Založ si blog

Vážená pani poslankyňa Nicholsonová,

Vypočula som si predvolebný podcast pani europoslankyne Nicholsonovej, ktorá si myslí, že Igorovi Matovičovi z OĽaNO pomohla hystéria, ktorá ho vykresľuje ako strašiaka. Ona sama kandiduje zase do parlamentu a chce sa vrátiť z Bruselu a sadnúť opäť do slovenského parlamentu.

Ako pracujú poslanci  v našom parlamente – úryvok z knihy Zápisky z parlamentu:

Dňa 1. 5. 2016 som oslovila pani poslankyňu Petrik a zagratulovala jej ku krásnej úlohe matky. Vidím, že ste druhá poslankyňa, ktorá zneužila a zneužíva postavenie ženy – matky.  Vážená pani poslankyňa Nicholsonová, rovnako ako pani Petrik aj Vám chcem zagratulovať k Vášmu dôležitému poslaniu matky. Na Slovensku je to ako v Kocúrkove. Čo v iných členských krajinách Európskej únie je prirodzené a ľahko pochopiteľné, na Slovensku máme veľmi dlhé vedenie. Máte jedinečnú a nenahraditeľnú úlohu, úlohu matky. Aj Vám rovnako ako poslankyne Petrik pripomeniem z histórie: Na ženu ako darkyňu života mysleli už v antike. V starovekom Grécku oslavovali deň matiek už 250 rokov pred narodením Krista. Boli to slávnosti na počesť bohyne Rhey – matky všetkých bohov. Trvali zvyčajne tri dni – od 15. do 18. marca. Nemali však charakter verejných osláv fenoménu materstva, boli skôr súkromným sviatkom pokračovateliek rodu.V 17. storočí začali uznávať tento sviatok v Anglicku. Vtedy v tejto krajine pracovalo veľa detí celý deň od rána do večera bez nároku na voľno. Jedine štvrtá nedeľa počas veľkonočného pôstu bola príležitosťou, aby navštívili rodičov a doniesli darčeky im a súrodencom. Tú nedeľu začali nazývať „Nedeľou matiek“.

V novodobej histórii ľudstva sa Deň matiek dostal do povedomia na prelome 19. a 20. storočia. Podiel na tom má Američanka Anna Marie Jarvisová, ktorá v ženskom spolku v roku 1907 navrhla vzdať hold svojej mame a všetkým matkám sveta. Lobizmus dám spôsobil, že Kongres USA vyhlásil 8. mája 1914 druhú májovú nedeľu za Deň matiek.

Ako je možné, pani poslankyňa, že Vás dali na kandidátnu listinu politickej strany SAS v marcových voľbách 2016? Ako budúca mamička Vy ste mali oznámiť, že sa Vám narodí dieťa a stanete sa matkou? Už vtedy ste sa mali a mohli rozhodnúť, či prijmete poslanie matky alebo prijmete poslanie poslankyne parlamentu. Lebo podľa Ústavy SR je poslanec zvolený svojimi voličmi  na zastupovanie občanov v zákonodarnom zbore.  Máte dlhoročné skúsenosti ako poslankyňa. Preto je odbornou chybou, že ste prijala ponuku ísť do parlamentných volieb v marci 2016.

Populistickým  konaním ste znevážili  pred občanmi náš národný parlament.  Toto je  len  malý kamienok v celej mozaike zničenia národných osobitostí, národného myslenia a citu v záujme vytvorenia beztvarej poslušnej európskej spotrebiteľskej masy. Rovnako porušujete rokovací poriadok.  V neposlednom rade, ak Vás politická strana prijala na kandidátnu listinu, máte možnosť zveriť dieťa otcovi a ten môže čerpať až 28 týždňov „materskej“ dovolenky, lebo podľa Vašich vyjadrení v médiách asi Vám ide o zodpovednú prácu poslankyne, ktorú poslali voliči do parlamentu.

