Založ si blog

Igor Matovič si „nenahraditeľný“

Prečo Igor Matovič stále „fušuje do remesla“ Richardovi Sulíkovi? Prečo Igor Matovič očierňuje Richarda Sulíka pred očami celej verejnosti? A trvá to už tretí mesiac. Prečo sa kolegovia ministri nevyjadria k sporu dvoch bývalých politických „kamarátov“ ? Intrigy Igora Matoviča sú stále subtílnejšie, rafinovanejšie a spoločnosť aj keby chcela, tak ich neprehliadne. LEBO: postupne svoj okruh Igor Matovič rozšíril a  zaútočil na ministrov. Oni spľasli uši a rad – radom sa postavili na jeho stranu.  To, ale robiť nemali, nakoľko mobbér pociťuje víťazstvo nad svojimi podriadenými v postavení ministrov.  Popri týchto útokoch nezabúda na ministra hospodárstva Richarda Sulíka, tomu pripravuje väčšie hanebnosti.  Už mu nedá vydýchnuť. Igor sa potrebuje zbaviť svojej frustrácie. Vidíme, že z  prvej fázy mobbingu – z konfliktu sa postupne dosiahol trvalý spor medzi Matovičom a Sulíkom.

Igor Matovič verí, že sobotňajšie rokovanie dospeje k spoločne akceptovanému riešeniu. Novinárom nechcel  povedať, či pre svoju myšlienku plošného testovania získal ministrov, neodpovedal priamo ani na otázku, či bude ochotný ustúpiť v prípade, že bude prevládať názor testovať len v pandémiou najpostihnutejších okresoch.

V tomto novinárskom texte aplikujeme naše výskumy: Igor Matovič sa činí ďalej, lebo mu akoby nikto neprekáža. Mobbing sa rozšíril aj za pomoci potenciálnych spolupáchateľov. Na to, aby sa postavili pred páchateľa, proti jeho neprávostiam, to si vyžaduje odvahu. Vari sa ministri, rôzni odborníci na pandémiu boja konať v súlade s vlastným rozumom, s vlastnou odbornosťou, s vlastným citom pre spravodlivosť a múdrosť.

A hľa, stalo sa, že minister Krajčí na svojej tlačovke priznal, že núdzový stav je vyhlásený nie z dôvodov epidemiologických, ale z obáv z protestov občanov.  https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&am…

Tak toto si premiér nevšimol?

Ale my všetci, čo tu píšeme sme si všimli, ako pred našimi očami vyrástol Igor Matovič, a stal sa výkladom zlého stavu našej spoločnosti. Vyrástol zo zamestnávateľa a rovnako ako tí ostatní zamestnávatelia dostali moc a stále viac si ju prehlbovali cez úplatných politikov, až do dnešného stavu, kedy už premiér nevie, ako sa má s mocou vznešene zaobchádzať.

Vláda Matoviča – drezúra úradníckeho koňa

Matovič priznal, že ak by bolo testovanie naozaj masívne a týkalo by sa celej krajiny, „máme testov len tak-tak“, na prípadné ďalšie kolá bude potrebné testy dokúpiť. „Zajtra sa rozhodneme, kto to nakúpi,“ povedal smerom k sobotňajšiemu rokovaniu. A kto bude ďalšia obeť.

 

Matovič si stojí za svojim nápadom o celoplošnom očkovaní, ale čelí odporu. Rozhodnutie padne zajtra (16.1.)

Premiér ako píšem na tomto blogu, ukazuje pracovnú klímu na našich pracoviskách. Je to výsledok skúmania a monitorovania našich skúseností počas činnosti Inštitútu ochrany ústavných práv od roku 2012. Zlá pracovná klíma má zlé následky ako sme zaznamenali správu z mailu zo dňa 20. decembra 2019: Bývalý šéf spoločnosti France Télécom a dvaja bývalí vedúci pracovníci boli v roku 2000 uväznení za politiku reštrukturalizácie spojenú so samovraždou zamestnancov. Didier Lombard bol uväznený na rok, rovnako ako Louis-Pierre Wenès a Olivier Barberot, hoci osem mesiacov bolo pozastavených. Spoločnosť, ktorá bola premenovaná na Orange, dostala pokutu 75 000 EUR (83 000 dolárov; 64 000 GBP). Súd preskúmal 39 prípadov zamestnancov, z ktorých 19 si vzalo svoj vlastný život a 12, ktoré sa o to pokúsili.

Okruh obetí páchateľa sa rozširuje aj na samosprávy, kam premiér  odkázal, aby sa poctivo na testovanie pripravovali. Naznačil, že spolu s rezortom vnútra pracujú na manuáli pre samosprávy, rovnako tak uistil, že štát bude ústretový k požiadavkám miest a obcí pri zabezpečení a organizácii testovania. Vari to všetko zase skončí na peniazoch.

