Založ si blog

Zápisky z krajín Kocúrkovo a Matovičovo

Prvý novembrový týždeň pokračujem pri stretnutiach s občanmi v šírení osvety o nevyhnutnosti prijať na Slovensku zákon na ochranu vznešenosti zamestnancov. Sme najzaostalejšia krajina v rámci členských krajín  Európskej únie,  čo sa týka ochrany ľudskej dôstojnosti. Presvedčila som sa o tom aj na poslednom stretnutí s občanmi Kysúc dňa 5. 11. 2015. Žiadna vláda, ktorá sa prezentovala politickými sľubmi, nepriniesla občanom ochranu ľudskej dôstojnosti, ochranu pred sabotovaním, ponižovaním, zneužívaním práce každého zamestnanca. Na pracoviskách vládne strach, čo umožnilo páchateľom konať svojvoľne skutky násilia bez toho, aby mali za tieto skutky zodpovednosť a sankcie. Honba za ziskom vždy prinášala majetky vládnúcim vrstvám.

Vláda Matoviča – drezúra úradníckeho koňa

Zákony sa stali zdrapom papiera pre zamestnávateľov. Každý mocipán na pracovisku si prispôsobil poriadok podľa toho, ako mu to vyhovovalo. Prípad učiteľky  z Čadce, ktorá sa stala pre zamestnávateľa nežiadúca, dokazuje, že mocipán na pracovisku si prispôsobil aj kolektívnu zmluvu na páchanie svojho skutku. A tak vďaka odvahe obete mobbingu, pani učiteľky, dokazujeme spravodlivosť na Okresnom súde v Čadci.

Koľko prípadov máte úspešne skončených? pýtali sa ma občania na stretnutí v Čadci, ktoré odvážna pani učiteľka zorganizovala.

https://www.mojevideo.sk/video/263e1/marika_ritomska_v_karpatskej_tv.html

Zdôrazňujem: Bez legislatívy, sú  prípady mobbingu, kde právne zastupujem obete, na každom súde špecifické. Verejnosti známy prípad prepustenia odborového predáka Jána Margalu, ktorý nepodpísal hromadné prepúšťanie, sa dostal rovno na Najvyšší súd SR bez žiadneho pojednávania na Okresnom súde, na Krajskom súde. Čo je toho príčinou?

https://www.mojevideo.sk/video/264e2/marika_ritomska_ako_davidko_proti_moberom_goliasom.html?fbclid=IwAR2G0_M3CAk0uVNLre4W230xubjNZ17WM7SJpTQunirLZjaFrjXBh5oQ6cQ

Dňa 6. 11. 2015 som sa obrátila na Najvyšší súd SR. Tu som zistila, že  „údajne“ som podala dovolanie. To nie je možné! Ja som podala interpeláciu ministrovi spravodlivosti SR a pán minister spravodlivosti SR mi odpovedal. Všetko je to zverejnené aj na www.nrsr.sk, časť interpelácie. Znovu som si podala žiadosť na nahliadnutie do spisu na Najvyšší súd SR.

Úplne Kocúrkovo.

Kam sa až táto kauza odborového predáka dostane, o tom budem verejnosť informovať. Tento prípad je príkladom obrovského bezprávia v našej „banánovej“ republike.  Nájsť spravodlivosť na súde sa podarilo na Okresnom súde Bratislava III, na Okresnom súde Bratislava I, Okresnom súde Pezinok, Okresnom súde Žilina. Ťažko nájsť spravodlivého sudcu.

