Pozor, Igor Matovič, ako vyslovil už Demokritos, kto podľahne moci peňazí nemôže byť spravodlivý.

17. októbra 2020, anzelma1234, Nezaradené

Všetci mi určite dáte za pravdu, že opakovanie – matka múdrosti.  Krátke zamyslenie: Náš sociálny systém nefunguje tak, ako by sme si to predstavovali v čase, keď sme štrngali na námestiach.  Môžeme otvorene vyhlásiť, že náš sociálny systém rozdáva peniaze najmä tým, čo ich nepotrebujú. Namiesto toho, aby vyhľadával skutočne chudobných ľudí a tým pomáhal, väčšina v ňom prerozdelených zdrojov ide z peňaženiek strednej triedy do iných peňaženiek strednej triedy. POZOR! Tento systém sa stal dôležitým a často zneužívaným nástrojom politického marketingu aj v každom predvolebnom boji. Po tejto ceste sa z neho samozrejme veľa peňazí stratilo. A dnes vidíme, ako nám peniaze „rozhadzuje“ premiér Igor Matovič. 

Píšu o tom novinári:

https://kosicednes.sk/udalosti/igor-matovic-na-slovensku-sa-chysta-plosne-pretestovanie-obyvatelov/

Píšu o tom blogeri:

Priznanie

„Testy sú kúpené, na Dušičky pretestujeme všetkých obyvateľov a budeme vedieť, kto je a kto nie je nakazený. Potom je to na zodpovednosti infikovaných, aby dodržali karanténu,“ povedal Sulík.

Nie, pán Sulík, už sa zase chcete zbratať alebo sa tu hráte na prácu? Ako ste to robili v parlamente v roku 2012 – 2016. Všetko sa točilo za rokovacím pultom a Vaše rétorické cvičenie  v rokovacej sále Národnej rady Slovenskej republiky boli ako „kamene do vody“. Komu z občanov ste pomohli? Koho z občanov ste  vytiahli z bahna a hniloby našej bezprávnej krajiny. NIKOHO. 

Pán minister hospodárstva SR Richard Sulík, vyhraj voľby a môžeš všetko

Len pripomínam zo Zápiskov z parlamentu: Pán Sulík, ako Vy chodíte neskoro na rokovanie vlády Slovenskej republiky, rovnako chodil neskoro na rokovania klubu OĽaNO aj Igor Matovič. Všetky schôdze klubu OĽaNO nechával riadiť svojho bratanca Jozefa Viskupiča.  Prečo Vám to Igor Matovič  v médiách verejne vyčíta?  Igor Matovič nám, novým poslancom parlametu, sľuboval v lete 2012 akési rétorické školenia. Ale to boli len jeho plané sľuby. Stále „sedel“ na peniazoch. A žiadne rétorické školenia nám nezaplatil. A keď vláda poskytla v lete 2012 peniaze na rómsku problematiku, tak rýchlo sa „prilepil“ na Petra Polláka a poďho spolu do rómskych osád. A komu z Rómov pomohli? O tom by napísali novinári. Ale nepomohli ani len Rómom v Moldave nad Bodvou.

Igor má rád peniaze, to už vie celá naša krajina. Pozor, Igor Matovič, ako vyslovil už Demokritos, kto podľahne moci peňazí nemôže byť spravodlivý.

Ako vidíme Matovičova vláda pracuje na potieraní zvrchovanosti Slovenskej republiky a oslabovaní štátnej suverenity.  A vedia o tom ? Konečný cieľ je vybudovať európsky super štát. A kde bude náš suverénny štát? O tom by mali viac písať naši právnici z Právnických fakúlt.

V skutočnosti tu máme propagandistický cieľ: postupne zmeniť vedomie občanov Slovenskej republiky. Budeme testovať občanov aby nevideli, ako sa celá krajina rúti do zabudnutia. Však, pán Igor Matovič.

Koronavírus ukázal Matovičovi, čo je pre národ dôležité

A kde je Igor, Tvoja pred voľbami sľubovaná vízia politického dobra pre občanov, voličov Slovenskej republiky?

POZOR, Igor Matovič, kompetenciou vládnej moci je povinnosť zabezpečiť občanom – voličom podmienky pre naplnenie ústavného práva účasti na správe vecí verejných. Ale zatiaľ nie je záujem ani Tvojej vlády zabezpečiť v našej krajine demokraciu či viac demokracie. A takto, ako vidíme sa stále  na vládnej ceste posúvame k akýmsi kozmetickým úpravám v politickom „chomúte premiéra Igora Matoviča“.

