Založ si blog

Matovičova vláda „zmeškala vlak“

„Programové vyhlásenie Matovičovej vlády historicky prvýkrát zahŕňa aj problematiku duševného zdravia. Dôvodom je vyše 350 000 pacientov na Slovensku s psychiatrickou diagnózou a nízka kapacita tiesňových liniek v porovnaní so zahraničným štandardom.Potrebu riešenia problematiky duševného zdravia obyvateľstva zvýšilo aj uplynulé ťažké obdobie. Počas trvania krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu sa všetci museli vysporiadať s obmedzeniami a novým strachom o zdravie či život svojich blízkych.“

Áno, môžeme len súhlasiť s nápadmi Matovičovej vlády venovať sa téme duševného násilia aj keď už zmeškala vlak.  Naše slovenské právne a sociálne vedomie dozrieva zdola, žiaľ – cez vedomie obetí psychického teroru v zamestnaní, ktoré v prvom rade si chránia svoju prácu. A práve tento strach rozšíril, že  psychický teror je prítomný aj v rodinných spoločenstvách, nielen v pracovných.
Vstupom do politiky sme verejne odhalili katastrofálnu situáciu v štábnej kultúre Slovenska ako štátu. Alfou a omegou štábnej kultúry je pekelná nekultúra. Peniaze sú alfou, a boj o moc sú omegou slovenského politického a štátotvorného tabu.  Aj dnes žijeme v štáte, kde je „otvorenosť“, „transparentnosť“ a „úprimnosť“ nahradená primitívnou kamuflážou ako „americký plagát demokracie“. A dôkazom je aj Matovičova vláda, ktorá začala zneužívaním zákonov, len si zopakujme:

Špekulácia nového premiéra Matoviča

Je normálne, aby parlamentná strana mala 4 členov a rozdelila si príspevok od štátu za voľby vo výške miliónov eur?

Aj v čase letných dovoleniek Inštitút ochrany ústavných práv oslovil predsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR JUDr. Milana Vetráka, aby ho informoval o našom osemročnom výskume v justícii. A môžeme len poďakovať za prijatie, kde sme prerokovali množstvo tém, ktorými je postihnuté celá naša spoločnosť. Aj keď sme o nich šírili informácie pre verejnosť od roku 2012 v parlamente a na ritomska.blog.sme.sk.stále „vláde mešká vlak“

Pán t. č. predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR JUDr. Milan Vetrák nám v roku 2013 napísal žalobný návrh v mene štátnej zamestnankyne Ing. Margity Šinálovej proti jej zamestnávateľovi – t.j. proti žalovanému Úradu pre zahraničných Slovákov. Prípad som právne zastupovala od roku 2014 a  ešte stále nie je uzatvorený.Lebo Civilný sporový poriadok nám upravil trovy konania. Aj keď sudca žalobný návrh zamietol, to ešte neznamená, že rozhodol o vine či nevine žalovaného. Aj potom  súd rozhoduje o trovách konania. A práve tieto trovy konania sú pre našich zamestnancov, ktorí prišli o prácu a ktorí stratili svoju existenciu, obrovskou nespravodlivosťou a sú dôvodom, aby sme neprestali bojovať. V záverečnom rokovaní s predsedom Ústavnoprávneho výboru NRSR sme dostali doporučenie  na Výbor NR SR pre sociálne veci a poslankyňu Drábikovú. Posunieme našu dôležitú tému boja proti psychickému násiliu aj na tento výbor.

Rovnako sme zistili zverejnenie diplomovej práce študentky PF UK Ley Roškovej , ktorú sme pozvali  na 5. medzinárodnú konferenciu Kde vzniká zlo konanej v Bratislave dňa 23. 9. 2019. Dnes je diplomová práca s názvom Mobbing v pracovnoprávnych vzťahoch zverejnená v Centrálnom registri diplomových prác  . A  našou zásluhou môžu šíriť problematiku psychického násilia na pracoviskách aj študenti právnických fakúlt vo svojich diplomových prácach a čerpať z našich Zborníkov, ktoré sme uložili do slovenských knižníc. LEBO Nie je možné, aby sme tieto témy odstránili.  Je chybou, že slušnosť, dobré vzťahy medzi ľuďmi sa vytratili zo spoločenského a verejného života. Je to výzva a boj za kvalitu ľudského života.

