Založ si blog

Poslanci parlamentu, nestrašte ľudí mimoriadnou schôdzou

“ Smer-SD v najbližších dňoch podá návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady na odvolávanie premiéra Igora Matoviča z funkcie. Uviedol to hovorca strany Ján Mažgút. “ takúto správu prinášajú Hospodárske noviny.

Páni poslanci Smer-SD  a im podobní, namiesto toho, aby ste vysvetlili občanom, ako sa tu 30 rokov hrá na politickej scéne divadlo za peniaze občanov, radšej sa zase točíte v kolese mimoriadnych schôdzí na odvolávanie toho, ktorého ministra, či premiéra atď. A zase to budú len zbytočne vyhodené peniaze občanov. Veď sa len pozrite, ako to celé dopadne:

Zápisky z parlamentu dňa 21. 10. 2015  „Podľa čl. 83 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky, § 17 ods. 2 a § 109 ods. 1 a 2 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov na žiadosť poslancov opozičných strán zvolal predseda parlamentu Peter Pelegrini 56. schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky na stredu 21. októbra 2015. Bude sa prerokovávať návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vyslovenie nedôvery členovi vlády Slovenskej republiky Jurajovi Draxlerovi, poverenému riadením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Považujem túto mimoriadnu schôdzu len za populistické vystúpenia poslancov, ktorí v snahe zviditeľniť sa pred občanmi, voličmi potrebujú pomocou médií vyvolať dojem, že pracujú pre občanov, voličov. Ak by reálne zvážili výsledky svojej práce, prišli by k záveru, že tak, ako všetky predchádzajúce odvolávania ministrov vládnej garnitúry, ba dokonca aj premiéra aj toto odvolávanie nebude úspešné. V neposlednom rade si treba uvedomiť, že Juraj Draxler, poverený riadením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky je v súčasnosti neodvolateľný. Tiež je príliš mladý, aby došlo k narušeniu štruktúry školstva. Politická strana Smer si ho nepustí zo svojho doterajšieho postu. Nech si len „svieti“ v kancelárii, veď nevie ani ublížiť, ani nevie riešiť. Opoziční poslanci veľmi dobre vedia, že pôjde len o ich populistické reči v rokovacej sále parlamentu.   A za tým príde hlasovanie, ktoré 83 poslancov politickej strany SMER prevalcuje k úspešnému víťazstvu Juraja Draxlera, člena vlády, ktorý je poverený riadením Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Ani moje vystúpenie v tomto politickom prekáraní by neprinieslo žiadnu zmenu, a preto sa neprihlásim do rozpravy.  Lebo už každý rozumný občan chápe, že za celou honosnou akciou zvolania mimoriadnej schôdze sú len jeho zbytočne vyhodené peniaze.

A za všetkým je „divadlo“ pred blížiacimi parlamentnými voľbami. V súvislosti so štrajkom učiteľov, ktorý je vyhlásený od pondelka 25. januára 2016 náš zriaďovateľ,ktorým je mestská časť Bratislava – Nové Mesto oznámil na webe: Z deviatich škôl dve školy budú zatvorené a na štyroch školách bude fungovať zberná trieda. Rodičia môžu dať deti do zberných tried. http://www.banm.sk/strajk-ucitelov-ako-budu-fungovat-skoly-v-novom-meste/ Štrajk sa nám blíži. Jeho cieľom je poukázať na zlé ohodnotenie našich učiteľov. Podľa štatistík 16 okresov spadá pod výrok ministra Juraja Draxlera, že priemerný učiteľský plat v regionálnom školstve je nad 1 000 eur. Napríklad v okrese Bratislava III bol priemerný plat učiteľa 1 019 eur, okres Malacky 1 001 eur, čo je také nižšie číslo, okres Bánovce nad Bebravou 1 018 eur a okres Bytča 1 024,“ citoval údaje minister. Na margo štrajku učiteľov pripomeniem:

Počas volebného obdobia prišli pred parlament aj zamestnanci vedy, či zdravotné sestry s cieľom, aby sa im zlepšili plat. Bola som priamo na mieste, ale nikto z poslancov parlamentu nešiel podporiť nachystané prejavy pracovníkov vedy a zdravotných sestier, ktoré pred parlamentom odzneli. Musíme si priznať, že problém platov trápi každého zamestnanca v tomto štáte a každú profesiu. O tom by mohli písať naše médiá každý deň. Asi nie vždy ide o senzáciu. Je vidieť, že naši občania nemajú informácie, ako to funguje v parlamente. Počas volebného obdobia píšem na tomto blogu správy zo zákulisia parlamentu.

