Založ si blog

Zákon je pre život

 

Voliči si zvolili svojich poslancov. Dnes nám v rokovacej sále zase predvádzali kolotoč starého parlamentu od roku 1989. Nič nové nepriniesli a neprinesú. Prečo? Lebo im to nikto „nekáže“. Je to starý kolotoč prijímania a predkladania zákonov. Na čo ich tam zase občania zvolili? Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom. Voliči zase naleteli bábkam zvoleným do parlamentu. A k tomu ešte noví politickí nominanti začali vyhadzovať ľudí zo štátnych úradov. Novinári sem –  tam nejaké informácie napíšu. Len to čo majú dovolené.  Pán premiér Matovič pred voľbami sľúbil potrestať tých, ktorí robili „zlo“ na pracoviskách. Je však po voľbách. Na Matovičove sľuby zabudnite. Veď po každých voľbách je to to isté. Kto si to už zapamätá.

Rovnako sme to mali aj na nezávislom štátnom Úrade pre reguláciu sieťových odvetví. Najprv tam bol pán Matuský, po ňom pán Dvořak, pán Holjenčík , teraz pán Jahnátek  Každý z nich bol nominant inej politickej strany. Každý z nich si tam „prisunul“ aj svojich ľudí. Viete si predstaviť, ako si každý štátny úradník chránil svoju prácu. Len aby nebol vyhodený. A nebol v nemilosti nového predsedu ÚRSA. Vždy sa všetko na úrade  točilo podľa nových predsedov nominovaných  tou, ktorou politickou stranou. Každý predseda si tam „betónoval“ svoju moc. Ale pozor, už bez ohľadu na politickú stranu, ktorá za ním stála. Takto sa točí naša história demokracie na Slovensku.

Vážení občania, na štátne úrady prichádzajú nominanti politických strán. Je to stále kolom dokola. Kto konečne porozumie, že Matovičova vláda si len svoje ego „pohladká“ a sám Matovič sa smeje za chrbtom svojich voličov. 4 roky má svoje kreslo a ani korovírus mu ho nevezme.

Je veľmi zlé, že naši poslanci nám nikdy nevedeli povedať, ako sa pracuje v parlamente. Akoby nemali skúsenosti na čo a prečo si ich tam občania zvolili. Vari pre získané kreslo zatajili zámerne s priamym úmyslom realitu parlamentu. A tak zase 4 roky sledujme zvolených poslancov v priamom prenose.

Je po voľbách. Padajú hlavy. Koho?  Dnes sa to týka aj odchodu sudcov zo slovenských súdov. Kto to  je? Sudca Vladimír Sklenka, Monika Jankovská, Andrea Haitová  Zuzana Maruniaková, Miriam Repáková, Denisa Cviková, Eugen Palášthy a Richard Molnár. Výkon si pozastavil aj v súčasnosti bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner. V pondelok (30. 3.) doručilo prezidentke SR Zuzane Čaputovej svoje vzdanie sa funkcie 19 sudcov, a to najmä z košických súdov a z NS SR. Na NS SR sa vzdali funkcie Ľubomíra Kúdelová, Emil Franciscy, Daniela Sučanská, Elena Siebenstichová a Helena Haukvitzová. Doterajšia podpredsedníčka NS SR Jarmila Urbancová. Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach: Jozef Kuruc, Milan Konček, Viera Bodnárová, Andrej Šalata, Ladislav Cakoci, Evžen Kelij, Alexander Husivarga, Zoltán Szalay, Jozef Vanca, Janka Kočišová a Mária Hlaváčová. Ich odchod prichádza potom, čo minulý týždeň opustili  súd štyria sudcovia, a to Juraj Sopoliga, Imrich Volkai, Diana Chlebovič Solčányová a Marianna Hrabovecká. Z Okresného súdu Bratislava V odchádza predseda JUDr. Dušan Srogončík, ten ktorého sme zaznamenali  v Zborníku z 5. medzinárodnej konferencie Kde vzniká zlo.

Pojednávanie prebiehalo v roku 2014 žalobkyňa Iveta Neštráková proti žalovanému Stredisko služieb školám a školským zariadeniam, Bohrova ul. Bratislava, Petržalka

Mladá učiteľka materskej škôlky mala cestu k udržaniu si pracovného miesta už istú. Aj riaditeľke sa páčila. Ale keď po predĺžení pracovného pomeru obhajovala dve kolegyne, zrazu sa znepáčila riaditeľke. Nepomohol ani zriaďovateľ, ktorý nemal skúsenosti a spoluprácu s riaditeľkou materskej škôlky. Podcenil svoju náplň práce. Ale nakoľko nechcel aj on stratiť prácu, zastal sa riaditeľky. Tá má predsa moc. Tri učiteľky sa bránili a oslovili novinára z TASR, aby zdokumentoval, ako ľahko stratili prácu. Hneď po uverejnení rozhovoru na TASR bol tento novinár vyhodený. V pojednávacej sieni sme sedeli tri pojednávania a a dokazovali JUDr. Srogončíkovi neplatnosť skončenia pracovného pomeru pani učiteľky. A nakoniec rozhodol neodborne s nadržiavaním žalovanému.