Ako som si mohla vypočuť od Alice Beres, spoluorganizátorky  konferencie Schutz vor mobbingm v roku 2013, zo strany mobéra dochádza k nekalým praktikám, ktoré sú  zamerané na obete, ako napríklad organizujú sa semináre na tému: ako likvidovať zamestnancov. A proti takýmto postupom nesmieme zaostávať, ale spoločne zaktivizovať všetky sily na ochranu pred mobbingom.

Na záver: Ďakujeme všetkým členom a sympatizantom Inštitútu ochrany ústavných práv za dve percentá. Vaše skúsenosti a postrehy zverejníme na 6. medzinárodnej konferencii v Bratislave v novembri 2020. Pripomíname, že sme vznikli v dôsledku osvety a monitoringu zlej firemnej kultúry na pracoviskách, ktorá má zdravotné, ekonomické a sociálne následky. Veď si predstavte, v našej spoločnosti, kde vládnu tvrdé lakte a všelijakými prostriedkami sa zápasí o získanie a udržanie si pracovného miesta, kde sa neraz jednoznačne aj nehumánne presadzuje potreba, vôľa a názor zamestnávateľa a zamestnanci sa neraz ocitajú v krajných existenčných situáciách aj niekoľko mesiacov bez mzdy alebo zo dňa na deň vo výpovedi, je naša odborná kvalifikovaná oponentúra proti takémuto konaniu viac ako potrebná.

Igor Matovič, pozor vedieš krajinu do záhuby?

21.09.2020

Aj v tomto volebnom období ma deň čo deň poslanci v parlamente presviedčajú o svojej neinfomovanosti o problémoch občanov. Aj keď mnohí z nich sú župani, primátori, starostovia, poslanci obecného zastupiteľstva, atď. A realita života by im nemala byť cudzia. Ale čo poslanci, ktorí prišli ako herci, športovci ? To sú rovnako „neznalí hráči? Vari vedia, ako [...]

Druhá vlna Matovičovej drezúry úradníckeho koňa

14.09.2020

Za posledný týždeň sme si mohli prečítať správy o druhej vlne pandémie. Premiér Igor Matovič uvažuje o nových a silnejších opatreniach proti tejto pliage. Múdry hlavný hygienik SR J. Mikas a múdry bývalý člen permanentného krízového štábu V. Krčméry nám predpovedali, že na jeseň príde druhá vlna pandémie. A hľa, už to prichádza, pritvrdíme, vraví [...]

To je ale chaos v tomto štáte

09.09.2020

Režisérka Lucia Kaššová prišla s novým filmom „Denník SME za zdravý rozum“, v ktorom som sa spolu s ďalšími tromi účastníkmi stala reklamou s priamym úmyslom jeho tvorcov. Vďaka projektu Denníka SME za zdravý rozum som získala skúsenosti o tom, ako sa „vyrábajú správy“ pre čitateľov. Po pozretí konečnej verzie tohto projektu sme získali dôkaz, ako si Vás [...]

Igor Matovič

Koziak: Peniaze môžu stáť premiéra preferencie

22.09.2020 07:40

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) je v politickej komunikácii nevyspytateľný, ale jedinečný, hodnotí politológ Tomáš Koziak.

Brazília, koronavírus

ONLINE: Za dostupnú vakcínu je 64 bohatých štátov. Rusko, Čína, USA sú mimo

22.09.2020 06:30, aktualizované: 08:59

Iniciatíva si kladie za cieľ mať do konca roka 2021 dve miliardy dávok bezpečných a účinných vakcín. Z 38 miliárd USD však vyzbierali len 3 miliardy.

pocasie-22-9-2020

Čerstvé rána, nadpriemerné teploty. Jeseň sa začne príjemne

22.09.2020 00:00

Teploty, ktoré nás čakajú v najbližších dňoch, sú nad obvyklým septembrovým priemerom. Rána však už budú poriadne studené.

Poprad / Nemocnica /

Riaditeľ popradskej nemocnice odchádza z funkcie

21.09.2020 21:32

Rozhodol sa tak počas pondelkovej návštevy ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 839081x
Priemerná čítanosť článkov: 13755x

Autor blogu

Kategórie