Kto sa k nim dostane zistí, že ani jedna mimoriadna schôdza nepomohla. Opakovanie  – matka múdrosti. Občan by mal už konečne vedieť, že pokiaľ si do parlamentu zvolil 83 poslancov SMERU, tak sa jeho problémy nedajú riešiť. Ale je dôležité, aby aj občania vedeli, že všetky mimoriadne schôdze išli z peňazí občanov. Hneď na začiatku môjho volebného obdobia, moje interpelácie poukázali na problémy učiteľov. Pán minister so mnou súhlasil, ale nič nezmenil.

http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/interpelacie_result&ZadavatelId=867&CisObdobia=6

Vážení občania, počas volebného obdobia skúmali sme prácu našich učiteľov, lekárov, zdravotných sestier, upratovačiek, vodičov kamiónov, stavbyvedúcich, sudcov, policajtov, štátnych úradníkov, zamestnancov verejného sektoru, a ďalších a ďalších zamestnancov. Z každého pracoviska prichádzali podnety odvážnych obetí, ktoré poukazovali na pracovné podmienky na pracovisku. Na svojvoľné odnímanie platov riaditeľom či riaditeľkou a pridávanie platov podľa známosti tomu, kto pani riaditeľke či riaditeľovi „vyhovuje“. Toto je in media rei. Toto svinstvo nikto nerieši.

Nedostatky z našich pracovísk prišli zamestnanci (aj z radov učiteľov) povedať dňa 13. 11. 2014  na 2. medzinárodnú konferenciu a všetky poznatky sme spracovali do Zborníka  2014 Vzťahová patológia. 

http://www.prohuman.sk/socialna-praca/zbornik-vzahove-pasce-na-pracoviskach-v-sr-2014-pdf

Na schôdzi k vládnemu návrhu zákona o štátnom rozpočte na rok 2016 som predložila návrh presunúť peniaze určené pre  Úrad pre reguláciu sieťových odvetví pre našich učiteľov. Tento návrh vládnuca strana SMER neprijala.

http://www.mojevideo.sk/video/26332/ako_marika_ritomska_nalozila_poslancom.html

 

Tento článok je súčasťou politiky realizovanej vo volebnom období 2012 – 2016.“

Dnes vidíme: Slovenská spoločnosť nebude pripravená uchopiť svoj životný priestor pokiaľ občania nedospejú k presvedčeniu o potrebe ale aj životnej nevyhnutnosti aktívného záujmu budovania demokracie.

Zápisky z parlamentu  Vydal Inštitút ochrany ústavných práv, číslo účtu  SK8365000000000020560144

ioupriesenia@gmail.com

Prečo Pavol Paška neprezradil . . .

09.08.2020

Poslanci sú v očiach verejnosti nastavení ako bytosti, ktoré majú za úlohu prinášať a schvaľovať zákony. Pomocou týchto zákonov potom niekto bude vydávať úlohy a príkazy, napríklad aj pre obete mobbingu. Toto nastavenie dosiaľ neprinieslo hodnoty hĺbky pravdy o nás ako o tvorivých ľuďoch so svojimi vlastnosťami a schopnosťami. Každý človek má predsa svoju [...]

Matovičova vláda „zmeškala vlak“

03.08.2020

„Programové vyhlásenie Matovičovej vlády historicky prvýkrát zahŕňa aj problematiku duševného zdravia. Dôvodom je vyše 350 000 pacientov na Slovensku s psychiatrickou diagnózou a nízka kapacita tiesňových liniek v porovnaní so zahraničným štandardom.Potrebu riešenia problematiky duševného zdravia obyvateľstva zvýšilo aj uplynulé ťažké obdobie. Počas trvania [...]

Pán minister Mičovský je len ďalší spolupáchateľ zla?

27.07.2020

Koľko slov o spravodlivosti si denne môžeme prečítať na blogoch. A to hlavne píšu blogeri túžiaci po zmene politiky. A novinári zase píšu podľa určitej „šablóny“. Aj tá sa akoby opotrebovala. Slovensko potrebuje dobré a reálne správy. A najmä dobré a reálne správy z politiky. Už nám uplynulo aj 100 dní novej vlády. A mnohí z blogerov tu už [...]

Virus Outbreak-No-Mask Weddings

Chorvátsko červenie, nad Jadranom sa zmráka

14.08.2020 18:36

Pre Rakúšanov, Talianov a Srbov, ktorí by chceli dovolenkovať v Chorvátsku, už na koronavírusovom semafore svieti červená, Slovinsko podobný krok zvažuje.

pocasie-15-8-2020

Hrozia prívalové dažde, teplo a dusno zostáva

14.08.2020 18:35

Počas víkendu musíte rátať aj s dažďom či búrkami. Zmena príde v pondelok, ako sa prejaví? A ďalšia zmena sa očakáva v utorok.

Igor Matovič, priemysel

Matovič prichystal Prekvapenie. Pochválil sa výsledkami boja s vírusom

14.08.2020 16:34, aktualizované: 18:45

Premiér Igor Matovič pozval novinárov na tlačovú besedu s tajuplným názvom Prekvapenie. Na úvod tlačovej besedy pobavene skonštatoval, že aj zabudol, ako tlačovku nazval.

bielorusko protest

Desiatky slovenských poslancov vyzývajú Bielorusko na nové voľby

14.08.2020 15:39

58 koaličných poslancov NR SR a deväť europoslancov podpísalo výzvu, v ktorej tiež odsudzujú násilie páchané na bieloruských občanoch.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 683082x
Priemerná čítanosť článkov: 12420x

Autor blogu

Kategórie