Proti plošnému celoslovenskému testovaniu sú tiež odborníci, ktorí v súčasných poveternostných podmienkach a aj v súvislosti s prítomnosťou agresívnejšej britskej mutácie vírusu vidia v celoplošnom testovaní viac rizík ako benefitov.

https://www.parlamentnelisty.sk/arena/409953/matovic-si-stoji-za-svojim-napadom-o-celoplosnom-ockovani-ale-celi-odporu-rozhodnutie-padne-zajtra-16-1/

https://www.topky.sk/cl/10/2038567/

Popri starosti o plošnom celoslovenskom testovaní Igor Matovič nezastaví hon na svoju hlavnú obeť ministra Sulíka. Podľa výskumov o mobbingu, ktoré sme na Slovensku robili takýto psychický teror voči obeti môže trvať aj tri štyri roky. Páchateľovi Matovičovi musí Sulík vysvetliť, že takéto správanie už nebude trpieť.

To je ale chaos v tomto štáte

Zo spomienok k téme vyberám: Igor si v roku 2012 na každého z nás, nezávislých poslancov OĽaNO, nasadil svojho tútora, ktorý nás priviedol do parlamentu a ktorému sme mali byť „vďační“. Na mňa si nasadil Eriku Jurínovú, ktorá v snahe sa zapáčiť lídrovi, mala za úlohu blokovať moje poslanecké aktivity, ktoré  lídrovi „nevoňali“.

Jednoducho bola mi v pätách, keď ma jedného dňa pozvala do Centra právnej pomoci, akože  ideme s Centrom spolupracovať. A po rokovaní na tomto kvázi štátnom úrade na pomoc občanom som pocítila  politický tlak s cieľom nezrealizovať poslaneckú kanceláriu na východe Slovenska. Blokácia egomana, lídra Matoviča. Keď sa to Erike Jurínovej nepodarilo, nasadil na mňa aj vtedajšiu tajomníčku klubu OĽaNO a  asistentku Táňu  Kratochvílovú. Líder OĽaNO musel o každom dostávať  všetky informácie. Podľa mojich skúseností zo štúdia mobbingu už vtedy splňal vlastnosti mobbéra. Nedá šancu, aby ho niekto s riešením pandémie nahradil.

Pre mňa to bola výzva a zložitá cesta ďalej prispievať k právnemu riešeniu problematiky mobbingu, bossingu, a tak pomôcť utvárať spoločensko – právne vedomie našich občanov.

 

Igor Matovič zasahuje do osobnostných práv Richarda Sulíka

Igor Matovič bude vládnuť tri roky bez ohľadu na ničenie životov

28.02.2021

Pri príležitosti prvého výročia neplatne zvolenej vlády Igora Matoviča prinášame ďalšie okienko pre právnikov (a nielen pre nich). LEBO: právnici sú akože odborníci na akceptovanie ľudských práv. Dajme si otázku: od roku 1989 vytvorili si naši odborníci aplikačnú prax na ľudské práva? Aké informácie nám prinášali novinári o aplikačnej praxi našich odborníkov [...]

Môžete všetko napísať alebo povedať, okrem pravdy a faktov, lebo. . . .

24.02.2021

Keď občan nemá prístup k širokému okruhu vedomostí, či znalostí nie je potom schopný a nemôže sa správne rozhodovať. Ako sa mohol občan rozhodovať pred rokom, keď nemal vedomosti a znalosti o skutočnom pôsobení politických strán v našom slovenskom parlamente. Vďaka tejto nevedomosti sa terajší premiér Igor Matovič mohol veľmi ľahko znovu dostať do parlamentu. [...]

„Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry“

22.02.2021

„Boj s extrémizmom patrí medzi priority generálneho prokurátora aj naďalej. Maroš Žilinka tak reagoval na iniciatívu niektorých parlamentných poslancov, ktorí kritizovali, že tomu nevenuje dostatočnú pozornosť. Podľa Žilinku tomu napomôže aj nová organizačná štruktúra špeciálnej prokuratúry. Osobitnú pozornosť chce venovať aj šíreniu nevhodného obsahu na [...]

pocasie-1-3-2021

Zima ešte nepovedala posledné slovo. Chlad sa vráti

01.03.2021 00:00

Prvý marcový týždeň sa začne príjemne, ale jeho koniec už taký nebude. Aké bude počasie na začiatku a aké na konci?

Bratislava, turisti, stare mesto, Bratislavsky hrad

Všetci vo svojom okrese. Len Bratislavčania a Košičania dostali extra výnimku

28.02.2021 23:18

Do čerstvého uznesenia vlády z nedeľnajšieho popoludnia sa dostala nečakaná zmena.

FOTKY roz

Ľutuje princ vraždu novinára? Nevyzerá to tak, tvrdí expert

28.02.2021 20:00

Uvalia Spojené štáty sankcie na korunného princa Saudskej Arábie Muhammada bin Salmána za vraždu novinára Džamála Chášukdžího?

Premiér Okrúhly Stôl Odborníci Koronavírus

Povinné respirátory, zákaz vychádzania či koniec výnimiek. Vláda schválila radikálne opatrenia

28.02.2021 19:56, aktualizované: 21:51

Ak sa do 21. marca nedostavia výsledky nových opatrení, krajinu čaká tvrdý lockdown.