Založ si blog

Prečo Pavol Paška neprezradil . . .

Poslanci sú v očiach verejnosti nastavení ako bytosti, ktoré majú za úlohu prinášať a schvaľovať zákony. Pomocou týchto zákonov potom niekto bude vydávať úlohy  a príkazy, napríklad aj pre obete mobbingu. Toto nastavenie dosiaľ neprinieslo hodnoty hĺbky pravdy o nás ako o tvorivých ľuďoch so svojimi vlastnosťami a schopnosťami. Každý človek má predsa svoju hodnotu, čo na Slovensku na mnohých pracoviskách úplne zaniklo. A nevedia to ani súčasní poslanci nášho parlamentu.

Nie je tak dávno, keď na stretnutiach klubu OĽaNO, kde  sa mal prejednávať program klubu, ktorý zostavoval team managerov, sa naše rokovanie zvrhlo  na veľké výmeny názorov poslancov Hlinu, Matoviča a Viskupiča. Títo traja vždy „zabrali“ veľké množstvo času, a preto nebolo možné riešiť zodpovedné úlohy jednotlivých nezávislých poslancov, ktorí prispeli do programu. Márne som počas prvého letného obdobia  čakala na stratégiu, víziu, či misiu politického hnutia OĽANO.  Zatiaľ som nenašla poslanca, ktorý by zaznamenal, ako funguje parlament. A tak sa pozrime na Zápisky z parlamentu.

Po prvých dňoch môjho pôsobenia v parlamente som si myslela, že sa v OĽaNO zjednotíme v spleti našich myšlienok určíme si stratégiu, či misiu, či víziu. Ale nie, my sme mali predkladať zákony. Ale to nie je a nebolo nič nové, takto to v politike fungovalo a funguje stále. Ale pobavili ma kolegovia, poslanci v klube OĽaNO. Priniesla som prvý návrh zákona od občanov, aby nám tu všade nerástli stromy ako v pralese až do okien panelákov, veď mnohí občania majú  z toho zdravotné problémy. A tak, milí moji, nech sa s tým zaoberá team právnikov, ktorí si tu líder Matovič vytvoril.

Hneď ma pobavil prof. Mikuláš Huba, keď mi povedal : „Mária , to by si ma pripravila o stoličku predsedu Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie….“ „Ale toto potrebujú občania“,oponovala som. Môj návrh zákona zapadol v spleti hádok mužov, samcov našej politiky.

Inokedy ma pri predkladaní ďalšieho zákona zase pobavil poslanec Igor Hraško, keď som navrhla, aby sa zrušil zákon SNR č. 4/ 1958 Zb. o ľudovej umeleckej výrobe a umeleckých remeslách, poďme vytvoriť nový zákon“….“Mária, tomu sa  už venujem a budem sa venovať ja“…. pozrime sa, akosi dlho sa mu venuje. Ani on ani ostatní poslanci nevedia, že tento zákon vykonáva povereník školstva a kultúry po dohode so zúčastnenými členmi Zboru povereníkov.

Nuž naši politici OĽaNO naskočili na zábavnú show v parlamente, kde si pripravovali plagáty, letáky, figuríny. Kde na to berú peniaze? Od občanov. Takéto divadlo si vyžaduje dobré nervy…. akú pomoc a riešenie to prináša občanom a hlavne, aká je to kultúra pre naše ďalšie generácie? Svoju úlohu v tom zohrávajú aj média, ktoré nám z tejto frašky prinášajú vrcholové spravodajstvo z politiky. To je politická kultúra slovenského národa, to ozaj nemáme na viac.

Dňa 2. februára 2013 som dostala pozvánku priamo do parlamentu  na druhú medzinárodnú konferenciu Schutz vor Mobbing, ktorá sa konala v Nemecku v Bad Kreuznachu. Skôr, ako som vycestovala, oznámila som moje pozvanie na Zahraničnom výbore. Pán predseda Šebej reagoval: To sú Vaše aktivity, my sme tu Zahraničný výbor. My tu máme zahraničnú politiku.
Pán predseda aj ja mám zahraničnú politiku, oponovala som, idem na medzinárodnú konferenciu v mene všetkých občanov, ktorí chcú žiť v lepšej spoločnosti. Ale predseda Zahraničného výboru Šebej krútil záporne hlavou.