Prečo si myslíte, že antimobbingový zákon páchanie psychického násilia na pracovisku vyrieši? spýtal sa ma občan z Kysúc. Jednoznačne to dokazuje moja poslanecká agenda, ktorá t. č. zmonitorovala t. č. 685 prípadov mobbingu. Boj o kreslá prevažuje v celej Európskej únii. Snaha páchateľov za ziskom je obrovská. 

https://www.mojevideo.sk/video/26639/marika_ritomska_mobbing_medzinarodna_konferencia_v_prahe.html

Všade sa vyskytujú prejavy násilia na obetiach, kde ide o skutkový stav psychického násilia, kedy útočník v snahe vyštvať obeť z kolektívu aplikuje voči nej opakované verbálne, fyzické alebo psychické nátlaky a útoky. Tento psychický tlak spôsobuje obetiam veľké utrpenie, čím môže poškodiť psychické i fyzické zdravie a často zanecháva aj trvalé následky. V neposlednom rade sa týmto konaním páchateľa  zhoršuje atmosféra na pracovisku a tým pádom aj pracovný výkon. Úplne Kocúrkovo.

Politické čistky Matovičovej vlády

Na Slovensku to dosiaľ neriešila žiadna vláda a moje skúsenosti z posledného volebného obdobia dokázali, že nemajú záujem pomôcť občanom.  Na tento skutkový stav násilia na pracoviskách  je potrebný zákon. Pripomeniem, že hneď na začiatku volebného obdobia som oslovila vládu SR o riešenie psychického teroru na pracoviskách.

Znovu zverejňujem dôkaz, ako mi vláda SR dňa 15. 11. 2012 od štátneho tajomníka Branislava Ondruša poslala riešenie: „Vážená pani poslankyňa, pán minister Ján Richter ma požiadal, aby som zareagoval na email, ktorý ste mu poslali 30. 10. 2012 ohľadom zákonnej úpravy v oblasti boja proti mobbingu. Táto problematika spadá do oblasti pracovných vzťahov, ktoré v rámci kompetencií štátnych tajomníkov MPSVR SR gestorujem ja. Už predtým som mal od p. riaditeľa odboru prac. vzťahov JUDr. Tomana informáciu o vašom stretnutí. Samozrejme, že vítam Váš záujem o túto problematiku, ktorá sa naozaj stala vážnym problémom pracovných vzťahov v SR. Aj vedenie MPSVR SR si uvedomuje nevyhnutnosť prijať reálne opatrenia, ktoré by mobbingu na pracoviskách bránili. Otvorili sme túto tému okrajovo aj v súvislosti s prípravou novely Zákonníka práce, avšak vzhľadom na priority sociálnych partnerov sme sa ňou v tejto fáze viac nezaoberali. Chceme sa však na ňu zamerať v najbližšej budúcnosti. Naše ministerstvo zadalo Inštitútu pre výskum práce a rodiny na r. 2013 výskumnú úlohu zameranú práve na problematiku mobbingu. Okrem toho oslovujeme sociálnych partnerov a našim zámerom je vytvoriť pracovnú skupinu, ktorá by sa problematikou zaoberala v priebehu budúceho roka s tým, že by výsledkom jej práce mali byť konkrétne návrhy, a to aj legislatívne.

Vážená pani poslankyňa, navrhujem Vám, aby ste sa aj Vy stali členkou tejto pracovnej skupiny. Viem, že sa problematike mobbingu venujete už dlho, preto radi využijeme Vaše skúsenosti a poznatky. Vytvorenie spomínanej prac. skupiny bude mať na starosti p. JUDr. Toman, takže po nomináciách za ďalších partnerov by Vás on oslovil. Verím, že toto riešenie Vám bude vyhovovať a naša spolupráca bude mať reálny pozitívny význam pre ľudí na Slovensku.

S úctou Mgr. Branislav Ondruš,štátny tajomník MPSVR SR,Špitálska 4 – 8,816 43 Bratislava“

Čo to všetko dokazuje? Zavádzanie, klamstvo a nespolupráca alebo sa tu „hráme“ na prácu. Máme predsa svoje „ego a sme najmúdrejší“. Úplne Kocúrkovo.

A tak je zbytočné plakať nad rozliatym mliekom zo strany súčasného SMERu.

https://www.youtube.com/watch?v=EEdnZM9ML5g&fbclid=IwAR0QKxRFH4XNApetsHl1UEBq7FHQ54VYF2RdcokJi1pH52FIQf6qsOqad3A

A tak je to aj v súčasnom našom parlamente a v novej Matovičovej vláde. Pre nich platí to isté čo pre vládnu stranu SMER v rokoch 2012 – 2016. Zabudli na človeka s veľkým Č.

