Založ si blog

Koho mám voliť?

takúto otázku nášmu Inštitútu ochrany ústavných práv posielate či e-mailujete. Ba dokonca sa pýtate na osobnom stretnutí.

Inštitút ochrany ústavných práv ďakuje  každému občanovi, ktorý sa pýta. Tým sa zaujímate o našu demokraciu po slovensky.

Ja vychádzam zo svojich  skúsenosti s naším parlamentom.  Nebudem tam posielať  ZLO, lebo to nám tu terajší poslanci parlamentu „zabetónovali“.

Povedzme si pravdu: Nepošlem tam predsa kandidátov, ktorých nikto nenaučil a nevyškolil čo má robiť poslanec, ako funguje parlament. Je to už 30 rokov to isté. Ale o tom som písala na blogu sme, kde ma zablokovali. A ešte k tomu za Vaše peniaze, teda za peniaze občanov, voličov. To je do neba volajúca hanba.

NAOPAK, majme tvorivého ducha a poďme do reality nášho bezprávia. Ďakujeme prvému štátnemu zamestnancovi, prvému Inšpektorovi práce Ing. Štefanovi Pappovi, ktorý nám dokázal vo svojom svedectve na videu to, čo som štyri roky rozprávala ako poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky.

https://www.mojevideo.sk/video/2be86/povinny_psychicky_teror_na_pracoviskach_.html

Len pripomínam: Cieľom nášho výskumu bolo a je  zisťovať stav záujmu zo strany vlády Slovenskej republiky a zo strany poslancov Národnej rady Slovenskej republiky o problémy občanov Slovenskej republiky. Na 1. a 2. medzinárodnú konferenciu o tom, čo potrebujú naši pbčania a ktorú som organizovala v roku 2013 a v roku 2014  neprišiel žiaden poslanec parlamentu. Neprišiel  nikto ani z vlády Slovenskej republiky, Naším motívom bolo a je pokračovanie úsilia za sociálnu normu humanizmu, resp. za zdravé medziľudské vzťahy, aby eurelatio basalis fungovala v každodennej realite, v pozemskom ľudstve.

Zistili sme, že naši občania vo svojom priemere chcú len pracovať, dostávať spravodlivú odmenu, a chcú mať istotu, že budú pracovať aj zajtra.  Na rozdiel od nás, mnohé štáty Európskej únie skúmali problematiku násilia  na pracovisku omnoho skôr ako Slovenská republika, a hoci dosahujú len minimalistické výsledky v tvorbe legislatívy, predsa prekročili horizont vnímavosti v spoločenskom vedomí najmä, čo sa týka prevencie mobbingu a bossingu.

Príkladom našej slovenskej nehumánnej spoločnosti je okrem iného moja výpoveď zo dňa 29. 02. 2012, ktorú mi Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zaslal dňa 8. marca 2012 a dňa 10. marca 2012 som bola zvolená za poslankyňu Národnej rady SR.

https://www.mojevideo.sk/video/2c0f4/ucelova_vypoved_prenasledovanie_a_ine_zlo.html

Po skončení volebného obdobia náš boj za sociálnu normu humanizmu pokračuje. Dňa 17. januára 2018  na Okresnom súde Bratislava II sudkyňa vyniesla rozsudok, ktorým moju žalobu o neplatnosť skončenia štátnozamestnaneckého pomeru zamietla. Bojujme spoločne  ďalej za pravdu a spravodlivosť.

Práve tu na súdoch sme začali riešiť Váš konkrétny problém bezprávia z Vášho pracoviska. Mnohí z Vás, občanov, stále nevedia a ani neriešia stav psychického teroru, v akom sa nachádzajú. LEBO sa boja o svoju existenciu. Vládne nám politika strachu.

Hovorila som v parlamente ako prvá poslankyňa v histórii o novej forme násilia, o pracovno-právnom prenasledovaní na pracoviskách, ktoré sa deje naprieč celou Európskou úniou.

Bol a je to začiatok novej éry v dejinách nielen slovenskej spoločnosti. Naša vláda, naši poslanci parlamentu sa púšťali do populistických tém. Chceli osloviť už aj tak dávno v stereotype žijúceho slovenského  občana. Politici si neuvedomovali (a stále si to neuvedomujú), že  rýchle tempo nášho života prinieslo so sebou aj rôzne choroby 21. storočia. Veľký psychický tlak, ktorý vytvára peklo vo vzťahoch, tento psychický tlak prenikol aj na naše pracoviská. A ako sme videli v tomto volebnom období sa markantne rozšíril v parlamente. 

Začala som prácu nového poslanca, ktorý má podľa Ústavy Slovenskej republiky slúžiť ľuďom, pomáhať  im so zákonmi pre ľudí. Ale náš parlament a poslanci v ňom sa od ľudí vzdialili. Dosiaľ som nenašla poslanca, ktorý by nastúpil novú cestu slúžiť občanom v zmysle Ústavy Slovenskej republiky.  Komplikované medziľudské vzťahy motivované – alebo jednoducho nekontrolované vzťahy sú sprievodným javom boja medzi ľuďmi a medzi skupinami. Chýba istota udržania pracovného miesta. Výsledkom je desocializácia.