Tadiaľ cesta neviedla. A tak som o mojom poslaní reprezentovať našu krajinu v zahraničí oznámila aj predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi. Deň pred mojím odchodom na medzinárodnú konferenciu mi telefonovala asistentka predsedu parlamentu Pavla Pašku, aby som sa hneď dostavila za pánom predsedom.

Najprv som zašla do klubu OĽaNO, aby som oznámila tajomníčke Tani Kratochvílovej, že idem za predsedom parlamentu. Táňa prejavila iniciatívu ma sprevádzať. Kráčali sme po huňatých kobercoch parlamentu priamo do kancelárie za predsedom. Táňa ma odprevadila až ku dverám predsedu parlamentu. Za dverami ma už čakala mladá asistentka a viedla ma do kancelárie. Vošla som dnu. V miestnosti mi padol zrak na veľký okrúhly stôl, kde sa môžu uskutočňovať rokovania s predsedom. Pán predseda vzadu v miestnosti vydával pokyny. Ale keď  ma zbadal, hneď ma privítal a ukázal na okrúhly stôl: Sadnite si.

Sadla som si z jednej strany, on si prisadol z druhej strany, stále si upravujúc manžety na rukávoch snehobielej košele.

„Tak čo, už Vám Jano spravil ten zákon?“ spýtal sa. Mňa táto otázka dosť zarazila. Preletelo mi hlavou, čo to má znamenať, takéto familiárne oslovenie toho, kto mi mal pripraviť Antimobbingový zákon. Pritom som si rýchlo uvedomila, že minister Richter sa volá Jano a on mi ten zákon v rámci svojej kompetencie má pripraviť.

Áno, reagovala som, pán minister mi poslal informáciu o tom, ako ministerstvo bude realizovať prípravu Antimobbingového zákona.

Nuž  a kedy cestujete? pokračoval.

Zajtra, v piatok poobede. odpovedala som

Nooo, to máte najvyšší čas, aby ste mi ten materiál poslala. A tiež mi pošlite pozvánku na konferenciu, ktorú Vám poslali z Nemecka a faktúru na preplatenie Vašej zahraničnej cesty.

Dobre, pošlem Vám materiál o príprave antimobbingového zákona.

Podal mi ruku a rozlúčil sa so mnou slovami:  Uvidíme sa v rokovacej sále. Očami ukázal na hodiny, ktoré boli v miestnosti. Bol najvyšší čas. O tri minúty mala začať schôdza parlamentu.

Odchádzala som s dobrým pocitom. Hneď som dala pokyn asistentke, aby mi pripravila dokumenty, ktoré odo mňa žiadal predseda parlamentu Pavol Paška.

Predložila som mu ešte v ten deň materiál.  A keď som sa vrátila, volal mi ekonomický odbor parlamentného inštitútu a oznámil mi: Nemôžeme Vám cestu preplatiť.

Prečo, veď pán predseda mi povedal, že je to možné.

Ale nie je, povedala riaditeľka ekonomického odboru. Pán predseda nevie, koľko poslancov bude cestovať počas tohto roku do zahraničia. A je len február a poslanci budú cestovať celý rok do zahraničia. A Vy ste nebola poslaná ani Zahraničným výborom.

Buuum, toto je realita nášho parlamentu. Zisťujem. Poslanec parlamentu môže mať len také aktivity, ktoré mu Parlamentný inštitút a jeho výbor. do ktorého je pridelený, pripraví.  Vlastne nemusí robiť nič. Len „hrať divadlo“ občanom v rokovacej sále svojimi populistickými rečami.

Ani predseda parlamentu nevie, že väčšiu kompetenciu ako on má riaditeľka ekonomického odboru. pomyslela som si. Dnes už pán predseda parlamentu Pavol Paška nie je medzi nami. Aj keď jeho veta Vyhraj voľby, môžeš všetko!  sa nesie spektrom všetkých súčasných politických strán, nie je vôbec pravdivá. Stačí vojsť do zákulisia parlamentu. Ale to nám Pavol Paška neprezradil.