Na Slovensku to funguje tak, že do zamestnania si mamičky deti nenosia. Parlament je tak isto priestorom zamestnania. V žiadnom prípade si nemôžete urobiť z parlamentu jasle. Na to, paní poslankyňa, ste mali myslieť, keď ste sa rozhodli vydať na poslaneckú dráhu. Práca poslanca Národnej rady SR je hlavne o zodpovednosti. Ako môže byť niekto zodpovedný za 5,5 miliónové Slovensko, keď nemá zodpovednosť ani ku svojmu práve narodenému dieťaťu?

Pani poslankyňa, na Slovensku potrebujete riešiť problémy občanov, ktorí sa na Vás denne obracajú. Spomeňte si na pani Sýkorkovú, ktorá sa na Vás obrátila v roku 2012 a ako ste jej pomohla? Pani Sýkorková by sa veľmi rada starala o svoje deti. Vzali jej deti ako prvej žene, matke, o ktorej žiadne úrady na Slovensku nevyhlásili, že je nesvojprávna.

Musíte sa rozhodnúť, či chcete byť matkou, alebo budovať si kariéru…..oboje sa robiť nedá kvalitne a zodpovedne.

Je smutné, že v tejto dobe, kedy prekvitá chudoba slovenského národa, keď občania pracujú v otrockých podmienkach, sa parlament zaoberá pracovnými podmienkami matky so 7 dňovým dieťaťom, ktorú chráni  Zákonník práce.

Prečo si poslanci občanov vôbec nevážia? Prečo si robia z parlamentu z roka na rok väčší holubník?  Pracovná disciplína v slovenskom parlamente je celkovo na nízkej úrovni, a to je jeden z dôvodov, prečo Slovensko sa ocitlo vo veľkom marazme.

Ako chcete pani poslankyňa dodržiavať Ústavu SR a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa zákony  uvádzali do života, keď nechránite postavenie matiek a zneužívate  úlohu poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky?

Vivat slovenský parlament! Aký národ, taký parlament!

 

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

05.04.2020

Na Bratislavskom hrade vo štvrtok 2. apríla 2020 podpísali koaličnú dohodu. Niektorí poslanci zmluvu na hrade však podľa informácií agentúry SITA nepodpísali, lebo boli práceneschopní. Ako jediný koaličnú zmluvu nepodpísal poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí).Na sociálnej sieti napísal, že koalíciu aj vládu podporuje, ale „na netradičné experimenty nevidím [...]

Zákon je pre život

02.04.2020

Voliči si zvolili svojich poslancov. Dnes nám v rokovacej sále zase predvádzali kolotoč starého parlamentu od roku 1989. Nič nové nepriniesli a neprinesú. Prečo? Lebo im to nikto „nekáže“. Je to starý kolotoč prijímania a predkladania zákonov. Na čo ich tam zase občania zvolili? Neskoro je plakať nad rozliatym mliekom. Voliči zase naleteli bábkam zvoleným [...]

Spravodlivosť je drahá komodita a pre obyčajných ľudí je nedostupná

31.03.2020

Vážení občania, už pomaly mesiac prežívame zmenu pracovného štýlu. Dosiaľ sme ho mnohí prežívali ako obdobie plné hyenizmu, marazmu, kde sa človek voči človeku stal vlkom. Niet pochýb, že mnohí to nechceli brať vážne. Ale žiaľ systematická deptajúca vojna na pracovisku sa zostrila a nabrala na vehemencii. A príčina je ukrytá: V spoločnosti, kde sme si [...]

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

pocasie-9-4-2020

Počasie bude priam gýčovité, pokazí sa len niekde

09.04.2020 00:00

Príjemné jarné počasie bude na sviatky pokračovať, ale sú miesta, kde by sa mohlo mierne pokaziť. Bude to u vás?

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Lietadlová loď Roosevelt

Záchranca námorníkov zo zamorenej lietadlovej lode potopil ministra

08.04.2020 22:06

Kapitán jadrovej lietadlovej lode i americký minister vojenského námorníctva zaplatili za reakciu na zamorenie obrieho plavidla koronavírusom svojim postom.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 45
Celková čítanosť: 194658x
Priemerná čítanosť článkov: 4326x

Autor blogu

Kategórie