Založ si blog

Niečo v tom nesedí

 

Inštitút ochrany ústavných práv dňa 7. 3. 2018 oslovil mladú novinárku Veroniku  Cosculluela, aby nám napísala o prípade sociálnej katastrofy pani inžinierky, matky, ktorá sa vracia po materskej dovolenke naspäť na pracovisko Slovenskej technickej univerzity.

Pani novinárka ešte v ten istý deň  reagovala: “ Dobrý deň, pani Ritomská, dnes poobede vám zavolám, dohodneme sa na stretnutí a opýtam sa vás na viac informácií.  S pozdravom, V.C.“

Ale nezavolala, ani nenapísala a ani neposlala smsku. Bolo by to predsa od nej slušné. 

A hlavne keď sa práve po tieto dni konajú pochody pod heslom:  „Za slušné Slovensko“. Slovák zase zneužíva Slováka. 

Nebudeme skúmať, kto pani novinárke zakázal napísať o prípade jednej odvážnej, slovenskej matky, ktorá sa postavila proti sociálnej katastrofe na pracovisku. 

https://www.mojevideo.sk/video/2c4b2/ako_sa_mame_ucit_ublizovat_vlastnym_obcanom.html

Znovu zopakujem: Každý neinformovaný občan na Slovensku 28 rokov udržiava špirálu sociálnej katastrofy. Mlčky ignoruje zvieracie metódy v medziľudských vzťahoch prispieva k vyhynutiu Puta Lásky medzi ľuďmi. Každý poškodený jednotlivec sa dostáva počas svojho života do špirály sociálnej katastrofy – strata zamestnania, porucha sebavedomia, prehnaný rešpekt voči gaunerom, ekonomický problém, spoločenský pokles v hierarchii, porucha sebahodnotenia, psychosomatické zdravotné ťažkosti, následné telesné ťažkosti, ešte hlbšia sociálna kríza jednotlivca, a nakoniec vysoké percento sociálne motivovaných samovrážd.

Na našich troch medzinárodných vedeckých konferenciách sme konštatovali príčinu sociálnych katastrof: zlá informovanosť, nízke právne vedomie a to vedie k ignorácii a sociálnej kríze jednotlivca.

Inštitút ochrany ústavných práv  ďalej monitoroval prípad matky, ktorá sa vracia z materskej dovolenky. Znovu v tomto týždni oslovil Inšpektorát práce  Bratislava.  Pozrime sa, ako sa  tento prípad vyriešil za tri mesiace od  prvého  podnetu pani inžinierky? Inšpektor  Ing. Šulo povedal, že on prípad už nemá. Rieši to inšpektorka Ing. Zelinová, ale ona je práve chorá. Oslovili sme vedúcu bratislavského inšpektorátu Mgr. Ollé a požiadali o výkon inšpekcie práce. Ale pani vedúca  bola na služobnej ceste a v piatok si vzala dovolenku aj keď vedela, že prídeme.  Vážení,  takto si tu pracujeme.  Možno máte aj Vy podobné skúsenosti, ale na rozdiel od  odvážnej matky,  Vy sa  bojíte povedať to nahlas. 

 https://plus7dni.pluska.sk/domov/inspektorkou-prace-tom-ako-je-slovensky-zamestnanec-chraneny-zakonom

Je smutné konštatovať, že nikto v tomto štáte ani vláda ani politické strany, ale ani samotní politici dosiaľ nemali a nemajú  ochotu postaviť sa za právo a spravodlivosť občanov, ktorí chcú len pracovať a mať za prácu primeranú mzdu. Vážení občania, dosiaľ sa niekto z Vás zamyslel, prečo žiadna vláda, žiadna politická strana neriešila práva Vás občanov, Vás, ktorí tu na Slovensku pracujete.  A majú to alebo mali to vo volebných programoch ? NEMALI A NEMAJÚ: 

 Nie sú a neboli schopní presadiť: Kto robí s Vašimi peniazmi musí mať aj zodpovednosť. A tým pádom by nebola kauza za kauzou, neúmerná korupcia a iné, o ktorých nám tu písal aj novinár Janko Kuciak. 

https://www.aktuality.sk/…/kauza-firma-spajana-s-pociatkom…/

https://www.aktuality.sk/…/pre-firmu-spajanu-s-pociatkom-r…/

https://www.aktuality.sk/…/co-spaja-fica-pociatka-a-kalina…/

https://www.aktuality.sk/…/donovaly-rastu-miestnych-ubuda-…/

https://www.aktuality.sk/…/kauza-pociatkov-clovek-ruci-za-…/

https://tema.aktuality.sk/it-kauzy/

 Nech odpočíva v pokoji. R.I.P. 

Vážení, mnohí z Vás sa bojíte, aby sme o Vás napísali, či urobili reportáž. Jediná matka, ktorú chráni zákon a Ústava SR má odvahu, aby o svojich šesť ročných skúsenostiach boja proti mobbingu Vám povedala nahlas, prečo sa u nej na pracovisku nedodržiavajú zákony prijaté v parlamente.

O tomto prípade a jemu tisícov a tisícov  podobných ste  mali, páni novinári, písať 28 rokov. A tak by ste pomohli občanom žiť život slušného občana. 