A my občania na vlastnej koži vnímame aroganciu moci –  Matovičovej moci.

Dôležité: Úlohou politikov ako zástupcov občanov bolo a je zasväcovať občanov do problémov spoločnosti, aby sa mohli riešiť ich záujmy s cieľom lepšie spravovať našu krajinu. Tieto úlohy politikov boli a sú stále porušované a zneužívané.  Ako občania, resp. voliči  vidíme, že plnenie úloh našich politikov počas volebného obdobia nie je organizované. Nie ten najschopnejší a najspravodlivejší, ale ten s najostrejšími lakťami, bez zábran a hanby sa dostane na vrchol politického rebríka. Naša demokracia si nikdy nevybudovala žiadne zásady, preto sa veľmi ľahko premenila na totalitarizmus. Všade sa hľadali možnosti, kde by sme mohli ovládnuť väčšinu ľudí a získať moc. Najľahšie to bolo pomocou zákonov. Aj parlament funguje pomocou koaličnej väčšiny. A opozícia „derie“ 4 roky kreslá v rokovacej sále parlamentu.

Veď si len predstavte, namiesto strašenia pandémiou by naši politici nám – ako voličom –  mali vyjasniť  všetko zásadné okolo nášho členstva v Európskej únii a  jej fungovania.  Kto má strach otvoriť celonárodnú diskusiu o tejto problematike, ten sa  bojí vstúpiť do politickej arény a málo verí svojim schopnostiam presviedčať verejnosť či politických partnerov o všetkých dôležitých súvislostiach spojených s fungovaním Európskej únie. Potom ani my, občania, nemáme vytvorené podmienky k tomu, aby sme mohli ovplyvňovať politiku vládnej moci, či štátnych úradov a v neposlednom rade svojho zamestnávateľa.

Zatiaľ sa nám vytvára len priestor pomocou médií, ktoré zneužívajú situáciu a „masírujú“ občanov aroganciou Matovičovej moci.

Takže náš Inštitút ochrany ústavných práv stále prináša informáciu, že politickí lídri stále nemajú záujem tento trend našej politiky zastaviť. Dôkazom je ignorácia našej Inštitúcie na pomoc občanom v tomto bezprávnom štáte.

https://www.mojevideo.sk/video/2d3fa/boj_o_spravodlivost_1_10.html

Všade sú nedokonalí politici, ktorí nemajú politickú vôľu v tomto zle nastavenom systéme niečo zmeniť. JEDNODUCHO, ako sme v našom osemročnom výskume zistili, kompetencie politikov nie sú dokonalé pre blaho a rozvoj našej krajiny a občanov v nej žijúcich. Preto potrebujeme nové zákony, nové kompetencie, aby naši skorumpovaní politici nemohli zneužívať svoje postavenie.  A tak môžeme len konštatovať, že ani Matovičova vláda neurobí v tomto volebnom období pre nás občanov „NIČ“.

Nie ten najschopnejší a najspravodlivejší, ale ten s najostrejšími lakťami, bez zábran a hanby sa dostane na vrchol politického rebríka. Naša demokracia si nikdy nevybudovala žiadne zásady, preto sa veľmi ľahko premenila na totalitarizmus. Všade sa hľadali možnosti, kde by sme mohli ovládnuť väčšinu ľudí a získať moc. Najľahšie to bolo pomocou zákonov.

https://ritomska.blog.sme.sk/c/466776/mobbingovy-system-riadenia-spolocnosti.html

Inštitút ochrany ústavných práv pozýva všetkých občanov na 6. medzinárodnú konferenciu: Politika ma nezaujíma, ktorá sa bude konať dňa 25. novembra 2020 v Bratislave.

https://www.mojevideo.sk/u/drhc

/https://www.mojevideo.sk/video/2d3fa/boj_o_spravodlivost_1_10.html

https://www.mojevideo.sk/video/2d3fb/boj_o_spravodlivost_2_10.html

https://www.mojevideo.sk/video/2d466/boj_o_spravodlivost_4_10.html

https://www.mojevideo.sk/video/2d4b5/boj_o_spravodlivost_6_10.html

https://www.mojevideo.sk/video/2d4b7/boj_o_spravodlivost_7_10.html

https://www.mojevideo.sk/video/2d4d9/boj_o_spravodlivost_8_10.html

https://www.mojevideo.sk/video/2d4da/boj_o_spravodlivost_9_10.html

https://www.mojevideo.sk/video/2d4db/boj_o_spravodlivost_10_10.html