Dnes rovnako ako v minulosti platí: Prísť do parlamentu a predkladať zákony sa stalo honbou za ziskom aj pre našich  poslancov. Čím viac poslaneckých zákonov, len aby lepšie „masírovali“ nimi občanov, akí sú dôležití a pracovití. Aj tam je len klamstvo a zavádzanie občanov.

Úplne Kocúrkovo.

Každý rozumný občan už vie, že vláda pripraví zákony a koaličná väčšina poslancov parlamentu ich schváli. Krajina Matovičovo.

Ďakujem všetkým občanom, ktorí nám odvážne poukazujú na psychické násilie na pracoviskách, resp. na mobbing, bossing.

Inštitút ochrany ústavných práv pozýva všetkých občanov na 6. medzinárodnú, vedeckú konferenciu, ktorá sa bude konať  v roku 2020 v Bratislave. Viac informácií na  ioupriesenia@gmail.com

 

 

 

Matovičova vláda nám našu tému odhalila v plnej nahote

14.07.2020

Poďme sa pozrieť, prečo na Slovensku zaostávame s ochranou ľudských práv ako človeka – ľudskej bytosti. Občan, zamestnanec, alebo ak chcete volič si na Slovensku svoje bezprávie už 30 rokov stále skúma a často ani nedoskúma. Aby sme sa konečne dvihli spod tejto hniloby, na ktorú sme si zvykli, oslovili sme všetky obete mobbingu. A po 5. medzinárodnej konferencii [...]

Matovičov fond pomôže tisíckou. Ľudia vyberú, kto ju dostane

11.07.2020

Inštitút ochrany ústavných práv monitoruje a registruje, že sa zatiaľ nikto neprihlásil, aby si uplatnil 10 percentnú zľavu zo všetkých poplatkov štátu.“ – ako to prinieslo hnutie OĽaNO vo svojom Volebnom programe bod č. 10. A tak nám skutok dávno „utiekol“. Voliči na bod č. 10 zabudli. Nikto z voličov, ktorí sa zúčastnili parlamentných volieb, sa neprihlásil [...]

100 dní porušuje vláda zákon ?

01.07.2020

Opakovanie – matka múdrosti: Kto sa nebojí hovoriť nahlas, že 100 dní porušuje vláda zákon? Veď tu nemáme odborníkov. Ešte aj predseda parlamentu opísal diplomovú prácu. A pán premiér Matovič, ten sa nám v klube OĽaNO chválil, že mu diplomovú prácu písala kamarátka pri mori na pláži. Prečo teda Igor Matovič vládne nad kresťanským Slovenskom? [...]

Nemecko, vlak, koľajnice, doprava

Pri zrážke vlakov v Česku zomrel rušňovodič a 35 ľudí utrpelo zranenia

14.07.2020 23:12, aktualizované: 15.07.2020 03:15

Ku kolízii došlo krátko po pol desiatej pri meste Český Brod.

miloš jakeš

Vo veku 97 rokov zomrel niekdajší tajomník ÚV KSČ Miloš Jakeš

14.07.2020 21:25, aktualizované: 22:15

Jakeš bol podľa polície z titulu svojej funkcie zodpovedný za streľbu do ľudí na hraniciach.

Emmanuel Macron

Macron sa zastal nového ministra vnútra obvineného zo znásilnenia

14.07.2020 21:00

Samotný minister obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o konsenzuálny pohlavný styk.

France Bastille Day

Francúzi oslávili sviatok i zdravotníkov

14.07.2020 18:21

Menej pompy, viac nových hrdinov. Francúzsko oslávilo tradičný Deň Bastily netradične.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 633290x
Priemerná čítanosť článkov: 12417x

Autor blogu

Kategórie