Založ si blog

Najprv existuje spôsob, ako si niekoho zvolíme a potom už neexistuje spôsob o tom, ako má vládnuť ten či ten zvolený politik

vo všeobecnosti u nás prevláda názor, že politika je dominanciou mužov. Tento názor a realita sú vo vzácnej – hoci vo veľmi zlej politickej zhode. V hodnotení vychádzam z politiky, ktorá je vecou verejnou, resp. komunitnou, presnejšie celospoločenskou. Do akej miery sú politici oprávnení zastupovať a vládnuť nad občanmi? To by predsa malo byť vecou verejnej celospoločenskej dohody. Je to však absurdne naopak, a to sa týka aj reálnej participácie žien vo všeobecnej politike.

Súčasťou dominancie mužov v politike sú voľby. Najprv existuje spôsob, ako si niekoho zvolíme a potom už neexistuje spôsob o tom, ako má vládnuť ten či ten zvolený politik. Uvedená absurdita je totalitný princíp sprevádzaný demokratickou voľbou. Neexistujú reálne dôkazy, ktoré by túto tézu vyvrátili.

Preto vzácna je každá žena, ktorá dostane vo voľbách mandát od občanov, resp. je zvolená do verejnej funkcie. Ale k tomu však treba zdôrazniť, že žiadna žena nie je skutočne pripustená ku „kormidlu“ v politike. Aj keď žena disponuje legislatívne vymedzenými a osobnostne prítomnými kompetenciami aj tak je odstavená od „kormidla“. Dovolím si tvrdiť, že sa to týka na 100% slovenských političiek. Lebo zvolené a do politky zaradené ženy sú vždy posunuté do podriadeného vzťahu pod mužov, a to dokonca aj nelegálne – často pod oficiálne nižšie zaradených alebo až pod nekompetentných mužov.

Problém je zložitejší a aktuálne ho žiadna legislatíva neobsahuje. Dogmy princípu mužskej dominancie , resp. mužskej formy vládnutia si zaslúžia definíciu, pomenovanie. Až potom môžeme nájsť spôsob ako dogmy definitívne vylúčime zo sociálneho vedomia.

V tradičnom politickom systéme riadenia spoločnosti, ktorému možno dať nálepku európsky politický systém (je jedno či je pri moci socialistická alebo pravicová vláda) stále vidíme rovnaký európsky politický systém budovaný na princípe upevňovania získanej moci. Princíp všeobecného blaha je potlačovaný starosťou o moc.

Ženský mentálny princíp reprezentovaný archetypom matky s vyššou mierou zodpovednosti , empatie a pozitivity sa stráca v európskom politickom systéme, kde je potláčaný mužským mentálnym princípom, ktorý je reprezentovaný archetypom lovca, bojovníka nielen jeho tvorivosťou, nezodpovednosťou, tvrdosťou, expanzionizmom , agresivitou, egocentrizmom a upevňovaním získanej moci.

V konaní žien političiek , ktoré pôsobia v politike, sa po krátkom čase objavuje mužský mentálny princíp, a to aj vtedy ke´d majú dostatok priestoru na svoju archetypálnu materinskú sebarealizáciu. Typickým príkladom bola britská Lady Margaret Thatcher, železná lady, premiérka od 1979 do 1990. Ženy v politike obliekaju mužský avatar popierajúc svoju materinskú ženskosť. Robia tak v záujme svojej kariéry a túžby stať sa zbožňovanými političkami. Paradoxne vzniká opačný dojem, ako keby ženy absolútne neparticipovali na štátnej moci ani na politickom živote spoločnosti. Vidíme to aj na Slovensku a v celej Európskej únii. Dajme si otázku : dá sa to potom liečiť presadzovaním ženského mentálneho princípu v parlamente?

V parlamentných legislatívnych snahách som narazila na dominantný mužský mentálny princíp. A to dokonca v klube OĽaNO, kde boli moje návrhy zákonov zablokované. Bola to stratégia lídra OĽaNO len , aby nemuseli riešiť problémy všetkých občanov Slovenska. Pokračovanie dokriveného praktizovania verejnej moci funguje ako zlý politický princíp – to je dedičstvo mužského princípu z komunistických strán. Tento dedičný princíp je zakomponovaný do pravicového politického aparátu a zdá sa akoby bol nezničiteľný. Cieľom politického princípu je MOC. Aj volebné obdobie 2016 -2020  nám ukázalo radosť z moci, ktorá svojou neschopnosťou ovládania sa spôsobovala len chaos v rokovacej sále parlamentu. Povedzme si pravdu slušný politik by sa tak nemal správať. 

