Založ si blog

Prinášame novinku do slovenských knižníc

Naša 5. konferencia Kde vzniká zlo je pokračovaním úsilia za sociálnu normu humanizmu, resp. za zdravé medziľudské vzťahy – aby eurelatio basalis fungovalo v každodennej realite, v pozemskom ľudstve. Prečo chceme a budeme hovoriť po piatich rokoch organizovania našich konferencií o téme ZLA? Lebo zlo ako všetko, čo sa vôkol nás deje – od narodenia až po smrť – patrí do histórie nášho národa, resp. každého ľudského konania. Zborník z 5. konferencie Kde vzniká zlo venujeme čestnej pamiatke sudkyni JUDr. Marte Laukovej, ktorá bola prenasledovaná, ponižovaná a zneužívaná vo svojej práci. „Ako trestná sudkyňa  Okresného súdu Bratislava I. neurobila sudkyňa  JUDr. Marta Lauková  nič výnimočné, len to, čo by v jej situácii mal urobiť každý sudca: aj v konkrétnej väzobnej veci, na jar r. 2009 rozhodla v súlade s ústavným sľubom sudcu  podľa svojho najlepšieho presvedčenia, nezávisle a nestranne  a aj vo svojom ďalšom postupe sa spravovala zákonom. Išlo však o vec, v ktorej jej bol ešte pred rozhodnutím doručený „lístoček“ . Znel: „XY prepustiť, ak sa dá“. Neprepustila.

Pretože bola presvedčená, že sú splnené zákonné podmienky pre väzbu. A následne začali okolo sudkyne JUDr. Laukovej rôzne obštrukcie, sledovanie príchodov, kontroly … a potom, keď vo veci ovplyvňovania súdu podala trestné oznámenie, boli jej vytýkané nedostatky v práci, odňatá práca v domácom prostredí a napokon bola preložená z trestného úseku  na občianskoprávny.

Ťažko to znášala, pretože dlhé roky pracovala v trestnej agende a mala k nej vzťah. Takýto prístup orgánov správy a samosprávy súdnictva, ale aj celková j atmosféra na  pracovisku, keď sa jej kolegovia vyhýbali a mnohí sa s ňou neodvážili ani komunikovať, zle vplývala na jej podlomené zdravie,  takže od septembra 2009 už  zostala dlhodobo  práceneschopná.

Hoci súdna rada mala k dispozícii lekársku správu o zdravotnom stave sudkyne JUDr. Marte Laukovej, rozhodnutím zo dňa 4.5.2010 jej zastavila príplatok k nemocenským dávkam. Bolo to prvé a zatiaľ jediné  rozhodnutie tohto druhu  v histórii súdnej rady a vydané bolo bez toho, aby  sudkyňa bola vypočutá.  Z uznesenia súdnej  rady, ale ani zo zápisnice z jej zasadnutia pritom vôbec nie je možné zistiť, z akých skutočností  rozhodnutie  súdnej rady o zastavení tohto príplatku vychádzalo a akými úvahami sa vlastne pri jeho vydaní  riadila.

Takýto  necitlivý a vo svojej podstate nespravodlivý prístup najvyššieho orgánu súdnictva sudkyňa JUDr. Marta Lauková pociťovala  ako ďalší z radu trestov  za to, že si dovolila súdiť ako nezávislá sudkyňa a nevyhovieť „intervencii zhora“. A nezostalo to  bez následkov. Došlo k zhoršeniu jej zdravotného stavu,  dňa 20.7. nastala  zástava  srdca a aj keď sa lekárom podarilo oživiť ju,  z kómy sa už  neprebrala a dňa 5. 9.  2010 vo veku nedožitých 56 rokov  zomrela“.

Tento prípad sa stal v roku 2010.  A odkiaľ sme mali informácie ?  Informácie sú zo stránky:    https://bielavrana.sk/oceneni/2011.html#laukova

Informácie , ako to celé prebehlo, podala  vo videu jej dcéra: https://www.youtube.com/watch?v=LUO2nCXFP74

 Vtedy si ešte nikto nedovolil napísať ani povedať nahlas, že pani sudkyňa sa stala obeťou mobbingu. Nikto jej nepomohol, všetci len sledovali, ako ju z pracoviska vytláčajú, jej prácu znevažujú a ponižujú.  A vývoj šiel ďalej.

