Založ si blog

Tu nám môže závidieť aj Kocúrkovo

Dnes pokračuje Inštitút ochrany ústavných práv  v monitoringu histórie prípadov našich občanov, ktorí prežili na svojom pracovisku skončenie pracovného pomeru. Je to dôležité pre naše budúce generácie. LEBO nám tu vznikol akýsi TREND slovenskej demokracie pod heslom:  kto platí, ten rozhoduje.

A začína pojednávanie.  Na strane žalobkyne: JUDr. M. Č. proti žalovanému:  Centrum právnej pomoci. Prípad začal na základe výpovede pre organizačné zmeny v Centre právnej pomoci, ktorú obdržala žalobkyňa  dňa 2. 11. 2010. Výpovedná doba začala dňa 1. 12.2010 a skončila dňa 31.1.2011. V súlade so zákonom pani žalobkyňa podala dňa 30. 3. 2011 na príslušnom súde žalobu.  Dnes dňa 14. 1. 2020  nám sudkyňa zrekapitulovala celý priebeh vymáhania právnych nárokov pani žalobkyne. Nezabudla pripomenúť, že trinásť pojednávaní sa na súde  dokazovalo, že žalobkyňa dostala neplatnú výpoveď. Víťazný rozsudok súd vyniesol v októbri 2018. Vari je toto spravodlivosť : dodržať štruktúru dĺžky pojednávaní. Kam sme to dotiahli na našich súdoch. Toto sa neučia študenti na Právnických fakultách. A mali by sa učiť. Jednoznačne, lebo je to sociálna choroba našej spoločnosti. 

Súdy analyzovali len vecnú stránku podania žaloby, a vôbec sa nevenovali procesným nedostatkom v aplikácii paragrafov na skončenia pracovného pomeru. Sedem rokov sa dokazovalo, že žalovaný neposkytol žalobkyni inú vhodnú prácu. Toto je nedostatok v aplikácii paragrafového znenia § 63 ods. 2 Zákonníka práce.

Toto nastavenie je choré a vyžaduje si rázne usmernenie zo strany kompetentných orgánov, aby si sudcovia zaradili do programu pojednávania aj prieskum správnosti procesu ukončenia pracovného pomeru. Inak bude stav bezprávia trvať naďalej, lebo je to klasifikovateľné de iure tu zase ide o  typické zneužitie ustanovení Zákonníka práce, kedy zamestnávateľ, aby sa zbavil obete, aplikuje príslušné ustanovenia a  vytvorí psychický teror na pracovisku.

Stále svietime do skrytých temných kútov zamestnaneckých vzťahov. Človeče – kam sa rútiš? Veď Petrarcov „temný stredovek“ dokázal garantovať každému učňovi a každému majstrovi presné miesto v spoločnosti, a dokonca aj cechové poistenie pri chorobe, alebo po úmrtí v práci. Dnešná spoločnosť takú istotu nedokáže garantovať. A už vôbec takto nastavenému systému nepomôžu politické sľuby súčasných politických strán, ktoré sa nám tu  prezentujú na bilboardoch po celom Slovensku. Kto z voličov sa spýta, v čom mi politické strany doteraz pomohli. NIKTO!  Ak by  sme  mali kontrolu voči politickým stranám, tak pracovné spory by skončili na prvom pojednávaní.

Vážení zopakujme si: 13 pojednávaní prebiehalo od roku 2011 až k víťaznému rozsudku v októbri 2018. Sedem rokov sa pojednáva. Za ten čas zomreli aj dvaja svedkovia, ktorí boli vypočutí v tomto zdĺhavom procese. Na trinástom pokjednávaní bol vynesený rozsudok, že Výpoveď žalobkyne je neplatná. A písal sa rok 2018. Na dnešnom pojednávaní prišla už v poradí  tretia sudkyňa. Žalobkyňa má v poradí druhého advokáta a na strane žalovaného t.j. Centra právnej pomoci je drahá advokátska kancelária. Je otázka z čoho ho žalovaný zaplatí. Veď Ministerstvo spravodlivosti SR má peniaze. 