Kto sa tu zamyslí, komu slúžia „výlety“ niektorých poslancov do zahraničia počas volebného obdobia. To nikto neskúma a nikoho to asi nezaujíma. Pracovať v takomto parlamente je hlasom volajúceho na púšti. Kto to ešte nepochopil, tomu bude lepšia vlastná skúsenosť práce poslanca parlamentu. Je čas zamýšľať sa, aká by mala byť naša vysoká politika. Podstata problému našej demokracie je v kvalite spoločenského systému, v jeho  nastavení, teda komu a akým hodnotám slúži. A to súvisí s kvalitou ľudí, ktorí  tento system nastavili a postupne ho ich nasledovníci až do dnešných dní rozvíjali.Z tejto histórie by sme sa mali konečne poučiť, lebo je hanbou pre terajšie generácie mladých ľudí. Posledných dvadsať rokov sme nedali našim občanom šancu na dôstojný život. Veď je to tu ako v Kocúrkove. Aby sme na Slovensku nežili ako v Kocúrkove, predkladáme Vám nasledovné informácie vo videu:

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Nedeľa 9. augusta 2020

 

 

 

 

 

 

 

Igor Matovič, pozor vedieš krajinu do záhuby?

21.09.2020

Aj v tomto volebnom období ma deň čo deň poslanci v parlamente presviedčajú o svojej neinfomovanosti o problémoch občanov. Aj keď mnohí z nich sú župani, primátori, starostovia, poslanci obecného zastupiteľstva, atď. A realita života by im nemala byť cudzia. Ale čo poslanci, ktorí prišli ako herci, športovci ? To sú rovnako „neznalí hráči? Vari vedia, ako [...]

Druhá vlna Matovičovej drezúry úradníckeho koňa

14.09.2020

Za posledný týždeň sme si mohli prečítať správy o druhej vlne pandémie. Premiér Igor Matovič uvažuje o nových a silnejších opatreniach proti tejto pliage. Múdry hlavný hygienik SR J. Mikas a múdry bývalý člen permanentného krízového štábu V. Krčméry nám predpovedali, že na jeseň príde druhá vlna pandémie. A hľa, už to prichádza, pritvrdíme, vraví [...]

To je ale chaos v tomto štáte

09.09.2020

Režisérka Lucia Kaššová prišla s novým filmom „Denník SME za zdravý rozum“, v ktorom som sa spolu s ďalšími tromi účastníkmi stala reklamou s priamym úmyslom jeho tvorcov. Vďaka projektu Denníka SME za zdravý rozum som získala skúsenosti o tom, ako sa „vyrábajú správy“ pre čitateľov. Po pozretí konečnej verzie tohto projektu sme získali dôkaz, ako si Vás [...]

Zákon, súd, paragraf

Za podpredsedu Súdnej rady zvolili Miloša Koleka

22.09.2020 09:42

Súdna rada zvolila za svojho podpredsedu Miloša Koleka. Podporilo ho 13 členov, nikto nebol proti, traja členovia sa zdržali hlasovania.

Igor Matovič

Koziak: Peniaze môžu stáť premiéra preferencie

22.09.2020 07:40

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) je v politickej komunikácii nevyspytateľný, ale jedinečný, hodnotí politológ Tomáš Koziak.

Brazília, koronavírus

ONLINE: Za dostupnú vakcínu je 64 bohatých štátov. Rusko, Čína, USA sú mimo

22.09.2020 06:30, aktualizované: 09:49

Iniciatíva si kladie za cieľ mať do konca roka 2021 dve miliardy dávok bezpečných a účinných vakcín. Z 38 miliárd USD však vyzbierali len 3 miliardy.

pocasie-22-9-2020

Čerstvé rána, nadpriemerné teploty. Jeseň sa začne príjemne

22.09.2020 00:00

Teploty, ktoré nás čakajú v najbližších dňoch, sú nad obvyklým septembrovým priemerom. Rána však už budú poriadne studené.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 839464x
Priemerná čítanosť článkov: 13762x

Autor blogu

Kategórie