Založ si blog

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

Aktuality dňa  17.2.2020 priniesli článok Matovic-zapalil-sviecky-pod-Pellegriniho-oknami. A tak sa ukazuje, že volebná kampaň lídra OĽaNO je ako  topiaci sa slamky chytá. A  vyhlasuje prvky priamej demokracie, ktorú som tu predložila v roku 2016. Dnes sa mu  to už hodí ?

Zápisky z parlamentu zo dňa 6.3.2016: Rad – radom zisťujem, že poslanec parlamentu má síce právo pozvať novinárov na tlačovú konferenciu, ale novinári nemusia na ňu prísť. Ani zaujímavé témy ako je 17. november ešte neskončil alebo Dokončíme dielo – urobíme, čo treba, novinárov nezaujali. Nepomohla ani webova stránka Národnej rady Slovenskej republiky, kde  boli uvedené tlačové konferencie zverejnené.

Novinári nepriniesli o Priamej demokracii č. 22 žiadne informácie. Prečo? Lebo tvoríme novú politiku pre občanov nášho zotročeného Slovenska. Bojujeme ďalej. Je smutné zistenie, že pomocou médií sa zase do parlamentu dostanú staré, deformované štruktúry.  A preto je na občanoch, voličoch či si  zase necháme z nášho parlamentu robiť reality show. Nebojme sa povedať pravdu. Je ľahké manipulovať občanov, ak si to politické strany platia aj z peňazí občanov.

Nech títo politici skúsia bojovať bez sponzorov, bez peňazí, bez gulášov,  bez tričiek, kľúčeniek, kalendárikov a podobných „darčekov“. To počas histórie budovania našej „demokracie“ zatiaľ nedokázal ani jeden politik, ktorého občania poslali do parlamentu. Neskoro bude plakať nad „rozliatym mliekom“.  Prípady bezprávia neutíchajú. Naopak budú sa len zvyšovať. A rovnako prípady obetí psychického násilia na pracoviskách, ktoré sme podali na súdoch.

Kto z budúcich poslancov sa mi prihlási, aby po voľbách  slúžil občanom a pokračoval  v začatom diele

Politické strany, ktoré sme dosiaľ volili do parlamentu, nechránili občanov našej krajiny. Aké tragické udalosti sa musia odohrať,  aby sme sa konečne zobudili a uvedomili si, že politická šľachta v podobe politických subjektov, ktoré dostali svoje čísla pre nastávajúcu volebnú kampaň, neprinášajú občanom ochranu proti ich bezpráviu.

A práve končiace volebné obdobie roku 2016 ukázalo, aká je politická stratégia moci a ako rýchlo zabudnú poslanci na voličov, občanov. Príkladom je aj politické hnutie OĽaNO, ktoré nemalo  jednotu, silu a rozhodnosť plniť to, čo občanom pred voľbami sľúbilo. Poslanci zapadli do kolesa predkladania  a prijímania zákonov. Len, aby  nevytŕčali z radu.

Dodnes tak v našej krajine pretrváva  politický boj politických štruktúr, ktoré si z občanov spravili figúrky na šachovnici. Ak by to nebola pravda, nešírili by sa občas mediálne správy o zvyšovaní či znižovaní nezamestnanosti. A tak stále dokola radoví poplatníci prispievajú do štátneho rozpočtu a nevidia, kam miznú peniaze.  Cieľom tejto politiky sa stalo napätie a strach, beznádej a nestabilita. Boj na tomto hnojisku nevzdávame.

Ďakujem všetkým občanom, ktorí pochopili, že Slovensko potrebuje novú politiku pre občanov a volili Priamu demokraciu č. 22. Ale výsledky volieb nám zase ukázali, že slovenský občan akoby mal strach voliť novú politiku pre občanov. Prečo?  Výsledky volieb nám dopredu pripravili novinári. Médiá v predvolebnej kampani nedali čas a priestor pre všetky kandidujúce politické strany. Pozývala som novinárov na 6 tlačoviek do parlamentu. Tlačové konferencie, to je jedna z náplní práce každého poslanca. Novinári sa mi mohli aspoň ospravedlniť, že na tlačovky Priamej demokracie neprídu.  Ale to nie je kultúra na Slovensku za posledných 26 rokov. Tá sa nám tu na Slovensku vytratila. Všade vládnu peniaze a moc.

Ak by nám boli poslanci prinášali informácie z parlamentu počas 26 rokov, dávno by občania zistili, že poslanec neslúži svojmu poslaniu podľa Ústavy Slovenskej republiky. Na tomto blogu SME som o tom počas 4 rokov písala. Moje skúsenosti zo zákulisia parlamentu jednoznačne ukazujú, že ani terajší poslanci politických strán nepomôžu v novom volebnom období 2016 – 2020 trpiacim a ubiedeným občanom vyviesť ho z marazmu, v ktorom žijeme.

 A tak zostáva zase na chudákoch občanoch tvrdé zistenie, že svojimi hlasmi nič nezmenili. V parlamente nás zase čakajú hádky , hádky, hádky nových poslancov v parlamente. Nebudú vedieť spolupracovať, to je mentalita nášho národa za posledné roky.

Na záver, jedno  zistenie: mladí ľudia sa nechali zmanipulovať za tričko, či za výrok: „Aspoň bude v parlamente sranda.“….Tak Vám ďakujem za srandu, ktorú ste poslali do parlamentu.

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

05.04.2020

Na Bratislavskom hrade vo štvrtok 2. apríla 2020 podpísali koaličnú dohodu. Niektorí poslanci zmluvu na hrade však podľa informácií agentúry SITA nepodpísali, lebo boli práceneschopní. Ako jediný koaličnú zmluvu nepodpísal poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí).Na sociálnej sieti napísal, že koalíciu aj vládu podporuje, ale „na netradičné experimenty nevidím [...]

Zákon je pre život

02.04.2020

Voliči si zvolili svojich poslancov. Dnes nám v rokovacej sále zase predvádzali kolotoč starého parlamentu od roku 1989. Nič nové nepriniesli a neprinesú. Prečo? Lebo im to nikto „nekáže“. Je to starý kolotoč prijímania a predkladania zákonov. Na čo ich tam zase občania zvolili? Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom. Voliči zase naleteli bábkam zvoleným [...]

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

31.03.2020

Vážení občania, už pomaly mesiac prežívame zmenu pracovného štýlu. Dosiaľ sme ho mnohí prežívali ako obdobie plné hyenizmu, marazmu, kde sa človek voči človeku stal vlkom. Niet pochýb, že mnohí to nechceli brať vážne. Ale žiaľ systematická deptajúca vojna na pracovisku sa zostrila a nabrala na vehemencii. A príčina je ukrytá: V spoločnosti, kde sme si [...]

polícia, kontrola, Svätý Jur

Zvedavosť vodičov bráni v kolónach sanitkám v prejazde

09.04.2020 06:15

Kolóny, ktoré sa tvoria pre kontroly na viacerých úsekoch ciest, môžu skomplikovať život všetkým záchranárskym zložkám.

koronavírus, Čína

ONLINE: Trump chce obnoviť ekonomiku s rachotom, ešte si dlho počká

09.04.2020 05:45, aktualizované: 07:14

Donald Trump chce americkú ekonomiku dostať do chodu s "veľkým rachotom", ale až keď začnú klesať počty úmrtí na koronavírus.

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

pocasie-9-4-2020

Počasie bude priam gýčové, pokazí sa len niekde

09.04.2020 00:00

Príjemné jarné počasie bude na sviatky pokračovať, ale sú miesta, kde by sa mohlo mierne pokaziť. Bude to u vás?

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 45
Celková čítanosť: 194693x
Priemerná čítanosť článkov: 4327x

Autor blogu

Kategórie