Pojednávanie žalobca Dušan Černý proti žalovaný Stredisko sociálnych služieb Petržalka, Mlynarovičova  ul. Bratislava, Petržalka

Údržbár a vodič D. Č. pracoval od 8.3.2004 u zamestnávateľa Stredisko sociálnych služieb Petržalka.  V mene zamestnávateľa vystupovala Mgr. K. B.  Pán D. Č. bol zamestnaný na dobu neurčitú na určený druh práce – údržbár a vodič, Po príchode tejto  novej riaditeľky ho dňa 31. 5. 2012 predvolali a za prítomnosti p. B.  a  p. F., mu predložili list s Oznámením, že dňom 30. 5. 2012 dochádza k organizačnej zmene a ruší sa jeho pracovné miesto. Pán D. Č. odmietol prevziať uvedený list – výpoveď.  Veď na pracovisku sa stal obeťou mobbingu, robil tam ako otrok všetko čo mu šéfka nariadila. Bol sklamaný, že ho takto chcú vyhodiť A tak mu výpoveď poslali poštou.

V uvedenom liste sa uvádza: „…ktorou sa ruší vaše pracovné miesto.“  V liste nebolo  uvedené, aké pracovné miesto sa ruší. Zákon trvá na „definícii“ o aké miesto sa jedná a kedy konkrétne sa má zrušiť. Sudca bol pán predseda OS BA V a po troch pojednávaniach rozhodol, že organizačné zmeny sú v kompetencii zamestnávateľa. Takto ľahko a neodborne posúdil vyhodenie dlhoročného a šikovného zamestnanca.

Podali sme odvolanie. Krajský súd potvrdil rozsudok súdu prvého stupňa. Môžeme teda podávať opravné prostriedky až kým sa nedostaneme na Ústavný súd  a potom Európsky súd pre ľudské práva. Je záhadou, koľko odborných nedostatkov a zbytočných pojednávaní má na svojom konte dnes už bývalý  predseda OS Bratislava V JUDr. Dušan Srogončík.

Neschopnosť sudcu udržať súdny proces v medziach legitimity a zákonnosti podľa procesných predpisov, to je vážny dôvod na vyzlečenie sudcu z talára. Možno je čas zachrániť aj ďalšie obete demokracie. Práce je tu veľmi veľa. Píšte na ioup.riesenia@gmail.com 

www.ritomska.eu

Následky politiky premiéra Igora Matoviča

28.05.2020

Ako na pracoviskách, tak aj v politike, stále viac sa prehlbuje existujúci problém otrokárstva. Túžili sme po vznešenej existencii vznešene sme zvrhli diktatúru komunistov – ale kde je naša túžba dnes? Od roku 1989 nám tu narastá a narástla početná skupina utláčaných zamestnancov. Všetci zamestnanci unisono zviditeľňujú problém, ale žiaľ, nikto ich doteraz [...]

Z politických sľubov Igora Matoviča žiť sa nedá

26.05.2020

Pani sudkyňa zaregistrovala našu prítomnosť na pojednávaní. A zase sme tu v pojednávacej miestnosti ako mimovládna organizácia a stali sme sa súčasťou kontroly všetkých pojednávaní tohto súdneho konania, ktoré začalo v roku 2006. Ku dnešnému dňu sa pojednáva štrnásty rok. Prečo sa pojednáva už 14 rokov? Čo spôsobilo takéto dlhotrvajúce súdne konanie? Alebo [...]

Neklam ľud kresťanský, premiér Igor Matovič

23.05.2020

Kto mieša karty na politickej scéne? Pán premiér Igor Matovič s novým politickým názvom OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA. POZOR, takto by to mali písať aj novinári, ak občanom prinášajú akési správy. Pán premiér, Igor Matovič, je to stále to isté koleso ako v roku 2012, keď som v klube OĽaNO priniesla môj volebný program a Ty, Igor, ako líder OĽaNO si nemal záujem [...]

Trump

USA ukončujú vzťah s WHO, oznámil Trump

29.05.2020 23:07

WHO podľa Trumpa zlyhala v boji proti počiatočnému šíreniu koronavírusového ochorenia COVID-19.

NAKA sudcovia Threema jankovská

Sudcovia z Kočnerovej Threemy neuspeli so svojimi sťažnosťami

29.05.2020 22:21

Sťažnosti sudcov voči uzneseniam o vznesení obvinenia zamietla prvá námestníčka generálneho prokurátora.

pocasie-30-5-2020

Máj sa skončí drsne. Čo sa cez Slovensko preženie?

29.05.2020 20:17

Aj keď je na dohľad prvý letný mesiac - jún, ako v lete to rozhodne nebude vyzerať. Kedy a kde bude počasie pod psa?

Polícia

Na pozemku domu v Nových Zámkoch našli zakopané dieťa

29.05.2020 19:02

V dome údajne žije rodina s viacerými deťmi. Sociálka pred časom zistila, že jedno z detí chýba.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 471713x
Priemerná čítanosť článkov: 9627x

Autor blogu

Kategórie