Dnes sa píše rok 2019. A na Slovensku sme prví, ktorí sme sa na Slovensku začali venovať boju proti mobbingu, bossingu, šikane na pracoviskách. Stav patologického otrokárstva v Slovenskej republike trvá aj v tomto volebnom období 2016 – 2020. Naše slovenské otrokárstvo v holej realite nie je choré, ale je úchylné, psychopatické, ako by ho nazval poctivý psychiater. Vznikol hybridný problém, ktorý je sociálnou rakovinou v tele spoločnosti, ťažkou chorobou, predstavuje peklo v zamestnaní. Do Zborníka z 5. konferencie zverejňujeme históriu stratených existencií našich občanov.  Všetci občania pracovali a mali svoju prácu radi, len mobbér ich na pracovisku nechcel, a tak sa rozhodol a rozhoduje z pracoviska ich vytlačiť.

Znovu konštatujeme: Naša vláda, naši poslanci parlamentu sa púšťali a stále púšťajú do populistických tém. Akoby chceli osloviť už aj tak dávno v stereotype a v ignorácii žijúceho slovenského občana. Veľký psychický tlak, ktorý vytvára peklo vo vzťahoch, prenikol aj do parlamentu a  aj na naše pracoviská. Komplikované medziľudské vzťahy motivované – alebo jednoducho nekontrolované vzťahy, sú sprievodným javom boja medzi ľuďmi a medzi skupinami. Chýba istota udržania pracovného miesta. Výsledkom je desocializácia. Nech nám vládne politická strana, ktorá bude mať parlamentnú väčšinu, bude to také isté ako teraz, teda nie pre občanov, ktorí pravidelne chodia voliť.Preto šírime osvetu prejsť na zmenu nového systému pomocou Inštitútu ochrany ústavných práv, ktorý ako prvý na Slovensku sa pripojil k civilizovaným krajinám Európy šíri osvetu a monitoruje psychické násilie voči ľudskej bytosti na našich pracoviskách.  Ako nás učí história sudcovia ignorujú procesné chyby pri prepúšťaní. Zamestnávateľ môže prepustiť zamestnanca tak, ako sa jemu zachce a nikto ho za to nevolá na zodpovednosť. Nedodržiavajú sa ani tie zákony ktoré existujú. A nesúdi sa podľa tých zákonov, podľa ktorých sa súdiť má. To je právna katastrofa Slovenska. Postkomunistické hybridné otrokárstvo socialistického všemocného šéfa riadeného mamonou a rodinkárstvom, či korupciou, je umelo udržiavané nehoráznym trendom sústavných novelizácií Zákonníka práce, pričom zásadné nedostatky v pracovnoprávnych vzťahoch nikto nerieši.

Ak chceme napraviť spoločnosť, a to je veľmi široký pojem, lebo spoločnosť je aj rodina, pracovisko a zamestnávatelia & zamestnanci a samotný štát. Štát to sme my všetci. Preto potrebujeme odstrániť dve pomocníčky korupcie :Chamtivosť a Závisť . Dajme si otázku:  Prečo sa prijímajú v parlamente zákony, keď sú proti občanom a nie k zabezpečovaniu dôstojného života? Prečo musíme čerpať eurofondy a vytvárať dlh krajine, keď je to len o tom, kto nám čo dovolí a koľko si pritom ukradne ?