Od roku 1989 teda od víťazného ťaženia našich doterajších zlatokopov-politikov vládne  politika neohroziteľného princípu jediného možného spôsobu.

Všetky doterajšie princípy presadili vzrastajúcu nedôveru občanov voči politikom. Najhoršie je že takéto politické  monštrá sa totalitným spôsobom samopasujú za vzory pre mládež a zakladajú mládežnícke politické kluby, v ktorých svoj  vzor  predkladajú ako jediný a správny. Príkladom je aj vznik Progresívneho Slovenska. Postupná strata dôvery voči politikom  bude mať za následok stratu legitimity  zástupnej verejnej moci a klesanie záujmu občanov o veci verejné, čo vyústi v celkovú reformu. Bude to návrat k profesionálnemu riadeniu spoločnosti, podobný systém sme tu už mali v časoch rodových reforiem spoločnosti. Spoločnosť úspešne riadili najschopnejší jednotlivci.

Nemorálnosť nevychovaných politikv a úradníkov sa začína absenciou zodpovednosti. V takomto nemorálnom tradicionalizme nevidím priestor na participáciu žien v politike. Je najvyšší čas umravniť verejnú moc a všetky otázky mužskej dominancie prirodzene zaniknú. Jedinou cestou sa ukazuje cesta vyhradeného politického priestoru ohraničeného šestnosťou, pravdivosťou , zodpovednosťou, vymedzením penitencií za chybné kroky politikov a úradníkov , tiež za neľudské a nezákonné úradovanie konkrétnych úradníkov a tiež aj legislatívne stanovenie satisfakcií pre poškodených občanov.

Zamyslime sa spločne čo ovplyvníme ako občania dňa 29.2.2020 voľbou svojho kandidáta politickej strany v súčasnom platnom volebnom systéme  v ďalšom článku.

 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

05.04.2020

Na Bratislavskom hrade vo štvrtok 2. apríla 2020 podpísali koaličnú dohodu. Niektorí poslanci zmluvu na hrade však podľa informácií agentúry SITA nepodpísali, lebo boli práceneschopní. Ako jediný koaličnú zmluvu nepodpísal poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí).Na sociálnej sieti napísal, že koalíciu aj vládu podporuje, ale „na netradičné experimenty nevidím [...]

Zákon je pre život

02.04.2020

Voliči si zvolili svojich poslancov. Dnes nám v rokovacej sále zase predvádzali kolotoč starého parlamentu od roku 1989. Nič nové nepriniesli a neprinesú. Prečo? Lebo im to nikto „nekáže“. Je to starý kolotoč prijímania a predkladania zákonov. Na čo ich tam zase občania zvolili? Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom. Voliči zase naleteli bábkam zvoleným [...]

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

31.03.2020

Vážení občania, už pomaly mesiac prežívame zmenu pracovného štýlu. Dosiaľ sme ho mnohí prežívali ako obdobie plné hyenizmu, marazmu, kde sa človek voči človeku stal vlkom. Niet pochýb, že mnohí to nechceli brať vážne. Ale žiaľ systematická deptajúca vojna na pracovisku sa zostrila a nabrala na vehemencii. A príčina je ukrytá: V spoločnosti, kde sme si [...]

polícia, kontrola, Svätý Jur

Zvedavosť vodičov bráni v kolónach sanitkám v prejazde

09.04.2020 06:15

Kolóny, ktoré sa tvoria pre kontroly na viacerých úsekoch ciest, môžu skomplikovať život všetkým záchranárskym zložkám.

koronavírus, Čína

ONLINE: Trump chce obnoviť ekonomiku s rachotom, ešte si dlho počká

09.04.2020 05:45, aktualizované: 06:25

Donald Trump chce americkú ekonomiku dostať do chodu s "veľkým rachotom", ale až keď začnú klesať počty úmrtí na koronavírus.

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

pocasie-9-4-2020

Počasie bude priam gýčové, pokazí sa len niekde

09.04.2020 00:00

Príjemné jarné počasie bude na sviatky pokračovať, ale sú miesta, kde by sa mohlo mierne pokaziť. Bude to u vás?

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 45
Celková čítanosť: 194687x
Priemerná čítanosť článkov: 4326x

Autor blogu

Kategórie