A čo bude čakať  (je pripravené) aplikovať v nasledujúcich rokoch všetkých Vás, ktorí chcú a rozhodnú sa brániť si svoju prácu na súde? Pozreli sme si Správu o stave justície, ktorú vypracovala Európska komisia pre efektívnu justíciu a ktorú Ministerstvo spravodlivosti SR zverejnilo na svojej stránke.

Analýza dostupných štatistických údajov zo všetkých súdov prvej inštancie ukázala nasledujúce výsledky týkajúce sa kľúčových ukazovateľov: Takmer polovica celkového počtu vecí (47,1%) je staršia než 4 roky. Čas potrebný na rozhodnutie veci (na jednom stupni) vykazuje negatívne trendy. V roku 2012 bol tento čas 636 dní, v roku 2013 klesol na 599 dní, no odvtedy rastie. Mimoriadne rýchlo rástol minulý rok (2018), kedy dosiahol hodnotu 923 dní. 

Je možné v Európe pozorovať dva hlavné smery vývoja: zavádzanie špecializovaných sudcov pre jednotlivé právne odvetvia na všeobecných súdoch alebo zavádzanie špecializovaných súdov s krajskou alebo celoštátnou pôsobnosťou. Príslušné školské a univerzitné programy by mali obsahovať opis súdneho systému, návštevy súdov a aktívnu výučbu justičných procedúr. Súdy a sudcovské asociácie môžu v tomto ohľade spolupracovať so školami, univerzitami a inými vzdelávacími inštitúciami a tým sprístupňovať konkrétny pohľad sudcu v učebných programoch a verejnej diskusii.Súdy by sa mali zúčastňovať na všeobecných rámcových programoch organizovaných ostatnými štátnymi inštitúciami a hrať aktívnu úlohu pri poskytovaní informácií verejnosti

Vzhľadom na uvedené sa odporúčajú nasledovné opatrenia:
–  vytvorenie kancelárií na súdoch, ktoré budú zabezpečovať informačný servis a recepčné služby;
– distribúcia tlačených materiálov, otvorenie internetových stránok spravovaných súdmi;
–  súdy by mali zostavovať kalendáre vzdelávacích fór a/alebo pravidelných stretnutí dostupných najmä pre občanov, verejné záujmové organizácie, tvorcov politiky, študentov (tzv. „outreach“ programy – programy verejného dosahu/významu; ďalej len „outreach“ programy).
Sudcom by mala byť daná možnosť na špecifické vzdelávanie v oblasti vzťahov s verejnosťou a súdy by tiež mali mať možnosť zamestnávať personál, ktorý by sa osobitne venoval kontaktom so vzdelávacími agentúrami. 

No neviem, či nebude u nás zase ministerstvo mať dlhé vedenie, lebo  lebo o zmenách na súdoch som  už hovorila v roku 2013 

 

 

Topiaci líder Matovič sa slamky chytá alebo kradnúť sa nemá

18.02.2020

Aktuality dňa 17.2.2020 priniesli článok Matovic-zapalil-sviecky-pod-Pellegriniho-oknami. A tak sa ukazuje, že volebná kampaň lídra OĽaNO je ako topiaci sa slamky chytá. A vyhlasuje prvky priamej viac »

Vážená pani poslankyňa Nicholsonová,

17.02.2020

Vypočula som si predvolebný podcast pani europoslankyne Nicholsonovej, ktorá si myslí, že Igorovi Matovičovi z OĽaNO pomohla hystéria, ktorá ho vykresľuje ako strašiaka. Ona sama kandiduje zase viac »

Poslanec parlamentu na pokračovanie alebo v zajatí zákonov

17.02.2020

Zápisky zo dňa 28.1.2015: Dnes otvoril predseda Národnej rady SR rokovanie 46. schôdze NR SR minútou ticha, aby sme si pripomenuli obete terorizmu, ale aj holokaustu, a to pri príležitosti 70. viac »

NR SR

Schôdzu parlamentu pre obštrukcie poslancov z PS/Spolu Danko znovu prerušil

19.02.2020 09:14

Na schôdzi mali poslanci v skrátenom legislatívnom konaní rozhodovať o trinástom dôchodku, rodinných prídavkoch, diaľničných známkach a o Istanbulskom dohovore.

Moslim / Burka / hidžáb /

Macron chce zastaviť izoláciu a radikalizáciu moslimov od zvyšku spoločnosti

19.02.2020 08:16

Na francúzskej pôde nemôžeme mať zákony Turecka, zdôraznil francúzsky prezident.

Líbya

Medzinárodne uznaná líbyjská vláda prerušila mierové rozhovory

19.02.2020 07:33

Ku kroku došlo po raketovom útoku na prístav v hlavnom meste Tripolis, ktoré je cieľom niekoľkomesačných operácií vojenského veliteľa Chalífu Haftara.

NR SR: Rokovanie 58. schôdze

Kocúrkovo okolo Istanbulského dohovoru

19.02.2020 07:00

Najskôr nie, potom áno. Vláda odsúhlasila Istanbulský dohovor. Podľa odborníkov ide len o nápravu právnej chyby.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 81413x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie