičovej vlády.
Táto nezmyselná situácia produkuje stále viac neodbornosti a nevedomosti. To nie je náhoda. LEBO, ako nám ukazujú médiá, pôda na ktorej sme zasadili psychický teror (mobbing, bossing), je u nás stále viac úrodnejšia ako kedykoľvek predtým. Naši odborári, právnici a ani sudcovia nebijú na poplach. Boj proti agresii sme nezachytili už v zárodku. Preto má chaos , zmätok , nenávisť v medziľudských vzťahoch živnú pôdu a je stále úrodnejšia a úrodnejšia.
LEN JA a JA a JA ! budem pre Vás ten, čo Vás vytrhne z bahna môjho predchodcu. Takto sa prezentoval aj Igor Matovič. A ani on ani jeho ministri nie sú žiadni experti, aby videli, že sa dostali do dráhy strely a už vôbec nevedia, ochrániť seba a nevedia sa postaviť na účinnú obranu.
Naši ministri rovnako ako obete mobbingu, bossingu nemajú skúsenosti kryť svoj chrbát. Metódy sú na Slovensku stále rovnaké. Nikto nám nekáže a neukáže možnosti, ako vykynožiť agresiu už v zárodku. V každom prípade existujú možnosti a riešenia, ktoré prinesieme na 6. medzinárodnej konferencie Inštitútu ochrany ústavných práv.
Celá debata | RSS tejto debaty