Vedci zistili pomerne prekvapivé výsledky. Viesť sa príkazmi, ktoré vedú k násiliu, a tendenciu sa nimi riadiť majú bezkonfliktní ľudia, ktorí sú svedomití. Prečo? Pretože vnútorne nechcú sklamať. To platí aj v práci. Ak je šéf – psychopat a núti svojich zamestnancov napríklad navzájom sa špehovať, podvolia sa mu najskôr zamestnanci, ktorí sú inak v kolektíve obľúbení alebo sedia ticho pri počítači. Naopak u ľudí, ktorí aj v živote často vystupujú „proti prúdu“ a patria medzi menej príjemné a na prvý pohľad problematické osobnosti, vedci zistili menšiu zhovievavosť k príkazom, ktoré mali ublížiť iným ľuďom. Z politického hľadiska majú menšiu tendenciu ublížiť iným ľuďom účastníci experimentu s ľavicovo orientovaným politickým názorom, rovnako tvrdohlavé sú aj ženy, ktoré sa v bežnom živote zúčastňujú politických štrajkov a bojujú napríklad za pracovné práva.

„Ak chceme zanechať zdravšiu planétu budúcim generáciám, musíme skončiť s rutinným správaním založenom na ekonomike a kultúre, ktorá vedie k rastúcemu konzumu a politickej nečinnosti,“ okomentoval na blogu výsledky výskumu filozof a psychológ Kenneth Worthy, ktorý patrí medzi známych ekologických aktivistov, atď. Psychológ, ktorý sa celý život zaoberal povahou človeka, vie presne identifikovať, čo je najhoršia vec v spoločnosti. Korupcia. U bežných ľudí buduje cynizmus a požiera akúkoľvek ambíciu a iniciatívu. Človek sa vždy bude báť toho, čomu nerozumie! Chudobní si nemôžu dovoliť ochranu, oni sú obete ! Komu občan verí? Koho volí? Čo občan potrebuje ?

To sú dôležité veci v živote, ktoré ak spoločne nevyriešime, tak sa nezmenia!

Predsa všetci vieme: Moc pochádza od občanov , tak stojí v našej Ústave, a preto v ďalších článkoch si priblížime ďalšie  poznatky, informácie, články a samozrejme Vaše  autentické svedectvá z našej 5. konferencie. Čítajte naše spravodajstvo a píšte na ioup.riesenia@gmail.com 

Drísty ako politická reklama

19.01.2020

Na zamyslenie pre občanov teraz pred voľbami prinášam z knihy Zápisky z parlamentu: Len čo občania zistili, že je v parlamente poslanec, ktorý im zlú situáciu na pracoviskách, zlé pracovné viac »

Je zodpovedný len Holjenčík alebo dovtedy sa chodí s krčahom po vodu

17.01.2020

"Premiér Robert Fico pravidelne uisťuje domácnosti, že ceny tepla, plynu, elektriny a vody sa vracajú do roku 2016. Nie je to tak. Problémy v energetike sa prijatím dvoch nových vyhlášok a cenových viac »

Toto neriešim, – povedal Vám, občanom, poslanec parlamentu

16.01.2020

A to je jedno či to bol Budaj, Matovič, Nicholsonová, Kotleba, Mazurek, Klus, Macháčková, Heger, Marosz, Verešová, či iný poslanec z opozície a rovnako poslanec z koalície. A to Vám, občanom viac »

SNG rekonštrukcia

Účet za rekonštrukciu SNG sa navýšil na 76 miliónov. OĽaNO žiada vysvetlenie

20.01.2020 13:43

Rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie mala pôvodne stáť 30 miliónov eur a terajšia suma nemusí byť konečná.

letisko, bratislava, pocasie, sneh

Na bratislavskom letisku v lete pribudne pravidelná linka do ruského Petrohradu

20.01.2020 13:39

Z Bratislavy pôjde linka dopravcu Wizz Air do Petrohradu a späť štyrikrát za týždeň.

Jaroslav Kubera

Zomrel predseda českého Senátu Jaroslav Kubera

20.01.2020 12:48, aktualizované: 12:55

Kubera bol známy svojim politickým humorom a patril k najvýraznejším postavám českej politickej scény.

Vražda novinárky Malta

Maltská ministerka podala demisiu v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinárky

20.01.2020 12:41

Manžel Justyne Caruanovej, bývalý vysopokostavený dôstojník polície, mal kontakty s obvineným podnikateľom Yorgenom Fenechom.

anzelma1234

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 29999x
Priemerná čítanosť článkov: 1579x

Autor blogu

Kategórie