Súd sa nám procesne posunul . VIVAT JUSTÍCIA!  Dňa 14. 1. 2020 začína pojednávať výšku náhrady mzdy. A zase nám advokát zasahuje  znížiť náhradu mzdy o čas, kedy bola žalobkyňa práceneschopná a dostávala nemocenské, o čas kedy bola žalobkyňa evidovaná na úrade práce a dostávala podporu nezamestnanosti. Potom advokát zistil, že pracovala na dohodu o vykonaní práce , a bola prísediaca na súde a dostávala odmenu alebo bola  členkou Legislatívnej rady vlády a dostávala tantiémy. VIVAT JUSTÍCIA! Nakoniec nám advokát žalovaného vyhlási. že náhrada mzdy je už premlčaná. 

Tak vážení, takéto prípady potrebujeme monitorovať, aby sme mali históriu nášho zotročeného národa. Na dnešnom pojednávaní nebolo rozhodnuté. Sudkyňa odročila pojednávanie v celej kauze nás čaká v poradí už pätnáste pojednávanie v marci 2020. Očakávame, že sa pridajú aj študenti z právnických fakúlt, lebo prípad kde „vyhodia“ z práce ženu, matku je už tradíciou našej demokracie po slovensky. 

https://www.mojevideo.sk/video/2de4b/marika_ritomska_pracovne_sudy.

htmlhttps://www.mojevideo.sk/video/26509/marika_ritomska_tb_25_1_2016_pracovne_sudy.

htmlhttps://www.mojevideo.sk/video/26965/tb_marika_ritomska_paed_dr_e_uhlarikova_mudr_o_urban.

htmlhttps://www.mojevideo.sk/video/26ac2/marika_ritomska_media_surovo_odingorovali_tb_z_29_2_2016.html

Drísty ako politická reklama

19.01.2020

Na zamyslenie pre občanov teraz pred voľbami prinášam z knihy Zápisky z parlamentu: Len čo občania zistili, že je v parlamente poslanec, ktorý im zlú situáciu na pracoviskách, zlé pracovné viac »

Je zodpovedný len Holjenčík alebo dovtedy sa chodí s krčahom po vodu

17.01.2020

"Premiér Robert Fico pravidelne uisťuje domácnosti, že ceny tepla, plynu, elektriny a vody sa vracajú do roku 2016. Nie je to tak. Problémy v energetike sa prijatím dvoch nových vyhlášok a cenových viac »

Toto neriešim, – povedal Vám, občanom, poslanec parlamentu

16.01.2020

A to je jedno či to bol Budaj, Matovič, Nicholsonová, Kotleba, Mazurek, Klus, Macháčková, Heger, Marosz, Verešová, či iný poslanec z opozície a rovnako poslanec z koalície. A to Vám, občanom viac »

Peniaze, dolár, jen, euro, libra

Zvýšte dane boháčom o 0,5 %, žiada Oxfam. Pridáva sa aj MMF

20.01.2020 12:11

Majetok 2 153 svetových miliardárov je väčší ako spoločný majetok 4,6 miliardy ľudí. Vyplýva to z výskumu charitatívnej organizácie Oxfam.

nôž, krv, zranenie

Za trojnásobnou vraždou v Londýne vidí polícia spory medzi sikhami

20.01.2020 11:55

Britská polícia vyšetruje trojnásobnú vraždu, pri ktorej boli v noci na dnes na východe Londýna dobodaní traja muži.

Richard Sulik,

Sulík si čerstvé rožky cez sviatok nekúpi ani po voľbách

20.01.2020 11:24

Strana SaS ako jediná presadzuje zrušenie zákazu predaja počas sviatočných dní.

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Nezamestnanosť zostala pod 5 percentami aj v decembri

20.01.2020 11:12

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v decembri minulého roka stagnovala na úrovni 4,92 %.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 29978x
Priemerná čítanosť článkov: 1578x

Autor blogu

Kategórie