Sme stále bezprávna krajina a občan musí svoju situáciu riešiť sám. Možno si poviete, že mi mohli v parlamente pomôcť poslanci OĽaNO, KDH, SDKÚ, SAS, alebo poslanci politickej strany Smer. Nie. Nemohli.

Keď som oslovila v parlamente viacerých poslancov, štamgastov, zistila som, že pre nich je lepšie nevytŕčať z radu a stačí im, ak tichúčko prežívajú v tieni „samcov“ a „samíc“ rečniacich spoza „kecpultu“ ako na hodine rétoriky. Lebo všetci sa báli, že ich ten, ktorý líder už nedá o 4 roky na kandidátnu listinu, aby ich (neinformovaní) občania zase zvolili do svojho poslaneckého kresla v rokovacej sále parlamentu. Lebo toto poslanecké kreslo je jediné, čo poslanci svojím zvolením dosiahnu.

Taktika politických štamgastov bola a je prehľadná, každé štyri roky sa predvádzajú a ukazujú ako kohúti na smetisku, ale nevedia, kde začať a čo tu napraviť.  Príkladom je líder Matovič, ktorý sa „chváli“ že  konečne po 10 rokoch vie, čo potrebuje občan, volič.

Vážení, to je ďalší dôkaz, že občan si musí všetko riešiť sám. A načo mi je potom poslanec parlamentu?   Neinformovaní a v stereotype žijúci občania, ktorí sa boja o svoju prácu si zase zvolia  nové politické strany do parlamentu. Asi každý sa musí „popáliť sám.“

Inštitút ochrany ústavných práv oslovil lídrov politických strán poslanca Kotlebu z politickej strany Ľudová strana Naše Slovensko, poslanca Kolllára z politickej strany Sme rodina, poslanca Marosza, Hegera, Jurínovú, z politického hnutia OĽaNO, poslanca Danka z politickej strany Slovenská národná strana, a ďalších a ďalších a požiadal ich o záštitu nad 3 medzinárodnou konferenciou, ktorú sme chceli organizovať dňa 13.11.2017 v kinosále parlamentu. Nikto nám nereagoval ani písomne ani ústne.

Vari nám tu vládne strach? To vieme z nášho výskumu vo volebnom období 2012 -2016. Už vtedy sme analyzovali  915 prípadov obetí psychického násilia na pracoviskách a dnes nám prípady stále pribúdajú.

Čo je nejasné na prenasledovaní občanov, či už v práci,  alebo v rodine? O všetkých prípadoch sme urobili registráciu a následne sme ich riešili. Niektoré som obhajovala na súdoch. O jednotlivých prípadoch našich žalôb, o našej justícii sme zaznamenali už vo volebnom období a  preniesli  do Zápiskov z parlamentu.

Ako chceme prežiť vo svete zmietanom v chaose tvorenom zahraničnými intervenciami USA, keď doma na Slovensku máme chaos?

O tom vedia aj novinári a preto našu tému ignorujú.

Zborník z 3. medzinárodnej konferencie Téma, v ktorej žijeme, Bratislava 2017,  ISBN 978-80-972897-0-6  EAN 9788097289706  venujeme čestnej pamiatke všetkým obetiam, ktoré boli prenasledované, ponižované a zneužívané vo svojej práci.  Rozposielame ho do slovenských knižníc.

Ak máte záujem o viac informácií, píšte na ioup.riesenia@gmail.com

 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

05.04.2020

Na Bratislavskom hrade vo štvrtok 2. apríla 2020 podpísali koaličnú dohodu. Niektorí poslanci zmluvu na hrade však podľa informácií agentúry SITA nepodpísali, lebo boli práceneschopní. Ako jediný koaličnú zmluvu nepodpísal poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí).Na sociálnej sieti napísal, že koalíciu aj vládu podporuje, ale „na netradičné experimenty nevidím [...]

Zákon je pre život

02.04.2020

Voliči si zvolili svojich poslancov. Dnes nám v rokovacej sále zase predvádzali kolotoč starého parlamentu od roku 1989. Nič nové nepriniesli a neprinesú. Prečo? Lebo im to nikto „nekáže“. Je to starý kolotoč prijímania a predkladania zákonov. Na čo ich tam zase občania zvolili? Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom. Voliči zase naleteli bábkam zvoleným [...]

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

31.03.2020

Vážení občania, už pomaly mesiac prežívame zmenu pracovného štýlu. Dosiaľ sme ho mnohí prežívali ako obdobie plné hyenizmu, marazmu, kde sa človek voči človeku stal vlkom. Niet pochýb, že mnohí to nechceli brať vážne. Ale žiaľ systematická deptajúca vojna na pracovisku sa zostrila a nabrala na vehemencii. A príčina je ukrytá: V spoločnosti, kde sme si [...]

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Lietadlová loď Roosevelt

Záchranca námorníkov zo zamorenej lietadlovej lode potopil ministra

08.04.2020 22:06

Kapitán jadrovej lietadlovej lode i americký minister vojenského námorníctva zaplatili za reakciu na zamorenie obrieho plavidla koronavírusom svojim postom.

Kosovo / Serbia /

Kosovo je pripravené na obnovenie dialógu so Srbskom

08.04.2020 21:55

Úradujúci kosovský premiér Albin Kurti o tom zámere ubezpečil Miroslava Lajčáka, osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 45
Celková čítanosť: 194657x
Priemerná čítanosť článkov: 4326x

Autor blogu

Kategórie